Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: דאצ'יה דאסטר דיזל 4X4 - הוא עוד יגיע רחוק...

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דאצ'יה דאסטר הוא רכב מיוחד במינו. הוא קשוח מרוב הג'יפונים העירוניים שתמצאו היום בשוק, עם מרווח גחון נדיב ומערכת הנעה כפולה יעילה יש לו יכולת שטח טובה. מצד שני, הוא לא אופנתי כמו רוב הג'יפונים שתמצאו בשוק ולידית ההילוכים שלו יש יותר מידי מצבים.

דאצ'יה דאסטר דיזל 4X4 - מבחן דרך

%D7%93%D7%90%D7%A6

%D7%93%D7%90%D7%A6

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סקירה מעניינת לרכב מעניין.

לא ברור לי מדוע גם בסקירה זו, אינכם רושמים את המחיר בבירור, וצריך להסיק אותו. מהכתבה נראה שהוא באזור ה130 אש"ח, אך זה לא רשום בשורה התחתונה וזה לא רשום בבירור בכלליות. היה את אותו תרגיל עם הסאניאנג. האם זה מכוון?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכוון. המחיר לדאסטר 4X4 מתחיל אם אינני טועה ב 123.0 אש"ח.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

₪122,490, אבל לא נהיה קטנוניים ;)

שכחת להוסיף בסיכום "מי שחותם עם השם שלו בסוף כל הודעה, וגבוה מדי בשביל להיכנס לג'ימני - כנראה יזמין דאסטר" :lol:

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

123 אש"ח ?

על פניו, נשמעת כמו עסקה ממש מוצלחת לחובב שטח שאינו הארדקור מחד ואינו חובב כורכר מאידך. המחיר נשמע מאוד הוגן ביחס לתמורה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא למי הוא מיועד.

הייתי מצפה לראות הרבה ממנו בשוק המוסדי - חברת חשמל, רשעות הטבע והגנים, מקורות וכד'.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא נמצא בליסינג ובגלל זה הוא גם לא נפוץ עדיין בשוק המוסדי.

דווקא עסקים פרטיים יכולים לגלות בו עניין אבל הם לרוב חשדנים ולוקח להם זמן לנסות משהו חדש.

נכון שבחנתם את גירסת הדיזל 4X4 אבל לאור מחיר ה 2X4 מעניין לשמוע חוות דעת עליו כג'יפ מדרכות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'יפ מדרכות ידני??? השתגעת שאני אצטרך אחרי מניקור ופרנצ' לערבב הילוכים בדרך למדרכה מול לחם ארז / קפה גרג / קפה נטו / ארומה / ארקפה / קפולסקי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עםישראל הוכיח בעבר שאם ההפרש במחיר מספיק משמעותי הם יבחשו ועוד איך יבחשו בהילוכים.

מה הג'יפון האוטומטי הכי זול, הכי פשוט, הכי פחות מאובזר שיש היום בשוק?

(אם אני לא טועה זה ג'ימני ב119K)

דאסטר בנזין מתחיל מ90K. בשביל 29K שיישארו בבנק אתה לא תבחש?

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שההפרש לא מספיק גדול.

הדאסטר בנזין מתחיל ב-90 אלף ש"ח אבל זה לגרסה שאף אחד לא באמת רוצה. עם פגושים שחורים, מראות שחורות ואבזור מינימלי - זה לא רכב שיש לו שיק. הגרסה שאתה באמת רוצה מתחילה ב-102 אלף ש"ח ואז כבר יש לא מעט מתחרים שיקיים יותר, למשל פיג'ו 2008. והפתעה הפתעה, גם הם לא מוכרים כמעט כלום בגרסאות הידניות כי אף אחד לא רוצה ידני.

מה שמוביל אותי למסקנה שהגרסה המעניינת במיוחד של הדאסטר היא דווקא כן הדיזל 4X4, כי לה יש הצדקה בקרב קהל אחר לגמרי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאסטר ב 90.0 אלף שקל הוא 2X4 . כל המבחן שעשינו לדאסטר הופך ללא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אתו כבר בשני טיולים של ג'יפים גדולים עם הילוך כוח והגבהות. הוא לא בייש ובסופו של יום עבר בכל המקומות שגם להם (לג'יפם הגדולים) היה לא פשוט. פשוט צריך להחות קצת יותר עירני וזהיר איתו, חלק מהקיף.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה !

השורה התחתונה לדעתי האישית, זה פשוט אוטו טוב.

הוא נוח בנסיעה, פרקטי, המנוע מתפקד טוב מאוד, תפעול הגיר נעים, ומאובזר בצורה טובה. כל הדברים שמעלים נגדו בצחקוק כאשר הוא עומד באולם התצוגה נשכחים ברגע שנוסעים בו חמש דקות.

אז נכון שיש פה ושם קצוות גסים, ושסידור הפקדים קצת על הצד המבולגן, אבל זה רכב שאמור להיות זול, ונבנה בצורה כזו, לא רכב שאמור להיות יקר ונבנה בצורה זולה.

קצת רך מידי בשטח, אבל עם מעט קומון סנס וזהירות הכל יהיה בסדר לדעתי ברוב הזמן, כל עוד המטרה איננה עבירות.

לטעמי גם הוא נראה חביב מאוד, בגרסאות המאובזרות. בגרסאות הפשוטות הוא נראה כמו רכב שהאו"ם יצרף לשורותיו (לא שיש לי משהו נגד האו"ם, כן? :) )

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה יפה. :mm_yeah:

אני חושב שהחיסרון העיקרי של הדסטר זה היעדר גיר אוטומטי. הרכב נופל בין הגיסאות קצת בתצורה הנוכחית שלו:

מצד אחד הוא 4X4 קשוח יותר מקרוסוברים המצויים, מצד השני הוא עדיין לא רכב שטח אמיתי כמו הג'ימני למשל, וגם יש לו גיר רק ידני.

קהל היעד שלו די מצומצם. דגם בנזין הבסיסי בעיניי לא כזה אטרקטיבי, הדיזל אומנם מאוד מענין בגלל החיסכון, אבל הגיר הידני מתאים לא לכל אחד. מי שיחפש חיסכון נטו, כניראה ירכוש רכב זול בהרבה, משהו בסגנון אלטו או 108. מי שלא מחפש שטח ירכוש אחת מחבילות האוטומטיות כמו סוזוקי , קיה או משהו בסגנון. מי שצריך שטח ירכוש ג'ימני.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

יצא לי לבלות 300 ק"מ במושב הנהג של הדאסטר ובלי צל של ספק, אם הייתי מעוניין לרכוש רכב חדש בתקציב של 130,000 ש"ח הייתי לוקח את הדאסטר.

הדאסטר הוא רכב ייחודי בקטגוריית הג'יפונים הענפה. שילוב של מנוע דיזל גמיש וחסכוני, גיר ידני, מרווח פנים ויכולת שטח טובה משמעותית משאר חבריו לקטגורייה מציבה אותו בליגה משל עצמו ולא דומה לאף אחד מחבריו. יואב השווה אותו (ובצדק) לסובארו xv1.6 אבל למעשה אין כאן שום תחרות ביניהם, הדאסטר אוכל אותו בלי מלח ומוכיח שכמו בחיים האמיתיים האופי גובר על היופי.

הטענות העיקריות שלי חופפות את אלו של יואב ונוגעות להנדסת האנוש ואיכות החומרים. המיש-מש הזה שדאצ'יה עשו נותן תוצאה לא להיט, ולצד חלקים שמרגישים מוצקים וחסונים ניצבים חלקים שהיה מוזר פחות לפגוש בטאטה נאנו מאשר ברכב שהוא רנו-ניסאן בתחפושת. אני מוכן להתערב שחלק החילוף הנפוץ ביותר יהיה ידיות פתיחת הדלתות שמרגישות עשויות מפלסטיק דקיק, פריך ושברירי שיתחרו ראש בראש על מקום במחסן לצד ציר פתיחת דלת התדלוק האימתנית והרופפת עוד בצאתה מהמפעל.

תלונה נוספת ניתן לרשום בתיק האישי של אנשי מחלקת הארגונומיה שעשו עבודה מחורבנת. לא מצאתי תנוחת נהיגה טובה ונוחה למרות שחיפשתי כזו ולא מעט. אז אולי מבנה גופי מעט גדול מהממוצע, אבל עדיין, כאשר אנחנו מדברים על קופסת פח במבנה ג'יפאי גבוה ציפיתי לקצת יותר מרווח תמרון פנים-קבינתי.

בשורה התחתונה הדאסטר הוא רכב נישתי ויש שיראו בו יתרונות על פני ג'יפונים או משפחתומטיות באותו התקציב. עם זאת ולתחושתי הדאסטר יותר מדי יקר ביחס חבילה הכוללת שהוא מציע. זה רכב שאמור להיות זול וגם מרגיש ככה, תמחורו ב 130,000 שקל "על הכביש" מרגיש הרבה יותר מדי יקר. אז אומנם לא נשמע ציקצוק אחד מרכב המבחן בעל 15,000 הקילומטרים הלא-קלים-בכלל שעבר, אבל התחושה היא שהרכב הזה לא יזדקן בכבוד ויצריך לא מעט השקעה מבעליו בגלל כל מיני פלסטיקים שישברו ושאר פיצ'פקעס שלא יזדקנו כמו שצריך. ימים יגידו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...