Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור דאצ'יה דאסטר לוריאט דיזל 4X4 מודל 2015

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 3069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דאצ'יה דאסטר גימור לוריאט, נמצאת אצלי בדיוק שבוע שבמהלכו נסעתי 800 ק"מ

חוץ.JPG

קבלת הרכב

יחס סבלני והדרכה טובה על מכלולי הרכב.

אך אין מקום מיוחד למסירת הרכב, בדאצ'יה סימנו חלק מהאולם בעזרת סרט ומול המסלול יש את היציאה, אך מה לעשות ואנו חיים בישראל וחייבים להחנות מול דלת היציאה למרות הבקשות של עובד דאצ'יה.

הרכב

חלון קדמי גדול עם שדה ראיה מצוין, החלון האחורי קטן ואם יושב מישהו בספסל האחורי הוא חוסם כמעט את כל החלון, לכן טוב שמראות הצד גדולות יחסית ומשקפות היטב את הנעשה סביב.

לדעתי חובה חיישני רוורס, הדגם שלי בא ללא חיישני רוורס והותוקנו חיישני רוורס מקוריים של דאצ'יה ב"אדי מערכות לרכב חכם" ובוצעה לדעתי התקנה יפה ונקייה.

(דגם הפרסטיז בא במקור עם החיישנים מורכבים).

בדשבורד יש שני תאים לאחסון אחד מהם גדול אך ללא מכסה ולא הייתי שם בו משהו שהוא קצת יקר ערך, השני קצת יותר קטן ויש לו פנל שמסתיר חלק מה שיש בתא.

בגלל מבנה הדשבורד, סוף סוף יש לי רכב שבו אני יכול למקם מצלמת דרך שלא מסתירה חלק משדה הראיה.

פנים - מצלמת דרך.JPG

(שימו לב למצלמה שנמצאת באמצע הדשבורד)

למטה יש תא "כפפות" ענקי מצד אחד טוב מצד שני דברים יכולים ללכת שם לאיבוד, בדלת התא יש גם תא נוסף לכל האורך שאפשר לשים שם דברים קטנים, עטים, ספר מפות קטן וכדומה. בתא יש תאורה אשר נדלקת כאשר פותחים את דלת תא הכפפות, אך התאורה נדלקת רק עם אורות דרך/מעבר מופעלים אף הם.

שני התאים בדלתות אף הם גדולים, אך הם גדולים יותר לעומק מאשר לאורך הדלת (בגלל מיקום הרמקול וקונסלת פתיחת החלונות) וחבל מכיון שיותר נוח לחפש משהו לאורך הדלת מאשר לחפור לעומק.

אם הזכרנו את קונסלת פתיחת החלונות, בסקירות התלוננו הסוקרים שהרגל פוגעת בקונסלה, לי זה מעולם לא קורה תוך כדי נהיגה, כאשר הרגל על דוושת המצמד היא ממש רחוקה מהקונסולה, אפילו כאשר הייתי מניח את הרגל על המדרך בצד שמאל היא הייתה עדיין רחוקה מהקונסלה.

איך שהוא נראה לי שברגע שסוקר אחד התלונן כולם רצו והעתיקו ממנו את התלונה.

שעוני הרכב מהירות וסל"ד גדולים וברורים אך נוריות ההתראה דולקים קצת חלש וקשה להבחין בהם.

אין ברכב תצוגת שעון וקילומטר'ז בנפרד, המידע קיים רק בתצוגת מחשב הרכב וצריך לדפדף עד שמגיעים למידע המבוקש, הדפדפוף נעשה לכיון אחד בלבד בלולאה ואם עברתי משהו שרציתי לראות, צריך לעשות את כל הלופ מחדש.

רדיו הרכב נשמע היטב ויש חיבור לטלפון, החיבור לטלפון הוא אוטמטי (אחרי פעם אחד שעשינו זיווג) בעת החיבור הוא שואב את רשימת הטלפונים ואפשר לטלפון דרך הרדיו לאנשי הקשר לשיחות שלא נענו ועוד. צריך רק לשים שם שהתמיכה היא בשמות באנגלית בלבד שמות בעברית יוצגו ע"י ----

כמו כן ניתן לזווג גם מכשיר שיש בו שירים והרדיו ידע להשמיע אותם.

ניתן לחבר לרדיו גם מכשירים בקישור ל USB ו/או UAX

הפעלת הצופר מתבצעת מידית האיתות, כבר שנים שלא נתקלתי במיקום הנ"ל, אך לפחות הרכב מתהדר בזמבורה בעלת נוחחות שקשה לא לשמוע אותה.

מיקום כפתור כיונון המראות גם הוא לא בדיוק כמקובל ונמצא מתחת ידית בלם היד, אך גם כשידית בלם היד למטה יש גישה לכפתור הכיונון.

כיוונון ההגה הוא למעלה למטה בלבד ואין כיונון פנימה והחוצה.

כיונון גובה הכיסא אף הוא קצת מוזר, הייתי ממליץ להרים את הכיסא למקסימום מתי שלא יושבים עליו ורק אז להתיישב עליו ולהוריד אותו לגובה המתאים.

בכל אופן אני הצלחתי גם ככה לכוונן את המושב בנוחות כאשר הגובה שלי הוא 1.80 מטר.

הכיסא אולי לא כמו הכורסא בבית, אך מצד שני נסעתי עליו יותר מ 300 ק"מ ביום אחד ולא סיימתי את היום לא עם כאבי גב ולא עם כאבי ישבן.

במושב האחורי יש המון מקום גם לשלושה מבוגרים, אם כי מבוגר שישב מאוחר אמר שהכסא בסדר אך לא כמו ברכבים קודמים (פאביה/רומסטר)

ההילוך הראשון מאוד קצרצר והוא בעל יחס העברה של 1:4.45, אני מתחיל את הנסיעה מההילוך השני יחס העברה של 1:2.59 ואין תלונות מצד הרכב, גם ההילוך השני נוטה להיות קצת קצר אך שאר ההילוכים הם גמישים ובעלי טווח גדול, כך שלדוגמא בדר"כ אני עובר ישירות מהילוך רביעי לשישי.

ידית ההילוכים מוקמת מאוד נוח וההילוכים נכנסים חלק.

בשמירה על מהיריות חוקיות הסל"ד מגרד או עובר בטיפונות את ה 2000 סל"ד וזאת עם טיפונות גז, כך שבקלות אפשר להשיג מהמנוע עוד כוח ו/או מהירות.

לא חושב שמישהו קונה רכב כזה בשביל לפתוח ראשון ברמזורים מי שמצפה לכך יתאכזב, אך מצד שני האוטו בהחלט לא עגלה ולא זה הוא שיעקב את התנועה.

האוטו מרגיש יציב על הכביש ואם לא מנסים לדחוק אותו לקצה הוא יכול לעשות פניות וסיבובים במהירות טובה.

האוטו "אוהב" להתלכלך, ביום הראשון נסעתי לבקר חבר במושב, נסעתי אולי 50 מטר בבוץ והדלתות הקדמיות כבר התלכלכו.

לא נסעתי הרבה בשטח ו/או בחולות, גם מה שנסעתי היה בשטחים משובשים קלות וחריצי קוליס לא עמוקים ממש, הרכב עבר אותם בשמחה ללא מעבר זעזועים מיותר לנהג.

תא המטען גדול ועמוק, אך הייתי שמח אם הוא היה קצת יותר גדול גם לגובה, אם כי אפשר להסיר את הפנל מעליו ולהגדיל אותו גם לגובה.

המזגן מקרר מצוין אם כי מבחן אמיתי יהיה בקיץ, בכל אופן כאשר טמפטורה חיצונית הייתה 25 מעלות באוטו היה מקפיא.

צריכת דלק לפי מחשב הרכב (עדיין לא יצא לי לעשות פעמים תדלוק מלא) 1:17, כאשר הנסיעה לפי הרגשתי הייתה 3/4 מחוץ לעיר ו 1/4 בעיר, אם כי לפי מחשב הרכב המהירות הממוצעת שלי עמדה על 57 קמ"ש מה שבהחלט מראה שהיחס היה כנראה יותר קרוב ל 1/2 1/2.

מחיר

123,000

+קודן 330 ש"ח

+חיישני רוורס 350 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לו את הדיזל 4X4.

תתחדש! אשמח לקרוא את רשמיך בהמשך, בעיקר לכל הנוגע לצריכת הדלק.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! אני מניח שאכן הכוונה היא לדיזל 4X4, מכיוון שלמיטב זיכרוני בגירסה

הזולה יותר (חסרת הגה מצופה עור, כמו אצלך) אין כלל אפשרות לכוון את ההגה (גם לא למטה-למעלה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעניין, תודה על הסקירה. אשמח אם תעדכן אותה בהמשך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו רק יכול להסביר לי למה 123,700 לרכב ספרטני שכזה נחשב "מהפכת מחירים בעולם הרכב"?

בגלל שמדובר בג'יפון דיזל 4X4 עם יכולות שטח סבירות +.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...