Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין Kia Picanto או Hyundai i10

ofri1
שימו לב! השרשור הזה בן 3270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לחברי/ות הפורום,

אני פונה לחברי/ות הפורום במטרה לייעוץ לרכישת רכב חדש מקטגוריית מיני ואשמח לקבל הכוונה מקצועית בהקדם מחברי/ות הפורום המבינים/ות עניין יותר ממני בתחום המוטוריקה.

אני מעוניין לרכוש רכב חדש (יד ראשונה) מסוכנות יבואן ואני מביע התעניינות בשלושה רכבים והם:

1. רכבים בהם אני מביע התעניינות:

2. תקציב רכישה:

• תקציב מקסימאלי: 80,000 שקלים.
  • חריגה מקסימאלית: 5,000 שקלים.
  • סה"כ כולל חריגה: 85,000 שקלים.

3. שאלותיי:

• האם מישהו/י יכול/ה לעלות תמונה אמיתית של הקיה פיקנטו ספורט החדשה בישראל? הפיקנטו 5 דלתות החדשה מופיעה באולמות התצוגה אבל הפיקנטו ספורט טרם הגיעה לאולמות. בסרטון YouTube שצפיתי רואים את הפיקנטו ספורט ובמקום 3 דלתות היא עכשיו 5 דלתות רק הרבה יותר מעוצבת מה 5 דלתות הרגילה ומה שיש בחו"ל מבחינת הדגמים ורמות האבזור זה לא מה שיש בארץ.
  • אני חבר בקבוצות ב i10 החדשה וקיה פיקנטו ספורט ואני רואה לא מעט תגובות של טוקבקיסטים/ות בקבוצת i10 שיש הרבה בעיות ברכב כגון: מערכת חשמל, קודן, מנוע וכד'. לבינתיים לא יצא לי לצפות בקבוצת קיה על תגובות של גולשים/ות אודות תקלות ברכב. שאלתי איזה רכב יותר אמין לדעתכם/ן?
  • יש ברשותי כרטיס ''חבר'' וכעת יש הנחה על Kia Picanto 2015 ואני יכול גם לקבל את אותם תנאים אטרקטיביים של ''חבר'' ביונאי על i10 דרך אדם שאני מכיר בסוכנות יונאי.
    האמת היא שאני נוטה ללכת על היונדאי (הרכב מעוצב יותר יפה, הוא קיבל ציון יותר גבוה במבחן השוואה מול קיה פיקנטו באתר ''רכב'' - לכו תדעו האם הציון אוטנטי או מפוברק) ואני לא יודע מה לקנות. אני חייב רכב דחוף מה אתם מציעים/ות?
  • מה ההיתרונות והחסרונות בין ה - Kia Picanto ל - Hyundai i10 מבחינת נושא האחריות?
    למשל מה כוללת האחריות בת 7 השנים של Kia לעומת ה - Hyundai של ה - 3 שנים?
  • כעת התקציב שלי הוא 80,000 ואני יכול לחרוג בעוד 5,000 שקלים. האם כדי לוותר על קניית רכב חדש וללכת לרכוש רכב מסוכנות ליסינג כמו למשל ניסן ג'וק או רכבים אחרים שאתם אולי תמליצו?

לסיכום,

אשמח לקבל את תמיכת חברי/ות הפורום בייעוץ לפני רכישת רכב חדש בסכום די גבוהה ואשמח לקבל את תמיכתם הכנה.

תודה רבה לתומכים/ות

ושבוע טוב

אופיר.

עריכה אחרונה על ידי ofri1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים אמינים באותה מידה,אחריות בקיה היא 3 שנים אחריות על כול הרכב ועוד 4 על מנוע וגיר,ביונדאי זה 3 שנים על הכול הרכב,כמובן חוץ מה רפידות,וישרים דברים כאלו.

אני נסעתי על שלושתם ולדעתי הפיקנטו ספורט נותנת יותר,היא ניראית מעולה אחרי מתיחת הפנים,הגיר הנעים,הסאן רוף,באמת יש אחלה הרגשה בנסיעה בה.

אם אתה הולך על 5 דלתות אז בין הפיקנטו ליונדאי הייתי בוחר ביונדאי עקב מושבים תומכים יותר וסלון בשילוב 2 צבעים.

גוק זה רכב גדול יותר,השאלה מה אתה רוצה מהרכב?

יש לך גם את המיצובישי ספייס סטאר ב 80 מהיבואן או ב 70 אלף מהליסינג.

אם אתה מחפש ידנית יש לך את סקודה פאביה,אולי לא מאובזרת אבל עם מנוע חזק מפיקנטו,יונדאי והמיצובישי.

אם התקציב הוא עד 80 אלף לידני,הייתי הולך על סקודה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להמליץ לך על רכב אחר אם לא תציין מה הדרישות שלך מהרכב. בסדר, הבנו שהתקציב שלך הוא סביב ה-80 אלף ש"ח, אבל מה הלאה? כמה אנשים נוסעים ברכב? אתה נוסע בעיקר בעיר או מחוץ לעיר? כמה קילומטרים בשנה? באיזו אזור אתה נוסע, אין דין נסיעה בעליות של רמת הגולן לנסיעה בפקקים של תל אביב.

יונדאי i10 וקיה פיקנטו הן שתי מכוניות אחיות שחולקות מכלולים רבים. ליונדאי יש את היתרון של מבחר מנועים גדול יותר (גם 1.1 וגם 1.25 מגיעים עם גיר אוטומטי), לקיה יש אחריות ארוכה יותר וגרסת 3 דלתות "ספורט" שאין ביונדאי. שתיהן טובות, במידה רבה הטובות ביותר שיש בקטגוריה. תבחר את זאת שנראית לך יותר וסע לשלום, הכל בסדר. אף אחת מהן לא גרועה או טובה משמעותית מהשניה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. Yulianx: תודה רבה על התייחסותך!

- כך שלקיה יש 7 שנים אחריות זה שומר על ערכה בשוק היד שתיים? כלומר לאיזה רכב יש ערך יותר גבוהה? כי בהחלט מדובר כאן ביתרון של 7 שנים מול 3 אבל הקיה שווקה לראשונה בשנת 2012 והיא מרגישה מיושנת והיונדאי מרגישה אולי קצת מבוגרת אבל מרעננת עם צבעיה.

- בנוסף, יש ברשותך תמונה חיצונית ופנימית של הקיה ספורט החדשה בישראל? (כפי שציינתי בתחילת הודעתי) אני צפיתי בתמונות ובסרטון YouTube של הקיה ספורט בחו"ל והיא בהחלט מרשימה, אבל בישראל תמיד מביאים לצרכנים רכב נחות לעומת מה שיש בחו"ל.

- על סקודה אין כעת מבצע ואני ישלם הרבה יותר מ 80,000 וכעת אני לא שוקל זאת. מה גם הרכב לא לטעמי.

2. Tzvika: תודה רבה גם על התייחסותך!

- אז כך, אני בן 30, רווק (ללא ילדים). מי שנוסע ברכב הוא אני בלבד! רוב נסיעותיי הן בעיר (גוש דן בעיקר) ופעם עד פעמיים אני נוסע לירושלים, רעננה וחיפה. אבל עיקר נסיעותיי הן בעיר. אני כמובן מחפש רכב אמין שאם אני ארצה לנסוע לטיול בצפון או לנסוע לאילת הוא יעשה את עבודתו נאמנה.

- אני אשאל את אותה שאלה ששאלתי את יולי, איזה רכב יותר אמין מבחינת אחזקה ושמירת ערך בשוק היד 2?

האם כדי להתמקד בקיה או היונדאי ו/או לחלופין ללכת לכיוון הליסינג ולקנות רכב בפחות כסף ולקבל תמורה נאה? האם יש לכם/ן הצעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יקרוץ לאנשים,אבל אתה הולך להוציא סכום כסף גדול,למה לחשוב כבר עכשיו איזה רכב יעלה מעט יותר במקום לקנות רכב שבמשך כמה שנים אתה תהנה ממנו?

הרי אתה יכול לקנות אתה פיקנטו שאולי תשמור טוב יותר על ערכה,חלילה לעשות תאונה ותפסיד עליה כסף בעקבות כך,אז גם קנית רכב שאתה לא מתחבר אליו ולא תקבל מחיר טוב.

מציע לגשת לסוכנות רכב,ולראות את הרכבים וכדי להבין איזה רמת גימור מגיעה.

כשקניתי ב2011 פיאט פנדה חדשה,ולפני שנה מיצובישי ספייס סטאר חדשה,הדבר האחרון שחשבתי עליו זאת ירידת ערך,אני קונה מה שאני אוהב.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהפיקנטו או ה-i10 יתאימו בסך הכל לדרישות שאתה מתאר. אלו מכוניות עירוניות באופיין אבל אין שום בעיה לנסוע איתם לירושלים או לטיול מידי פעם, הן יגיעו לטיול וחזרה בקלות.

לשני הרכבים יש שמירת ערך דומה, עלויות טיפולים דומות ואין סיבה שמבחינת אמינות הן יהיו שונות מהותית. וגם אם כן, מה אכפת לך? אתה קונה רכב חדש, יש אחריות. בעיות אמינות הן לא הבעיות שלך אלא של היבואן.

תיגש לסוכנות של קיה, תיגש לסוכנות של יונדאי. תעשה סיבוב על הקיה, תעשה סיבוב על היונדאי. תדבר עם איש המכירות של קיה, תדבר עם איש המכירות של יונדאי. מה שיזרום לך טוב יותר בעין - תקנה. אתה מתלבט בין קוטג' של תנובה לקוטג' של טרה, עניין של טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האדם שאני מכיר בסוכנות יונדאי עדכן מידע חשוב ואני מתייעץ אתכם.

1. הוא יכול לסדר לי את היונדאי i10 במחיר כפי שהיה במבצע של ''חבר'' והוא יכול לסדר לי עוד הנחה קטנה. אבל אם הייתי רוכש בזמנו את יונדאי במבצע ''חבר'' הייתי פטור מתשלום ריבית. פה במקרה הנוכחי אני אמנם אשלם מחיר מתחת למחיר מקורי במחיר של חבר עם תוספת הנחה קטנה

אני אשלם כל חודש ריבית של 2.5% - 3.0% (30 שקלים בערך כל חודש). ככה שלאחר שאני יכסה את הפריסה של השלוש שנים לא בדיוק קיבלתי הנחה כאן...

מה דעתכם/ן?

2. שוחחתי והתכתבתי עם מס' אנשי קשר שאני מכיר בקיה ישראל לגבי הדגם של הקיה פיקנטו ספורט החדשה שתגיע לישראל והם אמרו ''הם לא רוצים להטעות אותי (כלומר לא בטוחים / ידועים) שדגם הפיקנטו שנצפה בחו"ל הוא זה שיגיע לישראל.

צפייה בקיה פיקנטו ספורט 2015 לחץ/י:

האם מישהו/י יודע/ת איך תראה הצורה ואבזור האמיתי של הספורט שתשווק בישראל?

אני שואל כי יש כ"כ הרבה רכבים ממגוון יצרניות שמשווקות בחו"ל שהדגמים שיש בחו"ל מאובזרים ומפוארים בהרבה מהמוצר הסופי שמגיע לישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא הבנתי את השאלה שלך.

קיבלת תנאי מימון מיונדאי, אחלה. אתה צריך בכלל את המימון הזה או שיש לך את הכסף במזומן מתחת למיטה? אם יש לך את הכסף אז חבל על המימון, שים שטרות כסף מאני מזומן על השולחן של איש המכירות ותקבל הנחה נוספת לצד העובדה שלא תצטרך לשלם ריבית.

אם אתה צריך מימון פנה לגופים נוספים. למשל לבנק שלך, שישמח לתת לך הלוואה לרכישת רכב חדש אולי בתנאים טובים יותר.

2. אם האנשים בקיה לא יודעים איך בדיוק יגיע הדגם החדש של הפיקנטו בוודאי שאנשים כמונו לא ידעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שמים את הפיקנטו והיונדאי i10 ראש בראש אז המיצובישי ספייס-סטאר לוקחת.

המתיחת פנים של הפיקנטו לא עשתה לי את זה ובין שתיהן ה i10 לטעמי מוצלחת יותר. הפיקנטו "ספורט" הוא רכב סקסי אך בעל תצורה של 3 דלתות שעלולה להתגלות כחסרון.

אי לכך ובהתאם לזאת לדעתי דווקא המיצובישי ספייס-סטאר מנצחת את השתיים ומציעה רכב גדול, מאובזר ומרווח יותר בתוספת מנוע וגיר חסכוניים (בפער די ניכר) מאחיותיה מהמזרח.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

ביום ראשון הוצאתי רכב ממגרש המסירה של קיה בחולון.

ראיתי את הפיקנטו ספורט החדשה במבט חטוף מהחזית. היא ניראית מקדימה בדיוק כמו הפיקנטו ספורט שבסירטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. Tzvika:

--- אני בעל כרטיס ''חבר'' ויונדאי הציעו לי אופציה שאני ארכוש את הרכב שמחיר של מבצע ''חבר'' שהיה בעבר וכעת המבצע הסתיים.

--- יש ברשותי כעת קרוב ל 70,000 במזומן ואני ממש לא מתכוון לזרוק את ה 70K כאילו כלום. לא צעד נבון בכלל..

--- קיבלתי תנאי מימון שבמידה והייתי רוכש את היונדאי i10 הייתי צריך לשלם עליו ריבית והוא משועבד לבנק שזה לא בא בחשבון מבחינתי.

--- במידה ואני ארכוש את הקיה (שכעת יש מבצע חבר על קיה) אני פטור מריבית ולמעשה הרכב שהוא שלי וממש לא משועבד לבנק במידה ואקנה את הרכב עם כרטיס חבר.

--- שורה תחתונה: כעת יונדאי מציעים לי את הרכב שהוא יהיה משועבד לבנק לא בא בחשבון וירדתי לצערי מיונדאי.

2. איתמר: תודה על התייחסותך, אבל כעת אין מבצע על מיצובישי וגם הספייס סטאר לא לטעמי בכלל ולכן אני לא שוקל אותה כלל.

3. Ping: תודה רבה על התייחסותך גם. אתה עובד של קיה? על פי שיחה עם אנשי המכירות של קיה, הספורט עדיין לא הגיעה לארץ. אתה אומר אחרת? אז אני אשאל פעם נוספת, אתה עובד של קיה? במידה וכן, האם ידוע לך על צפי של הכנסת הקיה ספורט לאולמות התצוגה? והאם יצא לך לצלם את הספורט במגרש?

ב 25.05 מבצע חבר מסתיים על קיה ואני רוצה לקנות את אחד הרכבים (רגילה או ספורט) והספורט עדיין לא הגיעה לאולמות ומאוד חשוב לי לצפות ברכב בעיניים ולשבת בו לפני שאני מקבל החלטה מסכמת.

האם יש הצעות נוספות? קניית רכב חדש או ליסינג? (בכנות נוטה יותר לחדש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופרי,

אני לא עובד בקיה.

רכשתי מהם פיקנטו וביום ראשון קיבלתי אותה.

צמוד לעמדת המסירה ישנה חניה שבה הם מחנים רכבים שממתינים למסירה.

אחד הרכבים שעמד שם היה פיקנטו ספורט החדשה, כפי שאמרתי היא נראית מקדימה כמו הפיקנטו מהסרטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...