Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסרת צבע בטבילה. יש חיה כזו?

oroni123
שימו לב! השרשור הזה בן 2147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צור קשר עם ו.ל.ם בחולון.

הם מוכרים מסירי צבע אקולוגיים ואולי ידעו מי בארץ עושה זאת (לקוח שלהם?) -

http://www.vlm.co.il/129605/%D7%A9%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%AA%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%95%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, קח בחשבון שהצבע יוסר גם מתוך קורות ופרופילים, שלאחר מכן לא תוכל לצבוע אותם מבפנים!

אני מניח שגם במקור לא נצבעו פנים הקורות והפרופילים. הרכב לא עבר צביעה בטבילה בזמנו (1983) כך שאם אני מסיר מבפנים משהו זה יהיה בעיקר חלודה.

לגבי פנים הפרופילים יש לזה פתרון והוא: לאחר הסרת הצבע, ושטיפת המרכב טבילה באמבט פריימר . זה אמור להגן על מקומות קשים לצביעה הקטע הוא שבארה"ב ובאירופה יש מקומות שנותנים את השירות הזה. בארץ צריך לחפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ נושא קצת ישן:

אני רוצה להסיר את הצבע בצורה יעילה משילדת האופנוע שאני משפץ, לגלוון אותה - בעיקר כדי להגן על החלק הפנימי של הצינורות - ואז לצבוע.

דיברתי היום עם תרשיש, והם אמרו שאני צריך להביא להם את השלדה ללא צבע ומוכנה לגילוון. חיצונית זה לא בעיה (ניקוי חול/סודה או מסיר צבע במריחה), אולם אני מניח שאם הצבע לא יוסר מהצד הפנימי של הצינורות אז הגילוון לא יצליח שם, ואז חשבתי על הסרת צבע בטבילה.

האם יש מישהו שעושה את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פעם התעניינתי בזה, לפני המון שנים.

אל תעשה את זה: העסק שאני ביקרתי בזמנו היה איזה מישהו באזור התעשייה בראשל"צ, כבר לא זוכר, בחור מאד אמין והוא אמר לי דבר נכון (ביודעו שהוא מפסיד את העבודה הזו, בעצם): אחד מהנוזלים בתהליך הגילוון ימצא דרכו אל תוך צינורות השלדה היות והן אף פעם לא אטומות לחלוטין, תמיד יש שם איזה חור או קדח והנוזל ייכנס אבל לא יוכל לצאת כמו שצריך. התוצאה תהיה קורוזייה מואצת מבפנים כלפי חוץ.

יש היום פתרונות מצויינים נגד חלודה, כגון יסוד צורב או פירומגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא.

הרי אין ערובה לכך. ונגיד שיש היכן שהוא חור או נקב קטן שלא ראית?

אני מאמין שהשיטה הכי טובה היא להוריד את הצבע באמצעים כימיים (משחות מסירות צבע למיניהן) ואז התזת מדיה עדינה עד לחשיפת המתכת. התזת חול ישירות על הצבע עד לחשיפת המתכת היא בעיניי ברוטלית מדי.

לאחר מכן - מיד - צבע. זה יכול להיות צבע יסוד צורב או אבקת צבע אלקטרו-סטטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

http://meier-rafz.ch/MR_PDF/FZ_Merkblatt_Karo

לחברי המלומדים,

הקישור מעלה, חברה בשוויץ /גבול גרמניה שחלק מעיסוקיה מסיר צבע מכוניות הטבילה אמבטיות וקיימת לטבילת בצבע יסוד לאחר מכן. זוהי שוויץ ומחירי שוויץ לפני כעשור עלה התהליך כ2500 יורו רק עבודה ללא עלות שינוע. לא זול כלל, אילו גם מחירי גרמניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...