Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תדלקתי בדלק לא נקי בתחנת דלק - מה עלול לקרות?

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 3298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי בתחנת דלק סד״ש בשירות העצמי, בעמדה יש שתי ידיות של 95 ועוד אחת של סולר ואף אחת מהן לא הייתה סגורה/נעולה באיזשהו אופן.

תדלקתי 95 ותוך כדי התדלוק ניגש אלי אחד מהמתדלקים במקום ושאל אותי אם אני הוצאתי את סרט הפלסטיק הלבן שאמור להחזיק את הידית? וכמובן שאמרתי לא כי הידית הייתה פתוחה ולא היה עליה שום סגר.

לאחר מכן המתדלק בשיא חוצפתו צוחק ואומר לי:״אהה כניראה שאיזו אישה הוציאה את זה ולא שמה לב בכלל. לא טוב שתדלקת מהידית הזו כי המיכל שלה גמור ומה שנשאר זה מהתחתית וכל החול והשאריות נמצאים שם.״

מה אני אמור לעשות עכשיו? כבר מילאתי חצי מיכל. אני לא רוצה שהרכב שלי יהיה כמו הרכב נשיא ארצות הברית שתדלקו לו בטעות דלק לא נכון ולבסוף כל הרכב הושבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הייתי עושה?

דורש לדבר במיידית עם מנהל התחנה. אם אין קול ואין עונה, לא מזיז את הרכב סנטימטר, משאיר את הפרטים שלי למתדלק, נועל אותו שם וחוזר הביתה באוטובוס / מונית / חבר. מנהל התחנה כבר יצור איתך קשר.

לא מעניין אותי אם המתדלק דיבר אמת או שטויות, שבעל התחנה יקח אחריות על המוצר שהוא מוכר והעובדים שלו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתדלק סתם חרטטן. עוד לא נתקלתי אי פעם בשילוט על איסור תדלוק כי הדלק עומד להיגמר.

חוץ מזה בכל עמדת תדלוק קיים פילטר פנימי בתוך המשאבה{שלא נראה לעין}. מה גם שהצינור שמגיע למשאבה, נמצא בקרקעית המיכל תמיד. זה מזכיר לי מיטוס ישן לגבי דלק שעומד להיגמר ברכב עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתדלק סתם חרטטן. עוד לא נתקלתי אי פעם בשילוט על איסור תדלוק כי הדלק עומד להיגמר.

חוץ מזה בכל עמדת תדלוק קיים פילטר פנימי בתוך המשאבה{שלא נראה לעין}. מה גם שהצינור שמגיע למשאבה, נמצא בקרקעית המיכל תמיד. זה מזכיר לי מיטוס ישן לגבי דלק שעומד להיגמר ברכב עצמו.

החרטטן כאן הוא אתה.

1. זה שלא נתקלת בשלט כזה, לא אומר שהוא לא קיים.

2. משקעים שכבדים יותר מהדלק, וזה נכון גם למיכל ברכב וגם למיכל בתחנה, שוקעים לתחתית. ואין סיבה שיתרוממו משם כל עוד יש כמות מסוימת של נוזל במיכל. כשאתה מגיע לסוף, למשקעים "קל" יותר להתרומם, החלק היחסי שלהם מתוך החומר הנשאב גודל משמעותית, ויש סיכוי טוב שישאבו. וממש לא הייתי סומך על הפילטר בתחילת צינור השאיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצינור שממנו נשאב הדלק, תמיד נמצא בקרקעית. גם ברכב. בתחתית המיכל. הוא לא עולה או יורד. הוא קבוע.

כך שתמיד נשאב הדלק מהנקודה הכי תחתונה. כך מנוצל כל הדלק שיש במיכל.{גם ברכב}

מסנן הדלק אינו נמצא בצינור, אלה בתוך המשאבה עצמה, והוא מאוד גדול דווקא.{בתחנה}.

לכל אחד מותר לכתוב בפורום. אז לפחות אל תכתוב שטויות, או"אמונות תפלות", כי זה לא עוזר לאף אחד, גם לא ל-פ"ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, לגבי מיקום הצינור.

לגבי כמות חלקיקים ה"ג'אנק" שתעבור בו ביחס לכמות הדלק במיכל, אתה כמובן טועה. זו פיזיקה בסיסית, שלצערי יהיה לך קשה מאוד להתווכח איתה באמצעות טיעונים של העלבה או מה שזה לא יהיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בתחנת דלק סד״ש בשירות העצמי, בעמדה יש שתי ידיות של 95 ועוד אחת של סולר ואף אחת מהן לא הייתה סגורה/נעולה באיזשהו אופן.

תדלקתי 95 ותוך כדי התדלוק ניגש אלי אחד מהמתדלקים במקום ושאל אותי אם אני הוצאתי את סרט הפלסטיק הלבן שאמור להחזיק את הידית? וכמובן שאמרתי לא כי הידית הייתה פתוחה ולא היה עליה שום סגר.

לאחר מכן המתדלק בשיא חוצפתו צוחק ואומר לי:״אהה כניראה שאיזו אישה הוציאה את זה ולא שמה לב בכלל. לא טוב שתדלקת מהידית הזו כי המיכל שלה גמור ומה שנשאר זה מהתחתית וכל החול והשאריות נמצאים שם.״

מה אני אמור לעשות עכשיו? כבר מילאתי חצי מיכל. אני לא רוצה שהרכב שלי יהיה כמו הרכב נשיא ארצות הברית שתדלקו לו בטעות דלק לא נכון ולבסוף כל הרכב הושבת.

קודם כל אי אפשר להיות בטוחים שבאמת יש לך דלק לא נקי במיכל יחד עם זאת אם באמת קיים סיכוי כזה אז אתה עלול לגרום נזק למשאבת הדלק לסתימה מהירה של המסנן או המקרים מאוד חריגים של דלק מזוהם אך לנזק מנוע.

עברו יומיים מאז פתחת פוסט זה אז מעניין מה בדיוק עשית כי אני מניח שלא השארת את הרכב בתחנת דלק אלא נסעת משם ואין שום בעיה בינתיים....נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל על התגובה המאוחרת, אבל המשכתי לנסוע עם הרכב למשך כמה ימים [בית/עבודה] ועושה רושם שבינתיים הרכב מתפקד כרגיל, אין רעשים מוזרים, סחיבה נשארה זהה וגם צריכת הדלק.

אז אפשר להרגע? או שעדיין כדאי לקחת את הרכב למוסך לבדיקה?

עריכה אחרונה על ידי MeTaLhAmMeR
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצינור שממנו נשאב הדלק, תמיד נמצא בקרקעית. גם ברכב. בתחתית המיכל. הוא לא עולה או יורד. הוא קבוע.

כך שתמיד נשאב הדלק מהנקודה הכי תחתונה. כך מנוצל כל הדלק שיש במיכל.{גם ברכב}

מסנן הדלק אינו נמצא בצינור, אלה בתוך המשאבה עצמה, והוא מאוד גדול דווקא.{בתחנה}.

לכל אחד מותר לכתוב בפורום. אז לפחות אל תכתוב שטויות, או"אמונות תפלות", כי זה לא עוזר לאף אחד, גם לא ל-פ"ש.

טעות המשאבה נמצאת בגובה של 2000 ליטר ולא בקרקעית .איך אני יודע שאלתי אתמול בעל תחנת דלק.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשאבה יכולה להיות גם בגובה של מגדל אייפל, אבל צינור שאיבת הדלק הוא הכי למטה.

בבדיקת כמות הדלק הם מכניסים מוט מתכת, שזה למעשה "המדיד", והוא מגיע עד תחתית המיכל.

למעשה המדיד מגיע כמעט עד עומק צינור השאיבה.

אם רכב נתקע אחרי תדלוק, זה בדרך כלל בגלל דלק מהול במים או בחומרים אחרים ולא בגלל לכלוך. צריך להיות ממש "בוץ" בדלק כדי שהפילטר של המשאבה בתחנה ייסתם. ואז זרימת הדלק לכיוון הרכב נפסקת.

בהרבה רכבים שהיו לי, תדלקתי ממש רגע לפני שמשאית הדלק מילתה דלק במיכלי התחנה, ומעולם לא קרה שום דבר. יש אנשים שממש דואגים מהדברים הללו. הפתרון בשבילם זה לתדלק בתחנות חדשות או כאלה שרק הוקמו. כך גם כמות הלכלוך שהם צברו היא אפסית, לאומת תחנות שקיימות שנים או עשרות שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...