Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת בלמים אחוריים מתוף לדיסק - סובארו פורסטר

שימו לב! השרשור הזה בן 3235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

רכשתי לאחרונה פורסטר 2003 אוט' 2.0ל'.

לא טורבו לצערו הרב של אחי.

אני מעוניין להסב את הבלמים האחוריים שלו לבלמי דיסק.

גילוי נאות: אני מכונאי בהכשרתי (אופנועים וג'יפים) כך שעבודה וכלים אינם זרים לי.

חיפשתי מידע באתרים בחו"ל אך שם, המידע מתייחס לדגמים שלא הגיעו לארץ.

אני מודע לכך שניתן לעשות את ההסבה עם חלקים מקוריים של סובארו ולזאת אני מכוון.

השאלה: מאילו דגמים של סובארו ניתן לקחת ואיזה חלקים אני צריך?

האם למישהו יש ניסיון עם הסבות כאלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה לך כל הכאב ראש הזה?

מה חסר לך בבלמים?

בכל מקרה שים לב שאם תחזק "נשיכת" הבלמים מאחורה - אתה תשגע את ABS ותקבל מרחקי בלימה ארוכים יותר.

לא נחמד בכלל.

אם עושים את זה - צריך למצוא דרך לאזן חזרה את ה brake balance (או לשנות תכנות ל-ABS - אבל זה כמעט ובלתי אפשרי).

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, רד מהעניין ומהר.

כיול ברקסים זה אחד הדברים היותר קשים ברכב.

מספיק שצד אחד נושך יותר חזק מהשני כבר הלך לך כל האיזון בעת בלימה וזה מאוד מסוכן.

עם כל הכבוד להכשרות, אם יש משהו שלא משחקים איתו ברכב זה ברקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבלמים ניתן לגעת.

אם מבינים, אפשר.

אגב, CROC לשיטתך, אסור לי אפילו לגעת בחומרי רפידות ודיסקים שונים ממה שהותקן ע"י היצרן כי זה עלול לשנות את האיזון ו"בברקסים לא נוגעים".

לגבי ויסות הבלימה קדימה-אחורה. ברכב, בכל רכב, מותקן ווסת לחץ בלימה שמטרתו ויסות אוטומטי של לחץ הבלימה לפי הסרן.

הכיול שלו נעשה ע"י היצרן. הוא יודע לפצות על הפרשים מאוד גדולים ביכולות הבלימה בין הסרנים. למשל, פיצוי על בלאי מצטבר במערכות, מקדם חיכוך שונה של הדרך ו/או הצמיגים, שיפוע של הדרך ועוד. כאמור, מובנה מהיצרן.

עדיין לא עניתם על שאלתי המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מפחידים אותך, לא ממש ברור לי למה, אם היית פותח שרשור על הסבת 205GTI לסרן דיסקים אחורי כולם היו מתלהבים ומפרגנים.

תכל"ס, בדוק מה סך החלפים שצריך להחליף עבור הסבה כזו מעבר למובן מאיליו כמו דיסקים, קאליפרים, רפידות וכו' (מה בעצם קיים בפורסטר מקורית עם דיסק אחורי), בצור את הכל מפורסטר שתמצא בפירוקיה וסע לשלום.

באמת שלא עבודה מסובכת ולא משהוא לפחד ממנו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי עשה את ההסבה הזאת להונדה האצבק 98

במכוני רישוי טסטים השנתי תמיד שואלים אותו,"מזה הדגם הזה?".

כמה הבדל כבר יש שאנשים שואלים איזה דגם הרכב?

דיסק במקום סיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי עשה את ההסבה הזאת להונדה האצבק 98

במכוני רישוי טסטים השנתי תמיד שואלים אותו,"מזה הדגם הזה?".

אם כבר העלאת את נושא הרישוי - מה המדיניות בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הבלמים מאחור לדיסקים בפורסטר 2 ליטר אטמוספרי זה עניין מיותר וחסר כל תועלת. לא תשיג בזה כלום.

הברקסים בסובארו חרא לא בגלל הבלמים האחוריים. נסה לשפר את הקיימים (בחזית) באמצעות צלחות ורפידות איכותיות וגם צינורות בלם שזורים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.

אני בצעתי הסבה שכזו למאזדה שברשותי.

נוסע כבר למעלה מ3 שנים (עוד מעט 4 שנים)

היה צורך בנאבות אחוריות, קליפרים, צינורות בלימה, וכמובן דיסקים ורפידות, כבלי בלם יד שונים.

הסרן עצמו נשאר אותו הסרן.

השתמשתי אך ורק בחלקים מקוריים של היצרן.

תעיף מבט פה בפרוייקט שהעלתי בזמנו.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?150447-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A8-%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-Mazda-Familia-Neo-%D7%9B%D7%91%D7%A8-8-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D&p=3017392&viewfull=1#post3017392

בהצלחה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תודה על בתגובות לעניין.

איציק, מסכים לגבי קשיות היציאה בעניין איכות הבלמים... בוא נגיד שהייתי שמח להתקין את הבלמים מהסיטרואן C4 של אישתי בפורסטר. וגם את הגיר (טיפטרוניק, מצב ספורט שמתפקד נהדר).

האם אתה מכיר מקום בו אוכל לרכוש צינורות בלימה לפורסטר?

עדיין, האם ידוע למישהו על דגם או דגמים של סובארו מהם ניתן לקחת את החלקים המתאימים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, CROC לשיטתך, אסור לי אפילו לגעת בחומרי רפידות ודיסקים שונים ממה שהותקן ע"י היצרן כי זה עלול לשנות את האיזון ו"בברקסים לא נוגעים".

לגבי ויסות הבלימה קדימה-אחורה. ברכב, בכל רכב, מותקן ווסת לחץ בלימה שמטרתו ויסות אוטומטי של לחץ הבלימה לפי הסרן.

הכיול שלו נעשה ע"י היצרן. הוא יודע לפצות על הפרשים מאוד גדולים ביכולות הבלימה בין הסרנים. למשל, פיצוי על בלאי מצטבר במערכות, מקדם חיכוך שונה של הדרך ו/או הצמיגים, שיפוע של הדרך ועוד. כאמור, מובנה מהיצרן.

כן, לשיטתי אם תתחיל לערבב רפידות שונות בין קדימה אחורה אתה תקבל בעיות ABS.

אולי באמת ברכב שלך המערכת יודעת להתמודד טוב עם הבדלים גדולים. אני לא יודע. נשמע לי קצת אופטימי מדיי, אבל אולי אתה יודע על מה מדבר.

מה שאני כן יודע בוודאות שאצלי ברכב ועוד אצל 2 חברים זה עשה בדיוק מה שאמרתי - אז רק רציתי לידע אותך מראש לגבי בעיות אפשריות.

בסוף פתרתי את זה ע"י שימוש ברפידות מאוד שונות בין קדימה אחורה - הדברים האלו כן עושים הבדל.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין, האם ידוע למישהו על דגם או דגמים של סובארו מהם ניתן לקחת את החלקים המתאימים?

לא נראה לי שום בעיה לקחת חלקים מאסתי :twisted:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיטוטים במרשתת, עולה שניתן לקחת את החלקים מכל WRX. אפילו מפורסטר טורבו מאותן שנים.

הבעיה? מחייב מעבר לגלגלי 16. הפורסטר מגיע עם גלגלי 15.

אמשיך לבדוק.

לגבי עוצמת הבלימה, זו עובדה ידועה שהעצמה בסובארו בשנים האלה, גם בדגמים הספורטיביים, לא הייתה משהו.

לשטח זה טוב, אבל בכביש צריך יותר מזה.

כרגע, אני מתמקד המלצה של איציק, החלפת צנרת הבלימה ונוזל בחדשים.

עדיין, אם מישהו יודע על חלקים זמינים, אני פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...