Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה יטי 2015 VS סוזוקי קרוסאובר 2015

mpol
שימו לב! השרשור הזה בן 3318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תאמת שמאוד התלהבתי מהסקודה יטי החדשה גם מהצורה שלה (יש כאלה שלא אוהבים) וגם מהאיבזור

יש כאלה שאומרים שהגיר לא אמין אבל קראתי על זה המון, מ2011 לא היו בעיות מיוחדות עם הגיר חוץ מתלונות של אנשים שזה בעיר קצת מגמגם (אשמח לפירוט למי שמחזיק את הרכב).

כבר ביצעתי הזמנה לסקודה אבל הציעו לי להסתכל גם על מכוניות אחרות.

בדקתי את השברולט קפטיבה ספורט, לא אהבתי בגלל הגודל המשקל והמנוע הענק שזולל דלק.

בדקתי את הקיה סול שגם מתאימה איכשהו לתקציב אבל הכיסא נמוך לי מידי וזה שיקול חשוב לי מאוד!

הוצע גם לבדוק את הסוזוקי קרוסאובר אבל יש לי דעות קדומות על סוזוקי מאז הסוזוקי באלנו הרכבים שלהם קשים מידי, המושבים קשיחים מידי, הכל פשוט מאוד מאוד.

אבל מצד שני אני חוסך כ20K בקניה של הסוזוקי, החיסכון בדלק נראה מטורף, והרכב יותר גדול ומרווח.

בקיצור. אני צריך עזרה...

למי יש את המכוניות המדוברות ויכול לחוות דעה?

בקשר לתחזוקה טיפולים טסט שנתי ועלויות ביטוח אני חושב שהסוזוקי יותר זולה (אני טועה?)

בקשר לפינוק איבזור צורה ומותג הסקודה מנצח (מדובר על הדגם המשופר אלגנטס)

ומה בדבר סחירות? אני יודע שהסקודה הולכת חזק בשוק יד שניה. בקשר לסוזוקי אני לא יודע.

HELP :(

שיקולים לדיון:

כיסא גבוה ורכב גבוה (לשבת גבוה על הכביש)

חסכוניות בדלק.

מנוע חזק (אפילו שלסוזוקי יש 1.6 ולסקודה 1.2 טורבו הסקודה נראת יותר זריזה)

תמורה למחיר וסחירות בשוק יד 2

הוצאות שוטפות על תחזוקה של הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהסתכלות על סטיגמות ודעות קדומות ברכישת רכב חדש,מצחיקה, במיוחד לאור העובדה שהביקור בסוכנות הרכב יפיג את החשש,ברגע..לך תראה! מקסימום לא תאהב..מכונית זה דבר אינדיבידואלי ושונה וכל אדם מרגיש רכב באופן שונה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיום אני בעלים של סקודה אוקטביה - רכב מעולה שלפניו הייתה לי סוזוקי ליאנה שסבלתי ממנה מחוסר כוח ומחוסר נוחות משווע. לאחרונה ביצעתי נסיעת מבחן בקרוסאובר סתם מתוך סקרנות האם הוא נוח יותר מהליאנה, והתשובה היא ועוד איך!

לדעתי הוא יותר נוח ורך מהאוקטביה ובידוד הרעשים טוב ויש כוח למנוע.

אז לדעתי אם אתה ראתה לחסוך 20k, אז הקרוסרובר הוא הרכב הכי טוב בשבילך במחיר הזה.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך.

רכשתי את היטי לפני כחודשיים (אצלי מינואר 2015), החלטתי לרכוש את דגם ה-1.4 היות והיה חשוב לי פרמטר הכוח. עם זאת, לפי כל מה שקראתי ברשת ולכל הדעות, ה-1.2 בהחלט עושה את העבודה ולרוב הנהגים לא תהיה הרגשה של 'חוסר בסחיבה' עם המנוע הנ"ל. באופן אישי, אני אדם שמאוד מתחבר לרכבי VAG. בשנים האחרונות רכשתי איביזה SC, אח"כ לאון, באמצע היה לי רומן לא כל כך נעים עם רנו מגאן קופה, ועכשיו החלטתי ללכת על משהו יותר פרקטי (התבקש עקב צרכי המשפחה). ולאחר שבחנתי את כל החלופות, הגעתי למסקנה שהיטי בהחלט יענה לצרכיי.

איכות החומרים מעולה כיאה למותג VW, הרכב בהחלט מרגיש גבוה (לפחות עבורי אחרי מעבר מרכבים רגילים), פרמטר החיסכון בדלק מפתיע אותי לטובה (לראשונה רכשתי DSG לאחר שכל השנים נהגתי על ידני, ציפיתי שה'שחיטה' באוטומט תהיה קשה יותר אך הופתעתי), מערכת הסאונד פשוט מעולה (8-9 רמקולים בדגם ה-1.4, יותר טובה מהמערכות שהיו לי באיביזה ובלאון, אני מאמין שכך גם באלגנס 1.2), בנהיגה מהירה אין כמעט רעשי כביש (שלא כמצופה מרכב שבמבחינה אווירודינמית בנוי להיות רועש), הוא נראה מצוין לטעמי האישי (הרבה יותר טוב מלפני מתיחת הפנים, עם פנסי החייזר הקדמיים), ובקיצור - האיכות של VW מורגשת בכל רמ"ח איבריו. ולפיכך, לתחושתי האישית מדובר ברכב משפחתי נהדר.

פרמטר אחד שלקח לי מעט זמן להתרגל אליו: שלא כמו ברכבי אוטומט רגילים (עם תיבה רציפה), בגיר ה-DSG יש מן תחושה של 'גיר ידני', למרות היעדר המצמד. זה לא משהו שמטריד במהלך הנהיגה, אבל בהחלט יש להתרגל לכך, במיוחד בתחילת נסיעה. אני משווה את הנ"ל לדוגמא לאופל אסטרה האוטומטית של אישתי (2012): שני הרכבים הם אוטומטיים, אבל הגיר בשניהם שונה בתכלית, וזה בהחלט בא לידי ביטוי בזמן הנהיגה. אבל מן הסתם, אני לא ממציא את הגלגל, וכל בעל DSG יהיה חכם יותר ממני כדי לספר לך על כך (אני עוד חדש בתחום ה-DSG). לגבי האמינות, גם אני עשיתי שיעורי בית וראיתי את כמות הפוסטים המטורפת שיש על הגיר ה'בעייתי' הזה. אני מבין שהבעיה כבר נפתרה ולא קיימת בדגמים החדשים (מקווה לפחות).

בקיצור, אם וכאשר תלך על זה, אני מאמין שלא תצטער.

דרך צלחה ותתחדש. :-P

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייטי מכונית הרבה יותר טובה מהסוזוקי, אך רק אתה יכול לענות על השאלה האם הפער במחיר הרכישה לרעתה מפצה על הפער ברמה.

שלום לך.

בגיר ה-DSG יש מן תחושה של 'גיר ידני', למרות היעדר המצמד.

לא רק שיש מצמד, יש אפילו 2. הגיר מתנהג כמו גיר רגיל, כאשר הוא מחולק לשני חלקים (חלק להילוכים האי-זוגיים וחלק נוסף לזוגיים) כאשר לכל חלק מצמד משלו. עצם החלוקה לשני יחידות + בקרה של מחשב הופכות את העברות ההילוכים לסופר מהירות.

אני דרך אגב מעדיף את העיצוב שלפני מתיחת הפנים, אשר בעיני הרבה יותר מוצלח.

לי יש את ה-1.2 (ידנית), ובשנה שהיא אצלי, צריכת הדלק המשולבת שלי (60 ב"ע / 40 עירוני) היא כ-14 ק"מ/ל' (בדיקה במשאבה)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שיש מצמד, יש אפילו 2.

אתה כמובן צודק. כשציינתי שאין מצמד, התכוונתי למעשה לכך שאין דוושה שלישית (דוושת קלאץ'). :wink:

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיות, והרבה, גם בגיר של רכבי vag משנים 2012 ואילך.

חוץ מזה, למרות כל הסופרלטיבים על ״העברות ההילוכים המהירות״ הגיר לא ממש נעים, ולוקח זמן להתרגל אליו. למשל - ביציאה מהמקום, ובעיקר בעליות, יש ממש תחושה של זינוק בעלייה. הרכב גם לא מחזיק את עצמו בעלייה.

לשיקולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעת מבחן על היטי האוטו קצת חלש בהשוואה לרכב הנוכחי שלי קאיה קארנס עם מנוע 2000 טורבו דיזל אבל זה ברור.

בקשר לדרדור בעליה לא שמתי לב לזה... זה משהו שיגרום לאישתי לעשות רוורס בלתי רצוני על אנשים מאחוריה ברמזור???

יש לי פולסוואגן טרנספורטר 2013 ידני והוא לא מדרדר בעליות... יש לו מנגנון ברקס לכמה שניות מאז שעזבת את דוושת הברקס

ברכב אוטומט לא יהיה?????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייש ממש תחושה של זינוק בעלייה. הרכב גם לא מחזיק את עצמו בעלייה.

הרכב מחזיק את עצמו בעליה כי יש מערכת שעושה את זה. גם רכב אוטומטי פלנטרי לא אמור "להחזיק" את עצמו בעליה, אלא צריך לעשות את זה עם הברקס כדי למנוע בישול המצמדים בגיר (בגלל חום שמן). יותר מזה, בעליות תלולות, באוטומטיות הרגילות לא רק יש זינוק בעליה, הרכב גם מתדרדר אחורה - מה שמונעת מערכת עזר לזינוק בעליה כפי שקיימת בVAGיות המצויידות בDSG והמערכת הזאת עובדת נפלא.

כמו שכתב נכון menir1 יש שני מצמדים. למעשה יש שני גירים, אחד להילוכים זוגיים ואחד לאי זוגיים - כל אחד והמצמד שלו. זה גיר ידני לכל דבר, מכטרוניק מעביר את ההילוכים במקום נהג. ההרגשה בהתאם: מרגישים שהמנוע מחובר לגלגלים כמו בידני.

בהחלט דרושה הסתגלות וצריך להבין איך הוא עובד כדי לנצל בצורה הטובה ביותר ולמנוע שחיקה מיותרת ובישול מצמדים. צריך לנהוג באסטרטגיה כאילו זה ידני. יש כאלה שלא יסכימו איתי ויבשלו את הגיר שלהם.

עריכה: בנסיעה שרובה עירונית ו/או פקקים, אני ממליץ על אוטומט פלנטרי שיותר מתאים לזה. לכל השאר הרובוטי כפול מצמדים עדיף.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שאין לי מושג על מה אתם מדברים בנוגע לDSG (הנסיון שלי אינו עם ייטי אלא עם ג'טה 2014, אבל זה לא משנה כי הגיר אותו דבר DSG7). אני כמובן לא טוען שאתם ממציאים דברים, אבל אני אישית לא הרגשתי בהבדל תפעולי לעומת פלנטרי רגיל... להיפך, מה ששמתי אליו לב זה שהעברת ההילוכים מהירה ברמות אחרות. אם שמים אמינות בצד, מבחינה תפעולית נטו לדעתי DSG זה הגיר הכי טוב בשוק (אחרי ידני כמובן :)).

אני ממליץ למי שחושש לעשות נסיעת מבחן ולחוש את הגיר לבד, יכול להיות שהוא ירגיש בהבדל כמו המגיבים מעלי ויכול להיות שזה יהיה זניח לחלוטין מבחינתו כמו שזה אצלי...

אגב, עם הג'טה (של החמים שלי) אני נוסע המון בחיפה, אף פעם לא היתה לי התדרדרות לאחור שלא היתה קוראת עם גיר אחר.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tzvipper כשאתה אומר בישול מצמדים... למה אתה מתכוון? אני לא מתכוון להשאיר את האוטו על דרייב ולשחרר את הברקס...

אני שואל אם האוטו עף אחורה ולא סוחב את עצמו וגורם לדרדור על מי שמאחורה...

לדוגמא היה לאמא שלי אופל קורסה 2004 עם גיר רובוטי (מהראשונים נראה לי) והיא ממש דרדרה אחורה.

DANIEL.K הספורטז לא באה בחשבון... אני מרגיש בצינוק באוטו הזה...החלונות כל כך קטנים במיוחד החלון האחורי

עריכה אחרונה על ידי mpol
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא מתדרדר אחורה בעליה כי יש מנגנון עזר לזינוק בעליה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לדעת האם נהגי הסקודות/כל רכב אחר מהקונצרן שמשתמש במנוע 1.2 מרגישים חוסר כח מצד המנוע? הרכב מרגיש זריז מספיק? כי אחרי הכל זה רק 105 כ"ס

בסקודה אמרו לי שלא כדאי ולא משתלם לקחת את ה1.4.

בתכלס במחיר הזה אפשר לקנות שברולט קפטיבה ספורט (הורדתי אותה מהאופציות בגלל זלילת הדלק שלה) עם מנוע 2.4...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...