Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק לרביעיית צמיגים חדשה במידות 225/45R17.

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, עברו 4 שנים וצריך להחליף רביעיית צמיגים ב C240 הישנה שלי לרביעייה חדשה. אני נוסע כעת עם רביעיית "טויו" T1R שהם דביקים למדיי אך מרעישים בטירוף. כרגע אני משתמש בE350 כדי להיהנות וב C240 כרכב יומי לנסיעה לעבודה. עקב כך השיקולים שלי השתנו וחשוב לי שקט, חסכון בדלק, דופן קשיחה (אני עדיין נוסע פה ושם בצורה ספורטיבית) ואורך חיים (כרגע אני נוסע כאלפיים ק"מ לחודש).פחות חשובים לי הביצועים/דביקות.

ראיתי צמיגים של "גודייר" EFFIGRIP PREF" מסדרת" שעיניינו אותי

במספר נגזרות כגון

FP XL TL,MO FP TL

ולא הצלחתי למצוא את ההבדלים ביניהם ולא ביקורות רציניות, בנוסף ראיתי כי הם מוגדרים בחו"ל כצמיגי קיץ. מישהו התנסה בסדרה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם כבר גודייר. רק היום המלצתי (ולא רק אני אגב, אני מצטרף לדעת גדולים) על האסימטריק 2.

אני מזמן מאסתי בt1r.

הם עונים על הדרישה של השקט, והביצועים לטעמי, לגבי חיסכון בדלק קשה לי להגיד.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ,

אני ירון מITIRE.CO.IL רכישת צמיגים און ליין.

אנחנו היבואנים והנציגים הרשמיים של צמיגי GOODYEAR בישראל.

באתר הייחודי שלנו תוכלו לרכוש און ליין צמיגי גודייר בצורה מהירה ובטוחה והכי חשוב בלי טרטורים ואפילו מהסלולר באתר מותאם,לקבוע את זמן ומקום ההתקנה ורק להגיע ולהתקין.

אצלנו מתחייבים לשלושה דברים:

1. לצמיגים בני מקסימום שנה (אם לא הלקוח מעודכן במקום)

2.התקנות בכל חלקי הארץ אצל מתקינים נבחרים ומומלצים

3.אחריות יבואן על כל פגם ייצור בצמיגי גודייר במקום 4 שנים 5 שנים מיום ההתקנה .

תוכל לרכוש און ליין אצלנו צמיגי גודייר אסימטריכ במידה שציינת,

בדירוג גבוה ובתאריך ייצור חדש (פחות משנה(

בלעדי לחברי הפורום בעזרת קוד קופון שישלח לפרטי תזכה ל 5% הנחה על כל כמות!

אני זמין כאן לכל שאלה או בטלפון ישיר אליי ,

1-700-707-227

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה ירון. ישנם מספר דברים שלא הבנתי.

-באתר שלכם משווק רק 225/45R17 91W EfficientGrip Performance FP של גודייר, מה המספר המלא שלו?

-הצמיג הזה לא מופיע בשום מקום אחר, האם יש בו משהו מיוחד?

-לא מצויינים פרטי הצמיג, האם הוא אסימטרי?

-היכן ניתן למצוא סקירה/השוואה לצמיג זה?

-האם הרכישה מתבצעת אצלכם ואז הצמיגים נשלחים למתקין?

-האם יש שוני בהתנהגות של צמיגי "ראן-פלאט" לצמיג מקביל רגיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מבין את ההבדלים בין הדגמים? ישנם בכלל הבדלים (למעט קודי המהירות והעומס) או שזה סתם מיתוג? סתם לדוגמה צמיגי גודייר ללא ראן-פלאט בחיפוש ב tires4u.

קוד מהירות: 270 קמ"ש-W

225/45R17 91W EFFIGRIP PERF FP TL

225/45R17 91W EAG F1 (ASYMM) TL

225/45R17 94W RFFIGRIP PERF FP XL TL

225/45R17 94W EXCELLENCE XL T

קוד מהירות: 300 קמ"ש-Y

225/45R17 91Y EXCELLENCE TL

225/45R17 91Y EAG F1 (ASYMM) 2 TL

225/45R17 91Y EXCELLENCE MOE (ROF) TL

הפרשי המחירים בתוך אותה סדרה גבוהים אך ללא הסבר, החיפוש בגוגל לא מעלה הסברים ולא מובן מהו השוני בין הצמיגים. מישהו יכול להסביר זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש שוני בהתנהגות של צמיגי "ראן-פלאט" לצמיג מקביל רגיל?

צמיגי RunFlat מחוזקים על ידי דפנות עבות וקשיחות במיוחד או על ידי שכבת גומי יצוק בתוך הצמיג. התוצאה היא תמיד צמיג קצת קשיח יותר (שאתה העדת שאתה רוצה) אך גם קצת כבד יותר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרשי מחיר נובעים מקודי עומס ומהירות שונים, היות הצמיג ראן-פלאט או לא וכמובן מביקוש והיצע כמו כל דבר בכלכלה.

לגבי האותיות:

FP - הגנה על שפת הג'אנט (פשוט בליטה קצת של הגומי ליד החישוק) - Flange Protection.

XL - צמיג שבנוי לעומס גבוהה יותר דרך עמידות ללחץ אוויר גבוה יותר - Extra Load. היה דיון קצר לאחרונה בנושא.

TL - ללא אבוב - Tubeless (די חסר משמעות בימינו, כי כל הצמיגים הרדיאלים הם כאלו).

MO - צמיג שאושר ע"י מרצדס והותאם במיוחד לרכבים שלהם. עשוי להיות בעל דירוגים (UTQG ו-EU Label) שונים, בדר"כ לטובה, משאר הצמיגים שנושאים באותו שם.

לגבי חוות דעת, אתר שכיח לעין זה - www.tyrereviews.co.uk

מעבר לחוות הדעת הספציפיות על כל צמיג, יש בעמוד הראשי גם סיכומים של מבחנים שערכו מגזינים למיניהם וכד'.

שים לב ששקלול הציונים פר צמיג באתר מבוססים על חוות דעת משתמשים בעלי רכב שונה, מידה שונה, נסיון משתנה, רכב שונה, קילומטרז' שונה וכולי. כך שיש להתייחס לדברים בהתאם.

יש גם את המבחן הזה:

http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/88478/tyre-reviews-best-tyres-2014-2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכון שההתמקדות שלי היא לצמיג ירוק/שקט/חסכוני (ומשעמם) אז מה שניתן לבחור הוא אחד מאלה:

225/45R17 91W EFFIGRIP PERF FP TL

225/45R17 94W RFFIGRIP PERF FP XL TL

בדקתי שוב ב tires4u ולפתע התוצאות השתנו ונשארו רק שלושה צמיגים של גודייר ושלושתם יקרים בטירוף, בניסיון נוסף התגלה כי האתר עבר ל"יד 2" והממשק השתנה. הצמיג היחידי מסדרת ה EFFIGRIP שנשאר הוא ה 225/45R17 94W EFFIGRIP PERF FP XL TL שמתחיל במחיר של 550 ש"ח.

-מישהו התנסה עם צמיגים אלה?

-האם ההבדל משמעותי בין הסדרה החסכונית הזו לסדרת ה Eagle F1 Asymmetric ול 2 Eagle F1 Asymmetric?

-האם ישנם צמיגים במפרט דומה (המשעמם) אצל יצרני פרמיום אחרים?

תודה על ההסברים TOM. דרך אגב, באתר שהפנתה אילו Kleber מופיעה תחת הסיווג "Economy Brand Tyres" יחד עם יצרנים סיניים עלומים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קלבר, כנראה ענין של התמחור בחו"ל פלוס היותה חברת בת של חברה גדולה יותר (מישלין).

בסה"כ, אם אתה מנסה לצמצם עלויות, אתה יכול ללכת על הפאלקן ZE914, שמקבל ביקורות חיוביות למדי עד כה.

באתר היבואן, הוא נמכר תמורת 432 ש"ח ועוד אתה מקבל 200 ש"ח כרטיס מתנה ברכישת רביעיה.

דירוגי ה-EU שלו שלא מופיעים באתר שלהם הם - דלק- C, בלימה רטוב - B, רעש חיצוני - 71db.

כדי להשוות את דירוגי ה-EU השונים, אתה יכול להעזר לדוגמה באתר: http://www.mytyres.co.uk

לגבי האסימטריק 1 מול 2. לדעתי הראשון אינו משווק באזור אירופה אלא רק בארה"ב. כך שאיני יודע אם הוא אכן מיובא ארצה או שאולי מדובר בטעות באתר.

לגבי צמיגים אחרים, ראה את המבחן שצירפתי בהודעה הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי שני פאלקן ZE914 לפני מספר חודשים ל E350 שלי במידות 245/45R17, הצמיגים בסדר גמור אך לא מלהיבים במיוחד. בגלל שרכישת צמיגים מתבצעת אצלי כל 4 שנים אז השיקול הכלכלי פחות קריטי והאיכות/שימושיות שלהם מהווה פרמטר חשוב.

אחת הסיבות שאני מתעניין בצמיגים "ירוקים" היא החסכון בדלק, כאשר עברתי ב C240 מהצמיגים המקורים (195/65R15) לצמיגים ברוחב 225 ראיתי כי צריכת הדלק עולה בכ 1 ק"מ/ליטר (מ 14 ל 13, כ 6%) שבנסועה שכשלי שווים כ 50 ש"ח כל חודש. אפילו אם הצמיגים החדשים יחסכו 2-3% בתצרוכת הדלק אז ההפרש בינם לצמיגים הרגילים יכוסה תוך פחות משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים במידה הזו עם דירוג חסכון בדלק הגבוה ביותר (A) שאני מוצא הם הטויו NanoEnergy 2 ופירלי P7 Blue (שניהם עם קודי 94W).

איני יודע אם שניהם מיובאים ארצה.

אחריהם עם דירוג B יש את: קונטיננטל EcoContact 5, גודייר אסימטריק 2, הנקוק K115, דנלופ BluResponse.

שים לב שלכל הצמיגים הנ"ל יש מספר תתי דגמים בעלי דירוגים שונים, כך שיש לבדוק פיזית את המדבקה עליהם בענין זה.

למען הסדר הטוב, עליך להבין שההבדלים בין הדירוגים עומדים על בין 0.1 ליטר ל-0.15 ליטר ל-100 ק"מ, ע"ב צריכת דלק של 1/12.5 בתנאי המבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, עקב הנסיון הטוב שלי עם "פאלקן ZE914" (ב E350) והמחיר התחרותי הוחלט לרכוש 4 צמיגים במידות 225/45R17 94W בסכום של 1728 ש"ח לרביעיה.

הם הוזמנו מטייר-קלאב (שגם איתם יש לי ניסיון טוב ברכישת הפאלקן הקודמים) והורכבו אותם היום בצמיגי רעננה. זה מקום קטן עם צוות גדול שלמעט אחד מתנהגים בצורה מזעזעת שאם הצמיגים לא היו מוזמנים לשם הייתי עושה פרסה ובורח, אם לא הייתי עומד שם מאחורי הגב שלהם הייתי נדפק כהוגן.

ראשית, שמתי לב שהצמיג האחרון ברביעייה לא אוזן. רצתי אחרי המתקין ואמרתי לו והתגובה שלו הייתה "זה כבר מאוזן, זה צמיג אחורי" אמרתי לו שיחזיר לצמיגייה לאיזון והוא עשה לי פרצוף כאילו אני חייב לו משהו. שהצמיג הוחזר שאלתי אם שאר הצמיגים אוזנו (ראיתי רק את הראשון מאוזן) והוא התחיל להתלונן "מה אתה עושה לנו עבודה? הכל טוב", אני מקווה שהוא הבין שממני עבודה הוא כבר לא יראה יותר. בעל הבית שם אמר כי הם אוזנו אך לי נשאר ספק. ביקשתי בזמן ההתקנה כי האחוריים ימולאו ב 34 והקדמיים ב 32 ולאחר ההרכבה דרשתי בדיקה, כל הצמיגים מולאו ב 35 (צמיג קר).

חזרתי איתם היום בכביש 6 במהירות של 100 קמ"ש. הם יותר שקטים מהטויו הקודמים (לא בעייה גדולה...) אך הם אינם שקטים כפי שציפיתי, ב E350 מורכבים שניים מאותה סדרה (ברוחב 245) והם הרבה יותר שקטים. לא הרגשתי שיפור בהתנהגות הכביש וזה היה לי מעט מוזר, אע"פ שהם צמיגים חדשים הם לא מרגישים איכותיים יותר מה"טויו" בני 4 שהיו מורכבים.

אשתדל לבדוק אותם בחודש הקרוב ולהעלות התרשמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שההשואה ברמות הרעש בין סי קלאס לבין אי קלאס משנתון מתקדם יותר הוגנת מלכתחילה.

תן הזדמנות לצמיגים "להתיישב" ולקלף את שכבת ההגנה מעליהם לפני שאתה שופט אותם סופית.

שקול גם ביצוע/בדיקה של כיוון פרונט, אם לא נעשה מאז ההחלפה הקודמת או עוד קודם לכן.

אני מציע, אם לא בוצע כבר, לערב את נציג טיירקלאב בפורום (אלדד) במעשיות הצמיגיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים שלום רב,

קודם כל תודה על המחמאות ועל הרכישה החוזרת, הצמיגים עדיין עם שכבת ההגנה עליהם ויקח כמה מאות ק"מ עד שיגיעו לתיפקודם האופטימלי.

לגבי עניין הפנצ'ריה - תרשה לי להתנצל ולהבהיר שאנחנו עושים את כל המאמצים על מנת שלקוחות טייר-קלאב יקבלו את היחס הטוב ביותר בכל אחת מרשת הפנצ'ריות שלנו. לדאבוני, כל פנצ'ריה היא גם פנצ'ריה עצמאית לכל דבר ואין לנו שליטה מלאה על הנעשה בה ועל העובדים המועסקים בה. צר לי לשמוע שנגרמה לך אי נעימות, אבדוק את העניין עם הגורמים הרלוונטים, כולל בעל הפנצ'ריה, ואעשה הכל שמקרה כזה לא יקרה שנית.

בנוסף, אם אתה מרגיש איזשהו חוסר שביעות רצון מסיבה כלשהי ומעוניין לבצע איזון נוסף או כל דבר אחר הקשור להתקנת הצמיגים, אתה מוזמן ליצור איתי קשר בטלפון ואטפל בזה באופן אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים שלום רב,

קודם כל תודה על המחמאות ועל הרכישה החוזרת, הצמיגים עדיין עם שכבת ההגנה עליהם ויקח כמה מאות ק"מ עד שיגיעו לתיפקודם האופטימלי.

לגבי עניין הפנצ'ריה - תרשה לי להתנצל ולהבהיר שאנחנו עושים את כל המאמצים על מנת שלקוחות טייר-קלאב יקבלו את היחס הטוב ביותר בכל אחת מרשת הפנצ'ריות שלנו. לדאבוני, כל פנצ'ריה היא גם פנצ'ריה עצמאית לכל דבר ואין לנו שליטה מלאה על הנעשה בה ועל העובדים המועסקים בה. צר לי לשמוע שנגרמה לך אי נעימות, אבדוק את העניין עם הגורמים הרלוונטים, כולל בעל הפנצ'ריה, ואעשה הכל שמקרה כזה לא יקרה שנית.

בנוסף, אם אתה מרגיש איזשהו חוסר שביעות רצון מסיבה כלשהי ומעוניין לבצע איזון נוסף או כל דבר אחר הקשור להתקנת הצמיגים, אתה מוזמן ליצור איתי קשר בטלפון ואטפל בזה באופן אישי.

כנ"ל לגבי הפנצ׳רייה באבן יהודה, ראה תגובה שלי פה... בכל אופן לא החליפו וונטיל (שה חובה) ואיזון של 75 גרם נידמאלי קיצוני.

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...