Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו איבו טורבו - שרשור מתגלגל

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 1789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה הרבה זמן עבר מאז החלטתי שאני צריך לקנות מכונית ועד היום. כמעט שנתיים למעשה. חשבתי, תהיתי, החלטתי, התחרטתי, שוב החלטתי ושוב התחרטתי.

לא רציתי לפתוח את השרשור הזה ישר אחרי הקניה (אז פתחתי אחד אחר), כי רציתי להמנע מה"אומאגאד-אומאגאד-איזה-אוטו-מגניב-איזה-אוטו-מגניב" שהרבה שרשורי "קניתי אוטו חדש" לוקים בו. רציתי להתנסות, לנהוג, לראות מה אני אוהב, אבל גם מה מציק לי. רציתי להביא תמונה אמיתית יותר של האוטו.

סקירה היסטורית:

הראשונה שהיתה על הכוונת הייתה המשך כמעט ישיר לוולקן שמכרתי לפני שלוש וחצי שנים - סיטרואן C2. אותו משקל, אותו כח, קצת פחות מנוע וקצת יותר מחצי מהדלתות. רציתי משהו יחסית רגוע ליומיום שגם יוכל לתת לי מענה כשבא לי לפזר קצת את השיער. אה כן, היא גם חמוווווווודה!.

כבר אחרי האקסמפלר הראשון שבחנתי, הבנתי שאני אצטרך לשכנע את עצמי חזק חזק כדי לקנות אחת. העיצוב ה"קרבי" והמחיר הזול יחסית הביאו לכך שהרבה מאוד מהמכוניות הגיעו לידיים של חבר'ה שלא בדיוק עניין אותם שמים לרדיאטור זה לא באמת מים.

אז החלטתי ללכת לכיוון קצת יותר רגוע.

לפני קצת יותר משנה ההורים שלי החליטו שהם רוצים להחליף את המכונית שלהם, אז החלטתי לקנות אותה מהם, לא היה כח להתעסק עם יד2, לא היה לי כח לחפש מכוניות, לקרוא תיאורים (שהורכבו ברובם משקרים - ע"ע החב'רה עם ה-C2), ולברור מוכרים. אז אמרתי כוסאומו, אני אקח את האוטו שלהם(אלמרה 2003). אני יודע שהוא שמור, לא עבר תאונות, ויש לו נתונים מעולים. בינתיים אמשיך לחפש, בלי לחץ.

כאן החיפושים התחילו להסתעף לכל כך הרבה כיוונים שונים, שאני אחסוך מכם את כולם, חוץ מאחד. זו הייתה הבחירה השנייה - וולוו C30. היא נראית עוד יותר מעולה מהסיטרואן, פי ארבעתלפים מיליון יותר בטיחותית, וראו זה קטע, גם עולה לא הרבה יותר. אוטומטית התבייתי על דגם ה-1.6 הידני הנדיר יחסית, התיישבתי והמתנתי.

הראשונה שצדה את עיני הייתה תושבת כרמיאל, ובמחיר מאוד סביר. טלפון.

"כן, אז... אה.... היא יד חמישית..."

"-אוקיי.."

"250 אלף קילומ"

"-ניתוק".

זה הולך לקחת קצת זמן...

אני לא אשקר, ישבתי על הלוחות הרבה זמן, המבחר לא גדול, במקסימום 7-8 חתיכות בכל זמן נתון (כולל אוטומטיות שלא רציתי), עוד ידנית אחת לא מצאתי, אבל לא התייאשתי, אלא החלטתי לחקור גם כיוונים אחרים.

באחד הימים, תוך בדיקה של קטלוגים, אני מגלה שיש פונטו איבו עם מנוע 1.4 עם 105 כ"ס. או, מעולה. הפונטו מכונית בסדר, אבל מפחיד, סופר מיני, בטח קופצנית ולא נוחה.

מתחתיה בקטלוג יש עוד גרסה, עם אותו מנוע, אבל עם טורבו, ו-135 כ"סים. רוצה טורבו! אבל יקר. אז בלי טורבו.

למי יש פונטו? למי יש פונטו? לגוסטי ומורזילה יש פונטו! שולח הודעה.

"אפשר לבוא לעשות סיבוב על הפונטו שלכם, רק לראות שהיא נוחה מספיק"

"בטח. תבוא."

בסוף עדיין לא עשיתי עליה סיבוב, אבל לא משנה. ניצלתי אותם לדברים אחרים. על כך בהמשך.

ונעבור לזמננו (בערך):

מהון מהון, בזמן שאני יושב על ה-F5 ביד שתיים (בזמן שאני אמור לעבוד), אני מקבל טלפון מחבר "אתה יודע שיש פונטו איבו טורבו באוטודיל?"

"מה?! חוזר אלייך!"

נכנס לאתר, משאיר פרטים.

חוזרים אליי בבוקר למחרת עם הפרטים.

"כן, יש פה איזה אחת, גרנדה טורבו, אדומה"

אני מבולבל. "מה גרנדה? אין גרנדה טורבו. את יכולה לשלוח לי תמונה?"

מקבל את התמונות. זאת איבו, טורבו.

היום בערב קופצים לראות אותה. מבקש מאלירן, שיושב לידי במשרד, שיבוא איתי. "כן, בכיף". מעולה. אבל עדיין יקר. טוב נו, אולי נצליח להוריד אותם קצת.

באנו, ראינו, לא מאוד התלהבנו מהמצב של האוטו. עוד פחות התלהבנו מהמחיר שרצו עליה. וויתרתי. ממשיכים לחפש.

כמה ימים מאוחר יותר. כן, ניחשתם, אני שוב על ה-F5 ביד2 במקום לעבוד. מקבל הודעה מאותה מורזילקה (גם השם הזה שמור במערכת). "יש ביד2 טורבו אחת, נראה לי הייתה של חבר פורום פטנד. מבררת".

אני על קוצים. רוצה! בודק. יקר... טוב נו, מי יודע, אולי.

24 שעות מאוחר יותר. עוד הודעה ממורזילקה: "כן, מתנאל קוראים לו. אם זה באמת האוטו שלו, תקח. הבנאדם פסיכופת, האוטו יותר חדש מחדש."

טלפון למוכר. רוצה הרבה (אבל ה-ר-ב-ה) יותר כסף ממה שאני מוכן להוציא. לא יקרה.

כמה דקות אחרי שניתקתי, החלטתי שלמה לא. שלחתי לו הודעה, ציינתי את התקציב ואמרתי שאני לא לחוץ, אם יחליט למכור, שידבר איתי.

וואלה דיבר איתי. שבוע מאוחר יותר אני מקבל הודעה שאומרת פחות או יותר "בוא תיקח אותה".

מחפש את אותו חבר פורום בשם מתנאל. מוצא. הודעה, טלפון, חפירה קצרה משנינו לשנינו. באמת נשמע כמו בחור רציני והאוטו נשמע כמו בונבוניירה אמיתית, נלך לראות.

טוב אנסת אותי! איך האוטו?!

אהבה ממבט ראשון, מכירים? אז זה זה.

היא בצבע שאני עדיין מתעקש לקרוא לו "לבן אפור עם קצת כחול כזה". ברשיון כתוב "אפור בהיר מטאלי". חברה שלי מתעקשת שזה "פנינה". אני יודע שהיא צודקת, אבל מסרב להסכים. אל תגידו לה.

אז כמו שאמרתי בשרשור הקניה, השם המלא שלה הוא "פיאט פונטו איבו מולטיאייר טורבו ספורטינג". עכשיו תגידו את זה חמש פעמים מהר. שיהיו בריאים האיטלקים האלה עם השמות שלהם, לא יכלו פשוט לתת לה איזה מספר או משהו?

DSC_3014.jpg

אני מאוד אוהב את איך שהיא נראית. יש בדיוק שלושה רמזים למה שמתחבא מתחת למכסה המנוע, שלושה רמזים שאם אתה לא בדיוק מכירים, לא באמת יהיה לכם מושג שהם אומרים משהו. החצאיות שלה קצת יותר ארוכות, הג'אנטים גדולים יותר (17 אינץ' מול 15 בגרסאות הרגילות) ונקודה אדומה מתחת ל-T על התחת. ממה שרוב האנשים לא מצליחים להתעלם, זה מאיך שהבת זונה הזאת זזה.

מה שפחות אהבתי במראה הם הפנסים הדהויים (שעדיין דורשים טיפול, יגיע) והפלסטיק השחור על מכסה המנוע, שהיה דהוי. בחודש האחרון הוא הספיק לעבור צביעה. עכשיו אני מרוצה, בערך.

בפנים, האמת שאני שמח. כי היא (כמעט) בדיוק כל מה שרציתי שהיא תהיה. היא לא קופצנית, לא צפופה, למושב הנהג ולהגה יש מספיק טווח כיוונון, מה שאומר שגם אני, שמאוד בררן לגבי תנוחת הנהיגה שלי, יכול למצוא תנוחה טובה.

DSC_2983.jpg

אחת הסיבות שרציתי את הטורבו (בסתר כמובן, לכולם אמרתי ש-135 כ"ס זה יותר מדי), היא האבזור. יש פה מערכת Start&Stop, פנסי תאורת יום (שזה נחמד, כי לפני זה תמיד הייתי מדליק אורות), מערכת סטריאו חביבה עם RDS ברדיו (שהיה לי מאוד חסר ברדיו הקודם) וחיבור AUX, פנסים עוקבי פניה ואפילו תאורת אווירה מגניבה כזאת מעל ידיות הפתיחה של הדלתות ועל הדשבורד. אבל בעיקר - וכן, אני יודע שזה שטחי, אבל אני רוצה לראות אותכם אומרים לי שאתם לא אוהבים ציצים גדולים - סאנרוף כפול, עם חלק קדמי ע-נ-ק שנפתח כמובן. קצת מבאס אותי שאין שקע USB, מה שהיה חשוב, אבל נמצא לזה פתרון. אולי בדמות מע' מולטימדיה תואמת מקור או משהו.

מאחורי המושב שלי יש עוד מושב, בתאוריה בשביל שלושה אנשים. עוד יותר מאחורה יש בגאז', שמעתי שמתנאל החזיק שם ארגז עם חומרי דיטיילינג, אני כנראה אשים שם את הכבלים. כמו שאתם בטח מבינים, מרווח במושב האחורי ונפח תא מטען הם, איך לומר בעדינות, לא בדיוק בראש מעייניי. הם שם, וזה מגניב. כמה הם טובים? לא יודע. אבל היי, הם שם.

יש דבר כזה יותר מדי כח?

אז קודם כל, לא. ברור שלא. אבל ספציפית הפעם אני קצת מתלבט. כי לפונטו הספציפית הזו שמו קופסת סטרואידים שמעלה את ההספק ל-170 כ"ס. מגניב, אבל בלחיצה חזקה על הגז כל השלדה עושה "בעאבעבאעאעאעאעאה", הגלגלים מסתסבסבים ואנחנו נוסעים לשום מקום מהר. אולי אלה הצמיגים F1 אסימטריק של גודייר, שיש מצב שצריך להחליף, או שזה סתם אני שמבקש מבקרת המשיכה לעשות דברים שהיא לא אוהבת. אבל אפשר לנתק. אז זה בסדר.

DSC_3020.jpg

170 כ"ס וסביב 28 קג"מ הם הרבה מאוד כח על 1040 ק"ג (לפני נהג. וכבלים, שצריך בכל פיאט), והתחושה שמתקבלת היא של מכונית ציניקנית משהו. כזאת שנראית תמימה אבל מאוד אוהבת להפיל לסתות לרצפה בתדהמה ברגע שהיא יוצאת מהרמזור. זה לא ככה. ההילוך הראשון פשוט חלש מדי, או שאני עדיין לא הבנתי בדיוק איפה צריכת להיות דוושת הקלאץ' כדי לקבל את מקסימום התאוצה, אבל התוצאה היא שכמעט בכל רמזור, אלא אם כן אני ממש רוצה, אני לא יוצא ראשון.

התמונה מתהפכת כשעוברים להילוך השני. פרפור של הצמיגים מגיע שבריר שניה לפני שהבתזונה הזאת יורה את עצמה קדימה. יוסטון, הלסתות נשמטו. הסיפור ממשיך גם בכל שלושת ההילוכים שמגיעים אחר כך (כן, זה מאוד מוזר שדווקא בדגם הזה, מבין כל הדגמים ה"חזקים" של הפונטו, יש רק חמישה הילוכים. נו, איטלקים, למה ציפיתם?) ולא משנה איפה מחט הסל"ד נמצאת, לחיצה מתונה (או פחות מתונה) גורמת לקקה הקטנה הזאת לפתח קצב תנועה מרשים מאוד.

DSC_2967.jpg

מה שמצחיק, זה שלא מרגישים את זה. אולי זה בידוד הדיינאמאט שמתנאל שם בכל האוטו, שהופך אותה להיות שקטה כמו פאקינג בונקר גרעיני, ואולי זאת פשוט ההנדסה האיטלקית המשובחת. לא, שכחו מזה. זה הדיינאמאט. ההרגשה היא לא של זינוק, ואפילו לא של תאוצה, אלה כאילו היא פשוט מושכת את העולם אליה. המכונית שהרגישה לי הכי קרובה לזה הייתה ה-S60 של וולוו (ולא, אני לא מנסה להשוות ביניהן בשום צורה שהיא, כי הרי ברור שהפונטו הרבה יותר טובה). למה? אין דרמה, אין רעש, אין כלום. לחיצה, חמישי, עוד לחיצה, 150.

בעיר היא נוחה. בערך. כלומר, היא דיי נוקשה, אבל היא לא נוראית. היא פחות נוחה ממה שרציתי, אבל פחות שוברת שיניים ממה שפחדתי. סך הכל, עסקה לא רעה. מחוץ לעיר היא מושלמת. היא לא מקפצת כמו שחששתי, הבידוד (הדיינמאט, לא המקורי) מעולה ורק במהירויות של מעל ל-130 מתחילים באמת לשמוע רעשים מציקים, למרות הצמיגים הדביקים יחסית.

DSC_3036.jpg

בכל מה שנוגע להתנהגות, אני אמתין קצת. לא יצא לי עדיין באמת לבחון אותה כמו שצריך, ובינתיים הזמדן לי להצטרף איתה רק לטיול נהיגה אחד, שאירוע לא כל כך נעים במהלכו גרם לנהיגה נמרצת להיות הדבר האחרון בסדר העדיפיות שלנו. אני לא ארחיב, רק אגיד שהוא כלל תעלה ומכונית, אתם יכולים לנחש לבד מה היה בתוך מה. לנהג, אגב, שלום. מה שכן יצא מאותו טיול, הם הצילומים שאתם רואים לפניכם. אותם עזרו להרים גוסטי ומורזילקה (שמאז שהתחילה הסאגה הספיקו כבר לקנות בראבו), שאם לא הם, כנראה שעדיין הייתי נוסע היום על ניסאן פאקינג אלמרה.

DSC_3013.jpgDSC_2974.jpg

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמעט פרימיום יש לך שם :lol:

תתחדש!

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה פרימיום!

שאפו. תהנה. מיוחדת.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תתחדש על האיטלקיה :-D

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק , תהנה וסע בזהירות , אוטו פנינה , כל פעם שאני רואה את הדגם הזה עושה לי חשק לעוד רכב .

יש כאלה שאומרים חבל על מי שמת , אני אומר חבל על מי שחי ולא יודע איך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על האיחולים והבירוכים. היא באמת מיוחדת, אחת מ-12 שנמכרו, בעיקר בגלל מחיר גבוה מדי כחדשה. אין ספק שיש איזשהו שמץ של התאהבות קלה, בזכות העובדה שהיא נותנת חבילה שמתאימה לי מאוד.

צריכת הדלק עד כה מציגה בערך 11-12 קמ"ל בנסיעה מעורבת. אני בטוח שאפשר לסחוט יותר, אבל בינתיים קשה לי לא להתפתות ללחיצות על הגז כשאפשר... :oops:

אילוחחחה - תביא את עצמך לאיזור המרכז ונארגן משהו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אני פגשתי אותך, אני זוכר אותך עם בלורית מתנפנפת ולא עם שיער מאפיר, משקפי שמש מכוערים, אף ענק ופרצוף מכוער כמו של... גוסטי ?

תתחדש, לפחות מישהו יהנה מהניקיון שיש באלמרה (שאני מקווה ששמרת עליו).

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית יפה ומיוחדת, וכמו שכתבתי בשרשור אחר "חצי אבארט" (אולי אפילו יותר מחצי... נחכה לדיווח על התנהגות...) במפתיע אפילו נדירה יותר מפונטו אבארט, אם כי במספרים המצחיקים האלה זה כמו להשוות מכירות של פרארי ואסטון מרטין... תהנה. אגב אתה בטוח שסטארט אנד סטופ מופיעה אצלך לצד החיוב? אני שונא את זה...

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...