Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308 2014-2015

elirazb
שימו לב! השרשור הזה בן 3315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברצוני להחליף את הרכב המשפחתי באחד חדש. יש לנו כיום אוקטביה 1.8 טורבו משנת 2009.

התקציב הוא בסביבות 120 בהנחה ואני עושה טריידאין על האוקטביה.

די צימצמתי את האפשרויות ל308 מסיבות של מרווח, גיר/מנוע (אומנם חדשים אבל לא מצאתי תלונות), איכות וסחירות בהמשך.

אם יש רעיונות או הצעות לאופציות אחרות אשמח לשמוע.

בנוסף, אשמח לשמוע מבעלים של 308 החדשה חוות דעת על הרכב ומחיר הקניה (יש מבצע של לובינסקי בימים הקרובים ואשמח לשמוע איפה אני אמור לעמוד פלוס מינוס).

תודה

אלירז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחנים שנערכו ל-308 המרווח הפנימי לא עלה כאחד מנקודות החוזק שלה, להיפך.

מציע לך לבדוק את הסיאט לאון.

בתקציב של 120K אתה נמצא קצת מתחת למשפחתיות הסטנדרטיות, הגדלה של התקציב לאיזור 130 אלף שקלים תביא אותך למשפחתיות הפופולאריות כמו אוקטביה החדשה, קורולה, הונדה סיויק האצ'בק (במבצעים) וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה -

לגבי התקציב, אפשר למתוח אותו בקצת אבל אני לא רואה שום אופציה טובה יותר מה308 בטווח המחירים האלו. לצורך העניין, האוקטביה החדשה כן באה בחשבון אבל היא מתחילה לפי המחירון ב132 וזה לא "על הכביש".

לגבי הלאון - היא כן אופציה והתלבטתי אם לרשום אותה בפוסט המקורי או לתת ל"קהל" להעלות אותה כאופציה. היא יותר קטנה להבנתי מה308 ונופלת ממנה באיכות, כוח מנוע ונוחות.

קורולה גם כן אופציה אבל השוק מוצף בהן ולכן המחיר שלה כשארצה למכור יהיה נמוך.

סיויק יקרה בהרבה מהמתחרות בסקטור.

האם יש כאן בקהל בעלי 308 שיכולים לשפוך קצת אור מחיי היום יום עם הרכב ולגבי מחיר הקניה בפועל?

** נשמע שאני נעול על ה308 אבל באמת אשמח לשמוע על אופציות נוספות, פשוט לא עולות לי ברמת המחירים/איכות.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם שוק משומשות כמו שיש היום בארץ, הכל קשה למכור. לכן, לדעתי, צריך להתמקד בפרמטר של הנאה אישית מהרכב. לפני שחושבים על מכירה, צריך קצת להנות מהרכב, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור אתה צודק לגמרי.

המשפחה לא מחפשת הנאה מהתנהגות כביש אלא יותר מהאיכות בפנים, איכות נסיעה, איבזור וכו'. גם כאן לפי מבט זריז במחירונים באתרים ה308 במקום מכובד.

מחר האולם פתוח אנחנו קופצים להיתרשם מ308 אחת.

אשמח עדיין לשמוע מבעלי רכב כזה על חוויה ומחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לדעתי אתה טועה לגבי המאזדה והקורולה.

רוב הסיכויים שהן ישמרו על ערכן, ובעיקר על סחירותן, יותר מהפיז׳ו, ובטח שיותר מהלאון. בוודאי ובוודאי אם אתה רוכש מודל 2014 - וחוסך את ירידת הערך של השנה הראשונה.

המאזדה שהוצעה היא גרסת ה-2 ליטר, והיא תמיד הייתה מבוקשת כמשומשת - היא לא נפוצה בליסינג.

סיוויק - חפש בחברות הליסינג אופציה של 0 ק״מ - אם אני זוכר נכון, היא הוצעה שם ב-120 וייתכן שיש עוד מקום למיקוח.

אבל אם אתה מדבר רק על איכות הרכב - לדעתי ה-308 לוקחת בגדול את כל המתחרות, כולל האוקטביה. ויש גם בונוס של אחריות 5 שנים. אני במצבך הייתי הולך עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה mogo,

לגבי המאזדה - אתה עוד יותר מחזק את טענתי לגבי שתיית הדלק אם מדובר על ה2 ליטר. ואתה כנראה צודק לגבי הסחירות של הדגם הזה. אני מודה שלא נהגתי בדגם האחרון אבל ב2 הקודמים יש לי לא מעט ק"מ ויש שם נטייה חזקה לצריכת דלק גבוהה.

לגבי הסיוויק אני אעשה בדיקה.

לגבי סחירות בגדול, זה הכל ניחוש כן? אבל השוק מוצף בליסינגים האלו, קשה לי להאמין שכאשר ארצה למכור אפילו במחיר "מחירון" מישהו יסתכל לכיווני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב - תלוי באיזה רכב.

השוק מוצף אמנם במאזדה 3, אבל לא בגרסת ה-2 ליטר.

השוק מוצף בקורולה - אבל לדעתי בעיקר מהמגזר הפרטי. חוץ מזה, לטיוטה יש מוניטין שמירת ערך מוכח.

308 - השוק לא מוצף, אבל דווקא בגלל זה, ובגלל המוניטין הבעייתי של פיג׳ו בכל הקשור לאמינות ושמירת ערך, המצב יהיה פחות טוב להערכתי, ושם בוודאי לא תמכור במחיר מחירון.

חשוב לזכור כשעושים את כל החשבונות האלו, שבסוף כל הדיבורים על שמירת ערך הם באחוזים, אבל לפעמים כשמתרגמים אותם לשקלים, לא מדובר בפערים קטסטרופליים.

לגבי צריכת הדלק - המאזדות החדשות זוכות ללא מעט שבחים בנושא הזה. נראה שהם לגמרי תיקנו את הפאק הזה שאפיין אותן פעם. אין לך מה לחשוש יותר מדי - אבל כמובן שמאזדה 2 ליטר לא תהיה חסכונית כמו ה-308 1.2 3 צילינדרים שאמורה להגיע לצריכת דלק פנטסטית ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מקפיץ.

טוב, אז נסעתי על ה308 ואכן מבפנים ומבחוץ היא על הכיפאק, סוחבת טוב מאוד בעליות של חיפה. מחיר 133 לפני אגרות ומיגונים (ע"פ האתר) ולפני הנחה שבטוח שאפשר להוציא.

סקודה אוקטביה החדשה 1.2 אלאגנס תעלה 131 על הכביש (יש מבצע של חבר, אני אקנה עם חבר ואז אסיר את שמו). רכב מצוין, יש לנו כבר אחת כזו בליסינג מהעבודה.

מאזדה 3 2 ליטר, עדיין לא נסעתי, אבא שלי כן. אמר שמבפנים היא קטנה יותר מהאוקטביה ו308. גם הכי יקרה עם מחיר של 144 פלוס מינוס.

הונדה סיוויק - אבא שלי היה בסוכנות, ביום שישי קבענו נסיעת מבחן. יש כזו לחבר והוא מאוד מבסוט ממנה. אבל היא הכי קטנה מבין הרכבים כאן וצריכת דלק שלה 1-12 1-13 לפי מה שאמר לי.

ה308 והאוקטביה כנראה ישתו הכי פחות עם יתרון ל308 (קטן).

השוק מלא באוקטביות וריק מ308, כך שלגבי שתיהן אני לא בטוח איך יהיה בזמן המכירה - אנחנו מחזיקים רכב לרוב כ5 שנים.

מישהו יודע מה הצריכת דלק האמיתית של מאזדה 3 2 ליטר?

מה אתם אומרים/ממליצים?

אגב, יש יתרון בקניית רכב חדש מחברת ליסינג (מה שנקרא יד 1 0 ק"מ) אל מול מהיבואן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בדיוק באותה התלבטות כמוך כאשר בראש העדיפויות היו חסכון בדלק ואבזור.

בדקתי גם את האוקטביה, גם את ה-308 וגם את הלאון ובסופו של דבר החלטתי ללכת על הלאון מנוע 1.2TSI אוטומטית.

האם קיבלת הצעת טרייד אין מלובינסקי על הסקודה שלך?

אני ביקשתי מהם הצעה על הלאון הנוכחית שלי כדי לשקול את ה-308 אבל ההצעה שהם נתנו הייתה מגוכחת ולצערי זה הוריד את פיז'ו מהפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...