Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי היום תאונה, זקוק לייעוץ..

שימו לב! השרשור הזה בן 3158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, זה יהיה קצת ארוך אז סליחה מראש, ותודה ענקית לכל מי שיעזור.

אני נהג חדש, הוצאתי רשיון לפני כ11 חודשים, במשך כל הזמן הזה נהגתי בצורה מושלמת,

עשיתי נסיעות ארוכות.. ביממה אחת ממטולה לאילת וכדומה ובחיים לא קרה לי כלום..

היום בצהריים, (אני מעפולה), תכננתי לנסוע לקריות, ויצאתי מהבית ובדיוק אחרי דקה נסיעה קרתה תאונה.

מה קרה בדיוק? אז ככה..

נסעתי בכביש חד סטרי בעל 2 נתיבים, וזאת ירידה חדה, אני הייתי בנתיב השמאלי ורכב אחר היה בנתיב הימני,

אני הייתי בערך 20 מטר מאחוריו, נסעתי על 60 קמש בערך , והתקרבתי אליו על מנת לעקוף אותו (בלי להאיץ),

וכשהייתי בערך 5 מטר מאחוריו, הוא פתאום החליט לעבור לנתיב השמאלי, ללא איתות.

איך שהוא התחיל לעבור אני נבהלתי והתחלתי לבלום, אבל הוא היה במהירות נמוכה מידי ולא הספקתי לבלום,

לחצתי בכל הכוח על הדוושה והרגשתי רעידות (ABS) אבל לא הספקתי לבלום לגמרי ופגעתי בו מאחורה.

אז ככה, זאת התאונה הראשונה שלי ואני הייתי לחוץ לגמרי, הנהג ברכב השני היה זקן, יצא מהרכב איזשהו ערס מבוגר (שישב מאחורה) והתחיל ללכת אליי ולצרוח עליי כל מיני קללות וצרח עליי שאני יביא לו את הפרטים שלי, כאילו שאני אשם בתאונה. בקיצור אמרתי לו תביא לי אתה קודם את הפרטים, והוא ענה לי שהוא לא מתכוון להביא לי כלום,

אמרתי לו אין בעיה, רשמתי את המספר רכב והזמנתי משטרה, איך שהוא קלט את זה הוא רץ לרכב שלו, נכנס, והזמין אמבולנס, הגיע האמבולנס עם הניידת באותו זמן, ואז הוא התחיל לשחק את עצמו גוסס ולא מצליח לנשום או לעמוד, לקחו אותו באלונקה לאמבולנס והוא נסע (אני עוד שנייה חטפתי כריז מזה), בקיצור אני והנהג של הרכב השני החלפנו פרטים, ונסענו לדרכנו.. עכשיו לפי מה שאמרו לי, אני בתכלס אשם בתאונה, בגלל שאני פגעתי בו מאחורה, ואין לי דרך להוכיח שהוא ברגע האחרון עבר לנתיב שלי (לצערי הרב אין לי מצלמה ברכב)..

ויש לי רק ביטוח חובה וצד ג', והרכב שלי יחסית חדש (2010) אני מפחד מעלות של התיקון של זה..

היה לי מקיף עד ה31.1, ולא קרתה שום תאונה עד אז, ורצו ממנו לשנה 11 אלף למקיף וזה היה כבד עלי אז עשיתי רק חובה וצד ג'.. ובדיוק אחרי 10 ימים מאז קרתה תאונה.. מרפי מציק..

בקיצור, מה עליי לעשות עכשיו? לשלם מכספי את הנזק של הרכב שלי וזהו?

אין דרך כלשהיא לגרום לו לשלם, לתבוע תחברת ביטוח שלו? בגלל שבתכלס הוא אשם בזה.. ?

והשוטר אמר לי שיזמנו אותי לחקירה אצל בוחן תנועה בעוד כמה ימים.. יש מצב אני יקבל שלילה?

ושאלה אחרונה לפני שאני הולך למוסך, להכין את עצמי קצת..

למישהו יש השערה כמה תיקון של נזק כזה עלול לעלות בערך, פלוס מינוס?

תודה רבה לעוזרים.. מצרף תמונות.10967471_10202609564519898_2145337659_o.jpg10927551_10202609564079887_71113712_o.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לך צילום גם של הרכב השני?

אם בשני הרכבים שלך ושל הנהג השני הפגיעה היא במרכז הרכב זה היה מראה שהרכב מלפניך השתלב בתנועה ואז נכנסת בו.

אך אצלך הפגיעה היא בחלק הימני ואם ברכב השני הפגיעה היא בצד שמאל האחורי זה מראה שהוא לא הצליח להשתלב (משמע נדחף לך למסלול מבלי להשאיר לך זמן תגובה) ואז נכנסת בו, בקיצור הוא אשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מתקנות התעבורה:

סעיף 40 . (א) לא יסטה נוהג רכב מנתיב נסיעתו אם עלול הדבר לגרום להפרעה או לסיכון. - רומז על אשמת הנהג האחר

סעיף 21 (א) כל עובר דרך חייב להתנהג בזהירות. - רומז על אחריותך ואחריותו לנהיגה

סעיף 21 (ג) לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בלא זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך. - רומז על אחריותך ואחריותו

סעיף 49 (א) לא ינהג אדם רכב בעקבות רכב אחר אלא תוך שמירה על ריווח המאפשר לעצור בכל עת את הרכב ולמנוע תאונה, בהתחשב במהירות הנסיעה של שני כלי הרכב, במצב הדרך ובמצב הראות והתנועה בה. - רומז על אחריותך סעיף 64 (ו) נוהג רכב שנתיב נסיעתו מסתיים ועליו לסטות לנתיב סמוך, ייתן זכות קדימה לכלי רכב הנוסעים בנתיב שאליו הוא מבקש לסטות. - רומז אשמה על הנהג האחר

במילים אחרות, אין דבר בטוח מבחינת דיני נזקים ואם זה יגיע לידי בי משפט, תהיה חלוקה מסויימת של הנזקים

מבחינת בוחן התנועה, כאן המצב קצת יותר מורכב היות ואם הבוחן יחליט שאתה אשם, אתה צפוי לשלילה בפועל, שלילה על תנאי, קנס, הארכת תקופת ה"נהג חדש" לעוד שנתיים, ביצוע טסט ותאוריה מחדש ובמקרה הגרוע, גם בדיקה רפואית.

אם הבוחן יחליט שאין עניין לציבור - חזור למשפט הקודם על נזקים.

בהצלחה בכל מקרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך צילום גם של הרכב השני?

אם בשני הרכבים שלך ושל הנהג השני הפגיעה היא במרכז הרכב זה היה מראה שהרכב מלפניך השתלב בתנועה ואז נכנסת בו.

אך אצלך הפגיעה היא בחלק הימני ואם ברכב השני הפגיעה היא בצד שמאל האחורי זה מראה שהוא לא הצליח להשתלב (משמע נדחף לך למסלול מבלי להשאיר לך זמן תגובה) ואז נכנסת בו, בקיצור הוא אשם.

כן יש לי תמונות של הרכב שלו, אני מעלה.

ואוקיי, הוא אשם, יש אפשרות כלשהיא בכל זאת שאני לא ישלם את התשלום המלא על התיקון של הרכב שלי, בגלל שאין לי מקיף?

לתבוע אזרחית אותו? או מה.. תודה לעוזרים..

(המכה בצד שמאל, נגמרה על ידי, הוא הודה בזה ואמר גם שבצד ימין המכה כבר ישנה והוא יודע שרק בצד שמאל זה נגרם "בגללי")

1.jpg2.jpg3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם אלקטרו.

לדעתי אין לך מה לחשוש, מהתמונות של שני הרכבים זה נראה ברור כשמש שאתה דובר אמת, והוא זה שהתפרץ לך לנתיב.

מנסיון דומה (שאמנם לא היתה מעורבת בו משטרה) נפסק לטובת הרכב שהיה מאחור, כמוך.

תראה את כל זה גם לבוחן אם וכאשר תזומן אליו. תבוא מוכן - תדפיס לו את כל החומר והתמונות במדפסת הביתית על A4, שלא יצטרך להתאמץ חלילה. (ממה ששומעים לאחרונה, השוטרים עלולים להיות עייפים מכל ה"השתלמויות" עם השוטרות הצעירות :-P)

תהיה רגוע ורהוט. תספר את כל הפרטים על מה שקרה כמו שעשית פה בשרשור.

אם יש צדק, אתה אמור לצאת מזה בלי שום פגע.

זה שאתה נהג חדש (וכנראה בחור טוב) והוא ערס מגודל וזקן לא אמור להשפיע על התוצאה.

בהצלחה ותעדכן.

מעניין מאד איך זה יגמר.

*כמו שהאוטו שלו נראה, זו לא הפעם הראשונה שהוא טועה על הכביש :-P

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל 11 חודש ללא תאונות אינם ערובה להמנעות מפני תאונות כלל, ורוב התאונות קורות בעיר וקרוב לבית, כך שלמרחק הנסיעה משמעות שולית.

דבר שני, אם דרשו מכם 11000 עבור מקיף, כנראה שאתם עדיין "מורווחים", זו דרישה מטורפת!

בעניין הפרטים, כמו שאמרו לעיל, תמיד צריך למסור, ללא קשר לאשמה.

מהתיאור שלך בעיני ניכר חוסר הנסיון שלך, ולי זה נשמע שהאצת כדי לא לאפשר לו להכנס לפניך (בינך לבין עצמך אתה יודע אם זה נכון). בכל מקרה האחריות לטעמי (על סמך התרשמותי מתיאור הארוע) מוטלת על שניכם, כשמירב האשמה היא על זה שעבר נתיב. והאחריות שלך היא בעניין זהירות בשל תנאי הדרך.

כפי שציינו לפני, מהתמונות ניכר שהפגיעה אצלך היתה בפינה הקדמית-ימנית של הרכב, אם הפגיעה ברכב השני היא בחלקו השמאלי אחורי, זו הוכחה מסוימת שהוא נכנס לך לנתיב, האם ישנן תמונות מתוך זירת הארוע?

(על פי התמונות שצרפת שלך ושלו, הן מחזקות את הגרסא שלך)

זה שהוא פונה לבית החולים, מחייב התערבות משטרתית לחקירת התאונה, דבר שיכול דווקא להועיל לך, כי חקירה מקצועית יכולה להצביע על האשם.

הכי חשוב שאין באמת נפגעים, תפיק לקחים להבא, בטוח שיש לך תובנות מהארוע. זה קורה, ולפעמים ניזוקים קצת כלכלית מזה. ממשיכים הלאה. אין לך ברירה אלא להזמין שמאי, לתקן את הרכב, ולנסות לתבוע את הנזק ממנו. אם תזכה או לא, קח את זה כבונוס.

קח בחשבון שהוא יתאר תמונה שונה לגמרי משלך, שתתאים לספר החוקים כך שהוא נהג זך, וכל האשמה מתיאורו תהה תלויה בך ללא עוררין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יש לי תמונות של הרכב שלו, אני מעלה.

ואוקיי, הוא אשם, יש אפשרות כלשהיא בכל זאת שאני לא ישלם את התשלום המלא על התיקון של הרכב שלי, בגלל שאין לי מקיף?

לתבוע אזרחית אותו? או מה.. תודה לעוזרים..

(המכה בצד שמאל, נגמרה על ידי, הוא הודה בזה ואמר גם שבצד ימין המכה כבר ישנה והוא יודע שרק בצד שמאל זה נגרם "בגללי")

[ATTACH=CONFIG]413296[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]413297[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]413298[/ATTACH]

תקליט הכל, תשתדל שיודה שהמכה בצד שמאל מהתאונה הזו ובצד ימין לא, זה יקל עליך בהמשך.

*כמו שהאוטו שלו נראה, זו לא הפעם הראשונה שהוא טועה על הכביש :-P

כן, פעם טועה ימינה ופעם שמאלה :-D

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התמונות של שני הרכבים - רוב האשמה תיהיה על הפוגע (הרכב השחור).ההסבר לכך, שהפגיעה בסוזוקי היא בחלקו האחורי של הרכב ולא בצד. מכך משתמע שהרכב הקדמי נסע ישר בנתיב שלו ואז פגע בו הרכב השחור. את צדי הפגיעה (שמאל ברכב הקדמי ,ימין ברכב האחורי), ניתן להסביר בקלות ע"י הסטת הגה של הנהג הפוגע בנסיון להמנע מתאונה.

לסיכום - אם לא תיהיה הודאה/הוכחה לכך שסוזוקי ביצע סטייה/מעבר נתיב ,תשלום הנזק יפול על פות"ש

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמנמן אני לא מסכים איתך.

בוודאי שתפסק אשמה תורמת מכיוון שהפגיעה היא לא ממש בצד אלא בפגוש האחורי בצד ופגוש הקדמי בצד הנגדי, אבל לדעתי האשמה העיקרית תוטל על בעל הסוזוקי.

החשש הוא שבבית המשפט כמובן האמת תקופל להתאים כדי להאשים את פות"ש ולא הנהג השני שסטה לנתיב מבלי לתת ז"ק.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישה, כדאי שתצרף תמונות מאיזור הפגיעה, סביר מאד להיות שתוכל להפריח דרך תמונות אלו נסיון לטעון שאתה הסטת את ההגה בנסיון לברוח שמאלה, מאחר ואילו נהגת כך היית מתנגש במשהו שמשמאלך (מה שסביר שיהיה בעיר).

בכל מקרה, לי אין ספק מהתמונות מה קרה פה. וברור שזה הוא נכנס לך לנתיב.

אולי תשתף אותנו במיקום מתוך המפות גוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמנמן אני לא מסכים איתך.

בוודאי שתפסק אשמה תורמת מכיוון שהפגיעה היא לא ממש בצד אלא בפגוש האחורי בצד ופגוש הקדמי בצד הנגדי, אבל לדעתי האשמה העיקרית תוטל על בעל הסוזוקי.

החשש הוא שבבית המשפט כמובן האמת תקופל להתאים כדי להאשים את פות"ש ולא הנהג השני שסטה לנתיב מבלי לתת ז"ק.

כמובן שכוונתי הייתה להתנהלות מסויימת מצד המעורבים בתאונה. אם להסתמך רק על התמונות, אפשר להגיד בבטחון שבמקרה הטוב האשמה תתחלק 50/50 (לא סביר) ואילו במקרה הרע רוב האשמה תוטל על הפוגע

אם פות"ש יצליח להוכיח שהייתה סטיה או מעבר נתיב, מצבו יהיה טוב יותר

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - למדת שני לקחים:

1. לא מוותרים על ביטוח מקיף. הנזק לרכב שלך גדול מאד, בניחוש פראי יותר ממחיר המקיף + השתתפות עצמית. ד"א - אם המקיף כל כך יקר לך יכולת לבקש ביטוח עם השתתפות עצמית יותר גבוהה, מה שהיה מוזיל אותו. כמובן שבמקרה תאונה, כפי שקרתה לך, התשלום יותר גבוה.

2. מלצמת דרך !! אני מודה, עדיין לא הצטיידתי, אבל המקרה שלך מוכיח את חשיבותה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...