Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין פורד פיאסטה 2014 למאזדה 2 2014

udiol
שימו לב! השרשור הזה בן 3286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום היקרים,

אשמח לעזרתכם: אני מחפש לקנות מכונית יד שנייה, אוטומטית, בכיוון של סופר-מיני.

לאחר מחקר די מקיף של קריאה באינטרנט צמצמתי ל-3 אפשרויות:

1. פורד פיאסטה אוט' 2014

2. מאזדה 2 אוט' 2014

3. הונדה סיוויק האצ'בק 2013 (או אולי אפילו 2012), שכן אני יודע שייכת לקטגוריה שונה לגמרי..

כפי שאמרתי, קראתי הרבה על כל הדגמים, ופורד פיאסטה מציגה יתרונות רבים על פני המאזדה 2, כאשר החסרון היחיד והגדול הוא האמינות. היתרון היחיד בעצם שיש למאזדה 2 על הפיאסטה היא בתחום האמינות: ב-2011 דה מרקר דרגו את מאזדה 2 כמכוניות האמינה ביותר בארץ מבין המכוניות הקטנות, בעוד שלפורד פיאסטה דירוגי האמינות בכל העולם הם לא מאוד טובים. רוב דירוגי האמינות שמצאתי ברשת הם מארה"ב, כמו למשל קונסומר ריפורטס שקטלו את הפיאסטה... אך הדירוגים בחנו את זה שמיוצר בארה"ב ולא הדגם של פורד אירופה, שממה שאני הבנתי מיובא לארץ מגרמניה.

הסיוויק טובה יותר בכל הקטגוריות, אבל היא כמובן הכי יקרה מכל האופציות (אלא אם מסתכלים על שנת הדגם של 2012), וכמובן היא יותר ישנה וייתכן שכבר לא תהיה באחריות יצרן.

מה אתם מציעים? מישהו יודע משהו על האמינות של הפיאסטה שנת 2013-2014? (מדובר פחות או יותר באותו אוטו ממה שאני מבין, שינויים מזעריים)

אודה לעזרתכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגמי 2013-14 של פורד פיאסטה מגיעים עם מנוע 1.6 ליטר וגיר רובוטי כפול מצמדים. אם טרחת לחפש בשלל אתרים אמריקאים בצע חיפוש גם בכמה אתרים ישראליים, ובוודאי תיתקל בשלל דיווחים על תקלות בגיר הזה של הפיאסטה כאן בישראל.

המאזדה 2 מיושנת אבל רלוונטיות מאוד לאור מחירה. אם חדשה מודל 2015 עולה היום 80 אלף ש"ח, אז משומשת מודל 2014 עם 10-15 אלף קילומטרים צריכה לעלות הרבה פחות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי צביקה תודה על התגובה,

חיפשתי ומצאתי תלונות על הגיר הרובוטי, השאלה היא כמה זה נפוץ? גם בדגמים שנחשבים הכי אמינים אפשר ליפול על אחד נאחס...

אני חייב אוטו אוטומטי (גם רובוטי זה אפשרי אבל מעדיף שלא) ולכן המחיר הוא 110 אלף למאזדה 2 חדשה, בערך 90 אלף למודל 2014... אז זה מה שנראה לך? ומה דעתך על ההונדה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הנייר מבין השלושה העדיפות היא להונדה.

המאזדה 2 מיושנת, לא חסכונית ומואבזרת בקמצנות.

לפורד יש מונטין אמינות מפוקפק בנוגע לגיר הרובטי.

החסרון של ההונדה הוא בנוחות הנסיעה שלטעמי האישי, קשה מידי.

חוץ מזה הרכב עצמו מאד מוצלח, חסכוני (למרות המנוע היותר גדול), מרווח מספיק למשפחה ממוצעת.

ולטעמי גם מעוצב בצורה יפה.

אם אתה יכול להמתין אם הרכישה, בסביבות יוני אמורה לנחות המאזדה2 החדשה.

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי צביקה תודה על התגובה,

חיפשתי ומצאתי תלונות על הגיר הרובוטי, השאלה היא כמה זה נפוץ? גם בדגמים שנחשבים הכי אמינים אפשר ליפול על אחד נאחס...

אני חייב אוטו אוטומטי (גם רובוטי זה אפשרי אבל מעדיף שלא) ולכן המחיר הוא 110 אלף למאזדה 2 חדשה, בערך 90 אלף למודל 2014... אז זה מה שנראה לך? ומה דעתך על ההונדה?

תודה

אני לא יודע איך זה שיש עדיין אנשים שחושבים שמאזדה 2 חדשה עולה 110 אלף ש״ח. כבר למעלה משנה שהיא נמכרת ב-80 אלף ש״ח במכירת חיסול וניקוי מדפים. כנס ל motori.co.il ותראה בעצמך. במחיר של 110 אלף ש״ח זאת קניה לא חכמה בכלל.

לגבי הגיר של הפיאסטה - גיר דומה מותקן בדגמי הפוקוס כבר מ-2012 ושם המחלות שלו הם בגדר אפדימיה. הפיאסטה פחות נפוצה וגם הגיעה כשנה מאוחר יותר, לכן לדעתי זה עניין של זמן עד שהמחלה תתפרץ גם שם.

הסיוויק יקרה מידי ולדעתי למעט עיצוב נאה אין בה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה שיש עדיין אנשים שחושבים שמאזדה 2 חדשה עולה 110 אלף ש״ח. כבר למעלה משנה שהיא נמכרת ב-80 אלף ש״ח במכירת חיסול וניקוי מדפים. כנס ל motori.co.il ותראה בעצמך. במחיר של 110 אלף ש״ח זאת קניה לא חכמה בכלל.

מה זה המוטורי הזה? זה ליסינג? כתוב שם שאתה קונה דגם יד 1, כמו בליסינג, כלומר כשאתה קונה אותו הוא נרשם עליך כיד 2, ואתה אוטומטית מאבד עליו ערך. אם זה המצב, הפער במחיר לא גדול..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב חדש שחברות הליסינג קונות,אתה קונה אותו זול משמעותית כי אתה נחשב ליד 2 ואם איני טועה ברישיון יהיה רשום בעלות מקורית ליסינג.

אם אתה קונה אותו לשנה לא שווה,אבל אם לכמה שנים בהחלט שווה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה המוטורי הזה? זה ליסינג? כתוב שם שאתה קונה דגם יד 1, כמו בליסינג, כלומר כשאתה קונה אותו הוא נרשם עליך כיד 2, ואתה אוטומטית מאבד עליו ערך. אם זה המצב, הפער במחיר לא גדול..

המכירה הזו של רכב חדש 0 ק"מ מליסינג לבעלים פרטי זה עוד איזה קומבינה מגעילה שחברות הרכב עושות כאן בארץ כלפי הצרכן הפרטי. חבל שהרגולטורים לא מפסיקים את הקומבינה המגעילה הזו.

אבל אולי יגיע יום שבו יתמנה שר תחבורה ענייני ולא אחד שדואג רק לחברים שלו, והוא יעשה קצת סדר בכל הקומבינות האלה, שעושקות למעשה את האזרח הקטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הפער לא גדול אם במקרה של המאזדה 2 מדובר בפער של כ-30 אלף ש"ח?

נכון שאתה מאבד ערך ברכישה של רכב מ-0 קילומטר, השאלה היא כמה ערך אתה מאבד. נניח ותקנה היום מאזדה כזאת מ-0 קילומטר ותרצה למכור אותה בעוד 5 שנים. האם איבוד הערך יהיה משמעותי? כנראה שלא, בינתיים הרווחת 30 אלף ש"ח שישבו אצלך בחשבון ההשקעות או שסתם בזבזת אותם על גבינות ויין. הרווח כולו שלך, גם אם תצטרך להוריד 3000 ש"ח במחיר המכירה עדיין יצאת פה ברווח.

אבל שוב, כל אחד יעשה את השיקולים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכירה הזו של רכב חדש 0 ק"מ מליסינג לבעלים פרטי זה עוד איזה קומבינה מגעילה שחברות הרכב עושות כאן בארץ כלפי הצרכן הפרטי. חבל שהרגולטורים לא מפסיקים את הקומבינה המגעילה הזו.

אבל אולי יגיע יום שבו יתמנה שר תחבורה ענייני ולא אחד שדואג רק לחברים שלו, והוא יעשה קצת סדר בכל הקומבינות האלה, שעושקות למעשה את האזרח הקטן.

"הפוך, גוטה, הפוך"

לא רק שהשיטה הזאת לא עושקת אף אחד, למעשה זה נותן הזדמנות לאזרח הקטן לרכוש רכב חדש במחיר שפוי עם הנחה שמנה מהמחיר המופקע של מחירוני היבואן.

ואני מדגיש שנכון להיום הרוב המוחלט של החברות המוכרות את הרכבים עם 00 ק"מ לא רושמות "השכרה/החכר" כרישום המקורי ברשיון הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הפוך, גוטה, הפוך"

לא רק שהשיטה הזאת לא עושקת אף אחד, למעשה זה נותן הזדמנות לאזרח הקטן לרכוש רכב חדש במחיר שפוי עם הנחה שמנה מהמחיר המופקע של מחירוני היבואן.

ואני מדגיש שנכון להיום הרוב המוחלט של החברות המוכרות את הרכבים עם 00 ק"מ לא רושמות "השכרה/החכר" כרישום המקורי ברשיון הרכב.

אני לא בקיא באותיות הקטנות ובאיך זה הולך. למה כדאי ליבואניות למכור לליסינג בהנחות מפליגות ושהם ימכרו לאזרחים תוך איבוד ערך, במקום פשוט להוריד את המחירים ולגבות בעצמם את הקופון?

גם אם זה נשמע לא רע, אני מרגיש שיש פה קאץ' שפשוט עדיין לא עליתי עליו.

וצביקה, זה לא פער של 30 אלף שקל, כי ברגע שקנית רכב ורשמת עליו יד, בטח ובטח יד 2, הוא אוטומטית מאבד מהערך שלו לפחות 10 אחוז. ושוב, אני לא מבין מה האינטרס של היבואניות למכור בהנחה כזאת מטורפת לליסינגים אם הם יכולים לעשות מבצעים ולגרוף קופון יותר גדול? בגלל החוסר היגיון הזה באינטרסים אני חושב שיש פה משהו מסריח. אשמח שתסבירו לי למה אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...