Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול ספארי חורף בלפלנד - תיעוד

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 3052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חזרתי מטיול של שבוע בלפלנד, בצפון פינלנד, שכלל פעילות חורף ואטרקציות מקומיות.

מאחר ואני לא מיומן בנהיגת חורף כמו רוני, ובשל התנאים באיזור (נחתנו ב-19- מעלות ועזבנו כשהיה 11-) בחרתי לצאת הפעם בקבוצה מאורגנת, מה שפתר לי גם את בעיית האוכל הכשר. ארוחות בוקר וערב במלון, ובצהריים פרשו לנו את האוכל הכשר במסעדות מקומיות, ופעם אחת סנדוויצ'ים בשטח. כמובן שלאורך כל הטיול היה לנו אוטובוס צמוד.

יצאנו בטיסה ישירה אלעל/סאנדור ביום ראשון בצהרים ונחתנו ברובניימי (Rovaniemi) בערך בשעה 20:30.

במלון (Hotel Pohjanhovi) עצמו, באגף נפרד ישנו מרכז הצטיידות, ושם קיבלנו נעלים, גרביים, סרבל, כפפות, כובע וצעיף. הציוד במצב מעולה ומוחזר בסוף הטיול.

כמובן שמומלץ להביא ביגוד חם מהבית, בדגש על לבנים טרמיים. אני אישית הלכתי עם ביגוד קל מתחת לסרבל, שמספק הגנה מעולה מפני הקור.

הפעילות במשך השבוע כללה הליכה במסלול מובנה ביער (הפתיעו אותנו עם מרשמלו על האש), אופנועי שלג, דיג באגם קפוא, שיט בשוברת קרח וטבילה במים הקפואים (לאמיצים בלבד), טיול למפל הקפוא, נסיעה/רכיבה במזחלות כלבים ואיילים, ביקור בארמון קרח (נבנה כל שנה מחדש), גן חיות מקומי, צפיה בזוהר הצפוני, ביקור בכפר של סנטה.

ערב אחד היה ערב ריקודים במלון, ובערב אחר הקרינו לנו את הסרט "

" (שמונה מתחת לאפס). בשאר הערבים היינו חופשיים להסתוב בעיר, המרכז לא גדול וכולל מדרחוב שבו יש פאבים, מסעדות, קניון קטן, חנויות מזכרות ועוד.

לצערי, פיספסתי את הזוהר הצפוני, הייתי עייף באותו לילה והתעצלתי לצאת. בשאר הלילות הוא לא הופיע. בעאסה.

ניתקלתי שם בשני רכבים שמשכו את תשומת ליבי. ניסאן מיקרה דור קודם, שנדמה לי שלא עשתה עלייה לארץ. ב.מ.וו I3 חשמלית. נדמה לי שפתיחת הדלתות בה היא מקבילה. אבל אני לא אכחיש, הרכב שהכי עשה לי את זה שם, היה אופנוע השלג, שמוגבל למהירות של 40 קמ"ש, אבל מספיק חווייתי.

ניתן לתמונות ולסרטים לדבר. אני מתנצל, אבל ההעלאה של הסרטים ליוטיוב פוגמת באיכות.

רכיבה על אופנועי שלג, חוויה אמיתית:

נסיעה במזחלות כלבים:

טיול למפל הקפוא:

עוד 3 סרטונים יועלי בפוסט המשך בגלל מגבלה של הפורום.

s20150209_104453.jpg

s20150209_140607.jpg

s20150210_101206.jpg

s20150211_140101.jpg

s20150212_111242.jpg

s20150212_112639.jpg

s20150212_154128.jpg

s20150213_111115.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שייט בשוברת קרח:

ביקור בכפר של סנטה (חנויות מזכרות, בתי קפה, חנויות... בקיצור, מרכז מסחרי משודרג ומיותר לטעמי):

לסיכום, טיול שמאוד נהנינו בו, טיול מסוג אחר. מומלץ.

נסענו עם חברת "אופקים" שאיחדה את הקבוצה עם חברת "שי בר-אילן". אחסוך לכם את השאלה, העלות כ-10K לאדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

נראית חוויה אדירה, איזה כיף!

המזחלת עם הכלבים קנתה אותי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהריב ממש! אחד מהמקומות שאני יותר רוצה להגיע אליהם בעולם.

ובהחלט חסכת לי את השאלה במשפט האחרון ;)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבת ביקרנו במוזיאון הארקטיקום, הליכה של 15 דקות מהמלון.

אגב, החברות האלו מוציאות טיולים גם ללא אוכל כשר, אוכלים בחדר האוכל הרגיל של המלון ומטיילים לפי התוכנית בשבת (ונדמה לי שזה קצת יותר זול).

הייתה שם גם קבוצה מטעם חברת פוטוטבע. הם חוו את האופנועים במשך 3 ימים (!!!), 520 ק"מ. על המפל הקפוא, הם טיפסו. וזה עם צלמים צמודים.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלומי.

אהבתי את דרום פינלנד (הייתי בקיץ), לצערי העבודה של אשתי מונעת ממני לצאת בעונה המתאימה ללפלנד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחח פילנד,בהחלט מקום שאני בטוח אבקר שם,אני פשוט מת על הנוף הזה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה דווקא ניסאן מיקרה ישנה משכה את תשומת לבך...

מה היה כול כך מיוחד בה שאתה כותב אליה באותו משפט עם שאר הדברים המדהימים שראית שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...