Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית שירות מזעזעת - דלק מוטורס ניר צבי (במוו)

omer_1636
שימו לב! השרשור הזה בן 3263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לפני כחודש נכנסתי עם רכבי (במוו x6) למוסך היבואן דלק מוטורס בניר צבי, ביקשתי להזמין מפתח חדש לרכב לאחר שהקודם אבד, מבדיקה שערכתי קודם עם שני מוסכי במוו בירושלים וב״ש הם הסבירו לי שאני זכאי במסגרת הנחיה שיש (סוג של ריקול) של משרד התקשורת שלא ניתן להזמין מפתחות בתדר 868mhz יותר ולכן יש הסדר שמי שמבקש להזמין מפתח כזה או אם יש לך מפתח ישן בתדר הזה ואתה מבקש להחליפו אתה זכאי ללא עלות לסט חדש של שני מפתחות בתדר 315mhz (זה מגיע כערכה של שני שלטים + מפתח מכני + יחידת בקרה חדשה והריקול כולל קידוד והחלפה בחינם במסגרתו).

העדפתי לעשות את זה במוסך הראשי בניר צבי כי אני גר בת״א וכי שם זה יהיה הכי מהר, לגבי הנראות של המקום ופינות הישיבה אין מה לומר מרגישים שזה מוסך מהשורה הראשונה, המקום נראה כמקום מקצועי.

נכנסתי עם הרכב למוסך וביקשתי להזמין מפתח חדש, קיבל אותי נציג בשם ערן והסביר לי שעלות כל מפתח כ2000 ש״ח ליח׳ וסהכ של כ4500 ש״ח לערך לפני מעמ לסט של שני מפתחות.

הסברתי להם שבדקתי עם מוסכים שלהם קודם ואחרי בדיקה של מספר השלדה אני זכאי למפתחות ללא עלות במסגרת שינוי תדרים, הוא הסביר לי שאין דבר כזה ומעולם לא שמע על דבר כזה, התעקשתי ואמרתי להם שלא יכול להיות שאמרו לי סתם בשלב הזה הוא קרא לבחור בשם ניסן שאחראי על המערך הטכני במוסך, הוא אמר לי שנכון שיש שינוי תדרים אבל הרכב הזה לא זכאי, שוב הייתי צריך להתעקש וביקשתי שירימו טלפון לבחור בשם ״משה בכר״ שאחראי על המחסן חלפים שלהם שיאשר להם את החלפה ע״פ המספר שלדה (הם היו מופתעים שעשיתי שיעורי בית ואני מכיר עם מי צריך לדבר שם), הוא באמת אישר להם שהרכב זכאי לשינוי תדר לאחר בדיקת מספר שלדה אך הם מנגד התעקשו שאני צריך להזמין מפתח בעלות מלאה, אחרי חצי שעה של ויכוחים אמרתי שאני לא מוכן לשלם סכום כזה על מה שמגיע לי ללא עלות ורציתי ללכת, אז ניגש אליי ניסן ואמר לי שהוא מוכן לשלוח תביעה ליצרן דרך המערכת שלהם (fima משהו) ואם במוו גרמניה יאשרו אז הכל טוב, אמרתי שזה נשמע לי פייר אבל חבל שנתנו לי להתווכח על זה כל כך הרבה זמן שיכלו להציע את הפתרון הזה מראש, הוא הסביר לי שתשובה תתקבל תוך יום-יומיים ונציג השירות (ברק) יעדכן אותי מה הוחלט.

לאחר יומיים קיבלתי שיחה מברק שאמר לי שאישרו את התביעה ואפשר לקבל סט מפתחות חדש במסגרת שינוי תדרים אך אצטרך לשלם על המפתח המכני (הלהב הקטן שנשלף מהשלט) כי זה לא מגיע בערכה, אמרתי להם שזה נשמע לי מוזר ושאגיע למוסך אחרי שיגיעו המפתחות בכדי להבין על מה מדובר.

אחרי כשבוע +- הרכב היה מוכן לאחר שהחליפו לו יחידת בקרה של שלטים + סט מפתחות חדשים, הגעתי לסגור חשבון ובנקודה הזו כבר נגעלתי מצורת ההתנהלות.

הוסבר לי שעליי לשלם כ450 ש״ח לפני מעמ לכל להב בערכה (אחד בכל שלט) ובסהכ כ 1100 ש״ח כולל מעמ, פה דרשתי לקבל הסברים על מה התשלום? אם היצרן אישר את התביעה היצרן הוא שנושא בעלות התיקון, פה התחילה מסכת ניסיונות מריחה ותירוצים שלרגע הרגשתי שמזלזלים לי באינטליגנציה, הם ניסו לטעון שהמפתח מגיע בלי החלק הזה וזה לא מגיע עם הערכה ואני טענתי שזה שטויות ואין סיכוי שסט שלטים מקורי שמגיע ישירות מהיצרן בגרמניה מגיע ללא המפתח המכני (הלהבים), אמרתי להם שבקצב הזה יחייבו אותי על בטריה בתוך השלט בנפרד גם כן, בסופו של ויכוח ארוך ומתיש הם אמרו לי ״אתה רוצה תשלם אתה לא רוצה תשאיר פה את המפתחות ולך״, פה כבר נשברתי שילמתי סכום של כ900 ש״ח לערך (עשו לי הנחה כדי שארגיש טוב) חייכו אליי ויצאתי, הבטחתי לעצמי שלא אחזור לשם והכנתי מייל חריף לבמוו גרמניה על כל השירות הביזיוני במקרה שלי אך עדיין לא שלחתי כי אמרתי שכדאי להיות פייר ולכתב אותם טרם השליחה בכדי שיוכלו לתקן את שקרה, קיבלתי אחרי זמן מה שיחה עם סקר שביעות רצון, שטחתי בפניהם את מה שעלה בליבי ואמרו לי שיחזרו אליי (היה לפני כשבועיים כנראה מתעכבים לחזור אליי שם בגלל תקופת החגים).

לסיכומו של עניין: מחווית השירות שלי במוסך במוו של דלק מוטורס בניר צבי, המוסך שמתהדר להיות הגדול והמקצועי בארץ לבמוו (ולעוד כמה רכבים) נתקלתי בצוות טכני ונציגי שירות תאבי בצע, התנהלות של ״שוק״ אתה רוצה תשלם, זה מה יש, לא רוצה? לך מפה. (כנראה הבינו שככה מתנהלים עם בעלי רכבי במוו בישראל וחבל שכך)

נציגים שמנסים לדחוף לך ולקחת ממך תשלום על דברים שלא צריך, הם מחכים לאנשים שאולי לא מבינים או יודעים למה הם זכאים ומנסים לחייב אותם על כמה שיותר אבל העיקר לשמור על חיוך כדי שלא תרגיש שדפקו אותך.

אני לא נכנס לפן המקצועי האם הם מבצעים תיקונים כמו שצריך, ממה שראיתי הצוות נראה מיומן ומקצועי אך כל זה לא שווה כלום שאתה מרגיש שמנסים לסבן אותך ולחייב אותך על דברים שלהם אתה זכאי ללא עלות, אני יודע שעל הריקול שלי הם קיבלו תשלום מהיצרן אבל אמרו ״היי בוא ננסה להוציא מהפראייר עוד קצת, מה יש להפסיד״.

ולכם חברים אני אומר, בפעם הבאה שאתם שם פשוט תבדקו את הצעת המחיר טוב טוב ותעשו סקר שוק על עלות התיקון עם מוסכי היבואן, שיחת טלפון לפעמים שווה הרבה, במקרה שלי מעל ל4k ש״ח.

עריכה אחרונה על ידי omer_1636

Audi A6 3.0T Quattro - לשייט ב260 קמ"ש :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 194
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מסכים איתך, אבל הם מתוחכמים אמרו לי ״תשלם, לא רוצה תלך״ אחרי שהרכב עמד שם שבוע ואחרי שהתקינו בו את השלטים החדשים, השאירו אותי במצב שאין לי ברירה עצבני ועייף מוויכוחים ולכן העדפתי לשלם ולצאת משם כמה שיותר מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי כמה דברים :

1. למה לא סיכמת את נושא התשלום **מראש** ולפני תחילת העבודה, שאלה זו מקבלת משנה תוקף כאשר אמרו לך במפורש שיחייבו אותך על המפתח הפיזי!

אמרת לבחור שתגיע לבירור נושא התשלום לאחר שיגיעו המפתחות (ובפועל לאחר ביצוע העבודה?!), איפה ההגיון כאן?

2. אם עשית בירורים קודם לכן, במוסך אחר (ירושליים), ואלו לא עשו לך פוזות ואמרו לך שזה חינם לגמרי, למה בכל זאת התעקשת לשים את רכבך במוסך שכן מראש התחיל ברגל שמאל עם חיובים מופרזים?!

סלח לי, אבל התנהגות צרכנית נבונה לא הייתה כאן, מספיק נורות אדומות היו כאן ולכן אתה נושא חלק גדול מהאשמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם היית אומר שאתה לא משלם? אתה חושב שהם היו מחזירים את יחידות הבקרה הישנות ושולחים את השלטים חזרה לגרמניה כי לא שילמת להם 1000 ש"ח? העבודה והמקום שהרכב תופס במוסך יעלה להם יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון דומה עם במוו X3 2013 של חבר שההגה שלה התקלף פעמיים.

אני חייב לציין שליויתי אותו בכל התהליך המתיש ולכן אני בקיא בפרטים.

בפעם הראשונה החליפו את ההגה ובפעם השניה שזה קרה דרשו כסף. הסברנו להם שהנהג ברכב הוא נהג יחיד ללא שום טבעת או משהו שעלול להרוס את ההגה והם נשארו בשלהם. לאחר ויכוח הוחלט לצלם את ההגה ולשלוח תמונות לבמוו גרמניה.

לאחר כמה ימים אמרו שההחלפה לא אושרה.

איימנו בטביעה והוחלט לשלוח שוב את הצילומים וטענו שההחלפה אושרה, אך אם זה יקרה שוב יחייבו אותו בחיוב מלא של ההחלפה.

מתסכל, כי זה לא הרכב הראשון שנקנה דרכם ובחיים לא קיבלנו יחס כזה בתקופת קמור.

תמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי כמה דברים :

1. למה לא סיכמת את נושא התשלום **מראש** ולפני תחילת העבודה, שאלה זו מקבלת משנה תוקף כאשר אמרו לך במפורש שיחייבו אותך על המפתח הפיזי!

אמרת לבחור שתגיע לבירור נושא התשלום לאחר שיגיעו המפתחות (ובפועל לאחר ביצוע העבודה?!), איפה ההגיון כאן?

2. אם עשית בירורים קודם לכן, במוסך אחר (ירושליים), ואלו לא עשו לך פוזות ואמרו לך שזה חינם לגמרי, למה בכל זאת התעקשת לשים את רכבך במוסך שכן מראש התחיל ברגל שמאל עם חיובים מופרזים?!

סלח לי, אבל התנהגות צרכנית נבונה לא הייתה כאן, מספיק נורות אדומות היו כאן ולכן אתה נושא חלק גדול מהאשמה.

אולי לא הייתי מובן,

שאמרו לי שיש חיוב על המפתח המכני אמרתי שאני לא מסכים עם זה אך הם מנגד אמרו שזה שטויות וזה סכום מגוחך ו״אל תעשה מזה סרט״ אך לא אמרו סכום ובכל מקרה שהם מזמינים את הסט מפתחות כי היצרן אישר ו״חבל לפספס״.

לגבי למה לא עשיתי במקום אחר מסיבה מאוד פשוטה, כשאבד המפתח הרכב לא היה יכול לזוז והייתי חייב להזמין גרר (גרירה מיוחדת הרי זה רכב 4*4 והרכב נעול על P, מחברים מכשיר מיוחד שמרים את הרכב מאחורה על גלגלים ומקדימה גוררים), עלות גרירה כזו היא גבוהה, לכן העדפתי לשלם על גרירה מת״א לניר צבי מאשר מת״א לירושלים.

image.jpg

עריכה אחרונה על ידי omer_1636

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי משהו.

לפני שנה הלכתי להזמין מפתח נוסף שהיה בתדר 868.

הזמנתי מפתח (לסדרה 1) עלה לי 1700₪ למפתח.

אני זוכר שמחוץ ה1700 מחיר המתפתח המכאני היה 315₪ אם אני לא טועה

כעבור שבועיים שהגיע המפתח הלכתי למוסך ושמחתי לגלות שקיבלתי בדיוק מה שאמרת

ערכה עם שני מפתחות חדשים עם המחשב שלהם.

מעבר לכך לא שילמתי שום התקנה ושום דבר נוסף

עשיתי את הכל בגיסין פתח תקווה אני חושב שמההתחלה היית צריך ללכת לשם היית מקבל שירות אחר לגמרי

עריכה אחרונה על ידי BMW135i
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה איתם ודווקא במוסך בפ"ת. ידעתי שיש ריקול, ועוד על בוסטר בלם, והם שעה מתווכחים איתי

שאין ריקול כזה, ומה אני מבלבל את המוח. אחרי שביררו, פתאום הבינו שנפתח באמת ריקול כזה, אבל אין חלקים.

נחזור אליך... עד שלא הרמתי צעקות על דלק מוטורס, כבר לא זוכר מי היה זה שספג את הצעקות, לא זז כלום.

אחרי זה, פתאום תוך כמה ימים הגיעו החלפים, ביצעו את הריקול, ותודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הזמתי מפתח ממנעולן באותו מחיר כמו שמוסך מורשה(אחד מול השני), רק כי יש לי סלידה על ההתנהלות במוסכים כאלה. לצורך העניין הוא הגיעה קומפלט ועשו חריטה של הלהב באותו מחיר. פשוט מקומם כל ההתנהלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי ששמו לי חצי כוס נוזל קירור גנרי וחסר כל אמא ואבא - כך שאי אפשר בכלל לדעת בוודאות מה יש שם - בסוכנות הרשמית של ב.מ.וו, אני לא מתעסק איתם לבד מה שצריך במסגרת אחריות, אם יהיה בכך צורך. אגב, מה אני עושה אם אני צריך לטפל אצלהם כדי לא לפגום באחריות? מביא חומרים משלי? אם הם לא מסכימים יש משהו שאני יכול לעשות?

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אני מבין את הסיפור כך:

איבדת מפתח של הרכב, חיפשת מוסך ב.מ.וו שישכפל לך את המפתח - ואז שמעת לשמחתך על ריקול שמגלגל את עלות השלט ליצרן הרכב.

היצרן שלח זוג שלטים ללא מפתח פיזי שאותו היו אמורים במצב רגיל להעביר מהסט הישן שברשותך.

המפתח הפיזי היה חסר בשל אבדן המפתח, עליו נדרשת לשלם ועל זה הכעס.

פספסתי משוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...