Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה ראפיד 1.4 אמבישן 122 כ"ס או אוקטביה אמבישן 1.2 105 כ"ס -שתיהן 0 ק"מ יד ראשונה

NAP
שימו לב! השרשור הזה בן 3305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברצוני לרכוש לאמי רכב מהדגמים המצוינים מעלה. איני בעל הכרות מעמיקה עם חברת סקודה או VAG בכלל ולכן איני מכיר את דורות המנועים שלהם או את משמעותה של תיבת ה DSG7 שלהן.

מחיר הראפיד 1.4 122 כ"ס הוא 108K

מחיר אוקטביה 1.2 105 כ"ס הוא 122K

המחירים המדוברים הם על יד ראשונה 0 ק"מ -ואני מודע להשלכות הסעיף ברשיון ומקבל אותן.

העדיפות שלי מבחינה תקציבית היא על הדגם הזול יותר אך באם ישנם הבדלים משמעותיים לטובת האוקטביה אקח אותה.

אם מישהו יוכל לפרט ולהסביר תוך התייחסות קונקרטית לדגמים הנ"ל זה יהיה לי לעזר רב.

תודה רבה לעוזרים ולמסייעים ואשמח לתגובות מאירות ולא מקניטות.

תהייה ביני לבין עצמי לסיום- האם ההונדה ג'אז היברידי ב102K היא אולי הליכה על יפנית בטוחה יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תבדוק איזה גיר מותקן בהונדה, אם הוא רובוטי- אז הוא ממש לא מומלץ.

לגבי ההתלבטות לענין סקודה, האם אמא שלך נוסעת לבדה ברכב בד"כ? כי אם כן, אולי כדאי לה לקחת רכב קטן יותר.

הראפיד היא בעקרון רכב נחות יותר מהאוקטביה, הן מבחינת נוחות והן מבחינת ביצועים. מדובר ברכב שמיוצר בעבור מדינות נחשלות והוא נחות יותר מהאוקטביה. כדאי לך לבצע נסיעת מבחן בשני הרכבים.

מובן שהאוקטביה מרווחת יותר וגם נוחה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק איזה גיר מותקן בהונדה, אם הוא רובוטי- אז הוא ממש לא מומלץ.

לגבי ההתלבטות לענין סקודה, האם אמא שלך נוסעת לבדה ברכב בד"כ? כי אם כן, אולי כדאי לה לקחת רכב קטן יותר.

הראפיד היא בעקרון רכב נחות יותר מהאוקטביה, הן מבחינת נוחות והן מבחינת ביצועים. מדובר ברכב שמיוצר בעבור מדינות נחשלות והוא נחות יותר מהאוקטביה. כדאי לך לבצע נסיעת מבחן בשני הרכבים.

מובן שהאוקטביה מרווחת יותר וגם נוחה יותר.

לא כ״כ ברור לי למה ביצועי האוקטביה טובים יותר לדעתך, אם הראפר מצוידת במנוע גדול וחזק יותר (1.4) והיא גם קלה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של הראפיד אמנם חזק יותר על הנייר, אבל המכלולים בראפיד כולל מיתלים הינם נחותים יותר.

שווה לקחת את 2 הרכבים לנסיעת מבחן ולקבל החלטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראפיד נועדה למדינות עולם שלישי וכדי לשווקה שם במחיר מתאים חסכו עליה בחלק מהפריטים. כך שבגלל הפרשי ההספק הראפיד תהיה זריזה יותר, אבל בכל פרמטר אחר האוקטביה עדיפה: נוחות, עידון, שקט וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה היא דגם אחד מעל הראפיד שנכנסה למלא את הרווח שבין האוקטביה שהיא נחשבת למשפחתית קומפקטית לפאביה שהיא סופר מיני. הראפיד היא שייכת לתת הקטגוריה של משפחתיות קומפקטיות זולות. התפשרו על אבזור כדי להוזיל את המחיר. אם חשוב לך מחיר אז לך על הראפיד אבל האוקטביה עדיפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית מאוד אהבתי את ראפיד ולדעתי דווקא הייתה נוחה,כמובן שהאוקטביה החדשה גם מצוינת,לדעתי אם הפער גדול מידי הראפיד תהיה אחלה,היא מרווחת,תא מטען גדול,אמנם נכון האיכות החומרים לא ברמה שאתה מצפה מסקודה (הכול קשיח) אבל בגדול זה רכב לא רע.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא אוהב את הראפיד, ובעיקר את המתלים הקשיחים עם שיכוך מהמורות נחות משמעותית מכל הדגמים האחרים של הקונצרן - הפביה למשל, בעלת נוחות נסיעה טובה משמעותית.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שמתלים של הדיזל שונים משל הבנזין?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של אוקטביה, אני יכול רק להמליץ על הרכב הזה. הוא איכותי למדי, נוח, מרווח. למרות זה אני יכול להעיד שהמתלים של אוקטביה גם כן קשיחים בהגזמה ועל כל בור או מכסה ביוב מקבלים מכה. למשל אוקטביה MK1 לא מרגישה בכלל בורות כאלה, כאילו הם לא קיימים. אז לומדים לעקוף מכסי ביוב ובורות ואז הנסיעה הופכת להיות מאוד חלקה ונעימה.

לטובה אציין בידוד טוב של אוקטביה.

מנוע זה לא הכל, למרות שראפיד 1.4 כביכול חזקה יותר, גם אוקטביה 1.2 נוסעת לא רע בכלל. עדיף לקבל רכב טוב יותר עם מנוע קצת חלש יותר מאשר רכב לעולם השלישי עם מנוע חזק יותר כי בכל השאר הרכב הזה נחות יותר.

אז למעשה אין התלבטות, אם יש את הכסף - קנה אוקטביה, אם אין, אז ראפיד.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העונים החביבים. התקציב שלי לאוקטביה הוא מאוד מוגבל והייתי מעדיף שלא להגיע למחיר הזה אך באם ישנה עדיפות משמעותית לאוקטביה אאלץ לארגן סכום כזה. למי ששאל: אמי אכן נוסעת רוב הזמן לבד אך כן חשוב לה תא מטען

מישהו יכול להתייחס לתיבת ההילוכים? טובה,לא טובה,בעייתית..? והאם ההפרש בין הדגמים הספציפיים של סקודה מצדיק 16k?

שאלה אחרת היא: מה דעתכם על הג'אז היברידי 1.4 ל' ב102k בכללי ומה דעתכם עליה לעומת ראפיד 1.4?

עריכה אחרונה על ידי NAP
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...