Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני תאונה, ביי ביי אוטו אהוב |:

psychuil
שימו לב! השרשור הזה בן 7032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתה לי תאונה אתמול, כנראה כדי לאזן את הקארמה עם היום חמישי שממש היה לי כיף בו.

מה שקרה זה שבאתי לצאת לכביש 5 מפ"ת (במחלף הטבעת) , בנתיב הימיני, והכל בסדר. איפה שהפניה מתהדקת התחלתי לבלום קצת, ופתאום אני רואה גולף כסופה חולפת משהו כמו 10 ס"מ ממני במהירות שהייתה לפחות כפולה משלי (איזור ה45, אני מאמין). אני מתוך פחד אלוהים מעכתי את הבלמים, הגלגלים ננעלו והאוטו המשיך ישר. לתוך מעקה הבטיחות.

למזלי, האוטו הזה בנוי היטב ולא נפגעתי, חוץ מבכתף שלי, שאיתה ניסיתי לפתוח באמוק את דלת הנהג שלא הייתה מוכנה להפתח. בסוף יצאתי מהדלת השניה.

האוטו לעומת זאת, לא כ"כ בר מזל. למות שהוא עדיין נסע והצלחתי לנהוג עד ת"א לפני שהוא נכבה לי, כנראה סופית. (ואל תרצו לי על זה שלא הייתי צריך לנהוג, אין לי כסף לגרר ואני מאמין שלסוע בנתיב הימיני לאט עם אורות חרום דלוקים זה מספיק, חוץ מזה הייתה לי שליטה מוחלטת. אין לי כסף לגרר).

הנבלה שחתך אותי לא טרח לעצור, כך שאין לי אפילו מספר. וגם שאר המכוניות שעברו במקום ב20 דקות שעמדתי וניסיתי להעריך את הנזק.

סופסוף אני מבין למה צריך ABS וכמה אדיוט הייתי שחשבתי שאני אוכל להסתדר בלי.

ומה שקורה עכשיו, זה שאני מאמין שהנזק יהיה לפחות 7-8K, ובגלל שהאוטו שווה כולה איזה 10, נמכור אותו לחלפים אחרי שנוציא משם את המערכת. ההורים טוענים שאוטו אחר הם לא יקנו כי זו לא השקעה שהם רוצים, ושהם יצליחו להסתדר בלי.

ותמונה של האוטו

psychuil-DSCN4657.JPG

להתראות וקטרה אהובה :mm_cry:

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע לא הבנתי משהו.. אתה היית על 45 קמ"ש ?.. או הנהג העוקף ?

אני משער שאין ABS. ואם אין ABS היה צורך בפמפום על מנת למנוע נעילת גלגלים ושליטה על ההגה.

אני לא מבין בדיוק איך קרתה התאונה אבל עדיין אם נהג עובר לידך כמה קרוב שזה לא יהיה והוא לא בדיוק חתך אותך שהרי הוא לא ביצע עקיפה (אני לא מצדיק או משהו אבל הוא לא חתך בדיוק... הוא לא עקף אותך מימין וחתך לנתיב שלך).

הרי שעדיין הוא לא כל כך אשם.

השורה התחתונה היא שפמפום היה יכול למנוע את התאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא נכנס מהשמאלי לנתיב שלי, תוך כדי כמעט פגיעה.

וכשאתה נבהל מספיק, הרגל שלך לוחצת והמוח שלך מושבת.

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפמפם זאת אמונה תפלה ששווה לת*ת

בלימה נכונה ברכב בלי איי בי אס, היא בלימה חזקה על סף נעילה, וכל פעם שמרגישים שהגלגלים ננעלים והאוטו לא מגיב להיגוי הרפיה עדינה מהלחץ לטובת המשך סיבוב הגלגלים...ככה תמיד שומרים על בלימה מקסימלית ויכולת שמירת היגוי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני מצטער לשמוע. הכי חשוב שאתה בריא ושלם.

אפשר להסתדר בלי ABS, רק צריך לדעת איך. קורס נהיגה מתקדמת למשל, היה אולי יכול להציל אותך מהתאונה המצערת הזאת.

באיזו מהירות התנגשת במעקה ?

ועוד משהו שמעניין אותי, מה קרה למעקה ? התעקם\נשבר\לא זז ?

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק מהות הפמפום.

זה שמעבירים את צורת הבלימה באופן שגוי זה עניין אחר - אבל בלימה על הסף תוך הרפייה קלילה (עד לשחרור הגלגלים) והגברת הלחץ עד לנעילה הבאה , וחוזר חלילה - היא פמפום.

ותסכים איתי שלא אתה ,לא אני , ולא קולין מקריי מסוגלים ללמד את זה בהתכתבות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי לדון בזה עם קולינקוש :)

אגב, זה לא בדיוק פמפום, זה יותר הרפיה\בלימה מבוקרת,

זאת אומרת לו "לוחץ\עוזב\לוחץ\עוזב" ככה לסרוגין בלי קשר למצב של נעול\לא נעול

עם היגוי בלי היגוי עם עמבה בלי סחוג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להסתדר בלי ABS, רק צריך לדעת איך. קורס נהיגה מתקדמת למשל, היה אולי יכול להציל אותך מהתאונה המצערת הזאת.

הייתי אמור לעבור אחד ביום שישי הקרוב..

ואני מעריך שפגעתי במעקה באיזור ה30-40 קמ"ש. הוא התעקם לא מעט.

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה ? אני פגעתי בו במהירות יותר גבוה והוא לא התעקם....מצד שני אני באתי אליו עם התחת :shock: וגם התרוממתי לאוויר ככה שלא פרקתי עליו את כל האנרגיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנטון, מצטער לשמוע!

העיקר שאתה יצאת בריא (יחסית) מהעניין.

זה עיקול מסוכן מאוד, כבר הזכרתי אותו בעבר:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=365682#post365682

על כל פנים, במידה ותהיה לך את האפשרות אני באמת ממליץ לך לצאת לקורס נהיגה מתקדמת בעתיד.

אולי קורס כזה היה מציל אותך מתאונה זו, אך אין לדעת.

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב סמנטיקה ,זה גם ככה משהו שחייבים להתנסות בו כדי להבין.

אני מסכים עם שמר.

בבלימה בכביש רטוב עד להחלקה\נעילת גלגלים קשה מאוד לחשוב ולהגיב בזמן.

לפני שאתה מבין אתה חזק בתוך איבוד השליטה וכל מה שנותר לך לעשות זה להתפלל שהכל יעבור בשלום.

הכל קורה במהירות ובשניות, רגע אחד אתה בשליטה מלאה וברגע אחרי אתה חזק בתוך ההחלקה.

מנסיון.

דברים כאלה אי אפשר ללמוד דרך האינטרנט ואפשר רק בצורה מעשית, אולי נהיגה מתקדמת יכולה ללמד איך לא להכנס להחלקות מההתחלה ואם כן אז איך לצאת מהם.

באופן אישי כרגע אני לא יכול לצאת לקורס שכזה, אבל לקראת החורף הבא ב"ה, כשאהיה פחות תלוי על ההורים ואני אוכל להרוויח כמה גרושים בעבודות צדדיות עד הצבא, אולי אני אוכל לצאת לקורס.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפמפם זאת אמונה תפלה ששווה לת*ת

בלימה נכונה ברכב בלי איי בי אס, היא בלימה חזקה על סף נעילה, וכל פעם שמרגישים שהגלגלים ננעלים והאוטו לא מגיב להיגוי הרפיה עדינה מהלחץ לטובת המשך סיבוב הגלגלים...ככה תמיד שומרים על בלימה מקסימלית ויכולת שמירת היגוי....

חבל שלא היית איתי ביום שקניתי את ה 306 ...

יום גשום , מבני ברק, צומת קוקה קולה , לוקח שמאלה לכיון כביש 4 \ גבעת שמואל,

עולה על הגשר במהירות של כ 50-60

ופתאום בתחתית הגשר, עומדת לה רנו אקספרס עם 4 אורות איתותים , ואני שמשום מה נסעתי בימני.. הייתי צריך לבלום את בלימת חיי (שבאים מהכיון שלי לא רואים מה יש למטה בגשר)

בלמתי, האוטו המשיך ישר, למזלי לא איבדתי תראש, ופימפמתי , הורדתי את המהירות לכמעט 0 ושברתי את ההגה שמאלה לאחר שההוא שהיה בנתיב השמאלי (מה?! מה אתה עושה שם על 40!?) החליט שהוא ממשיך הלאה.

אז... פמפום עוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר ? אף אחד לא אמר שפמפום לא עוזר.....

ברור שהוא עדיף על לנעול גלגלים ולהמשיך דוך לאן שלא יהיה.....

אבל זה לא בלימה אולטימבטיבית....בבלימה בגשם אתה צריך לבצע בלימה פרוגרסיבית (נדמה לי...ככה רושמים את זה?) מבוקרת על סף נעילה....וכל פעם שאתה חש שאתה נועל להרפות מעט מהלחץ (לא לעזוב כמו פמפום) וללחוץ חזרה...

פמפום תשאיר למקום אחר :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...