Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ישן לשימוש יום יומי

SlowRide
שימו לב! השרשור הזה בן 381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

בעקבות ריבוי הבקשות לתמונות ברורות יותר (סתם, אף אחד לא ביקש חוץ ממך) ויחד עם יום החופש בהפתעה שסידר פיקוד העורף לתושבי גוש דן, היה לי היום זמן לשטוף את הרכב ולצלם תמונות טובות יותר. מדובר ברפליקה של תוספת מקורית שהציע היצרן בזמנו. נרכש משיקולי מראה אבל גם משיקולים פרקטיים, מאחר והולך להיות לנו בקרוב נוסע קבוע במושב האחורי שישב עם הפנים לכיוון החלון האחורי ואני לא רוצה שהשמש תטגן לו את הפרצוף.

20191112_153913.jpg20191112_153944.jpg

והנה תמונה של כל מיני תכנונים לעתיד, בהנחה והשילוש הקדוש (כסף, מקום, זמן) יתממש במלואו.

volvo740swap.jpg

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 397
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מזל טוב ענקי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב.

גם על התוספת לחלון, ובתקווה לתוספת למשפחה.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...מאחר והולך להיות לנו בקרוב נוסע קבוע במושב האחורי שישב עם הפנים לכיוון החלון האחורי ואני לא רוצה שהשמש תטגן לו את הפרצוף.

...

מזל טוב.

רק קח בחשבון שבעיית השמש מגיעה בעיקר מחלון הדלת האחורית לידו יותקן הסלקל\ כסא הבטיחות. כמעט כלום מהחלון האחורי, למעט מצבים קיצוניים (נסיעה בגב השקיעה\ זריחה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הסלקל צריך להיות באמצע המושב האחורי כי שם זה המקום הכי מוגן ברכב. החלון הכי קרוב זה האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך חגורת 3 נקודות במרכז המושב האחורי?

עוד לא ראיתי רכב בגיל הזה שיש לו.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

פריט אייטיז מגניב. חסר לך רק אור בלימה שלישי עם המילה stop וחיצי איתות בצדדים. לא מצליח למצוא תמונה של זה.

מזל טוב!

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסלקל צריך להיות באמצע המושב האחורי כי שם זה המקום הכי מוגן ברכב. החלון הכי קרוב זה האחורי.

https://www.aliexpress.com/item/32887620613.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drrQxCx

אחלה מוצר למקרה שהגב שלך ישכנע אותך לשים את הסלקל מאחורה בצד נוסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
יש לך חגורת 3 נקודות במרכז המושב האחורי?

עוד לא ראיתי רכב בגיל הזה שיש לו.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

חייב חגורה כזו כדי לחבר סלקל? עם איזופיקס זה מתחבר רק מלמטה ב2 נקודות, אלא אם יש לך תפס מאחורי המושב לעוד חיבור. מה ההבדל בין זה לחגורת 2 נקודות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את ההוראות של הסלקל. בסלקלים שאני השתמשתי תוצרת Maxi-Cosi היתה חובה להשתמש בחגורת 3 נקודות ולהעביר את חגורת הכתף דרך הידית שחייבת להיות פתוחה בזמן הנסיעה.

מעבר לכך חגורת בטן היא לא אוטומטית וקשה לנעול אותה.

הרכב הכי ישן שהיה לי עם חגורת 3 נקודות במרכז המושב האחורי היה פיג'ו 306 סדאן מודל 1995.

לאחר מכן עברתי לגרמניות בלבד, שעד 2001 עדיין התקמצנו ושמו חגורת בטן במרכז המושב האחורי.

בBMW E46 יכולתי לפחות להתקין קיט שידרוג מקורי ויקר להחליף את חגורת האמצע לחגורה אוטומטית. היא כללה פיצ'ר נוסף שלאחר התקנת הסלקל אתה יכול לקבע אותה כך שלא ניתן להאריך אותה בכלל, עד לפתיחה מלאה ושיחרור.

לBMW E34 קניתי חגורה אוטמטית נוספת של המקומות הצדדיים, על מנת להתקין אותה במושב האמצעי. אבל כבר עברו שנים ועדיין לא התקנתי. אני כבר לא מסיע ילדים לעיתים קרובות.

אין לך איזופיקס כך שזה לא רלוונטי.

כאשר מתקינים כיסא נגד כיוון הנסיעה באיזופיקס יש רגל תומכת שיורדת לרצפת הרכב.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

סלקל עם בסיס רגיל(לא איזופיקס משום שאין לך). עם מתיחה נכונה של החגורה זה יהיה הכי נוח והכי בטיחותי.

אה, וגם זול.

לפני שיעיפו אותי מפה אציין שאתה יכול להשאיר לי טלפון בה"פ ואציע לך כמה סוגים כאלו שאנחנו מוכרים

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כבר הזמנו סלקל, עם בסיס בלי איזופיקס כמובן.

עכשיו צריך לראות אם כדי לחבר אותו מספיק חגורת בטן או שחייבים חגורת 3 נקודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיקה חגורת בטן. תמתח אותה יפה יפה + הקליפס האדום לנעילה אם קיים, והקלק את הסלקל

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
  • חברי המעגל הראשון

שוב נזכרתי בשרשור הזה.

עברו 8 חודשים מאז העדכון האחרון, מתקרבים ל 270K ק"מ. הרכב עבר 2 טסטים והתחדש ברצועות מנוע חדשות כולל סט טיימינג.
מסתבר שכבר קשה למצוא רצועות אביזרים מהסוג הזה במידות הנכונות וכדאי להזמין מאיביי סט שיהיה בבית.
ערב אחד היה לי משעמם ומצאתי דיל טוב על 2 פנסים אחוריים חדשים באיביי, כולל החשמל, אז הזמנתי והחלפתי. הספוג של הפנסים הישנים שאמור לאטום כניסת מים לתא המטען היה גמור  ואם לא היו חורי ניקוז בצדדים ברצפת תא המטען, כבר מזמן היתה מתפתחת שם בריכה.
הזמנתי גם ליפ קדמי של טרנספורטר T3, ואני מחפש מישהו עם ניסיון בעבודות פיברגלס שיחבר לי את זה בצורה מקצועית לליפ המקורי, אחרי שהקומבינה שעשיתי עם הליפ הקודם נראתה כמו רכב של demolition derby.
התריס מאחורה עושה את העבודה, הילד לא מסתנוור בשעות שהשמש מגיעה משם. הרכב התגלה כאפקטיבי במיוחד להרדמת תינוקות.
וכאן מגיעים לדילמה שרציתי להיוועץ בכם.

אשתי לא נהגה מהיום שהוציאה רישיון. בפסח הקודם שכרנו יונדאי I10, לקחתי אותה למגרש חניה ריק בלילה כדי להתנסות בנהיגה - סכנת נפשות.  
היא רוצה לחזור לנהוג ותתחיל לקחת שיעורי נהיגה עד שתחזור לה השליטה ברכב.
אני לא מוכן שהיא תנהג בוולוו עם הילד, וגם היא לא. הגענו למסקנה שצריך לקנות רכב מודרני בגלל הבטיחות. 
יש לנו רק חניה אחת בבית וברחוב שלנו יש יותר סיכוי לזכות בלוטו מאשר למצוא חניה על בסיס יומי.
האופציות הן או לשכור חניה במבנה משרדים שנמצא בערך 1.5 ק"מ מהבית בכמה אלפים טובים לשנה, לשים שם את הוולוו ולצאת איתה רק בסופי שבוע, כשבחניה של הבית יעמוד איזה דיכאון בן 3 ממגרש ליסינג, או פשוט למכור את הוולוו ולחזור לתחביב הזה בעתיד הרחוק בזמן לא ידוע, כשנעבור לבית עם יותר מחניה אחת.
צריך לציין שעוד שנה הוולוו תיכנס לקטגוריית אספנות והביטוח והטסטים שלה יהיו הרבה יותר זולים מעכשיו.
מה אתם הייתם עושים?
כל הכבוד למי ששרד את החפירה הענקית הזו, הנה כמה תמונות.

A.jpg

B.jpg

D.jpg

E.jpg

G.jpg

H.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...