Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד כמה מזיק הנעות חוזרות לאחר היכבות מנוע בגיר ידני וכמה שאלות על ידני

or_doc
שימו לב! השרשור הזה בן 3308 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חג שמח!

חבר נתן לי נסיעה קצרה ברכב שלו אחרי הרבה זמן שלא נהגתי.

עכשיו באתי לחנות במקביל ברוורס בעליה וניכבה לי איזה אולי 3~4 פעמים ומייד הנעתי את הרכב.

עד כמה זה נורא לסטרטר ולקלאץ והמנוע???

עוד דבר יש לכם טיפים לחנייה ברוורס בעליה (לא עליה רצינית אבל האוטו מתדרדר וצריך רגש). הרגשתי קושי גם לסובב את כל הגוף לאחור בגלל שרגל שמאל אחזה בקלאץ.

הבעיה שלי זה שבשיעורי הנהיגה שעשיתי את החניות בעלייה עשיתי אותם על רכב דיזל שפשוט לא הייתי צריך גז בעלייות מאוד קשות אפילו (בחיים אפילו לא שמעתי מהמורה שלי את המונח זינוק בעליה) ככה שהרגל שלי כל הזמן הייתה מוכנה על הברקס כמעט כמו באוטומט.

התוצאה העצובה היא שבסוף נתתי לחבר שלי לחנות את הרכב אבל מה הוא גם לא הצליח לחנות אותו כי החנייה הייתה מאוד צפופה והוא אפילו נגע קלות ברכב מקדימה (אין שום נזק).

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה, לא נורא. אפשר להשתמש בבלם יד לפני שמגיעים לנקודת החיבור ואז כשהאוטו קצת נאבק, לשחרר (ולהיות עדינים עם הגז).

אין מצב לשרוף את הקלאץ (לא נותן פול גז וזורק פשוט הרכב נכבה מחוסר גז) או לגרום לסטרטר להישרף?

אגב סתם מעניין אותי אם ברכב עם הגה חשמלי שהמנוע נכבה התגבור ממשיך לעבוד שנכבה המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר יש לכם טיפים לחנייה ברוורס בעליה (לא עליה רצינית אבל האוטו מתדרדר וצריך רגש). הרגשתי קושי גם לסובב את כל הגוף לאחור בגלל שרגל שמאל אחזה בקלאץ.

פתרון פשוט: תשב מספיק קרוב לדוושות. כמו כן, אינך צריך להסתובב לאחור עם הגוף לאורך כל תמרון החניה. שב בתנוחה הרגילה והשתמש במראות, והיעזר בסיבוב הגוף לאחור באופן רגעי כדי לקבל נקודת מבט נוספת.

הבעיה שלי זה שבשיעורי הנהיגה שעשיתי את החניות בעלייה עשיתי אותם על רכב דיזל שפשוט לא הייתי צריך גז בעלייות מאוד קשות אפילו (בחיים אפילו לא שמעתי מהמורה שלי את המונח זינוק בעליה) ככה שהרגל שלי כל הזמן הייתה מוכנה על הברקס כמעט כמו באוטומט.

גם רכב דיזל לא אמור לסבול נהיגה כזו. לדאבוני, מורים רבים מלמדים לנהוג כך כדי למנוע שחיקה מיותרת למצמד. הסתייעות בבלם היד לזינוק בעליה היתה עוזרת.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השימוש בבלם היד הוא טכניקה מצויינת רכב ללא hill hold. הבעיה היא שהמורים לנהיגה נוטים ללמד על רכבי דיזל ומסתדרים בלי שיטה זו, ואז, כאשר הלמיד זוכה ברשיון המיוחל ומתחיל לנהוג ברכב בנזין שאינו חזק במיוחד הוא מדרדר או מדומם מנוע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עיניין של ניסיון, זה בא עם הזמן.

כשאתה מנוסה, לא צריך בלם יד ולא צריך HILL HOLDER.

לגבי מה שנאמר על דיזל - כבר לא נכון היום. זה היה נכון למנועים הישנים והכבדים בנפחים גדולים.

למנועי טורבו דיזל מודרניים בנפחים קטנים (1400-1600 סמ"ק) בסל"ד סרק (כשהטורבו לא אפקטיבי) אין יותר מומנט מאשר למנוע בנזין בנפח דומה. מנוע כזה כבה בזריקת קלאץ' בדיוק כמו מנוע בנזין.

שום רכב עם מנוע דיזל כזה (כלומר קטן) לא יכול לזנק בעליה תלולה ללא רעידות אם הנהג לא נותן גז.

פשוט, לרכב של המורה אתה היית יותר רגיל, רכב של החבר היה בשבילך חדש ולא מוכר.

אצל נהגים חדשים מעבר מרכב לרכב תמיד דורש הסתגלות מסויימת. למען האמת גם אצל נהגים וותיקים ומנוסים, אבל הם מסתגלים מהר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - אני חולק עליך, אבל מי אני, רק 38 שנות נהיגה, מתוכן כ-2/3 על ידניות, כאשר תמיד התגוררתי בחיפה הלא ידידותית לנהג. התרגלות לרכב חדש אורכת מבחינתי בד"כ כ-100 מ' והחלפת הילוכים אחת או שתיים, אפילו כאשר אני חוזר מהאוטומט לידני אחרי 1-2 שנים והסביבה אינה ישראל אלה מדינה זרה. בדרך כלל הבעיה העקרית שלי היא להסתדר עם המפסק של האורות.

יש גם ניסיון עם הבן הבכור, שבפעם האחרונה בה נהג בידני היתה בטסט (אוקטביה דיזל), לא התקשה לחזור לידני לאחר 7 שנים באוטומטיות.

למרות הניסיון הרב שלי בזינוקים בעליה איני מוותר על בלם היד. אולי זה כיון שלמדתי על רכב חלש יחסית (אסקורט 1300), ונהגתי שנים רבות על מכוניות 1000-1200 סמ"ק צנומות שרירים. השיטה מוכחיה עצמה שוב ושוב והמיומנות אפשרה לי לנהוג ולזנק בלי יותר מדי קשיים, למשל, בתואים התלולים מאד של סלובניה, עם רכב חלש מאד (קליו 1.15 ידנית).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הנמתי על מה אתה חולק. גם אני רשמתי שנהג מנוסה מסתגל מהר.

לגבי שימוש או אי שימוש בבלם יד - כל אחד והטכניקה שלו.

רק מה הקשר להספק מנוע לא ברור.

גם אם זה מנוע 1.0 40 כ"ס וגם או זה מנוע 2.0 ליטר 250 כ"ס, צריך להוסיף גז בזינוק.

סה"כ נדרשת פעולה מתוזמנת הייטב של הדוושות וזה לא קשור להיותו של המנוע דיזל או לא דיזל, חלש או חזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - אין חולק שצריך להוסיף גז. השאלה היא כיצד מתזמנים זאת יחד עם עזיבת הבלם ושחרור המצמד בלי להדרדר לאחור, בלי לדומם את המנוע ורצוי גם בלי צווחה של סל"ד מוגזם, וכל זאת כאשר אין מנגנון עזר לזינוק בעליה.

בהודעה הקודמת שלי התיחסתי לנסיון האישי שלי ולדרך שבה למדתחי לזנק בעליה (כאמור, בעיר שבה זינוקים בכבישים תלולים מהוים תמרון שגרתי ביותר), ואולי לעובדה שלמדתי לנהוג לפני שנים רבות ולא טרחתי לפתח טכניקה אחרת, שכן התוצאות בטכניקה המוכרת מצויינות, אפילו ברברס.

המסקנות האישיות שלי, מניסיון פרטי:

1. גם נהגים חדשים יכולים לחזור מנהיגה באוטומטי לנהיגה ידני מהר ובלי קושי מיוחד.

2. שמיומנות הזינוק עם בלם יד חשובה גם לבעלי רגליים זריזות. אולי זה לא מתבטא באלפים ההולנדיים, אבל במקומות פחות אקזוטיים - למשל ברחוב בלפור בחיפה - צריך מיומנות חריגה כדי לזנק בלי בלם יד בלא להדרדר או לדומם מנוע (כמובן, בהעדר מנגנוני עזר אחרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה די אינדיבידואלי, יש כאלה שאחרי הפסקה של 15 שנה ינהגו על ידני בלי בעיה ויש כאלה שאחרי הפסקה של שנתיים יחששו ויסתבכו, יקח להם שבועות לשחזר את המיומניות הנדרשת.

2. גם זה אינדיבידואלי. אני משתמש בבלם יד בעיקר בכניסה/יציאה לחניות במקביל למדרכה בשיפוע תלול, ברוורס. בשאר הזמן מסתדר בלי בלם יד כמעט תמיד, וגם בלי פירפור או דימום מנוע. אבל כן, אני מסכים שיש לפעמים מצבים שמחייבים אותך להיעזר בבלם יד. לא בכל זינוק בשיפוע אבל לפעמים כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שחונה המון בירושלים(גם חניה בעליה\ירידה) מעולם לא הרגשתי צורך בבלם יד בשביל לבצע חניה במקביל, פשוט שם טיפה גז(1,000-1,500 סל"ד) ומשחרר את הקלאצ' והאוטו נכנס ברווס בלי שום התדרדרות או בעיה מיוחדת(והHILL START של הריו הוא על הפנים, לא מסתמך עליו אף פעם).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון פשוט: תשב מספיק קרוב לדוושות. כמו כן, אינך צריך להסתובב לאחור עם הגוף לאורך כל תמרון החניה. שב בתנוחה הרגילה והשתמש במראות, והיעזר בסיבוב הגוף לאחור באופן רגעי כדי לקבל נקודת מבט נוספת.

גם רכב דיזל לא אמור לסבול נהיגה כזו. לדאבוני, מורים רבים מלמדים לנהוג כך כדי למנוע שחיקה מיותרת למצמד. הסתייעות בבלם היד לזינוק בעליה היתה עוזרת.

תכלס בדיעבד יש מצב ישבתי לא מספיק קרוב לדוושות למרות שכיוונתי את המושב אבל האוטו שלו מוזר (סיווק 94) והכל הרגיש לי נמוך בו, ובכללי בידני יושבים טיפה יותר קרוב מאוטומט.

אגב תכלס בדיזל אתה צודק שזה הורס את הקלאץ אבל לפחות הייתי יכול יותר לזייף והמנוע היה מציל אותי.

ועוד דבר המראה הימנית לא הייתה מכוונת והייתה לו מראה פנורמית מגעילה שבכלל בילבלה לי את השכל. ובכלל חששתי כל הזמן שאני יתדרדר ויפגע ברכב מקדימה.

אגב יצא לי לינהוג על הרכב הזה לפני זה בערך 4 פעמים נסיעות של כמה דקות ואפילו היה פעם אחת שהקלאץ היה כבד ומגעיל, אז אני טיפה הכרתי אותו למרות שהייתי חלוד.

ושיעורי נהיגה סיימתי לפני כמעט שלוש שנים אז בכלל אני לא רענן.

עריכה אחרונה על ידי or_doc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שחונה המון בירושלים(גם חניה בעליה\ירידה) מעולם לא הרגשתי צורך בבלם יד בשביל לבצע חניה במקביל, פשוט שם טיפה גז(1,000-1,500 סל"ד) ומשחרר את הקלאצ' והאוטו נכנס ברווס בלי שום התדרדרות או בעיה מיוחדת(והHILL START של הריו הוא על הפנים, לא מסתמך עליו אף פעם).

במקומות כאלה צריך בלם יד כשיש לך 10 ס"מ מקדימה ו-10 ס"מ מאחורה מקום בין שתי מכוניות חונות.

ואז אני נעזר בבלם יד מחשש שזינוק ללא בלם יד לא יהיה מספיק מבוקר והרכב יתקדם כמה סנטימטירים יותר ממה שצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3308 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...