Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מלחציים גדולות ליישור גלגל הגה

amosbmw
שימו לב! השרשור הזה בן 3299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כזכור למי שקרה כאן את לפני חודש את השירשור על גניבת המיני, ניסו לגנוב לי את הBMW.

נפתחה דלת הנהג, כיבו את תאורת הפנים החזקה וניסו לתקוף את מנעול ההגה מסוג disklok. בשלב זה הם נכשלו.

את המנעול הצלחתי בקושי לפתוח, ויישרתי אותו חזרה בעזרת מלחציים. כמו כן נגרם נזק לוולטמטר שמותקן אצלי עם שעונים נוספים במקום המאפרה.

מאז חשתי שמשהו אינו כשורה בגלגל ההגה, מאחר והתנועה שלו בסיבובים מהירים מוזרה בידיים. מיד הבחנתי בכך שכפתור הצופר אינו יושב יפה במקום ויש רווח מתחתיו. אולם לא הצלחתי לשים יד על הבעיה כי הגלגל עצמו היה ישר לחלוטין.

ההגה אצלי הוא מסוג Mtech II בקוטר 37 ס"מ, והעברתי אותו ריפוד מחדש אצל אוטו אלגנס לפני שנתיים. בנתיים גיליתי שהמצאי בלוחות המודעות בחו"ל של הגאים כאלה ירד פלאים, ומחירם הרקיע שחקים. וזה עוד לפני ריפוד עור חדש שעולה יותר מ900 ש"ח. אצל BMW classic בגרמניה עדיין אפשר להשיג הגה כזה במחיר 630 אירו (כמעט 3000 ש"ח), בנוסף צריכים לנסוע לשם להביא אותו כי היום משרד התחבורע אוסר יבוא גלגלי הגה.

היום פירקתי את ההגה ולאחר בדיקה מצאתי שהגלגל עקום לעומת הבסיס שלו. הבני יונות הפעילו כח עצום על מנת לנסות לחלץ את ההגה מהמנעול המצויין.

ניסיתי בעזרת לוחות עץ סנדוויץ שניסרתי לפי הצורה לדחוף את ההגה לתוך מלחציים רגילות אולם ממש לא הצלחתי להזיז לו. אני זקוק לאיזה מלחציים עם פלטות בגודל 40 על 40 ס"מ. אני לא מכיר מכשיר כזה, יש למישהו רעיון היכן לחפש? חשבתי ללכת מחר למוסך לשאול אם אפשר לעשות את זה בפרס שלהם, אני חושש שזה לא מתאים כי בדרך כלל מרכיבים עם זה דברים כמו תותבים, וגם אני מעדיף מכשיר שסוגרים את הלחץ שלו באופן ידני ולא הידראולי.

בתמונות - 1 אחרי הנזק, רואים את הרווח מתחת לכפתור הצופר. 2 - צילום מהצד שמראה את העיקום בבסיס ההגה. למעשה צריכים פיל שידרוך כאן על המרכז ליישר אותו. 3 - לפני הנזק.

Copy of DBG_6925.jpg

GPOABF_4280.jpg

GPOABF_4281.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי עמוס, מצטער לשמוע על המקרה. לטעמי ה m tech 2 ההגה הכי יפה לבימר.

על עבודת יישור לא אוכל לייעץ, אך בהקשר של קניית הגה חדש אולי הקישורים הבאים יעזרו לך בשיקול

1. מכרז עבור הגה ללא היוניט של הצופר (כפי שנשמע שלך תקין) אפשר לשער שיסגר בזול.

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=181717740356

2. הגה m tech 2 שעבר ציפוי עור מחדש, מחיר לקניה מידית 300$. לא נעים אבל לא נורא בהתחשב באיכות ובחלופות במידה ונסיונות היישור לא יצלחו.

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=271836951872

בכל אופן- שיהיה בהצלחה.

(אחח... כמה שאני מתחרט על מכירת הE30 שלי...)

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, בדקתי את המצב באיביי ובפורומים בחו"ל לעומק. הראשון עם ציר פגום, לא חושב שהוא יעזור הרבה. ראיתי כבר כאלה וכמעט בלתי אפשרי לשפץ אותם. השני הוא 385 מ"מ. היה לי כזה בעבר והחלפתי כי אני עם מסרק הגה כח של E36. אני רוצה 370 מ"מ בלבד והם הרבה יותר יקרים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני מכון לנסות לעזור לך לישר את ההגה בפרס.

אבל כך בחשבון שאני לא אחרי אם יגרם נזק.

צור איתי קשר בפרטי.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע הייתי אומר לך לרכוש הגה חדש באייבי.

אני לא יודע למה אתה אומר שמשרד התחבורה אוסר על יבוא הגאים לארץ, לפני שבועיים הגיע הגה שהזמנתי מגרמניה שילמתי רק 217₪ מס קניה על המחיר המקורי.

בכל מקרה אני רואה שההגה שלך במצב מצויין וחבל לחפש חדש.

אני חושב שכמו שאתה אומר רק פרס רציני יכופף אותו חזרה.

אישית, במקומך הייתי מחפש מוסך שיש לו פרס להחלפת בוקסות.

זה פרס מיוחד שאתה שולט על העצמה שלו לפי קילוגרמים בערך עד 400 ק״ג.

משתמשים בו כדי להוציא ולהכניס בוקסות במשולשים ברכבים.

הבעיה היא שלכלי הזה בסיס עגול בקוטר של 20-30 ס״מ בערך וכדי שההגה ישב טוב בבסיס אכן תצטרך לפחות 3 מדפים של עץ סנדוויץ כי אחד יישבר בקלות.

*עוד רעיון - תמצא לך איזה 2 עמודי בטון במרחק של כ60-80 ס״מ אחד מהשני תמקם כמה מדפים של עץ לפי הצורך ותשתמש בג׳ק הידראולי של איזו משאית או טנדר.

לרוב יש להם כח דחיסה של כמעט טון מה שבטוח יעזור לך.

פעם הוצאתי ככה בוקסה עקשנית ממשולש [emoji38]

עם פרס ידני לא נראה לי תצליח ליישר פלדה כזאת, רק משהו רציני.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברה אומרת שעיקמו את ההגה בידיים , ולא עם פרס או ציוד כבד , אחרת היית רואה קרעים בציפוי .

הייתי ממליץ לך להתקין את ההגה חזרה למקומו ובעזרת הידיים תנסה לעקם אותו חזרה למקומו (אולי תיקח מישהו נוסף שיעזור לך)

ברמה העקרונית הברזל של כידון ההגה הוא דק וטיפה גמיש וציפוי הספוג נותן אשליה יותר מאסיבית.

עריכה אחרונה על ידי אסף22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אחח... כמה שאני מתחרט על מכירת הE30 שלי...)

אתה לא היחיד, תאמין לי.

עמוס - שלחתי לך מודעה, מקווה שהיא עדיין אקטואלית ותוכל לעזור.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה ה"חצי-שקל" שאני יכול לתרום:

אתה צריך למצוא מישהו שיש לו פרס ידני. בדר"כ יש לפרסים האלו שתי אופציות למהירות/כח - אחת מהלך מהיר וחזק פחות ואחת מהלך איטי וחזק.

צריך לעבוד על פרס עם שולחן עבודה גדול שניתן יהיה לקבע אליו את ההגה.

על פניו נראה כמו עבודה פשוטה יחסית אם אתה מוצא את הפרס הנכון.

לא הייתי מאלתר אמצעי לחיצה (ג"ק, קורות עץ, פיל ...) במקרה הזה כי אתה צריך להיות מאוד עדין ומדוייק בעבודת הלחיצה אם אתה רוצה להחזיר את הציר (שיושב על מוט ההיגוי) לאנכיות מלאה מול החישוק, וחשוב שהשולחן עליו ישב החישוק יהיה ניצב לגורם הלוחץ.

חשוב לעבוד ממש בעדינות וסבלנות כדי לא לעבור את נקודת האיזון, ולקחת בחשבון שהחומר והמבנה קצת "חוזר" לאחר הלחיצה, מה שמצריך עבודה זהירה ובדיקה וחוזר חלילה..

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכון לנסות לעזור לך לישר את ההגה בפרס.

אבל כך בחשבון שאני לא אחרי אם יגרם נזק.

בני תודה, אם לא אצליח למצוא פתרון בירושלים אגיע אליך. חלילה לא אדרוש ממך להיות אחראי.

אני לא יודע למה אתה אומר שמשרד התחבורה אוסר על יבוא הגאים לארץ

יש לא מעט שירשורים בפורום עם אנשים שנתקלו בקשיים. אני אישית הבאתי מספר הגאים ורישוי זאת הבעיה הקטנה מבחינתי, כרגע הבעיה היא שההגה שאני זקוק לו פשוט יקר.

האם אפשר לקנות מנעול הגה disklok בארץ?

לא. מזמינים מחו"ל. יש בארץ מוצר מתחרה אבל הרבה יותר כבד - חפש בגוגל סנדל הגה.

הסברה אומרת שעיקמו את ההגה בידיים , ולא עם פרס או ציוד כבד , אחרת היית רואה קרעים בציפוי .

אתה לא רואה קרעים בציפוי כי כל גלגל ההגה מוגן על ידי המנעול. כנראה ניסו להכניס כלים מאחור, ברור לחלוטין שהשתמשו בלום או בכלים כבדים כי יש סימנים על המנעול ומכה בוולטמטר.

אין טעם לעבוד על ההגה בתוך האוטו, אי אפשר להפעיל כח שם. רק אפשר לשבור את החלון, לשרוט את הדשבורד (שגם אותו הבאתי מגרמניה) ולעקם את ציר ההגה.

תודה לכולם, עדיין מחכה לרעיונות נוספים כיצד להפעיל לחץ - בנתיים הרעיון עם הג'ק נשמע הכי מבטיח.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לייבא גלגל הגה לרכב אספנות , במידה ואין בגלגל ההגה כרית אוויר. יש להוסיף לבקשה לשחרור של ההגה הצהרה שמדובר ברכב אספנות ומדובר בגלגל הגה ללא כרית אוויר ומקבלים אישור.

לשים לב לא לרשום שמדובר בהגה בלבד כי אז ההנחה היא שמדובר בגלגל + תיבה / מסרק שהם למיטב זכרוני אסורים ביבוא(או עושים בעיות איתם )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן, הייתי במוסך.

בדיוק כמו שאמר אורן, בתוך הפרס החומר מגלה גמישות וקפיציות מפתיעה. כאשר מניחים את ההגה על המגשים הרגילים של הפרס, שיש רווח ביניהם, לא ניתן ליצור מספיק לחץ.

הבאתי פלטת ברזל עבה ממסגר סמוך, הנחתי אותה בתור "שולחן" בתוך הפרס, ואז הצלחתי. אכן צריך ללחוץ יותר מדי כי כשעוזבים זה חוזר בחזרה במידה מסויימת.

התיקון הצליח ב-90%. עכשיו ההגה מרגיש טוב כרגיל בנהיגה. רק כשמחפשים ניתן לראות סטייה קלה ביותר. הרווח מכפתור הצופר למטה כמעט נסגר, אולם נוצר רווח מצד ימין. לא יפה בעין.

לאור המחירים היום, בנתיים אשאר עם ההגה הזה.

תודה לעמי ואיברהים ממוסך נירגד על העזרה.

cfABF_4329.jpg

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...