Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יכול להיות שעל כל החלפת רפידות בילום צריך להחליף גם צלחות בילום

martines
שימו לב! השרשור הזה בן 3146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שנתיים בדיוק החלפתי בלמים קדמיים רפידות+צלחות. והקפדתי על חלפים איכותיים.

השבוע עשיתי בדיקה לבלמים - המכונאי טוען שצריך להחליף רפידות + צלחות. רפידות אמנם שחוקות אבל יש בהן עוד בשר, ונחליף אותן אבל הצלחות ? שוב ? .. הוא טוען שנוצרה מדרגה, מיששתי - לא הרגשתי שום מדרגה.

מה קורה פה ? יכול להיות שעל כל החלפה של רפידות צריך להחליף גם את הצלחות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממש לא! צלחות מחזיקות המון זמן וגם ניתן למדוד את מידת השחיקה שלהם על פי ספרות יצרן. אם אין להם מדרגה והם חלקות בשטח המגע שלהם עם הרפידות אין צורך להחליף אותם. אני ממליץ לך לגשת לשמוע חוות דעת נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת להדעה של מאור:

בדרך כלל דיסק בלם "מחזיק" 2-3 סטים של רפידות.

אבל יכול להיות מצב שדיסק יהיה פסול כבר אחרי סט רפידות ראשון, זה לא מצב הכי תקין אבל יכול לקרות.

יצרני הרכב נותנים מידות עובי דיסק, יש שני מספרים - עובי דיסק חדש ועובי מינימלי מותר.

הפרש בין המספרים האלו הוא לר יותר מ 3-4 מ"מ.

לדוגמא דיסק חדש עובי 22 מ"מ, דיסק פסול- עובי מתחת ל 19 מ"מ.

את הבדיקה צריך לבצע עם מיקרומטר ב 5-6 נקודות על פני הדיסק.

כמובן שאם נמדד מספר קרוב למינימום, אי אפשר לחרוט את הדיסק כיוון שבחריטה מורידים עוד שכבה ואחרי חריטה הדיסק יירד מתחת לעובי מותר ויהיה פסול.

גם ברפידות, "יש עוד בשר" זה מונח יחסי.

לגבי רפידות יצרן כרכב נותן עובי רפידה חדשה ועובי מינימלי מותר.

נגיד רפידה חדשה 12 מ"מ, עובי מינימלי מותר 2 מ"מ.

אם בטיפול רואים רפידות בעובי 5-6 מ"מ ומטה, מחיליפים אותן ולא ממתינים עוד.

מוסך לא ישחרר רכב עם רפידות דקות מידי, הרי הרפידות צריכות להחזיק עד הטיפול הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יש חריצים או מדרגה בצלחות, אבל אם יש להן עובי מספק ואין עוות של הדיסק אפשר לעשות להן חריטה.

היצרן מגדיר את העובי המינימלי המותר.

חריטה תהיה בדרך כלל זולה יותר מקניה של דיסק חדש, והרווח של המוסך יקטן בהתאם.

rotor-min-thickness.jpg12900_br2_1.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעלי, צריך לבדוק את העובי של הדיסק. אתה יכול לקרוא בספר הרכב מה צריך להיות העובי המינימלי של הדיסק. אפשר לראות על הדיסק עצמו את העובי המינימלי המותר שלו כאשר מפרקים את הבלמים. בכל מקרה, אם אתה לא בטוח במה שאמרו לך, תבקש שיראו לך כתוב את עובי הדיסק המינימלי ושימדדו את העובי שלו בפועל, ככה תוכל לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומנדר, בתמומה שהעלית מודדים עם קליבר, זה טוב לדיסק חדש. אבל אין צורך למדוד דיסק חדש, העובי שלו נקוב וידוע.

בדיסק משומש, שיש לו כבר מדרגה כזו או אחרית ופני השטח לא הכי ישרים מדידה עם קליבר לא תהיה מדוייקת. עקב קיום המדרגה ושינוים בפני השטח קליבר לא יכול להצמד כמו שצריך לשטח הנמדד. ולכן מודדים עם מיקרומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי צודק.

זה מיקרומטר: http://www.yellowstore.co.il/yp/product.asp?pc=37538

אגב, בכל דיסק תיווצר "מדרגה", זה דבר תקין הנובע ממיקום רפידות הבלימה שאינן שוחקות את כל שטח הדיסק.

רק בדיקה באמצעות מיקרומטר והשוואה לנתוני יצרן היא הבדיקה הקבילה והקובעת האם הדיסק הינו מועמד טוב לחריטה או המשך שימוש.

איתמר

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומנדר, בתמומה שהעלית מודדים עם קליבר, זה טוב לדיסק חדש. אבל אין צורך למדוד דיסק חדש, העובי שלו נקוב וידוע.

בדיסק משומש, שיש לו כבר מדרגה כזו או אחרית ופני השטח לא הכי ישרים מדידה עם קליבר לא תהיה מדוייקת. עקב קיום המדרגה ושינוים בפני השטח קליבר לא יכול להצמד כמו שצריך לשטח הנמדד. ולכן מודדים עם מיקרומטר.

אתה צודק. זו רק תמונה להמחשה וכדי להראות שיש רישום של העובי המינימלי על הדיסק.

יש גם שיטה למדוד עם קליבר (כשאין מיקרומטר בסביבה) - מניחים על הדיסק מעבר למדרגה שני מטבעות או לוחיות שטוחות ומחסרים את עוביים מתוצאת המדידה. פחות מדויק ממדידה במיקרומטר אבל "באין ציפור שיר"...

כמובן שמודדים במספר נקודות סביב לדיסק.

עריכה אחרונה על ידי COMMANDER
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חובה לחרוט דיסק בלם בכל החלפתת רפידות.

דיסקי בלם תחליפיים באיכות סבירה למכוניות עממיות מסויימות עולים רק מעט מעל מחיר חריטה, במקרים אלו כשנדרשת חריטה כדאי פשוט לשלם עוד 100-200 ש"ח ולהתקין דיסקים חדשים, גם אם הישנים עוד ניתנים לשימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי המכונאי החליט מסיבה לא ברורה להחליף גם את הצלחות, הוא לא מדד כלום והסתמך רק על העין, וכשהעליתי את האפשרות של מדידה הוא אמר שיש מדרגה בצלחת ... התחושה שלי שזו מעיין מדיניות של המקום להחליף רפידות עם צלחות יחד.

אני באמת אגש למוסך נוסף כדי לקבל חוות דעת נוספת.

דיון מעניין מאד, חברים תודה על כל המידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זו רק פעם שנייה שאני שם (בפעם הקודמת החלפתי שם את הרפידות והצלחות),אבל זה מוסך שמוזכר הרבה בפורום באופן חיובי מאד, קיבלתי שם יחס מצויין, והאמת שאני קצת מבולבל בקשר לזה כי יש לי תחושה שלא מנסים לרמות אותי, אבל העובדות כמו שציינתי. אולי זה רק העובד שטיפל ברכב (פעם ראשונה אני רואה אותו), לא יודע.

אני אדע יותר כשמישהו מנוסה יעיף מבט על מצב הבלמים.

עריכה אחרונה על ידי martines
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפגשתי עם יגאל - חבר הכנופייה, בחור מדהים, עם המון ידע וניסיון. בדקנו את הבלמים ואת הצלחות עם מיקרומטר, הצלחות עדיין רחוקות מהצורך בהחלפה וידאנו בבדיקה במספר מקומות על הצלחת. הרפידות מעט משומשות אבל יש כ 6 מילימטר עובי.

אני רק מנחש שהמוסך לקח מרווח ביטחון מאד מאד גדול מאחר ומדובר בבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה של החלפת בלמים על ימין ושמאל היא תופעה נפוצה ומכוערת.

החלפת בלמים זו עבודה קלה ופשוטה שגוררת לצידה רווח כספי נאה, והרי מי יגיד 'לא' למוסכניק כשמדובר בבטיחות? :roll:

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...