Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוו"ד על מישלין PSS לאחר שנתיים שימוש

שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקווה שזה יוכל לעזור למי שמחפש צמיגים מהסגמנט הזה ומתלבט מה לבחור.

השבוע גמרתי את אחד הצמיגים ולכן הגיע הזמן להחליף רבעיה לאחר שזו הנוכחית שירתה אותי במשך בדיוק שנתיים במהלכם גמעתי 19K קילומטר בדיוק.

נוחות- הצמיגים אצלי, מיד 245/40/18 מקדימה ו-265/35/18 מאחור היו משודכים לרכב די כבד, 1.8 טון ליתר דיוק, בסה"כ הנוחות הכללית היתה בסדר גמור ואין הרבה מה להתלונן ברכב שהמתלים שלו יחסית מוקשחים.

יחד עם זאת, כן היה ניתן לחוש בשיבושי הדרך כך שלא לצפות לרמת נוחות של צמיג ירוק.

ביצועים על יבש- הצמיג פשוט פנטסטי, ככל שהוא מתחמם יותר והקצב של הנהיגה עולה שם מגלים כמה הוא דביק ואוחז, וכשלוקחים בחשבון את השיקלול של המשקל העצמי הגבוה של הרכב ושמדובר ברכב עתיר הספק זה רק הופך את הסט הזה למרשים יותר, מספק אחיזה פשוט מעולה וגם בפניות מהירות וחדות שלקחתי בצורה נייטרלית (ללא גז\ברקס) הצמיגים פשוט שתלו את הרכב במקומו ללא סטייה מנתיב הפניה המתוכנן.

ביצועים על רטוב- למרות היכולות המאוד גבוהות על יבש אני חושב שגולת הכותרת היא דווקא הביצועים על רטוב שגם בתנאים כאלה היו מעולים ולמעשה למעט מצב של גשם חזק וכביש ספוג במים שאילץ אותי להוריד קצב, בתנאים בהם הכביש היה מעט רטוב לאחר גשם יכולתי לשמור על קצב כמעט זהה לזה שבתנאים של כביש יבש, הצמיג סיפק אחיזה גבוהה והשרה המון בטחון כמעט ללא דרמות.

שחיקה- אחת מסימני ההיכר של מרצדס זה הזוית שמקבלים הגלגלים הקדמיים בעת הפנייה, זה מאוד עוזר לשפר את האחיזה אך בו זמנית לאורך זמן פוגע באיזור החיבור שבין הסוליה לדופן הצמיג וזה בדיוק מה שקרה אצלי.

באופן אירוני, למרות שהרכב ננהג מאוד חזק ולא פעם עם זנב מאוד שמח כולל איזה burn out או שניים היו אלה דווקא הצמיגים הקדמיים שהראו סימני שחיקה מוגברים בהשוואה לאחוריים שנראה שיש להם עוד לפחות 40-50% בשר.

רעש- יש לי רכב רועש ולא בגלל הצמיגים כך שעל זה קשה לי לחוות דעה.

שביעות רצון- אם הייתי צריך לדרג את שביעות הרצון שלי מהצמיגים בסולם 1-10 הם היו מקבלים 9 כאשר הנקודה שירדה היא בעיקר על המחיר שאינו זול למרות התמורה המעולה בביצועים.

מה הלאה?

שקלתי ללכת על Cup 2 שאותם אני יכול להשיג במחיר דומה למחיר של סט חדש של PSS אבל ירדתי מהרעיון מהסיבה שהם אומנם טובים יותר על יבש אבל על רטוב הם אוחזים משמעותית פחות טוב והם לא מתאימים לרכב שמשמש ביום יום את אישתי וילדיי ובאקלים שגורם לאספלט להיות רטוב במשך תקופות ארוכות בשנה.

ולכן, גם הסט הבא הולך להיות מישלין PSS.

אם יש שאלות אשמח לענות.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני שמח לשמוע שאתה מרוצה. סוס מנצח לא מחליפים.

אומנם הוא יקר משמעותית, ובהחלט מועמד ראוי עבור הרכב שלי (מתכנן לעלות ל18", במקום ה17 כיום).

אני אתייחס לפרמטר אחד - השחיקה.

גם אצלי הכיול הוא לא "סטוק" (קאמבר, קאסטר), ובהחלט ניכר על הצמיג שהוא עובר חיים לא קלים, עם צמיג שהופך במרוצת הזמן לסליק בחלק הפנימי, וסימני שחיקה קשים בחלק החיצוני. מצד שני זה מחיר שאני מוכן לשלם (בהתאם לאופי הנהיגה וכו')., באמת דווקא אלו האחוריים גילו בלאי מופחת (והראייה? החלפתי זוג קדמי בטסט האחרון, למרות שהסט של הטויו הורכב כרביעייה לפני כמה שנים).

אני מבין שעניין הדופן הרכה, לא ממש רלוונטית לPSS?

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם בזוויות אליהן נכנסים הגלגלים הקדמיים בעת הפנייה זה לא ממש דופן קשה או רכה- היא בכל מקרה תמרח.

אני לא יודע אם הייתי בוחר ב-PSS לרכב שלך, יש צמיגים זולים יותר שיעשו עבודה מעולה ויחסכו לך לא מעט כסף, אני מדבר על הקונטי ספורט 3 ואלה המקבילים אליו מבחינת ביצועים.

אני מעוד נהנתי מהצמיג שהזכרתי על הבימר שהיתה לי (בדיוק כמו שלך אבל מרכב סדאן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד רציתי את הקונטי 3. אבל לא היה במלאי לכן רכשתי את האסימטריק 2. וגם מהם זוג אחד בלבד.

אני מאוד רוצה לעלות ל18, כדי לצמצם מריחות. כנראה שגם ב2 מידות בתקווה שהתאוצה לא תפגע בצורה דרסטית.

מהגודייר אגב, אני מרוצה מאוד. אפילו טובים יותר ממה שהגיעו בזמנו על הרכב מהיצרן

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד רציתי את הקונטי 3. אבל לא היה במלאי לכן רכשתי את האסימטריק 2. וגם מהם זוג אחד בלבד.

אני מאוד רוצה לעלות ל18, כדי לצמצם מריחות. כנראה שגם ב2 מידות בתקווה שהתאוצה לא תפגע בצורה דרסטית.

מהגודייר אגב, אני מרוצה מאוד. אפילו טובים יותר ממה שהגיעו בזמנו על הרכב מהיצרן

מה עם הקונטי 5? שמעתי מכמה אנשים שיש אותו במלאי

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש במלאי, לפי ביקורת שקראתי הוא נשחק מהר יותר בהשוואה לcs3. הוא גם קיבל ציון נמוך יותר.

לא רציתי לקחת סיכונים מיותרים, אכלתי מספיק מרורים עם הt1r. הלכתי על בטוח.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי CS3,סתם צמיג היו לי אחרי 2 סטים של TOYO T1R. לא מדהימים , גם אחרי הטויו הגרועים לא הרגשתי , שעליתי הרבה ברמה. האסימטריק 2 לא רואים אותם ממטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי חצי שנה ו-7,000 ק"מ עם מישלן פיילוט סופר ספורט אני יכול להגיד שהם מחזיקים מעמד יפה.

אבל האחיזה שלהם היא ממש לא כמו שמספרים בכתבות/ביקורות מהללות.

הם אוחזים סבבה והכל, וטוב איתם בגשם.

אבל על יבש צמיגים דוגמת R1R או RS3 ללא שום ספק משאירים אותם מאחור.

בקיצור - אין כאן שום פלא או קסם של צמיג שאוחז מדהים ובעל אורך חיים גדול.

כל ההבטחות לא מומשו.

מי שרוצה אחיזה מקסימלית צריך לחפש צמיג אחר.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור מי שצריך צמיג שהוא רב עונתי ויתן ביצועים טובים ביבש ורטוב- זה עדיין אחד הצמיגים הטובים ביותר שניתן לקנות ויש לא מעט שטוענים שזה הטוב ביותר.

לא התנסיתי עם הטויו אבל חברים שכן התנסו בו על רכבים חזקים גמרו את הצמיג מאוד מהר בהשוואה ל-PSS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל על יבש צמיגים דוגמת R1R או RS3 ללא שום ספק משאירים אותם מאחור.

...

מי שרוצה אחיזה מקסימלית צריך לחפש צמיג אחר.

מדגיש שוב ^^^^^

הביקורות מהללות יותר מדיי ויוצרות רושם מוטעה.

שלא יהיו טעויות למי שקונה אותם.

כבר פגשתי 2 אנשים התאמצו להביא אותם מחול, שילמו הרבה, ציפו להיות תחרותיים בג'מיקנה ולעמוד בקצב עם חבריהם בנס הרים - הצמיגים האלו לא מספקים אחיזה ברמה כזו.

אם אתה שואל אותי זה היה מעניין לבדוק באמת עד כמה PSS אוחזים יותר מ-PS2.

אבל עם המחירים של מישלן בארץ זה בכלל לא מעניין. הם יקרים מדיי ויש אופציות מעולות במחירים יותר שפויים.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר כ3000 קמ איתם ב 225\40\18

צמיג מעולה ואוחז יותר מה R1R שהיו לי, חד משמעית.

ההרגשה שהוא נותן בגיחה אינטנסיבית משרה הרבה יותר בטחון ופידבק במיוחד אוף סנטר שם הטויו היו מעורפלים מאוד.

הטויו היו מאוד לינארים כך שלמדתי לחיות איתם ולקחת בחשבון את הרחיפה הקבועה שלהם, לקח לי זמן מה לסמוך על הPSS כי הם סרבו לוותר במקומות שהטויו כבר הרחיבו לי את הקו, כל הזמן ציפיתי שהם פשוט ישחררו אותי בפתאומיות לגדר :) אבל זה לא קרה, הם לינארים מאוד על המגבלות ונותלים לך זמן מה להבין שזהו, מספיק , פשוט הרף גבוהה יותר.

בהתחלה כשרק הורכבו השכבה הראשונה מאוד מאוד מטעה כי אתה מרגיש אכזבה נוראית, ברגע שהציפוי הראשוני ירד אתה מבין שלא טעית.

האחיזה ברטוב אגב מעולה, הרבה מעבר לסמייס וזה לדעתי מאסט ברכב יום יומי.

אין ספק שלג'ימקאנה יש בחירות מתאימות יותר אבל לחובב המצוי שהפרוטה בכיסו ורוצה חבילה כוללת לדעתי הPSS הם אחת הבחירות הבטוחות והאיכותיות כרגע.

ייתרון נוסף זו ההזהרה הווקלית שהם משמיעים שנותנת אינדיקציה ברורה לגבולות מה שהטויו לא נתנו מספיק בגלל הרכות שלהם.

MY 2 CENTS...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי עליהם הצעה פה בארץ של 7K. החלטתי להמשיך עם הדאנלופ ספורטמאקס לפחות עד שגילם יהיה שנתיים ואז להחליף.

כמה עולה רביעיה של R1R 235\19\35?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן - חו"ד דעת מצוינת -תודה רבה.

לצורך הדיון התיאורטי - האם אתה יכול לרשום כאן את (נאמר) חמשת דגמי הצמיגים המועדפים עליך?

קשה לי להמליץ מנסיון על 5 סטים, אני כן יכול לומר שמאוד אהבתי את הקונטי ספורט 3 שהיו לי ואני מאוד אוהב את ה-PSS.

היתה לי תקופה מאוד קצרה דאנלופ Z101, הוא היה על הפנים למרות שמבחינת לוק היה נראה קרבי יותר מהקונטי והמישלין.

הרמה מעל ה-PSS זה כבר הקאפ 2 שיש להם אחיזה פסיכית ביבש אבל זה כאמור בא על חשבון האחיזה ברטוב.

עבור רכב חזק שננהג יומיומי אני חושב שאי אפשר לטעות עם ה-PSS.

קרוק, אני לא יודע על מה חברים שלך נוהגים אז קשה לי להיות קונקרטי אבל בתור אחד שנוהג ברכב שהוא גם חזק מאוד וגם כבד מאוד (1.8 טון) אני צריך את כל האחיזה שאפשר לקבל ואת זה המישלין נותנים בגדול.

אם אני מצליח בכביש טכני מאוד תובעני לשבת חזק על התחת של 1M שיש לה נהג מעולה אז אתה יכול להבין כמה הצמיגים סיפקו את הסחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוחר מכדי לערוך אבל במעבר חוזר על ההודעה שלך ציינת ש-2 אנשים קנו PSS בשביל ג'ימאקנות??

למה שמישהו יקנה צמיג כזה לג'ימאקנות?

ברור שלא תוכל לראות יתרון מובהק של ה-PSS על פני צמיגים אחרים בתנאי ג'ימאקנה שהמהירות בה נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...