Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה עם ירידת ערך- מבקשת עצה

שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר תאונה מצד שמאל שלא נראתה כל כך נוראית קיבלתי את דוח השמאי מטעם חברת הביטוח. הוחלפו שתי הדלתות(0.5% על כל אחת), תוקן סף (1.5%) ותוקן עמוד מרכזי(1%). סהכ 3.5% ירידת ערך. בוצעו תיקונים בעלות של כ-19%. מה אתם אומרים על האחוזים האלה? האם יש הצדקה כלכלית להזמין שמאי פרטי?

בנוסף מהדוח התברר שלרכב הייתה ירידת ערך בגין שתי תאונות בבעלויות קודמות - 1% ו-9%, התאונה השניה הייתה פגיעה מאחור וכללה ריתוך פח לקורה (משמעות גבוהה).

הרכב בן 6 שנים, מה הייתם ממליצים לעשת במצב הזה? לנסות למכור את הרכב? באיזה מחיר בכלל יש סיכוי למכור אותו לאור כל הבעיות? להביא שמאי פרטי ולנסות להגדיל את האחוזים? לא כל כך מבינה בתחום, אשמח לעצות שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה למכור? אם פרט לתיקונים שציינת הרכב שמיש ומתאים לך, כדאי להמשיך ולנסוע עליו ולא למכור.

אני מניח שלא היית מודעת לתאונות הקודמות של הרכב, אבל עכשיו שאת מודעת למצבו של הרכב תהיי חייבת בגילוי נאות ואת צפויה להפסיד הרבה כסף במכירה. ככל שערכו של הרכב ירד עם השנים, כך יקטן ההפסד (בערך ראלי, לא באחוזים).

לא הבנתי את שאלתך לגבי הגדלת האחוזים, הרי לא מדובר בנזק של 50% ולא ניתן להגיע לאבדן להלכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה למכור? אם פרט לתיקונים שציינת הרכב שמיש ומתאים לך, כדאי להמשיך ולנסוע עליו ולא למכור.

אני מניח שלא היית מודעת לתאונות הקודמות של הרכב, אבל עכשיו שאת מודעת למצבו של הרכב תהיי חייבת בגילוי נאות ואת צפויה להפסיד הרבה כסף במכירה. ככל שערכו של הרכב ירד עם השנים, כך יקטן ההפסד (בערך ראלי, לא באחוזים).

לא הבנתי את שאלתך לגבי הגדלת האחוזים, הרי לא מדובר בנזק של 50% ולא ניתן להגיע לאבדן להלכה.

בבדיקה שערכנו לו לפני הקנייה התברר שהייתה לו תאונה מאחורה (עם משמעות גבוהה), אבל הטכנאי במכון שכנע אותנו שזה לא משהו רציני והרכב במצב טוב. בדיעבד כמובן הייתי מוותרת על הקנייה, אבל בדיעבד כולם חכמים.

הרכב אכן במצב מכני טוב, ומשרת אותנו יפה, ולא הייתי חושבת על המכירה בשלב זה אם לא הייתה לו עוד תאונה. אני חוששת שאתקשה למכור אותו במחיר נורמלי בעתיד, ומכאן הדילמה. אולי להתחיל "באיזי" כבר עכשיו ולראות מה מוכנים לתת עליו, עם שקיפות כמובן כלפי הקונה?

לגבי האחוזים - אין כוונה להגיע לאובדן להלכה, אבל האם האחוזים האלה באמת מתאימים לנזק שנגרם? אולי חברת הביטוח חייבת לנו יותר כסף? למיטב הבנתי תיקון בעמוד זה שלדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שמחיר הקניה שיקף את ירידת הערך המתאימה לתאונת שלדה במשמעות גבוהה. אם לא - מכון הבדיקה היה שותף להטעיה.

לגבי תיקון התאונה השניה את צריכה ייעוץ של שמאי רכב בלתי תלוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי האחוזים תלוי מה מחיר המחירון של הרכב ללא הפחתה, כלומר האם שווה להתעסק עם חוות דעת נוספת.

לדעתי האחוזים על הדלתות נמוכים מדי, אני קיבלתי 1.5% על כל דלת, אל תשכחי הצביעה לא מקורית מורידה את הערך.

2. יהיה לך קשה מאוד למכור את הרכב. 50% הורדה לא תהיה מילה גסה, תיקון העמוד והסף זה שוב משמעות גבוהה. תלוי כמובן במצב הכללי של הרכב בעיקר הקילומטרז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...