Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת E46 330I מאוטומט לידני

שימו לב! השרשור הזה בן 3259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהוריים טובים.

כמה אמור לעלות פרוייקט שכזה שיכלול חלקים ועבודה והאם בוצעו פרוייקטים כאלה בהצלחה בארץ

מדובר על רכב משנת 2002, קופה.

אני יודע שבE36 זה הרבה פחות בעייתי לכן אבקש לא להתבלבל. רק מי שיודע.

תודה

עריכה אחרונה על ידי <<MaZaFaKa>>

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבחינת עלויות, קשה לי להגיד היות ולא עשיתי זאת בעצמי. מה שגם זה משתנה מאוד כתלות בחלקים שתצליח לשים עליהם יד (או, שלא ואז יתחילו האלתורים) וכמובן המקום שיבצע את התהליך.

אני מכיר כמה רכבים כאלה שעברו הסבה (אוכל להפנות אותך אליהם במידה ואקבל את הסכמתם).

מה צריך? גיר, ועדיפות לאחד שהגיע בדגמים הבכירים ויוכל לעמוד במומנט של המנוע הזה (קל וחומר אם הרכב הולך לעבוד קשה).

הסוג? ZF S5D 320Z שהגיע על ה330 וה328.

בדגמים האחרים, מדובר בGETRAG S5D 250G , בדגמי ה323/325

התמזל מזלך ושמת יד על ה ZF GS6-37BZ שנותן 6 הילוכים? תענוג. (אם כי יש גם לגטרג גיר עם 6 הילוכים, איני זוכר את הדגם שלו)

מהפן המכאני:

דרייבשאפט - נוהגים להתאים אותו בארץ, במקום לקנות אחד באורך המתאים היות וכמעט אין. לא נתקלתי במקרים של בעיות או איזונים שלא הצליחו לפתור. (לא לשכוח גויבו חדש, ומיסב)

גלגל תנופה (הייתי שם חדש בשביל השקט הנפשי, מזהיר מראש- לא זול בכלל). וסט קלאץ' חדש - אין סיבה להוריד גיר שוב פעם אחרי כמה חודשים בשביל שטות שכזו.

יש את כל השטויות מסביב כמו עוד דוושה, סט משאבות קלאץ' , מכלולי השיפטר עצמו (תחדש את הכל, זה דווקא החלק הזול) שיתנו תחושה של גיר חדש וקליקי.

מבחינת שיפטרים, יש המון סוגים, חלק מקוריים - חלק אפטרמרקט במידה ותרצה קוויקשיפט.

פן הידראולי - חיבור משאבות קלאץ' למערכת הבלימה

מהפן האלקטרוני - ישנם גירים שלא יעשו בעיות בנסיונות הנעה, חלקם כן (בעקבות מעגלים חשמליים שמוודאים שהמצמד לחוץ לדוגמה ועוד כל מיני שטויות AKA קלאץ' מודול שמתחבר לEWS שאחראי על משבת ההנעה).

יש צורך בשינוי חיווט בDME, אבל יש מספיק חומר בנושא.

דבר נוסף - חיווט לתאורת רוורס.

בסוף, נדרש כמובן קידוד - אחרת תקבל את הנורה של התקלה בגיר באופן קבוע. אפשר לנסוע ככה - אבל זה משפיע על התנהגות המנוע (כמו לדוגמה, אם תחליט להפעיל את בקרת השיוט, בהעברת הילוכים המחט תטוס לקו האדום...)

אוף טופיק:

אני לא יודע כמה זמן אתה מחזיק את הרכב ומכיר אותו, אך ישנם "מחלות" שכדאי לפתור על הדרך בפרוייקט בסדר גודל שכזה:

תת שלדה - נפוץ מאוד בדגמים החזקים וברכבים שננהגים חזק. התושבות פשוט נקרעות / נסדקות.

כדאי להוריד את כל תת השלדה, להתקין את הקיט של TURNER ולהחליף את הבוקסות על הדרך (של התת שלדה -4, דיפרנציאל -3)

מאוורר - אפשר להפטר מהפאן קלאץ' ולהתקין מאוורר חשמלי. (יותר אמין, ולא גוזל כוח מהמנוע)

אם ישנם שאלות ספציפיות, בבקשה.

שיהיה בהצלחה.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פן הידראולי - חיבור משאבות קלאץ' למערכת הבלימה

מה?

חיבור למערכת בלימה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הבלימה ומערכת המצמד עושים שימוש באותו נוזל. לכן יש לחבר את משאבות המצמד למיכל נוזל הבלמים.

אין מיכל נפרד לקלאץ?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף טופיק:

אני לא יודע כמה זמן אתה מחזיק את הרכב ומכיר אותו, אך ישנם "מחלות" שכדאי לפתור על הדרך בפרוייקט בסדר גודל שכזה:

תת שלדה - נפוץ מאוד בדגמים החזקים וברכבים שננהגים חזק. התושבות פשוט נקרעות / נסדקות.

כדאי להוריד את כל תת השלדה, להתקין את הקיט של TURNER ולהחליף את הבוקסות על הדרך (של התת שלדה -4, דיפרנציאל -3)

מאוורר - אפשר להפטר מהפאן קלאץ' ולהתקין מאוורר חשמלי. (יותר אמין, ולא גוזל כוח מהמנוע)

שיהיה בהצלחה.

לא קשור לנושא, מתנצל. אני רק שמח שאני שומע את זה ממישהו בארץ(?) כי חשבתי שלאף אחד אין מושג בקשר לזה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נגיד את זה הכי פשוט, זה פרויקט שעושים אך ורק אם יש לך נבלה ידנית בתור תורמת איברים שממנה אתה יכול לבצור את מלוא החלקים. בלי תורמת איברים, פרויקטים כאלה ברכבים עממיים יעלה בקלות 20-25k שח. אני משער שלבימר זה בכלות יכפיל עלויות ויותר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף טופיק:

שיהיה בהצלחה.

לא קשור לנושא, מתנצל. אני רק שמח שאני שומע את זה ממישהו בארץ(?) כי חשבתי שלאף אחד אין מושג בקשר לזה בארץ.

בפורומים של E36/E46 תיתקל בזה מיד. לפני כשנה בדקתי על M3 E46. אחרי שראיתי את כל המחלות של הרכב הזה + תחזוקה דומה למטוס F16 + אמינות לא גבוהה (בלשון המעטה) הבנתי שזה לא בשבילי. ממה שהספקתי לקרוא בארה"ב הגשיו תביעה ייצוגית על הסרן האחורי שמתפרק, BMW האריכו את האחריות לעוד 5 שנים אם אני לא טועה.

מומלץ מאוד לבדוק את זה כי התיקון מאוד יקר ומצריך פירוק של כל הסרן האחורי.

ידוע לי על כמה 330 ידניות בארץ, אולי בכל זאת תוכל למצוא תורמת למרות שיהיה יותר משתלם למכור את הרכב ולקנות אחת ידנית.

אגב, גם בוואג המשאבת קלאץ' משתמת באותו נוזל של הבלמים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוויתי את זה על בשרי.

אבל, מאז התיקון? שום דבר.

הקיט מעבה מאוד את נקודות החיבור ותומך בהספקים של m גודשת. ..

הרכב שלי לא ננהג ביד רכה, אני מודה. וגם לאחר שנתיים הורדתי שוב את תת השלדה לצורך החלפת בוקסות דיפרנציאל וביקורת על נקודות החיבור - הכל חזק כמו ביום התיקון. ממליץ מאוד ללכת על הקיט המדובר ולא על איזה ריתוך מקומי- הם לא מחזיקים הרבה זמן.

אומנם יש מחלות לדגם הזה, אך הוא עדיין אמין למדי. צריך פשוט לדעת להשיג את החלקים מהמקומות הנכונים

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מזכיר לי את הימים שחשבתי לקנות אאודי A4 אוטומטית ולהסב אותה לידנית. וויתרתי על זה בגלל יותר מדי התאמות שצריך לעשות.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה, האם אפשרי להשיג בארץ דיפרנציאל מוגבל החלקה ל330I (לצורך העניין ידנית)

כזה שידע להתמודד עם הנהיגה ספורטיבית בצורה אמינה.

מה סדר גודל מחיר?

תודה וחג שמח

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...