Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'אנטים אוניברסליים לטויוטה קורולה 99'

שימו לב! השרשור הזה בן 3304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני מעוניין לרכוש ג'אנטים לרכב שלי סוף סוף. בסך הכל אני מאוהב באוטו וחסר לי משהו בגלגלים.:twisted:

העניין הוא שהמידות שלי קצת בעיתיות, אני לא מצאתי באף אתרים מידות שתואמות למה שהיצרן היפני הכתיב. לדוגמה, אופסט וכו'.

אשמח לדעת איך העסק עובד מבחינת תאימות.

תודה.

אגב, סליחה על השאלה ההזויה, אבל האם ניתן לשקול ג'אנט סיני לעומת ג'אנט ברזל מקורי?גם ככה הרכב עם המון ק"מ ולא בא לי להכביד עליו עוד במשקל.

יש לי אפשרות להשיג מפנצ'רייה קבועה שלנו ב1400-1600 שקלים, מעט יקר לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מוזר שאין בפורום מדריך לג'אנטים. מישהו מתנדב לכתוב?

כשקונים ג'אנטים צריך לברר מספר פרמטרים ובהם קוטר הג'אנט, הרוחב שלו ורוחב הצמיג שיולבש, מספר ברגים ומרחקם, אופסט וקוטר קדח מרכזי.

ברכבים עממיים ונפוצים אין יותר מדי בעייה, המידות די סטנדרטיות. גש לפנצ'רייה ושימצאו עבורך ג'אנט מתאים.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם האופסט והקדח המרכזי ניתן לשחק והוא לא חייב להיות תואם במדויק.

עם כל השאר (מרחק חורים, קוטר ורוחב) אי אפשר לשחק.

אתה עדיין עם 14", נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנתונים שאתה צריך כבר פירטתי כאן כולל לינק לאתר המשווה באופן ויזואלי בין הנתונים השונים:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?96688-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7%9D-%D7%92-%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D&p=4523142&viewfull=1#post4523142

הנתונים הבאים הם לדוגמה ולא קשורים מספרית אליך:

175/70R13 - רוחב סוליית הצמיג 175 מ"מ, גובה דופן הצמיג מהווה 70% מרוחב הסוליה (חתך הצמיג), וקוטר החישוק המתאים לצמיג הינו 13 אינץ' (הקוטר הפנימי של הצמיג).

5X13 - חישוק בקוטר 13 אינץ' ורוחב של 5 אינץ'. עבור כל מידת צמיגים ישנו טווח רוחב מתאים וקוטר יחיד מתאים (זוג הספרות האחרונות במידת הצמיג R13 במקרה זה).

ET46 - אופסט 46 מ"מ. אופסט הינו המרחק בין מישור החישוק שמתיישב על הסרן למישור הדמיוני של מרכז החישוק. כאשר 0 בדיוק במרכז. מספר חיובי/גדול יותר גורם לחישוק להיות מותקן עמוק יותר בבית הגלגל ומספר שלילי/קטן יותר גורם לחישוק לבלוט החוצה. בדר"כ סטיות של עד 15 מ"מ מהמקור ניתנות להתקנה ללא התאמות נוספות.

4X100 - מרווח ברגים.

M12X1.5 - מידה של הברגים הנדרשים.

CB 56.1 - קדח מרכזי (Center Bore). קוטר החור המרכזי במ"מ שמתלבש על הנאבה בסרן ומשמש במרבית המקרים למרכוז הגלגל. בהתאם לכך, אם תתקין חישוק בעל קדח גדול יותר - תידרש להוסיף מתאם. חישוק בעל קדח קטן יותר פשוט לא יתאים לרכבך.

ובחזרה אליך -

עם נתון האופסט כמו שציינתי, ניתן לשחק בדר"כ עד הבדל של כ-15 מ"מ. יש לוודא שאין מגע עם חלקי מתלה בצד אחד או בגוף הרכב/כנף מצד שני.

נתון רוחב החישוק לא נבדק לרוב במכוני הרישוי אלא אם כן יש חריגה מגבולות הרכב.

וברוח הדברים, תאמין לי, הפורום צריך לעשות בשבילך מגבית בשביל שתקנה כבר סט ותרד מאיתנו.

יש לך הודעות כבר מ-2011 אם לא מלפני ששואלות לגבי הענין. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע, טום, אני קצת סטלן באופי שלי ולפעמים קצת פרנואיד, אבל עכשיו אני ממש רוצה להרכיב כי זה ממש חסר לי ברכב ואני יודע שהרוב נועלים ג'אנט סיני ככה שאני לא היחיד אז למה לא...גם ככה מתישהו הוא ימכר, אז לפחות להינות קצת. באמת שקניתי המון סטים של טאסות וטאסות מיוחדות ולא פשוטות ואחרי תקופה זה לא מלהיב כלל ורואים שזה טאסה ואין פה משהו מיוחד. לפחות ג'אנט נראה טוב תמיד ומוסיף המון לרכב.

החשש שלי היא שאני אפול על פנצ'רייה חאפרית (נגיד, אחת שלא מכירה את הרכב שלי כמו שצריך )ויעשו לי בעיות בטסט אחר כך או משהו.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מוזר שאין בפורום מדריך לג'אנטים. מישהו מתנדב לכתוב?

כשקונים ג'אנטים צריך לברר מספר פרמטרים ובהם קוטר הג'אנט, הרוחב שלו ורוחב הצמיג שיולבש, מספר ברגים ומרחקם, אופסט וקוטר קדח מרכזי.

ברכבים עממיים ונפוצים אין יותר מדי בעייה, המידות די סטנדרטיות. גש לפנצ'רייה ושימצאו עבורך ג'אנט מתאים.

יבוצע!

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש שלי היא שאני אפול על פנצ'רייה חאפרית (נגיד, אחת שלא מכירה את הרכב שלי כמו שצריך )ויעשו לי בעיות בטסט אחר כך או משהו.

איזה בעיות בטסט?!? על מה אתה מדבר?!?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאלה אחרונה, האם ניתן להרכיב חי/שוק בעל 6.0 רוחב ולא 5.5 ? האם זה יפגע לי בביצועים (פחות כח בהאצה) ביום יום ובצריכת דלק?

פשוט לא יצא לי לראות ג'אנט נורמלי ברוחב 5.5 ואילו ב6.0 הם כבר נראים הרבה יותר טוב "ונורמלי" בעיניי.

בעיות בטסט על דברים שלא תואמים לפי מה שצריך להיות לפי היצרן, התכוונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמה הטכנית אין בעיה לשים רוחב "6 (עבור צמיג 175/65R14).

מבלי להתעסק עם כל המספרים וכיוצב', בדוק -

- אם יש צורך במתאם לנאבה המרכזית.

- שאין מגע בין החישוק/צמיג לחלקי מתלה ובלמים, גם בסיבוב של ההגה.

- שאין מגע עם מרכב הרכב ו/או הכנפיים גם בסיבוב ההגה ותחת עומס על הבולם.

- שהגלגלים אינם בולטים כלל/באופן ניכר לעין מחוץ לכנפיים.

אם תעמוד בתנאים האלו, לא תהיה שום בעיה בטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום, המידה שלי היא 185 ולא 175. 175 זה בדגם הפשוט יותר, SUN ואם אני לא טועה אולי גם בדגמים עם המנוע המחודש- VVTI עד שנת 03.

הבנתי אותך.

תודה רבה, עכשיו נחפש זמן ומקום זול יחסית ונרכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מידת הצמיג המלאה?

למרות שבעצם לא ממש משנה לעניינך, תוכל עקרונית להתקין, מבחינת הצמיגים, חישוקים ברוחב 6.5.

רק שכאן מדובר כבר בעליה של 2.54 ס"מ ברוחב החישוק לעומת המקור ולכן צריך לשים טוב לב שכל הנקודות שהעלתי קודם.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...