Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אילו חוקים ותקנות הייתם משנים?

HyperViper
שימו לב! השרשור הזה בן 3266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא סוד שמדינות מודרניות טובעות בחוקים, תקנות ונהלים שעל חלקם כבר אבד הכלח וחלק אחר מעולם לא היה הגיוני או רלוונטי. אם הייתה לכם האפשרות לכהן כשר או דמות מרכזית אחרת במשרד התחבורה משרד ממשלתי רלוונטי אחר, אילו חוקים ותקנות הם הראשונים שהייתם בוחרים לשנות?

כדי להתחיל את הדיון יש לי כמה שינויים שעוברים לי בראש:

• חוק הספורט המוטורי - הוכיח את עצמו כמיותר משתי סיבות עיקריות: 1. ביזבוז אדיר של כספים במשך שנים מבלי יכולת להציג שום התקדמות בתחום 2. חיסול מעט הספורט המוטורי שעוד היה קיים לפניו.
  • הגבלת מהירות - הייתי מגדיל את המהירויות המותרות ברוב הכבישים הבין עירוניים מצד אחד ומצד שני מפחית באכיפה.
  • שיפור רכבים - התקנות והחוקים סביב השיפורים דיי מגוחכים במיוחד סביב דברים כמו פילטר אוויר פתוח ועוד שיפוריים ושינויים לרכב שלא משפיעים במאומה על ביטוחותו ועד האפשרות להגדיל מידת צמיג או התקנת כלוב התהפכות לרכב כביש שלמעשה מעלים את רמת הבטיחות.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעניין.

אני חושב שהייתי מגדיל את היקף ההכשרה שהנהג הישראלי מחויב אליה, ובתוך כך מחליף את הרענון התאורטי הנהוג כיום בהדרכה מעשית קצרה. לא בתחום השליטה ברכב (זה לא יביא לתוצאות המיוחלות) אלא בתחום הנהיגה המגננתית.

הגבלות מהירות: הייתי מעלה בדרכים מהירות (ולא בכל הדרכים הבינעירוניות) ומגדיל את הטולרנס שמעבר לו מתחילה האכיפה ומדלל אותה, ואולי אף שוקל העלאת מגבלת המהירות על משאיות כבדות בכביש הפתוח. מנגד, הייתי מוריד מגבלות מהירות בלא מעט דרכים בעיר, וכמובן אוכף זאת.

שמירת רווח: הייתי מגדיל את שמירת הרווח המחויבת על ידי החוק מהמינימום של שניה אחת, מתקין עזרים (ע"ע Keep two chevrons apart בחו"ל) ומחפש אמצעי אכיפה שיחליפו את המרו"ם ז"ל כדי שיהיה לדברים תוקף.

חגורות: ביטול רוב הפטורים הקיימים כיום בחוק. בין אם זה לנהגי מוניות (תקנה שהועברה ביוזמת לובי של נהגי מוניות ועד היום מתקיימים מאמצים רבים לבטלה) וגם את ההיתרים בהקשרי נהיגה מבצעית שגם ככה לא מיושמים בגלל פקודות שסותרות אותן, וכן את ההיתר להסרת החגורה בנסיעה לאחור, שאינה רלוונטית עוד ברכב פרטי (עם שלוש מראות) וברכב כבד גם עקב המעבר לחגורות לא אינרציאליות.

תחזוקת הרכב ושיפורו: הייתי מחמיר את התקנות בדבר גילאי צמיגים, מאחר ואלו מתייחסות כיום לצמיג כמרכיב בהגנה הפסיבית של הרכב בלבד, ולא בתפקידו בהגנה האקטיבית.

כמובן שאינני רואה טעם באיסורים דראקוניים על שיפורי רכבים, אך לא הייתי מתיר למשפרים לפרוק כל עול ודווקא הדוגמה של כלוב התהפכות ברכב כביש בעייתית מאחר והדבר מוביל לשיפור הבטיחות על חשבון משתמשי הדרך האחרים וגם מקשה על חילוץ נפגעים מתוך רכב המצויד בו. לא בעיה במסלול או סטייג' ראלי עם צוותים רפואיים בהיכון...

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע השרשור הזה הולך לעשות הרבה בלגן פה.

1. יבוא חלקים לרכב ללא כל אישור כזה או אחר.

2. ביטוח רכבים משופר בתנאי שהכל תקין מבחינת בטיחותית.

3. קנסות כבדים על בריונות בכביש.

4. להוציא שלט עצור מהתמרורים ובמקומו רק לתת זכות קדימה. זאת כמובן דעתי אישית ואני בטוח שיש כאלה שחולקים עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מסכים עם סעיף 4 שלך.

או - להחליף את תמרור עצור בתמרור "האט ממש ממש", בשביל לא לקבל קנס על "אי עצירה טכנית" אחרי שירדתי ל-0.3 קמ"ש.

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחייב כל נהג לפני התקנת וו גרירה לעבור כמה שעורים על רכב עם נגרר+טסט.

מבטל את החובה בשלט נהג חדש.

התקנת DRL בכל הרכבים עפ''י חוק.

ענישה על נסיעה עם DRL לאחר השעה 17:30 :lol:.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי לתת אישור לשיפורים ותוספות, ראשית יש לאשר סדנאות לשם כך.

אני הייתי מתחיל ב"קטנה" - שינוי התקנה המאפשרת לנהג מונית לקחת שני נוסעים עד גיל 5 על ברכי הנוסעים בספסל האח' נוסף על הנוסעים המותרים לו ע"פ רשיון הרכב.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הייתי מעלה את המהירות המותרת, ואח"כ מבטל את החוק המטופש של לנסוע עם אורות ביום ומתנה הפעלת אורות ביום רק במזג אוויר מעונן, ערפילי, גשום או מושלג.

הנה, היום נסעתי בבוקר עד כפר סבא דרך כביש 6 והפעלתי אורות! מישהו מעלה על הדעת לנסוע במזג אוויר כמו שהיה היום בלי אורות כי החוק המטופש הסתיים ב- 31.3?!

(אומנם זה היה עם הליסינג של העבודה, אבל נסעתי עם אורות...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי לתת אישור לשיפורים ותוספות, ראשית יש לאשר סדנאות לשם כך.

אני הייתי מתחיל ב"קטנה" - שינוי התקנה המאפשרת לנהג מונית לקחת שני נוסעים עד גיל 5 על ברכי הנוסעים בספסל האח' נוסף על הנוסעים המותרים לו ע"פ רשיון הרכב.

צחקתי בקול רם:-D (בין אם זה מצחיק ובין אם לא ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף גם חוק שיחייב כל רכב משנת 2008 ומעלה בהתקנת חיישני רוורס אחוריים כתנאי למעבר טסט (כמובן לחייב כל רכב חדש שעולה על הכביש התקנת מערכת זו) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה צריך חיישני רוורס חובה? למה זה טוב?

אני מסתדר מעולה גם בלי חיישני רוורס מטופשים, והתקנתי ב- 150 ש"ח במבצע רק כי הרכב עובר עוד מעט לאחותי שהיא נהגת חדשה.

זה לא יקרה ברכב הבא וכמוני עוד רבים, אלא אם זה הגיע מהיצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתחיל בלאשר ברשיון את הפאלאנקס שלי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
הייתי מעתיק מארה"ב את העניין שמותר לפנות ימינה גם ברמזור אדום.

ואז הכל היה מושלם פה? :lol:

הייתי מעתיק מבריטניה את כל מה שקשור בתחבורה ורישוי רכב וזהו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...