Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע בקטנועים/אופנועים בלם קידמי בצד ימין של הכידון ובאופניים הוא בצד שמאל?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 3310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כי זה הולך בשילוב עם ידית הגז, שגם היא בצד ימין- כשאתה "סוגר" גז, אתה למעשה מגלגל את כף היד קדימה, וכך האצבעות מתקרבות לידית ופעולת המשיכה שלה יעילה יותר.

מה גם שזה הגיוני מבחינת הקשר\יחס בין גז לברקס, ששניהם נמצאים באותו מיקום.

*כמובן שיש גם בלם אחורי שמפעילים אותו בכלל ברגל ימין, אבל הקדמי הרבה יותר חשוב באופנוע, למי שיודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או. קי, מצערת בימין, בלם קידמי בימין. בלם אחורי שמופעל עם רגל ימין יש רק באופנועים. בקטנועים אין רגלית בלם. יש שני מנופים על הכידון - קידמי בצד ימין, אחורי בצד שמאל.

אז מדוע באופניים זה צריך להיות הפוך ולא באותו סדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השערה שלי: באופנוע הקלאצ הוא ביד שמאל. כך שלא ניתן לתפעל אופנוע אם הקלאצ והגז יהיו בצד ימין(גז ביניים, אי נוחות וכו), מה שמשאיר את מקום הקלאצ לצד שמאל.

בנוסף בדו הגלגל עיקר הבלימה היא בסרן הקידמי ולכן הברקס הימיני הוא הקדמי.

בנוסף יש שיקולים של מוטוריקה טובה יותר(רגישות) ביד החזקה.

בקטנוע זה זהה מסיבות תאימות.

למה באופניים זה הפוך?

גם אני שאלתי את עצמי את זה,

ככל הנראה ידידות למשתמש, שכן אם זה היה הפוך היינו רואים ילדים מתהפכים עם הגזמה בעוצמת הבלימה.

אוליי גם שיקולים היסטוריים/הרגלים.

עריכה אחרונה על ידי SHAI-SPORTWAGON
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מאותה סיבה שרוחב נתיב בכביש הוא הרוחב הנוכחי , והמקלדת מסודרת בצורה לא ברורה

כנראה סיבות היסטוריות בלבד.

תחשוב שהאופניים היו קודם, ופעם היו לוחצים רק על האחורי ולא על הקדמי ,

ודרך אגב , רוחב הנתיב נקבע לפי היצול שחיבר שני סוסים במרכבה שבנה איזה חרש רומאי אי שם לפני 2000 שנה

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר גם מיכל דלק של מעבורת חלל נבנה לפי אילוץ של גודל תחת של חמור, תחת-עגלה-רוכב דרך- מסילת רכבת- מנהרה, גודל של מיכל שיעבור במנהרה בין המפעל לאתר השיגור.

פעם באופניים לא היו שתי ידיות, היה אחורי בפדלים, וקדמי בידית.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שההסבר הוא שבשעת הרכיבה (פעם וגם כיום אם אין מאותתים) אתה נדרש לאותת בעזרת יש שמאל ולא הגיוני להחזיק את הכידון ביד שאין בה ברקס.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלם אחורי נחשב בטוח יותר (בטח יצא לך לראות אנשים שבולמים רק עם הבלם הקידמי ואז עפים קדימה - לא נעים), וברוב המדינות, סימון פניה \ עצירה על ידי רוכבי האופניים נעשה ביד שמאל (היד הקרובה יותר לכביש במדינות בהן ההגה ממוקם בצד שמאל). ואם הבלם האחורי היה משמאל, בזמן "איתות" היית נשאר בלי אפשרות בלימה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hand_signals

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדינות עם נהיגה בצד שמאל ידיות ברקס באופניים יכולות להיות הפוכות, אבל לא באופנוע.

אם באופנוע ידית בלם קידמי תהיה בצד שמאל, אז גם ידית מצערת צריכת להיות בצד שמאל וידית קלאץ' בצד ימין.

אין לי מושג למה, אבל אני הפכתי את הצדדים באופניים שלי.

בזמנו רכבתי גם על טוסטוס וגם על אופניים, והבלבול נראה לי מסוכן, אז החלפתי.

לזה בדיוק אני מתכוון, הידיות לא צריכות להיות הפוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבתי פעם על BSA (או שאולי זה היה מצ'לס) ישן מאוד שרגלית העברת ההילוכים ורגלית הברקס האחורי אכן היו הפוכות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...