Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד קוגה - הקרוסאובר הנעלם של פורד בישראל

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדקתי את הפורד קוגה לפני כמעט שנתיים והעליתי גם כתבה באותם ימים לאתר יד2, בסך הכל קרוסאאובר חביב. אבל, שמתם לב שכמעט ולא נמכרו ממנו יחידות? מתי לאחרונה ראיתם מודעתם פרסום לפורד קוגה?

השערה שלי: במקביל, החל גם ייבוא מאזדה CX5 ובמסגרת מאמצי דלק מוטורס לשקם את המותג מאזדה שירד מאד מגדולתו (וביצע קאמבק נהדר ב-2014) החליטה דלק מוטורס לתת לו עדיפות שיווקית/פרסומית.

מה דעתכם?

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, המחיר של הקוגה אכן גבוה, מתחיל ב-180K (ואין בכלל גרסת הנעה רגילה, שיכלה להיות זולה ב-20K). אבל מוזר שדלק מוטורס לא נאבקה להשיג גרסאות זולות יותר, מה ששוב, מחזק השערתי שהיא העדיפה להתמקד ב-CX5, ואולי גם זכתה ממאזדה למחיר יותר אטרקטיבי.

עריכה אחרונה על ידי thebaron

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב להשוואה המצמררת: ב-2014 וב-2013 נמכרו רק 500 פורד קוגה (257 בכל שנה, מוזר שזה המספר המדויק...) לעומת זאת, בשנתיים אלה נמכרו לא פחות מ-7,000 מאזדה CX5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה אומר מספר מדויק כש247 כפול 2 לא שווה 500
אתה קטנוני...! ובכלל, כתבתי 257 לא 247...

נמכרו 514. צירפתי הטבלה (פורסם במקור כאן בקראספורום)מסירות-גיפונים-&#1.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון השיווק שלו החל באזור שיא תקופת התלונות על הגיר של הפוקוס, כנראה עוד סיבה.

מה הקשר? או שהמכירות של כל דגמי פורד בארץ נפלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכירות של פורד באופן כללי מדשדשות. הפיאסטה אולי קצת הרימה אותם כשהיו המבצעים, אבל מעבר לכך כנראה מעדיפים בפורד למכור בהנחות לחברות הליסינג.

זה מסביר את חוסר הרצון שלהם להביא דגמים, מפרטים עשירים יותר וכו...

כששאלו את אחד מבכירי פורד למה לא מביאי את הפיאסטה או בוסט הוא טען שזה יהיה יקר מדי ( 120 פלוס ). נשמע לי הזוי לאור העובדה שהמתחרה הישירה שלה - הקליאו 0.9 שנמכרת בכמעט אותם מחירים בעולם - נמכרת פה החל מ 80K...

אין רצון - אין מכירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוגה תומחר גבוה מול המתחרים - וזאת הסיבה שלא רואים ממנו וחבל. באירופה ובארה"ב הקוגה / אסקייפ מצליחים ובגדול.

נהגתי בשתי הוורסיות (בסיסית / מאובזרת) והדבר היחיד שפגם בחבילה (בעיני) היה הגיר האוטומטי הרגיל - והעצלן. מרגיש שהוא מסרס את את האוטו בצורה מוחשית. אני בטוח שעם תיבה ידנית (או רובוטית יעילה) - הקוגה ינוע בנחישות רבה יותר בהחלט.

מעבר לכך - יופי של אוטו. לא חסר מקום, לא חסר איבזור, יש לו לוק נאה מאוד והתנהגות כביש שמאוד מזכירה את הפוקוס. כיף לנהוג בו.

ד"א, יתכן ואין שיווק כרגע בגלל החלפת המנועים (ה-1.6EB ב-1.5EB החדש). ידוע לי שה-1.5EB החדש בדרכו לארץ, ואולי (אם יהיה ל-דלק קצת שכל) אז המחיר גם ירד מעט.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמועות מספרות שמתוכנן ייבוא של גרסה מוזלת ללא הנעה כפולה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...