Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הייתם מסכימים שקונה פוטנציאלי יבדוק את הרכב שלכם במוסך?

Stone
שימו לב! השרשור הזה בן 3375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניקח מקרה פשוט:

אתה מוכרים רכב, מחירון 48K ביקשתם 45K. מגיע קונה פוטנציאלי שמתנייד ברכב של אותו יצרן. אומר שהוא מטפל שנים אצל המוסכניק שלו, סומך עליו ורוצה לבדוק את הרכב אצלו. המוסך מורשה משרד התחבורה ונמצא בעיר אחרת 30 דק' נסיעה. הוא לא ידוע במיוחד ואין ביקורות לשם או לכאן.

מהקונה התרשמתם שהוא בחור בסדר, לא מספר סיפורים, לא מגמגם ולא מבטיח הבטחות חשודות. הוא רק מתעקש לבדוק אצל המוסך שלו שהוא סומך עליו. מוכן לשלם 43K אם לא ימצאו ליקויים משמעותיים וזה מקובל עליכם.

האם הייתם מאפשרים את זה, או שאת הרכב שלכם יבדוק רק מכון בדיקה מורשה ומומלץ, או לחילופין מוסך מורשה יבואן?

תודה לכל מי שישיב, אני רואה שזה נושא שחוזר על עצמו בפורום ייעוץ. מסכיר לי את החילוקי דעות בנושא מתן אפשרות נסיעת מבחן (היה שרשור ארוך).

עריכה אחרונה על ידי Stone
הוספת פרטים למטרות הבהרה
הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שכן.

ברוב המקרים הבדיקה אצל המוסך תהיה אמיתית יותר, ונטולת כסת"ח.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקונה מריח לי רציני ולא סתם TIRE KICKER, כנראה שהייתי מתרצה.

כמובן מתלווה, ומפקח על הליך הבדיקה.

בסה"כ נשמע כמו בקשה סבירה.

גם את הטריוס, כשנקנתה, בדקנו אצל המכונאי "שלנו" ורק אח"כ נסענו מרחק של עוד 5 דקות משם, לבדיקה במכון.

המוכר קיבל הכל בהבנה. (ואפילו השתכנע לטפל באחד הרכבים שלו אצל אותו מכונאי, אחרי שהתרשם מהמקצועיות והיסודיות שלו. ככה שכולם הרוויחו).

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה ניראה מוסך גדול ומסודר למה לא... אבל אם זה איזה מקום קטן שאני אחשוב שעושה קומבינה עם הקונה אז לא.

אבל לא בטוח שהייתי לוקח את הרכב מרחק כזה רק בשביל קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה קריטי וכן אפשר להתחשב בבקשה של הקונה, אחרי הכל הבחור שקניתי ממנו את הפולו הסכים להגיע לאזור פ"ת שאני אעשה בדיקה במוסך שהומלץ לי

אני: כמה שתית שוב ?

נהג שיכור: "וואלה לא הרבה, רק בקבוקיים"

(שיחה עמוקה ביני לנהג שיכור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה ניראה מוסך גדול ומסודר למה לא... אבל אם זה איזה מקום קטן שאני אחשוב שעושה קומבינה עם הקונה אז לא.

אבל לא בטוח שהייתי לוקח את הרכב מרחק כזה רק בשביל קונה.

זה לאו דוקא מרחק פיזי כן?

למשל "מבדק" בהרצליה פיתוח אני מאמין שלא מעט ממי שמגיע לשם מאזור השרון צריך לבלות 25-30 דקות על הכביש. הכוונה שלי הייתה שזה "עולה לך" חצי שעה לכל כיוון פלוס משך הבדיקה. בנוגע לאיך המקום נראה, לא נדיר שאין למוסך אתר, או שאי אפשר להתרשם מstreetview, ואז תדע רק כשתגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי המכונאי שלי בא לזירת האירוע וביצע שם את הבדיקות הדרושות :).

באופן כללי ברכבים של פחות מ 15-20 אלף כנראה שלא הייתי נוסע 30 דק' למוסך, אך ברכבים שמחירים עולה על 20K הייתי מסכים להגיע עם הרכב למוסך הבדיקה.

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yaari תודה, ערכתי את ההודעה כדי להבהיר.

על רכב מתחת ל20K לא חשבתי בכלל. נפרדתי מכמה כאלה בלי נסיעה לשום בדיקה מצד הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיבדוק איפה שהוא רוצה, כל עוד נוח לי להגיע לשם. כמו שאמרו כאן, קונה שמבקש לבדוק במוסך נראה לי רציני יותר מקונה שיבקש לבדוק במכון, איפה שאני בחיים לא אבקש לבדוק.

קומבינה יכולה להיות עם מכון באותה מידה, החשש זהה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך כזה דבר. מה יש לך להפסיד? אתה הרי לא מתחייב לשום דבר. אתה לא מתחייב לשום דבר, נכון?

תסע למוסך, תצטרף באלגנטיות למוסכניק בזמן שהוא עורך את הבדיקה ותבקש לשאול (בקטע מתעניין) מה הוא בודק ואיך הוא בודק את זה (כי אתה רוצה ללמוד ורוצה לדעת איך לעשות את זה לבד בעתיד).

כך תוכל לראות אם הבדיקה נעשית בתום לב, ולאחר מכן, כשתתקבלנה התוצאה, תוכל לדעת אם יש שם קומבינה או לא. הרי אתה מכיר את הרכב שלך פחות או יותר. אם אתה יודע שאין לו פגיעות משמעותיות בשלדה ופתאום בא המוסכניק ואומר שהשלדה מרותכת מארבע סוסיתות וגמל, או כל "תקלה" אחרת שלא הגיוני שקיימת - כנראה שמשהו פה לא כשר.

בסופו של דבר, ובמבט קר של עלות מול תועלת, במקרה הכי גרוע תבזבז שעתיים (חצי שעה נסיעה לכל כיוון פלוס שעה של זמן הבדיקה), במקרה יותר טוב תקבל תמונה מציאותית על מצבו של הרכב שלך, ובמציאות המתוקה ביותר, תמכור את האוטו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיבדוק איפה שהוא רוצה, כל עוד נוח לי להגיע לשם. כמו שאמרו כאן, קונה שמבקש לבדוק במוסך נראה לי רציני יותר מקונה שיבקש לבדוק במכון, איפה שאני בחיים לא אבקש לבדוק.

קומבינה יכולה להיות עם מכון באותה מידה, החשש זהה.

לא מסכים בכלל, אבל אני אומר את זה בזהירות כי ברור שאני בדעת מיעוט חבל על הזמן (לא שזה מפריע לי, להיפך).

"קומבינה" עם מכון בדיקה זאת צריכה להיות הונאה מתוכננת חד וחלק או משהו סטייל "קשר משפחתי".

"מוסכניק מוטה לטובת לקוח ותיק" זה דבר שהוא כמעט הגיוני בנורמה. אחרי 5-8 שנים שבנאדם בא לאותו מוסך, המוסכניק רואה שמשהו קטן שהוא אומר או עושה יכול להיות שווה עוד אלף אלפיים שקל ללקוח שלו שיוריד במחיר.

אז ברור שאת החברים פה לא קל בכלל למרוח, והרי אני שואל אתכם ולא איזה חציל מיד2 שאומרים לו שב90K צריך לעשות למאזדה 3 טיימינג אז שיוריד עוד 2000 ש"ח, אבל בכל זאת, גם אם זה רק בזבז לכם זמן בשביל לראות איזה מוסכניק אומר - "על אוטו במצב הזה? גג 38K!", לא עדיף להימנע?

בנוסף, במכון בדיקה אתה יודע שהקונה הוציא כמה מאיות. אצל מוסכניק "סחבק" של לקוח ותיק, לך תדע כמה עלה לו לטרטר אותך בשביל לשמוע שטויות.

עריכה אחרונה על ידי Stone
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה תמכור ב-38? כנראה שלא.

אז הלקוח שלו יפסיד.

או שהוא ילחש לו בצד- "אחלה אוטו, תיקח!" וההוא כבר יסגור איתך בכ"ז על מחיר הוגן.

בגלל זה אמרתי, וגם אתה ציינת, שמראש הלקוח נראה כמו מישהו הגון שבא לסגור עסקה, ולא מריח כמו איזה תרגיל עוקץ נוסח כלבוטק.

לבבון כזה אני לא אתן אפילו להתיישב לרגע במושב הנהג.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מוסכניק מוטה לטובת לקוח ותיק" זה דבר שהוא כמעט הגיוני בנורמה. אחרי 5-8 שנים שבנאדם בא לאותו מוסך, המוסכניק רואה שמשהו קטן שהוא אומר או עושה יכול להיות שווה עוד אלף אלפיים שקל ללקוח שלו שיוריד במחיר.

או לסדר לעצמו עוד כמה אלפי ש"ח ביישור קו.

בעבר נפלתי קורבן למכון בדיקה (אותו מכון, רימה אותי עם מכונית גם בקניה וגם במכירה), וגם למוסך (שניפח עבודות). אחת הסיבות שבגללן אני מטיף להחזקת הרכב שנים ארוכות היא מכירה בלי התעסקות עם המכונים האלה. שתי המכוניות האחרונות שמכרתי היו שוות בין 20-30 אש"ח והבעלות הועברה בלי בדיקה במכון בתוך מספר שעות מרגע הדבקת מודעה בחלון. אבל זה היה בשנים 2007 ו-2010.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את המאזדה,המוכר הגיע מחולון ללוד ולרמלה לבדיקה אצל הפחח והמכונאי שלי.

שניהם נתנו את האישור והרכב נקנה במחיר שסיכמנו מראש

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...