Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן לא מוציא קור אפילו שיש גז ומדחס נכנס לעבודה, סובארו B4 2004

shlomi_e11
שימו לב! השרשור הזה בן 3191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

רכב זהה לשלי, סובארו b4 2004 מנוע 2.0i

המזגן לא מוציא קור,

רק עכשיו הוא שם לב, כי לא השתמש במזגן מאז שקנה את הרכב (חודשיים שלוש) אז יכול להיות שזה מאז שהוא קנה אותו.

אלה הבדיקות שעשיתי, אשמח לעזרתכם, אני לא מצליח לעלות על התקלה:

בדקתי עם השעון, יש מספיק גז (38 psi)

כשלוחצים על כפתור הAC ראיתי שהמדחס נכנס לעבודה (לחץ גבוה ואז יורד) וגם שומעים שהוא נכנס.

פתחתי את בית פילטר המזגן, הפילטר חדש (החלפתי לו בעצמי לפני כמה חודשים).

כשלוחצים על בורר הכיוונים (מפשיר אדים, פתח עליון/רגליים) ראיתי שהבורר עובד והוא מעביר אוויר כמו שצריך.

כשמשחקים עם בורר הטמפרטורה, יש שני ברזים חשמליים כאלה ליד בית פילטר המזגן (ימני ושמאלי) אז ראיתי שהם זזים כל פעם ככה שנראה שהם עובדים..

המאוורר עובד בכל המהירויות, איטי מהיר וכו'

אציין שאם יש טמפרטורה רגילה ברכב. גם כשמעבירים לחום (הכי חם 32 מעלות) הוא לא מחמם הכי טוב בעולם (חום ממש חלש יותר חם מהטמפ הרגילה אבל עדיין ..) וכשמעבירים לקור (טמפ' הכי נמוכה 18 מעלות) זה קצת יותר קר מהרגיל אבל ממש לא "קר". אני יודע שזה לא תקין כי יש לי רכב זהה ואצלי זה ממש קר בקור וממש חם על חום. כלומר מרגישים בהבדל ממש מינורי בטמפרטורה.

יש טרמוסטט תקין ברכב, המנוע מתחמם רגיל עד טמפרטורת עבודה (בערך שליש עד חצי) ונשאר שם כל הזמן.

אני לא ממהר להאשים את המדחס בעיקר כי גם החימום לא מי יודע מה תקין..

אז למה זה לא מוציא קור כמו שצריך או חום כמו שצריך?

נשמע כמו בעיה בברז בורר הטמפ' אבל ראיתי שהם כן עובדים/זזים כשמשחקים עם הטמפ'.

יכול להיות שאני אמנם רואה שהם זזים אבל בתוך הם לא תקינים?

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי shlomi_e11

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי ואקום למערכת והכנסתי את המשקל הרשום, עדיין אין קור ( הבדל ממש מינורי)

מה לעשות? ולמה עדיין החימום לא עובד?

הרי החימום לא קשור לכך, ואמור לעבוד גם אם יש תקלה במזגן.

אולי בכל זאת יש בעיה בברזים, כלומר החימום והקירור אולי עובדים טוב אך החלוקה של הברזים לא טובה? (אולי הם תמיד מכנעסים שילוב של חום וקור)

תודה לכל העוזרים

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיית החימום עלולה להיגרם בגלל כמה דברים:

1. רדיאטור פנימי סתום.

2. ברז החימום זז אבל ייתכן שהוא סתום חלקית.

3. בעיה במדפים אשר מערבלים אוויר חם עם קר. לפעמים הם נתקעים במצב מסויים או שהאטימה שלהם אינה תקינה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השפעת פילטר המזגן על טמפ' האוויר היא יחסית מועטה. גם פילטר מזגן שסתום ב-70 אחוז משטח הפנים שלו עדיין לא צריכה להיות השפעה קיצונית על טמפ' האוויר החם או קר כפי שמתאר פותח האשכול.

ההשפעה העיקרית של פילטר סתום הוא על ספיקת האוויר אשר יוצא מפתחי האיוורור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק אם צינורות החימום שנכנסים לתוך קיר האש לא מבוטלים או ביצעו להם מעקף. לגבי הקירור בדוק פילטר מזגן בתור התחלה.

במידה והצינורות היו מבוטלים אז איך זה שיש עדיין חימום ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, איך בדיוק מדדת משקל?

בכל אופן, כמו שאמר דנידין, קודם כל בדוק לחצים. לחץ במנוחה צריך להיות בסביבות ה-105psi, ובעבודה ב-2000 סל"ד בסביבות ה-30psi ביניקה ובסביבות ה-230psi בדחיסה. בעבודה צינור היניקה אמור להיות כמעט קפוא.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השפעת פילטר המזגן על טמפ' האוויר היא יחסית מועטה. גם פילטר מזגן שסתום ב-70 אחוז משטח הפנים שלו עדיין לא צריכה להיות השפעה קיצונית על טמפ' האוויר החם או קר כפי שמתאר פותח האשכול.

ההשפעה העיקרית של פילטר סתום הוא על ספיקת האוויר אשר יוצא מפתחי האיוורור.

החסרתי משום מה פרטים בקריאת ההודעה. צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המשקל מדדתי עם משקל הבלון לפני ואחרי עם משקל רגיל.

הלחץ של המערכת בעבודה הוא 30 וקצת אחרי שמילאתי את הגז.

יש מי קירור בכמות הנכונה, לא חסרה טיפה.

אני ממש חושד בברזים, שאולי המנועים שלהם זזים אבל בתוך הם לא באמת סוגרים לחלוטין את כמות החום הנכנסת

או באמת במדפים שלא נסגרים כמו שצריך.. אני אפתח את זה מתישהו כשיהיה לי זמן..

איך אפשר לבדוק את סגירת המדפים או את רדיאטור החימום ברכב הזה?

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...