Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה חמורה: נורות ליבון 100W של LUXLIGHT מתפוצצות ומעיפות חוט תיל לוהט - סכנת שריפה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 1531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפניכם מספר תמונות של נורה אחת שהוצאתי באופן יזום מבית המנורה אצלי בחדר כדי לראות מה המצב, לאחר ש- 15 דקות קודם התפוצצה נורה דומה בחדר של אחותי וגרמה להעפת חוט התיל הלוהט על הרצפה. הכפתור בלוח החשמל קפץ (מעגל 2).

לפני חודש, התפוצצה נורה זהה בבית נורה אחר בבית, וגם כאן הכפתור השולט בלוח החשמל קפץ (מעגל 4). החוט התיל עף כשהוא לוהט על הרצפה וגרם לגיצים. דרך אגב המיטה נמצאת 3 ס"מ ליד וזה פספס אותה.

עוד 5 נורות דומות התפוצצו בחודשים האחרונים ברחבי הבית.

אין בעיה עם נורות 40W של החברה הנ"ל או עם נורות 100W של יצרנים אחרים.

מבדיקה שעשיתי לאורך הזמן מתברר, כי הדבק שבו משתמשים כדי להדביק את ההברגה E27 לזכוכית מתייבש, הזכוכית נפרדת מבית הנורה עד שהיא מתנתקת ומתפוצצת בהדלקת הנורה.

קודם כל - תיזהרו.

דבר שני, יש לי עוד 13 יחידות של הנורות הנ"ל, רכשתי אותם מחנות טמבוריה ועדיין מוכרים שם מלא כאלה. מה ניתן לעשות? אין קבלה.

10872427_10206059991047599_1427508233_n.jpg

10954471_10206059990487585_1574402631_n.jpg

10961906_10206059991167602_256396702_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 159
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

לא שאני מאשים אותך במשהו, אבל למה קנית 13 יחידות של זה? לא עדיף נורות חסכוניות שמחזיקות יותר זמן?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מאשים אותך במשהו, אבל למה קנית 13 יחידות של זה? לא עדיף נורות חסכוניות שמחזיקות יותר זמן?

נורות חסכוניות לא רק שלא מחזיקות יותר זמן אלא הן הרבה יותר יקרות.

הנורות האלה אמורות באמת להחזיק פי 5 מאשר נורת ליבון אבל בפועל המשנקים האלקטרונים שלהן מורכבים מרכיבי אלקטרוניקה מהסוג הזול ביותר (זבל במילים אחרות) לעיתים הקבל מתנפח וקורס תחת החום, לפעמים זו דיודה וכן הלאה. בגלל רכיב של מספר אגורות אני נאלץ להשליך אותן לפח. הייתי מתקן אבל אי אפשר לפתוח את הנורות האלה מבלי להרוס אותן.

וכך יוצא שאני מחליף אחת לשנה כל נורה כזו בעוד שנורות הליבון הישנות היו מחזיקות לפחות פי 3 מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תלוי מה אתה קונה. אצלי בחדר יש נורה כזו שזו השנה החמישית שלה.

גם בנורות ליבון יש איכות וזבל והשרשור הזה מדגים מצויין את הקטגוריה השניה. נורת ליבון זבלה תחזיק פחות זמן ותצרוך הרבה אנרגיה. שווה את המחיר הזול? לא תמיד. במיוחד שזה עלול ליפול על ספה או מיטה ולגרום לדליקה.

התייחסות להודעה שלמטה:

המחיר אמנם יקר מאד (יחסית) כי נורה חסכונית איכותית של פיליפס עולה כמו 10 נורות שאתה רכשת. אבל אתה רואה בעצמך את האיכות במחיר שקנית.

ד"א, גם נורת ליבון איכותית של אוסרם או פיליפס תעלה יותר אבל לא תתפוצץ כשהיא נשרפת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לא חל איסור בכלל למכור נורות ליבון מעל 60W בארץ?

בכל מקרה תודה על האזהרה.

יש איסור כזה, הוא על הנייר בלבד. הרבה חנויות פרטיות מוכרות את הנורות האלה בנפחים מעל 60 וואט, כלומר 75 ו- 100 וואט.

לא יודע איך זה נכנס לארץ.

קניתי 20 יחידות של זה כי היה מבצע, נשארו 13 - כל השאר התפוצצו או יתפוצצו בקרוב.

זה בית גדול וצריך פה הרבה נורות, שילמתי עבור 20 יחידות 40 שקל. כמה עולה נורה חסכונית לצורך השוואה?

הנורות האלה אמורות באמת להחזיק פי 5 מאשר נורת ליבון אבל בפועל המשנקים האלקטרונים שלהן מורכבים מרכיבי אלקטרוניקה מהסוג הזול ביותר (זבל במילים אחרות) לעיתים הקבל מתנפח וקורס תחת החום, לפעמים זו דיודה וכן הלאה. בגלל רכיב של מספר אגורות אני נאלץ להשליך אותן לפח. הייתי מתקן אבל אי אפשר לפתוח את הנורות האלה מבלי להרוס אותן.

וכך יוצא שאני מחליף אחת לשנה כל נורה כזו בעוד שנורות הליבון הישנות היו מחזיקות לפחות פי 3 מזה.

מסכים בהחלט. היו לי נורות חסכוניות פעם עד שהתייאשתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם נורות של חברת neptuno או שקר דומה מתפוצצות.

נורות ליבון קונים רק של חברות מוכרות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא.

יקרות - כן.

לא מחזיקות יותר זמן - אני חולק עליך. נורות מחברות מוכרות, כמו פיליפס/OSRAM/אלקטרה/יונדאי מחזיקות אצלי שנים (יש בבית מנורת תקרה שנתלתה אי שם בתחילת-אמצע שנות ה00, ואף פעם לא הוחלפו נורות בה), אבל לנורות NO NAME שנמכרות במבצע בקופה של אוטו דיפו, אכן יש אורך חיים מעט יותר ארוך משל נורת ליבון ממוצעת.

לפותח השירשור, את הנורות שקנית אני מציע לשום איפה שיש כיסוי לנורה, למרות שאני בספק שחוט להט חם ייעוף ויגרום לשריפה (אלא אם יש דליפת גז במקום). אם הוא לא בתוך מיכל עם ארגון ובלי חמצן, הוא יישרף בתוך פחות משניה, כשהוא עדיין בתוך הנורה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל חוט הלהט נזרק לרצפה כשהוא לוהט ואז כבה אח"כ. אם הוא היה נזרק על המיטה, מספיקה השניה הזאת כדי להדליק את השמיכה או הסדין ולכן אני מפחד.

במידה ואני אדביק את ההברגה לזכוכית עם דבק 3 שניות, כך שבמידה והדבק הפנימי ישתחרר מהחום אז החיצוני ימשיך להחזיק - היא לא תתפוצץ? סתם רעיון שעלה לי.

אין לי בתי נורה עם כיסוי חוץ מהתאורה החיצונית בגינה ובמרפסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קחו בחשבון שחוץ מעלות הרכישה יש את ההבדל בצריכת החשמל, שגם עולה כסף.

אצלי בבית יש כבר שנתיים וחצי נורות חסכוניות של יונדאי בכל מיני הספקים, עד היום אף אחת לא נשרפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש גם נורות חסכוניות סבירות (בעיקר אוסרם, אולי כמה היונדאי) כבר 6 שנים, עברו איתנו דירות אפילו.

נשרפו עד היום 2-3 גג.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגבי העלות הגבוהה של הנורות החסכוניות אך חולק על עניין אורך החיים, יש בביתי 2 נברשות עם סה"כ 11 נורות חסכוניות המותקנות בהן, על פני 4 שנים (כולל מעבר דירה באמצע פרק הזמן המצויין) הוחלפו רק 2 נורות, אחת שנשרפה ושניה שבטעות נשברה.

כל הנורות של פיליפס.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי בהדרגה לנורות "חסכוניות" כבר לפני כ-9 שנים.

לא בדקתי את אורך החיים שלן, אבל התרשמותי היא שחלק נכבד מהן מתקלקל אחרי כשנה. יש המחזיקות שנתיים או קצת יותר אבל עוצמת התאורה שלן פוחת בהדרגה. במעבר הדירה החלפתי את כל הנורות - יש לי כמה עשרות (יש גופים עם 2-3 נורות, והתקנתי הרבה מאד גופי תאורה), וכבר לאחר פחות משנה נזקקתי להחלפה של כמה נורות. הצרה הגדולה ביותר היא שנורות "מבית טוב" (פיליפס, אוזרם) יקרות, והמבצעים ם רק על נורות 2700K צהבהבות, בעוד שנורות ה-6000K הבהירות נותרות יקרות, לפעמים פי 3 כאשר מדובר בשתי גרסאות של אותו דגם. וגם התוצרת היקרה לא תמיד מחזיקה יותר זמן. ההבדל הוא בעצמת האור. וד"א - אני מקפיד על דרוג אנרגטי A שבד"כ מראה עוצמת תאורה משופרת.

אני מניח שהפתרון יהיה מעבר לנורות LED, אבל אלה עדיין לא נפוצות בחנויות - בודאי לא נורות איכותיות - וזבל סיני הוא, קודם כל, זבל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהפתרון יהיה מעבר לנורות LED, אבל אלה עדיין לא נפוצות בחנויות - בודאי לא נורות איכותיות - וזבל סיני הוא, קודם כל, זבל.

דווקא ב 4 שנים האחרונות אני משתמש בנורות לד שאני מזמין מסין. הן אמנם זבל אבל זולות הרבה יותר מה CFL שמוכרים בארץ, והמבנה שלהן מאד פשוט והן בנויות כך שאפשר לפתוח אותן בהברגה, להגיע לאלקטרוניקה בפנים ואח"כ לסגור אותן. כל אחת שמפסיקה לעבודה לוקח לי 5 דקות לתקן, לרוב זה נורית הלד עצמה (יש לי בצד חבילה של נוריות לד שהזמנתי) או קבל או דיודה.

וכמה מהנורות האלה שהזמנתי עובדות כבר 4 שנים בלי שום תקלה או התערבות מצידי. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, בשביל 2 שקלים שעלתה לך כל נורה, לא שווה לזרוק אותן לפח, לרכוש משהו איכותי ובטיחותי יותר ולא להסתכן בשריפת הבית?

לא נראה לי ששווה בשביל שני שקלים לשרוף בית שלם.

פשוט תפסיק להשתמש בהן במיוחד שאתה כבר יודע שהן בעייתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...