Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כללי: רכב חליפי בתביעת צד ג' של אובדן להלכה

שימו לב! השרשור הזה בן 3249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה כללית בבקשה: אנחנו תובעים צד ג' על תאונה שעשו לרכב שלנו בהיקף של 42% נזק, אובדן להלכה. עכשיו חברת הביטוח שלי עושה טוענת שאני לא זכאית לרכב חליפי מאחר ואני לא מפעילה את הפוליסה ותובעת צד ג'. האם זה נכון? האם אני יכולה לתבוע רכב חליפי מצד ג'?

אופציה אחרונה זה לשכור רכב ואח"כ לתבוע את מי שפגע בנו בבית משפט לתביעות קטנות, אבל חבל להגיע לידי זה.

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם מוסכים המעניקים רכב חליפי על חשבון המוסך, כהטבה ללקוח שבחר לתקן אצלם את הרכב, ללא קשר לחברות הביטוח.

ישנן הרחבות לפוליסה של הביטוח המקיף שמאפשרות למבוטח לקבל רכב חליפי ללא שזו תחשב לתביעת הפוליסה, תמורת זה שיתקנו את הרכב במוסך הסדר של החברה.

בקיצור- דברי עם סוכן הביטוח שלך. הוא אמור להציע לך פתרון למצב הזה.

בכל מקרה- הדרך של לשכור רכב שו"ע לרכב הפגוע ולתבוע את הסכום אח"כ בת"ק, זו דרך עם סיכויי הצלחה סבירים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באובדן גמור.

כלומר מוסך לא ייתן רכב, כי אין מה לתקן.

בהשכרת רכב בזמן שרכב אחר במוסך יש היגיון לתבוע.

במקרה הזה אתם מקבלים את מלוא הסכום של הרכב שלכם ועליכם לרכוש רכב חדש, לכמה זמן צריכה חברת הביטוח לממן לכם את הרכב החליפי? עד שתרכשו רכב חדש? עד שתקבלו את הכסף? ואם זה יגרר לתביעה כי הם מכחישים?

בכל מקרה, אם מדובר לתקופה קצרה, עד שבוע נגיד, העלות תהיה קרובל-1000 ש"ח ואני מניח שבשביל זה לא תלכו לתביעות קטנות.

אם מדובר בפרק זמן ארוך יותר, סביר להניח שבית המשפט לא יאשר את כל תקופת ההשכרה. המצב אכן בעייתי קצת.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באובדן גמור.

כלומר מוסך לא ייתן רכב, כי אין מה לתקן.

לא שמתי לב לזה.

לא טעים לי הכובע :-P

במקרה כזה הייתי מפעיל את הפוליסה שלי, ותובע בת"ק את הפרשי הפרמיות וההשתתפות העצמית.

במקרה והרכב לא מבוטח בביטוח מקיף, הייתי מבקש הלוואת "בלון" ותובע בת"ק את עלותה עד רגע קבלת הפיצוי.

אבל זה רק אני, כי אני לא יכול לוותר על הרכב.

אם השופט בת"ק יחפש מה עשיתי ע"מ "לצמצם את נזקי"- זה בדיוק זה. כלומר, לא שוכר רכב ו"שורף כסף" אלא רק דואג לשיפוי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה כללית בבקשה: אנחנו תובעים צד ג' על תאונה שעשו לרכב שלנו בהיקף של 42% נזק, אובדן להלכה. עכשיו חברת הביטוח שלי עושה טוענת שאני לא זכאית לרכב חליפי מאחר ואני לא מפעילה את הפוליסה ותובעת צד ג'. האם זה נכון? האם אני יכולה לתבוע רכב חליפי מצד ג'?

אופציה אחרונה זה לשכור רכב ואח"כ לתבוע את מי שפגע בנו בבית משפט לתביעות קטנות, אבל חבל להגיע לידי זה.

תודה על העזרה

מה שהיית מציע למקרה כמו שלך זה להפעיל את הפול' ולתבוע שיבוב מחברת הביטוח של צד ג' , ככה שברגע שתקבלי את הכסף אודות ההפסדים חזרה מחברת הביטוח של צד ג', התביעה שלך תימחק מהמערכת והכל חזר לסורו.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 3249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...