Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא רכישה סטנדרטית אבל...

שמר
שימו לב! השרשור הזה בן 7896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שסיפרתי אבא מתעופף לחו"ל לתקופה.

הקסארה נשארת אצלי למטרות מכירה - 1.9TD (המנוע הישן ,ללא מסילה משותפת/הזרקה ישירה/השד יודע).

עכשיו ,יש לי את ה-BX , שעם כל האהבה ,אמינות זה לא ממש הצד החזק שלה,אצל האישה.

הטסט קרב ובא ,ואיתו השקעה לא קלה.

והנה ההתלבטות :

אפשר להשאיר את הקסארה ,למכור ה-BX , לתת את התמורה לאבא ,ועל השאר להסתדר איכשהו.

הלאנטיכס תלך לאשה במקום ה-BX.

הקסארה אצלי.

העניין הוא כזה:

הלאנטיכס ממומנת באופן מלא ע"י המעסיק הנדיב שלי ...

ה-BX נוסעת מעט מאוד יחיסת - משהו כמו 12K בשנה- בהתאם צריכת הדלק (400 ש"ח בערך לחודש).

אם אקח את הקסארה , ההוצאה המשוערת על הדלק , כ-400 -500 ש"ח.

לכאורה זה זהה - אבל כאן נכנס משרד הרישוי לעניין ונותן קנס על הרישוי השנתי ,שמגיע לכ-4000 ש"ח לשנה.

ידוע לי שנעשתה הפחתה בסכום-מישהו יודע כמה?

כמו כן האם הביטוח יקר משמעותית?

בעקרון אני מרוויח פה מכל הכיוונים , אני חוזר לרכב נורמלי (TD אמנם , אבל בכל זאת קסארה) , ה-BX ,שלמרות מצבה מתחילה להראות את גילה , הולכת לשלום - ואשתי תקבל יפנומטית לנסיעות הקצרות שלה (אין לה שאיפות מוטוריות בעתיד הקרוב , אף אחד לא מושלם...).

רק ההוצאה השנתית היא השיקול כרגע - מישהו יכול לסייע בפרטים לגבי עלויות טסט + ביטוח לצרפתיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה טעם להחזיק את הקסארה 1.9TD הזו למטרות שינוע קצרות/סבירות...הבעיה אינה נעוצה רק ברישוי השנתי אלא גם בבלאי גבוה יותר במכלולי ההגה והבלמים (וגם תושבות מנוע, צמיגים ושאר ירקות קטנים).

אין אלטרנטיבות אחרות ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ביום שתמכור את האוטו הנדיר שלך (1900 להזכירכם) או שתשלח אותו למזבלה הקרובה אתה ממש תצטער, אולי לא ביום או בחודש הראשון, אבל אחרי שנה אתה תטייל ותגיד "אוווף הלוואי הייתי פה עם הBX..." -ואולי אתה מטייל יותר מזה...

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון, אם אתה מוכן לתחזק לו את ה BX, אני בטוח שהוא יסכים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה האמינות של הקסארה TD 1.9

אם האמינות ברמה טובה , במקום להשקיע בתיקונים של ה-BX , תוכל להשקיע

את אותו הכסף בטסט עבור רכב דיזל....

אם אתה שואל אותי, הייתי מוכר את שתי הסיטרואניות וקונה ולאשתך סופר מיני

כגון קליאו או 106..... (שימו לב שלא הזכרתי פולו ) או יפנומטית אם האמינות

בראש מעייניך....

להחזיק BX בתור רכב שני זאת מעמסה כבדה , ולו רק בגלל שעד היום לא יודעים בארץ

לטפל ברכב הזה (שהקדים את זמנו) כמו שצריך.....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני אשכנזי -השתזפתי קצת בימים האחרונים ,אז זה לא יזיק. (פקח ,גם אני מזרחי).

אם זה יתבצע -

ה-BX נמכרת .

הלאנטיכס הולכת לאישה - יפנומטית למהדרין ,כיוון שהיא נוסעת בעיקר בעיר.

הקסארה נשארת אצלי -כ-40000 ק"מ בשנה,רובם בינעירוניים.

עד עכשיו (170,000K) ,האמינות הייתה מופתית,יפנית ממש (טפו,חמסה,שום בצל).

ירון ,עם כל הכבוד ל-BX , זה לא ,ולא יהיה רכב לאספנים. שלא תבין , אני משוכנע לגמרי שב-13,000 ש"ח זו תמורה מדהימה לכסף , אבל הגיל כבר מתבטא פה ושם (וגם שם ,ופה , וטיפה מאחורה ,ועוד קצת בצד , ושם למטה,וגם כאן - הבנת את הרעיון אני מניח)

והרכב מבלה יותר ויותר במוסך.

אם הרכב היה אצלי לא היה ממש מפריע -טיפולים עצמיים , אוזן קשבת וכו'. העניין הוא שהוא אצל אשתי ,שכמו שכבר אמרתי , על שלל מעלותיה - מוטוריקה זה לא הצד החזק (מישהו מכיר האמר למכירה?) , כך שזה בעייתי.

עבורה אני צריך רכב שיהיה אמין בצורה סבירה - אני לא מחפש מקרר ברמת הכוכבי , אלא משהו שאוכל לעלות ולנהוג בלי להקיא בשעת הצורך , אבל שלא יהיה מטופל ב-7000 מערכות שעם התחזוקה בארץ מגיעות למצב שמגיעות.

ההתלבטות היא בגלל שהלאנטיס ממומנת באופן מלא ע"י העבודה , ככה שההוצאה הכבדה על הדלק לא עליי. ה-BX ,כמו שאמרתי , לוקחת כ-400 ש"ח ,שזה יהיה אותה הוצאה אם אני עובר לדיזל (כיום כ-1500 ש"ח לחודש על בנזין).

אז השאלה היא רק כמה יעלה לי התוספת בטסט השנתי (שנה שעברה 4000 ש"ח -לעומת כ-1000 ל-BX).

מי מכיר,מי יודע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...