Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת E46 330I מאוטומט לידני

שימו לב! השרשור הזה בן 3281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא קשור לנושא, מתנצל. אני רק שמח שאני שומע את זה ממישהו בארץ(?) כי חשבתי שלאף אחד אין מושג בקשר לזה בארץ.

בפורומים של E36/E46 תיתקל בזה מיד. לפני כשנה בדקתי על M3 E46. אחרי שראיתי את כל המחלות של הרכב הזה + תחזוקה דומה למטוס F16 + אמינות לא גבוהה (בלשון המעטה) הבנתי שזה לא בשבילי. ממה שהספקתי לקרוא בארה"ב הגשיו תביעה ייצוגית על הסרן האחורי שמתפרק, BMW האריכו את האחריות לעוד 5 שנים אם אני לא טועה.

מומלץ מאוד לבדוק את זה כי התיקון מאוד יקר ומצריך פירוק של כל הסרן האחורי.

ל-M3 ממש אין תחזוקה יקרה בהגזמה, רוב התחזוקה דומה מאוד לתחזוקת ה-6 טורי.

איפה נקודת הכשל המרכזית?

תיבת ההילוכים האוטומטית, או אם לדייק- משאבת ה-SMG, זו נוטה לשבוק חיים כל 20-30k קילומטר.

זה קריטי ברכב שננהג יומיומי כי זה אומר שבישראל תצטרך להחליף משאבה כזאת אחת לשנה וחצי-שנתיים ומדובר בחלק יקר.

מעבר לזה ה-M3 חולקת את אותן מחלות עם אחיותיה משושות הצילינדרים- תת שילדה אחורית, רגישות לשמן מאיכות נמוכה, מערכת קירור בעייתית וכמובן חישמולים שעם השנים מתקלקלים בדגש על חלונות החשמל שיש להם מנגנונים סופר רגישים.

אה כן, בושינגים של זרועות מתלה קדמיות, עוד אחת מהמחלות של כלל דגמי e46.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עידן

למיטב ידיעתי תת השלדה עצמה שונה בעוד נקודות העיגון זהות. אחרת הדיפרנציאל היה ניתן להחלפה כמו בשאר הדגמים הקודמים.

התחזוקה אומנם יקרה יותר, החל מהשמן, ועד לשאר המכלולים המכניים. גם תושבות המנוע לדוגמה - שונים. פיזית הם זהים לשאר הדגמים אבל יקרים יותר היות והם קשיחים יותר.

הכוונה היא - שישנם המון חלקים ייחודיים רק לרכב הזה שיהיה מאוד קשה ולא כלכלי לרכוש בארץ. (משולשים , חלקי בלימה, חיישנים ורכיבים שונים שייחודיים למנוע הזה).

אוקיי, אז בולמים, ושאר רכיבי מתלים קונים אפטרמרקט ונשארים עם עודף

בשורה התחתונה?

לא הייתי בוחר ברכב כזה ליומיום, עמדתי בדילמה דומה לא מזמן, ובחרתי במשהו אחר.

תמיד צריך להתפשר על משהו.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש הבדלים מכניים, אבל רוב ההבדלים המיכנים אינם כאלה המשפיעים על האמינות וזו כוונתי, בשורה התחתונה האמינות די דומה לזו של סדרה 3 עם 6 טורי.

דבר נוסף, יש הרבה חלקים, כוללי חלקי מתלים, שאנשים נוטים לחשוב שהם שונים מאלה של 3 רגילה ולמעשה מדובר באותם חלקים בדיוק, ב.מ.וו נותנת קוד אחר לחלקים של M3 כדי למכור אותם במחיר גבוה יותר.

יש לי כמה חברים עם M3 e46, רובם ידניות, הם מדווחים על אמינות סבירה בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על אמינות אלא על תחזוקה.

הe46 שלי מפגינה אמינות טובה למדי, ולדעתי גם הM דומה לה בעניין הזה.

אומנם יש חלקים חופפים, אבל עדיין לא תרצה להעמיד את הרכב בגלל איזה חיישן שהתקלקל ויעלה הון בארץ. .

לכשתהיה לי M (רק עניין של זמן [emoji6] ),אני לא רואה את עצמי נוהג בה ביום יום.

לא רק בגלל הבלאי שיגרור תחזוקה יקרה יותר, אלא בגלל הציפייה לפעם הבאה.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הבעיה, כשיש לך רכב כזה אחוז ניכר מצריכת הדלק היא על נהיגה ללא יעד.

קורה לי הרבה פעמים שפתאום ב-23:00 אני אומר לאישתי שאני נוסע, היא שואלת לאן, אני עונה שאין לי מושג אבל זו לא בעיה.

:)

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש הבדלים מכניים, אבל רוב ההבדלים המיכנים אינם כאלה המשפיעים על האמינות וזו כוונתי, בשורה התחתונה האמינות די דומה לזו של סדרה 3 עם 6 טורי.

דבר נוסף, יש הרבה חלקים, כוללי חלקי מתלים, שאנשים נוטים לחשוב שהם שונים מאלה של 3 רגילה ולמעשה מדובר באותם חלקים בדיוק, ב.מ.וו נותנת קוד אחר לחלקים של M3 כדי למכור אותם במחיר גבוה יותר.

יש לי כמה חברים עם M3 e46, רובם ידניות, הם מדווחים על אמינות סבירה בהחלט.

שחכת גם את השמשה האחורית שנוזלת. אני יודע שהמחלות של הM3 נמצאות גם בשאר הE46 (וגם בE36/Z3) אבל לM יש תחזוקה מיוחדת כמו הVANOS II שמצריך טיפול, כיוון שסתומים וכו'.

אני לא יודע למה אתה קורא תחזוקה סבירה אבל בארה"ב לפחות התחזוקה של הרכב הזה יקרה (רק inspection ii עובר את ה1,000$) ויש לה מחלות שלא תמצא ברכב ספורט יפני למשל.

בשנים הראשונות גם היו בעיות עם המנועים שהלכו עקב שמן לא טוב, בגלל זה קאסטרול פיתחו שמן מיוחד 10W60 לS54.

הרכב הזה לא מזדקן בכבוד בקיצור..

על הSMG אני בכלל לא מדבר אבל הרבה מכוניות ספורט עם גירים רובוטיים לא מראים אמינות גבוהה ביחס לידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיית ה-vanos מוכרת בכל דגמי סדרה 3 עם מנועי 6 צילינדרים, זה ממש לא משהו ייחודי ל-M3.

כשאתה מדבר במונחי inspection לרוב זה מתייחס לטיפולים שמבוצעים במוסכים מורשים, דבר שמיותר לעשות כאשר הרכב יצא מאחריות, פשוט מטפלים במוסך שיודע את דרכו ברכבי ב.מ.וו וסוגרים את זה בזול יותר.

זה שיש לה בעיות שלא תמצא ברכב ספורט יפני-הגיוני בהחלט, אין לך רכב יפני מושחז שמצוייד בכל כך הרבה מערכות מורכבות כמו הבימר, זכור שאנחנו מדברים על ראשית שנות ה-2000, אין לך בשנים האלה אפילו רכב אחד שקרוב ברמה הטכנולוגית ל-M3.

בקיצור, זה לא סוף העולם אבל בהחלט לא אחזקה של רכב יפני.

אגב, על אותו משקל אתה יכול להשוות את אחזקת הרכב שלי לאחזקה של E רגילה חזקה- אין הרבה הבדל, אם בכלל.

עריכה אחרונה על ידי edan82

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...