Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ידידי תלתן (בילוי קצר עם אלפא רומאו ג'ולייטה תלתן ירוק)

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 3241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עכשיו שאני קצת מושבת בשל גב דואב, יש לי זמן סוף סוף לכתוב על קורותי לפני שבועיים. אז דבר ראשון – שאפו לאלפא על המנוע, ושאפו לסמל"ת על העזרה. על מה ולמה?

היו אלה ימי טרום ל"ג בעומר, עת גני הילדים חוגגים במדורות – ומטילים בהתאם על ההורים מטלות. רצה הגורל, ומדורתה של הקטנה נקבעה ליום ג', יום בו הייתי צריך לנסוע להרצות באונ' חיפה בשעות אחה"צ, ולכל ההורים בינינו ברור מאליו כי אין שום סיכוי שבעולם להתארגן בזמן למדורת הקטנה + לשנע את הגדול לאותו מקום + להביא שמיכה, אוכל, תירס, תפו"א, ומרשמלו, בלי רכב. מאחר שיש לנו רכב אחד (עניין עקרוני שכנראה יתגמש בקרוב, כמו כל עקרון), עמדנו בפני בעיה, משום שנסיעה ברכבת משמעה "בזבוז" של לפחות שעה וחצי.

מאחר שהתלתן מעניינת אותי, ומאחר שבפעם הקודמת שקיבלתי אותה לנסיעת מבחן ירד גשם זלעפות כל סוף השבוע ולא נסעתי בה כלל, הרמתי טלפון ושיגרתי SMS, לראות אם יוכלו לסייע לי באותו יום ועל-הדרך לתת לי להתרשם מהרכב כמו שצריך. לשמחתי הרבה – הם נענו לבקשתי. איזה מלכים.

אקדים ואומר – לא נהג מרוצים אנוכי אלא איש משפחה שאוהב להרגיש את הגב (כשהוא תקין) נצמד לכסא. אז אספתי את הרכב לקראת ערבו של יום ב'. הנציג היה אדיב, התנצל שלא הספיק למלא את מיכל הדלק, והציע לי לתדלק בתחנת דלק מזדמנת של חברה כלשהי, עם הדלקן שלהם, על חשבונם. העפתי מבט וראיתי שיש יותר מחצי מיכל, ולכן אמרתי לו שלא יהיה בכך צורך. בתגובה השיב הנציג: "אתה תתפלא. היא מפתה ללחוץ". אוי כמה שהוא צדק ;-)

הנסיעה הקצרה לביתי הקט שבערבות כביש 4 היתה צפופה אך בכל פעם שהתפנה קצת כביש – הרכב הזה מייצר תאוצה כיפית וצליל אגזוז משעשע, שינוי מרען לעומת המתחרות המוכרות לי. למחרת – נסיעה לעבודה, קצת נסיעה מופרזת במהירותה בחניון, כדי להנות מההד המגיע מקירות החניון – ולחיפה.

אז אני נוסע על כביש 2, במהירות בה אני רגיל לנסוע בג'וליטה 170 שלי, ואני חושב לעצמי, שבעצם זה מרגיש בדיוק כמו ברכב שלי ואין שום טעם לשדרג. ואז אני לוחץ על הגז. WOW. הדבר הזה "סוחב כמו קטר" אם לעשות שימוש במילותיו של סוכן מכירות רנו לשעבר שלדעתי כבר לא פוקד עוד את הפורום לצערי. פשוט מדהים. ערימות של כח, בכל (ואני מדגיש – בכל) מהירות שניסיתי, כאשר כאמור יש לזכור שאני איש משפחה :-)

אין לי הרבה מה לומר על סיבובים בכביש בית אורן, משום שהיות שהרכב הספציפי עבר בחייו איזו תאונה או שתיים, לא רציתי לבדוק כמה טוב היא תוקנה, וגם לא לגרום לנוספת. מתוך הנחה שהיא לא פחות טובה מהג'ולייטה 170, זה בטוח מספק. אגב, את העקיפה בעליה, האלפא ביצעה בקלילות. גם אין לי מה לומר הרבה מעבר לזה, שלא אמרתי בעבר על הג'ולייטה: יש מסך מגע, קטן יותר מאשר ב- VW אך גדול יותר מאשר בסיאט, לטעמי פחות אינטואיטיבי מאשר ב- VW. ה- BT עובד נהדר. חסרים קצת מקומות אחסון. יש כסאות, מצויינים. יש חיישנים, מצלמה, אור, חושך, גשם ובצורת. את כל זה אני כבר מכיר. אבל מיי גוד איזה מנוע. הוא פשוט מדלוור (מלשון deliver) בפרץ עצמה ששונה ממנועים אחרים שאני מכיר בסגמנט, וזה פה העיקר לטעמי. הוא גם נשמע נהדר, ואשתי הכריזה עליו כעל batmobile , בצבע האפור-השקה שבו הגיע.

אז האם ארכוש כזה? שאלה טובה, שקשורה בטבורה לגמישותו של עקרון הרכב היחיד – ולתקציב. אין הצדקה אמיתית (אבל מתי יש?) להחליף רכב שנמצא אצלי שנה וחצי, והוא טוב מראה וטוב האצה, באותו רכב רק חזק יותר, כאשר החולשה העיקרית מבחינתי – מרווח יחסית מצומצם לילדים מאחור – נשמרת. וזה לא שחסר לשני הדרדקים מקום, הם מאוד מרוצים ממנו, אבל לקחת חבר ביניהם זה כבר לא פשוט; אם נישאר עם רכב אחד, אולי ה- 500X יתאים יותר. נראה. בינתיים, אני לא שם לב שיש הרבה פעמים בהם אנחנו לוקחים חברים של הילדים ואשתי חושבת שאני יכול לפרגן לעצמי, עם כל שעות העבודה הארוכות האלה ;-)

אז שוב, תודה וסחטיין לסמלת (ולאלפא), והנה קישור לשיר (חברי טנטן):

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוהב בג'ולייטה 170 ידנית. בתלתן בחיי לא נהגתי. אתה יכול אולי להדגיש מעט יותר את ההבדלים מבחינת הנהיגה הנמרצת? אני מניח ששם רוב ההבדלים באים לידי ביטוי לא?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהשוואה ל- GTI הקודמת, משום שלא נהגתי בנוכחית, הצליל נוכח הרבה (הרבה) יותר - וזה תענוג, והכח פראי יותר, עם מעט טורק סטיר - שבעיניי זה חינני מאוד. כדוגמה, לפעמים ה- GTI היתה מייצרת מין צליל "נפיחה" נעים כזו במעבר בין הילוכים. התלתן משמיעה את זה הרבה יותר בקלות. אולי אכלה יותר מידי פסטה ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו - לשאלתך: לפי מה שנמסר לי מאנשים שנהגו ברכב הזה במסלולים בקפריסין, בעוד שב- 140 הג'ולייטה 170 תמשיך לטפס בקלות גם ל- 160 והלאה, התלתן תעשה את זה תוך שעיטה "פרועה" קדימה ותגיע הרבה יותר גבוה... כאילו אתה נוסע 50 ומבקש להגיע ל- 80, למשל. פשוט בלי מאמץ אבל עם הרבה טקס :-)

בקיצור, מי רוכש כזה רכב בארה"ק חייב וולנטיין++. מפתה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. יש משהו מאוד מפתה בפראות הזאת. בעיניי זה הרבה יותר מושך ממכונית ספורט מהוקצעת. אני לא יודע איך להסביר זה את היטב. למשל, אני מעדיף רכב שמראה שמתאמץ לטפס מהר במהירות [ומצליח כמובן] מאשר טיל בליסטי שעושה זאת בקלות. מוטיב "החיה הפרועה" תמיד מרגש אותי יותר מאשר הביצוע עצמו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגדרתך, כאיש משפחה, יש חשיבות רבה למרווח מאחור. זה שווה יותר מכל צעצוע מגניב בתא הנהג.

בשביל כמה עשרות אלפי שקלים לקבל עוד כמה עשרות סוסים שתוכל לנצל אולי (רק) בין קירות החניון? לא בטוח שזו ההחלטה הנכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בר, רוצה ג'ולייטה עם יותר כוח? למה שלא תשדרג תוכנת ניהול מנוע ומערכת פליטה בג'ולייטה שלך? בהוצאה הרבה יותר קטנה מהחלפה לתלתן, אתה מקבל תוספת הספק משמעותית, ועל זה בעצם כל הדיון, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, דיברנו על זה בזמנו, שים קופסה בנוכחית אם חסר לך אומפף.

לא שווה את התוספת במחיר.

לדעתי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להסכים יותר עם מה שאמרת לגבי המנוע. הוא באמת מושך כמו קטר ומדרבן אותך להמשיך להאיץ אחרי שההגיון יוצא מהראש, מתיישב על ההגה, מושך בכתפיים ושואל "מה... מה נסגר אחי?". והוא באמת עושה את זה עם הרבה מאוד "טקסיות", Rumble כמעט קבוע (ומאוד נעים) מהמנוע ונפיחות שדומות להן יצא לי לשמוע רק מאגזוזי AMG לפני כן. עד כמה שהאצות בקו ישר יכולות להיות כיפיות (ואני באמת שלא מבין מה כיף בזה, ואני נוהג באוטו שמאיץ לא רע בכלל), היא מאוד (מאוד מאוד מואד) כיפית. הרגשה קצת אחרת - בקטע טוב - ממכוניות מקבילות אחרות שיצא לי לנהוג עליהן (GTI 7, A 250 AMG, S3, V40 T5).

לצערי גם אני לא יכול להעיד על התנהגות כי כשאני נהגתי עליה היא הייתה עם צמיגים גמורים והתראת Check Brakes. בדקתי, הם היו שם. זה לא שכנע אותה.

עריכה: מסכים עם קריוס ובקטוס פה מעליי, שים תוכנה ואיקסוסט ותקבל בדיוק את מה ש"חסר לך". אם לא מעניין אותך איך היא פונה אני מאמין תוכל להגיע קרוב. אם כי אצלך המנוע הזה כבר מפיק לא מעט כ"ס, אם אני לא טועה, הכי גבוה שפיאט, אה... כלומר אלפא, מוציאה מהמנוע. נכון, או שאני טועה? יש מכוניות שמפיקות יותר כח מה-1.4 מולטיאייר?

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שיש חבר פורום, אצלו המנוע שופר ל- 210 לפני שנתיים ומאז אין תלונות. בכל מקרה, אני קצת "דפוק" בעניין הרכישות של רכבים שאני רוצה אבל לא ממש צריך, ושמירתם סטוק. בינתיים, ממילא אני רוכש רק ארקוקסיה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזו סיבה מיוחדת שלא פרגנת אפילו בתמונה אחת, או שעלינו להעביר את השרשור הזה לערכאות גבוהות לטובת קבלת באן ושליחת מתנקש?

חוץ מזה, אחלה ביקורת, תודה על הפרסום. הג'ולייטה והגולף GTI נמצאות גבוה מאוד בTODO LIST.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני קורא כאן, עושה רושם שהתלתן המעודכנת, עושה תיקון מאוד גדול לעומת הקודמת. עניין האווירה זכה למיקוד.

וכנראה השילוב של הרובוטי והמנוע כוייל בהתאם. יפה. הקודמת הרגישה לי קצת מוחמצת.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגדרתך, כאיש משפחה, יש חשיבות רבה למרווח מאחור. זה שווה יותר מכל צעצוע מגניב בתא הנהג.

בשביל כמה עשרות אלפי שקלים לקבל עוד כמה עשרות סוסים שתוכל לנצל אולי (רק) בין קירות החניון? לא בטוח שזו ההחלטה הנכונה.

הייתי בגישה הזו, גישה בהחלט הגיונית, עד שנת 2008. היתה לי מיצובישי גרנדיס מרווחת, משפחתית ונוחה לדרדקים. יום בהיר אחד בעודי מטפס את 443 לכוון ירושלים, נחת האסימון, רוב הזמן אני לבד ברכב, רוב הזמן אני סובל לבד ברכב, ואז עקפה אותי 159.

אחרי כשבועיים הגרנדיס עברה לעוד אב הגיוני ואני עברתי ל159. צפוף מאחור, נכון. אין אפשרות להטעין פריג'ידר זה נכון אבל יש חיוך על הפנים. והדרדקים? בנסיעות המשותפות הבודדות יפתחו להם יחסים צמודים יותר.

ממה שאני קורא כאן, עושה רושם שהתלתן המעודכנת, עושה תיקון מאוד גדול לעומת הקודמת. עניין האווירה זכה למיקוד.

וכנראה השילוב של הרובוטי והמנוע כוייל בהתאם. יפה. הקודמת הרגישה לי קצת מוחמצת.

זה בדיוק הענין. התלתן הנוכחית מפעילה את בלוטות החשק בצורה מדהימה. לא מסכים בכלל עם מה שכתבו כאן על אגזוז וצ'יפ ל1.4. התלתן היא משהו אחר לגמרי.

מישהו עבד על הסאונד בתוך תא הנוסעים ומרגישים את זה. הצליל מתוכנן ומכוונן כך שיהיה מספיק חזק כדי להשמע טוב אבל לא מספיק חזק כדי להפריע. הוא גם מופנה פנימה, דרך קיר האש בעוד בחוץ הרכב יחסית שקט.

כמו כן יש הבדל מהותי במומנט בין 1.4 משופר ל1.75 בתלתן, התגובה שלו הרבה יותר טובה בסל"ד נמוך מה1.4 והבעיטה שלו בסל"ד גבוה חזקה באופן משמעותי ביותר מה1.4 המשופר.

בקיצור, זו חיה אחרת לגמרי הן מה1.4 והן מהתלתן הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הזמן אני לבד ברכב, רוב הזמן אני סובל לבד ברכב

אל תשכח שידידנו לא בהכרח חווה את אותם המצבים. הוא או אשתו נוסעים (כנראה) יותר עם הילדים.

מי שנוסע ברכב (כנראה) לא סובל, לא מדובר בגרנדיס, זו עדיין אלפא, צנועה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...