Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקה לפני קנייה, מאזדה 5 מכון בדיקה או במוסך שלי?

namespace
שימו לב! השרשור הזה בן 3368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איפה עדיף?

המוסכניק אמר לי "תביא ת'אוטו ואנחנו נבדוק אותו. עזוב אותך מכוני בדיקה, חבל על הכסף".

אז איפה באמת עדיף, במכון בדיקה שזה התפקיד שהוא אמור למלא או במוסך שמטפל באמת ברכבים ביום יום ומכיר לא רק את הבעיות אלא גם את הפתרונות?

אז זה נכון שאומרים שהם תמיד מכסת"חים את עצמם ובסוף מביאים רשימה שאם אתה לא "בעניינים" אתה לא באמת יודע הרבה מה לעשות איתה חוץ מללכת למוסך ולקבל הצעת מחיר לתיקונים, אבל מה באמת עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל השקט הנפשי שלך, קח לשניהם, ראשית קח אותו למוסך שלך שיבדוק אותו ראשונית שיראה בכלל אם שווה להשקיע אחכ לך לבדיקה, ואחרי הבדיקה תעבור אצלו שוב שיעבור על ההערות שיצאו בבדיקה, וככה תוכל גם לקבל הערכת מצב לגבי ליקויים שנמצאו ואולי להוריד את המוכר קצת במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם למוסכניק שלך אפשרות להתחבר לרכב גם עם סורק ייעודי ?

(אם כן - אז תבדוק אצלו. אם לא - אולי רצוי בנוסף לבדיקה אצלו, לבדוק גם בסורק - מה שלא יעשו לך במכון בדיקות בכל אופן !)

מצד שני - מכון בודק גם שלדה (או גם אצל פחח - מה שלא בטוח שמכונאים מתמחים בזה).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממי אתה קונה והאם מדובר במוסך מורשה מוכר מאוד או מורשה יבואן?

אל תהיה כ"כ בטוח שמוכר פרטי יסכים לבוא איתך למוסכניק סחבק רק בשביל לשמוע ש"וואי וואי, יש פה תיקונים ב10K כמו כלום!".

אני לא מכליל ולא מאשים, ויותר מזה, תכל'ס מוסך מומחה (ברכב מסויים) יידע למצוא ליקויים ולתת הצעת מחיר לתיקון שלהם, אבל אין למסמך שלו תוקף של מסמך ממכון בדיקה.

בנוגע ל "לא להיות בעיניינים", זאת בחירה שלך לא להתמצא במשהו. מי שלא מתמצא שילך למכון בדיקה מומלץ, ומשם למוסך מורשה יבואן להצעת מחיר לתיקון ליקויים ויישור קו. אח"כ יחליטו המוכר והקונה על כמה סוגרים.

לתשומת לבך, חלק מהדברים שיופיעו לך בטופס הם דברים שאתה חייב לברר לבד ומומלץ שתעשה זאת לפני שאתה מווציא מאות שקלים על בדיקה:

- היסטוריית טיפולים תואמת הנחיות יצרן. (זה אמור לכלול גם את הפעם האחרונה שבה פירקו גלגלים ובדקו\תחזקו את הבלמים). אתה צריך היסטוריה של הכל כולל פנצ'ריות חשמלאים ומכוני כיוון למיניהם. שלא תדע עם איזה צמיגים קניתי רכב לפני כמה שנים. הבעלים שם מישלן אז הוא פשוט לא החליף (כבר היו פיצוצי צד). אגב, הוא טיפל ברכב במורשה יבואן בלבד.

- תאימות קילומטראז' לרישומי רישוי קודמים.

הדברים האלה הם רק על הנייר וכבר אומרים לך המון עוד לפני שראית את הרכב.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לקחת למוסך שלך, פחות כסתחים ויותר תאכלס.

אתה יכול גם לבקש מהמוסכניק שיגיד לך בצד את המסקנות שלו על מנת שהמוכר לא ירגיש אי נעימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בעד המוסך, במידה והמוכר יסכים.

בנוסף אם למוסכניק יהיה איזשהו חשש בנוגע לפגיעת שלדה וכד' אתה יכול ללכת למכון בדיקה לבדיקת שלדה בלבד ותחסוך כ200 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

היי

אתה מוזמן אלינו לחוו"ד ללא עלות.

נוכל כמובן לבדוק גם את ההיסטוריה של הרכב במידה וטופל במורשים ולהתחבר למחשב לבדיקת תקלות.

שמעון זוארץ

03-5333082

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...