Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה קצרה - פיג'ו 206+ - 130,000 ק"מ

shay_ts
שימו לב! השרשור הזה בן 3269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתיימר לטעון כי נכון למועד כתיבת שורות אלו, אני האדם שצבר את מספר הקילומטרים הרב ביותר על רכב מהדגם הספציפי שבנדון: פיג'ו 206+ שנת ייצור 2011 (לא, לא בציר. בציר רלוונטי ליין. לרכב-שנת ייצור).

מומחה בסקירות אינני, אבל אני כבר מספיק שנים בזוגיות עם הרכב כדי להיות מפוכח יותר לגביו, ובעיקר להאיר ולהעיר בדבר חסרונותיו הבולטים. לאור זאת ולטובת המעוניינים לשקול הרכב כאופציית יד שניה לתפרנים למחצה, להלן תיאור קצר של הרכב וחוויית השימוש:

מחיר הרכישה כחדש: 74,391 ש"ח באירוע המכירות של לובינסקי במאי 2011 (אנקדוטה מעניינת - שקל אחד מעל המחיר שהוצע למועדון חבר דאז). נכון לאותו המועד, היצע הסופר-מיני במחירים דומים היה, אפעס, אפס. מחיר הרכישה הלך ודעך בחודשים ובשנים הבאות, עד שנמכר ב-60K בשנת 2012 ולאחר מכן הופסק ייבואו. די מוצדק, נימוקים ראו בהמשך.

אבזור כלול במחיר: מערכת מולטימדיה של PIONEER (דגם AVH-5200BT) - ניתנה במסגרת מבצע יום המכירות, 6 רמקולים (4 במקור, ושניים נוספים הותקנו על ידי היבואן לאחר תלונתי כי במפרט צויינו 6 רמקולים), קודנית, חיישני רוורס, חישוקים קלים, שני חלונות חשמל, מראות מתכווננות ידנית. אין בקרת שיוט, אין HILL HOLD.

מנוע: 1.4 מסדרת TU האגדית (כן, אותה TU שהניעה את הרכב של סבתא. עוד על סבתא - בהמשך). אחלה זריזות, המומנט שרחוק מלעקור הרים (12 קג"מ) לפחות מגיע מוקדם יחסית (סביב 3K סל"ד). אז סחיבה התחלתית סבירה ביחס לציפיות דווקא יש למרות ההספק (73 כ"ס). מה שמוביל אותי למסקנה ששכחתי להקדיש כותרת לסעיף הביצועים, להלן:

ביצועים וחווית נהיגה: לא משהו לספר עליו לחברה. וגם לא לסבתא, האמת. כח המנוע מספק בעיקרו בעיקר בעיר אבל במהירויות גבוהות מרגישים שקשה לו, למנוע מתומן השסתומים, "לנשום". המנוע רועש מאד בסל"ד גבוה, אין כמעט בכלל בידוד. טרקטור תוצרת צרפת מישהו? גם רעש הצמיגים נוכח מאד, ובחלוף שימוש אינטנסיבי כנראה גם מצב הגומיות סביב החלונות איננו כשהיה ותורם לחגיגה הווקאלית. מצד שני, ההגה ההידראולי מצויין (עד כמה שאני מומחה לדירוג הגאים), די מרגישים גם בגוף מה שקורה בכביש כך שלחובבי הז'אנר, בסך הכל חווית הנהיגה בעיקולים לא רעה בהשוואה לרכב תקציב שכזה ונהג בינוני שכזה. הרכב גם מרגיש מרווח (לא מאחור), בעל תא אחסון סביר וראות טובה דרך החלונות והשמשה המרכזית הגדולה (מלפנים וגם מאחור).

אמינות: בעיה במזגן טופלה במסגרת עדכון תוכנה ומאז ועד היום מאפשר אחסון ארטיקים ברכב ללא חשש. בוצעו טיפולים שוטפים עד 105K במרווחים של 30K (טוב נו, לפעמים משכתי אותם קצת, לא לצעוק). ב-105K נקרעה רצועת הטיימינג (לפי הוראות יש להחליפה ב-120K). משמעות מיידית- ראש מנוע, עלות 4.5K, מומנה במחציתה על ידי היבואן (יפה מצידו - שנה רביעית ומחוץ לתחום האחריות). מאז (105K) ועד 130K (היום), טיפולים שוטפים בלבד.

צריכת דלק: הכותב לא מסוגל לנהוג חסכוני באוטו עגלתי. לכן טוחן אותו בכל הזדמנות אפשרית. סטטיסטיקת צריכת הדלק היא בין 1:12 (בדרך כלל, בהנתן עוצמת לחיצה שיוצרת היפרטרופיה בשריר התאומים) ל-1:15 (כשכן שורה על הנהג רוחה של סבתא) תלוי בתוואי הנהיגה והפקקים.

מחירון וכדאיות רכישה כמשומש: המחירון סביב 35K-45K לדגמים מהשנים 2011 ו-2012 לפי העניין. משער ומאמין שלאור מאפייני הדגם והביקוש שלא ממש מזכיר תור לאייפון, ניתן יהא להשיגו במחיר נמוך יותר. על פניו, עסקה שיכולה להיות טובה לנהג שבכוחו להתגבר על המגרעות. כמובן, במחיר הולם.

סיכום: הפיג'ו 206+ היא אוטו מיושן מאד ביחס לגילו, ודורש פשרות משמעותיות בכדי להנות ממנו בהשוואה לרכבים מודרניים יותר, בעיקר אם "הנאה" משמעה "איכות חיים" ואלמנטים מסויימים הקשורים אסוציאטיבית במונח "פינוק". אני מוכן לפשרות אלו, ולכן בינתיים ממשיך להנות ממנו - גם בנסיעות ארוכות. יש לו מהקסם של מכוניות ישנות, אבל עם קסם לא ממש הולכים למכולת (של היבואן) ולכן כנראה צעד חכם הוא הפסקת שיווק הדגם. למי שבכל זאת מעוניין - פס ייצור באיראן ממשיך לייצר את הרכב, למיטב הבנתי.

מומנט זמין חשוב כמעט כמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1+

האיביזה היתה בתחילה בדגמי 3 דלתות ולא עניינה אותי מסיבה זו. הבאסה התחילה אחר כך, עם הפיאסטות ושות' (את הפיאסטה אני מאד מחבב). האמת שאחרי ההזמנה אפילו שקלתי לבטל כדי להזמין פיקנטו, אבל התור הארוך + העובדה שמדובר במיני ביאסו אותי.

הנחמה היא שכאשר אתה קונה רכב כזה, מראש אתה יודע שאתה קונה רכב ישן - הציפיות בהתאם ועליהן הוא עונה באופן מושלם (ועם אבזור די נדיב). ואפילו מקבלים קצת פאן בטעם של פעם בדרך (רכב עם אופי זה נחמד).

זה לא סותר את העובדה שמדובר בדינוזאור שהימים הטובים שלו היו בתקופת הפוגים והטמגוצ'י.

מומנט זמין חשוב כמעט כמו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...