Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריך טיפול 75,000 לרכב שצבר רק 33,000 ק"מ?

IsaacR
שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי הונדה ג'אז רובוטית מ2010 שצברה 33,000 ק"מ. היום הלכתי למוסך (מורשה) לסדר משהו קטן ואמרו שעוד חודש צריך לעשות טיפול 75,000 שהוא דיי יקר כי הוא כולל החלפת מסנן דלק (סך הכל יוצא בערך 1500 ש"ח).

האם הטיפול הזה נדרש בהתחשב בקילומטראז של הרכב?

תודה רבה,

אייזיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנחיות היצרן הן בד"כ כל X ק"מ או פעם בשנה, מה שבא קודם.

אני אישית גם נוסע מעט ומקפיד על טיפול פעם בשנה.

למה מסנן דלק מייקר כל כך את הטיפול, כמה כבר עולה מסנן כזה וכמה עבודה כרוכה בהחלפתו?

הנה פירוט הטיפול שעשיתי לרכב שלי לפני כשבועיים (גולף 2010 עם 33K ק"מ).

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב לשמור על הרכב רענן. רכב גם כשהוא לא נוסע הוא צריך טיפולים. אמנם בתדירות שונה אבל חייב- במינימום, כמו במקרה שלך-פעם בשנה לפחות. אל תוותר על זה תשמור על הרכב שלך עם ערך גבוהה ותוכל לתמכר אותו בהתאם כשיימכר.

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחזוקה של הרכב מתוכננת על ידי היצרן לפי קילומטרז' או לפי משך זמן.

אפשר להפעיל שיקול דעת ולדחות את החלפת מסנן הדלק לטיפול הבא לאור הקילומטרז' הנמוך, אבל אל תוותר על החלפת שמן מנוע ומסנן שמן בתדירות הנדרשת. קנית רכב איכותי ולא זול - אל "תחסוך" בטיפולים שגרתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שמדובר במסנן פנימי והם בד"כ יקרים יותר מה"פחיות" החיצוניות, בנוסף לעבודה הכרוכה בהחלפתם שמייקרת את העסק.

בהצעת המחיר כתוב המק"ט של המסנן הזה? אם כן, תזמין אותו באיביי בזול יותר.

בכל מקרה, כמו שאמרו כאן חייבים לבצע לפחות החלפת שמן ופילטר שמן אחת לשנה.

מאיפה אתה בארץ ?

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית רכב בכמה עשרות אלפי שקלים ואתה מתקמצן על טיפול שעלותו זניחה לעומת העלות של הרכב? למה לזלזל בהוראות היצרן?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תומך בדעתך לגבי ביצוע תחזוקה מונעת אבל דחייה של החלפת פילטר דלק במקרה זה אינה עניין של קמצנות אלא של תחזוקה חסכונית המותאמת לקילומטרז'.

גם בתעופה מקובל לבצע תחזוקה לפי הוראות מחמירות של היצרן אבל יש מטוסים אשר טסים מספר שעות נמוך מאוד (למשל מטוסים בבעלות פרטית או ממשלתית אשר טסים רק כמה מאות שעות טיסה בשנה, בהשוואה למטוסים מאותו דגם בבעלות חברות תעופה הטסים אלפי שעות טיסה בשנה).

עבור מטוסים אלה מקיימים תכנית תחזוקה שונה המאושרת על ידי יצרן המטוס ונקראת low utilization maintenance plan החוסכת כסף רב לבעלי המטוס מבלי לפגוע בבטיחות ובאחריות היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, אני ממש לא מסכים איתך.

לדעתי האישית אין שום סיבה שמסנן דלק שמתוכנן ל75,000 ק"מ ילך ב33 גם אם הוא בן 5, הייתי קורא קצת בנושא ולומד על איזה סוג מסנן מדובר והאם יש לו אורך חיים שתלוי בזמן.

בכל אופן - תחזוקת רכב יכולה להיות בנאלית "by the book" או ראש גדול.

הרכב שלי חי בסל"ד מאד גבוהה ביומיום, ולכן אני משקיע בשמן יקר ומחליף אותו כל 7-8 אלף ק"מ ולא כל 15.

כנ"ל תושבות מנוע מחוזקות למשל.

רכב שכמעט ולא נוסע, יכול להיות שאפשר לדחות חלק מהטיפולים, ההבדל בין חסכון לקמצנות הוא ההבנה והסיבות שנמצאות מאחורי המעשים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להפעיל שיקול דעת ולדחות את החלפת מסנן הדלק לטיפול הבא לאור הקילומטרז' הנמוך

הייתי שוקל לדחות את ההחלפה גם מעבר לטיפול הבא מכיוון שדלק כמעט ואינו עובר במסנן ולכן הוא כמעט ואינו מתלכלך. אם אתה לא מחליף את המסנן תשים רק לב שמקזזים לך את זמן ההחלפה שלו מזמן העבודה של הטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...