Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לבדוק בבדיקה ראשונית - פולו וגולף

LuppiK
שימו לב! השרשור הזה בן 3365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוסע מחר בבוקר לראות גולף 1.6 ידנית שנת 2000 דגם BASIC 117K קילומטר וכנראה אחריה אני נוסע ישר לראות פולו 1.4 ידנית שנת 2002 דגם BASIC 100K קילומטר .

מה צריך להסתכל על כל אחד מהרכבים האלה בבדיקה הראשונית ?

בעל הגולף טוען שהצריכת דלק 1/14, KML אומר 1/12 , האם מישהו התנסה עם רכב כזה? חוות דעת תתקבל עליו בברכה.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה היו לי את 2 הרכבים הנ"ל.

הגולף הציגה אמינות סבירה, יש נקודות רגישות כמו פלאנג' מים שעלות שלו במוסך מורשה בסביבות 500 ש"ח עם מע"מ ועבודה, יש יחידת עיבוי פנימית של המזגן שהיא רגישה וצריך לבדוק שהמזגן תקין, לבדוק כמובן שהכל עובד, חוצמיזה יחסית הרכב נחשב אמין אבל הכל תלוי אם טיפלו בו כמו שצריך (בכל זאת מדובר ברכב של 15 שנה על הכביש).

בנוגע לפולו- נקודות רגישות זה סלילי הצתה ומצערת שנוטה להתלכלך וצריך לנקות אותה מדי פעם.

ב 2 הרכבים חשוב חשוב לטפל לפי הוראות יצרן (נוגע לכל רכב אבל באלו במיוחד) תבדוק מתי החליפו רצועת טיימינג, בגולף זו רצועה אחת ובפולו 2 רצועות ועוד כמה מותחנים (שזה חתיכת עבודה, במוסך מורשה עולה 2000-2500 שקל אבל אתה מקבל שנתיים אחריות, וזו עבודה לא קלה, מנסיון עם 3 פולו כאלו עדיף שמישהו שמכיר את הרכב יעשה את זה, אם לא מוסך מורשה לפחות מוסך מומחה ב VAG כמו מוסך רון).

תוודא שיש היסטוריית טיפולים מלאה, זה חשוב לכל רכב (תעדיף רכב עם קבלות והיסטורייה מתועדת, יש כאלו).

הפלסטיקה בפולו לא מצטיינת, תבדוק ששום דבר לא שבור, כנ"ל בנוגע לחלונות החשמל.

צריכת דלק: 2 הרכבים נחשבים לדי חסכוניים, מנסיון גם עם סיאט לאון ידנית 2002 (מנוע וגיר גומים לזה בגולף).

הגולף/לאון אצלי היתה צורכת בערך 1:11 בעיר, 1:17 מחוץ לעיר.

הפולו בערך 1:12 בעיר, 1:20 מחוץ לעיר.

אם אתה שואל אותי? אני הייתי דווקא הולך על סיאט לאון 1.6 ידנית, איכות החומרים הרבה יותר טובה מהגולף ולדעתי היא הרבה יותר יפה ונעימה.

בנוסף, מציע לך בנוסף לקרוא את המדריך שכתבתי ונמצא בחתימה שלי.

בהצלחה,

איתמר.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מה התקציב, מה הדרישות מהרכב וכמה דורשים על הרכבים הנ"ל?.

יכול להיות שיש רכבים טבים יותר בתקציב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מה התקציב, מה הדרישות מהרכב וכמה דורשים על הרכבים הנ"ל?.

יכול להיות שיש רכבים טבים יותר בתקציב שלך.

11k. התקציב 15. בערך 20 קמ ביום. בינעירוני בעיקר.

לפעמים עירוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בדקתי את הרכב ויזואלית, ראיתי שכל המכלולים עובדים, אין נזילות שמן וצבע השמן בסדר. עשיתי נסיעה כדי להרגיש את הרכב ולראות שאין רעידות או כל תקלה אחרת ושאין קולות מוזרים מהמנוע ושההילוכים עוברים באופן רציף.

השלב הבא זה לבדוק את רישיון הרכב ולגשת למכון בדיקה ?

מה זה בדיוק טופס גילוי נאות וזכרון דברים ומתי אני צריך להחתים את בעל הרכב על הטפסים הללו ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכרון דברים זה הסכם בינך לבין בעל הרכב, זה דינאמי ומשתנה בינן לבין המוכר. טופס גילוי נאות נוגע יותר לסוחרים אבל לדעתי עדיין חלה חובה על בעל הרכב לתת לך את כל המידע על הרכב, אינני עו"ד אבל צריך לבדוק את הנושא.

http://www.iga.org.il/assets/forms/g_naot.pdf

אגב, בשיטוט ביד 2 מצאתי את הרכבים הבאים. לדעתי שווה לך להתאמץ קצת (או להתמקח איתם במחיר) ולקבל רכב חדש הרבה יותר (לקורדובה אותו מנוע וגיר כמו של הפולו, היתה לנו גם כזו, אחלה רכב, אם לא היה הולך טוטאלוס לא היינו מוכרים אותו בכלל, לדעתי איכות חומרים טובה יותר משל הפולו):

206.pngcordoba.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכרון דברים זה הסכם בינך לבין בעל הרכב, זה דינאמי ומשתנה בינן לבין המוכר. טופס גילוי נאות נוגע יותר לסוחרים אבל לדעתי עדיין חלה חובה על בעל הרכב לתת לך את כל המידע על הרכב, אינני עו"ד אבל צריך לבדוק את הנושא.

http://www.iga.org.il/assets/forms/g_naot.pdf

אגב, בשיטוט ביד 2 מצאתי את הרכבים הבאים. לדעתי שווה לך להתאמץ קצת (או להתמקח איתם במחיר) ולקבל רכב חדש הרבה יותר (לקורדובה אותו מנוע וגיר כמו של הפולו, היתה לנו גם כזו, אחלה רכב, אם לא היה הולך טוטאלוס לא היינו מוכרים אותו בכלל, לדעתי איכות חומרים טובה יותר משל הפולו):

[ATTACH=CONFIG]411799[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]411800[/ATTACH]

כן ראיתי אותן. ההתלבטות בהתחלה הייתה האם לקחת את ה206 אבל החלטתי שלא. בעיקר בגלל שמשהו במילה 'צרפתית' מפחיד אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש לך ממה לחשוש בנוגע לפיג'ו. אם אתה בכל זאת מתעקש על VAG- הייתי הולך על הקורדובה (אותם מכלולים כמו של הפולו).

אתה צריך לקחת בחשבון שמספיק כמה בלתמים ותגיע כבר ל 10K תיקונים וזה לא שווה לך (רק הטיימיג בפולו זה משהו כמו 2500 ש"ח...).

אל תיתקע בסטיגמות של שנות ה 80', זה לא נכון ולא יתן לך כלום.

אם אין לך כסף לתחזק רכב, אל תקנה רכב בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש לך ממה לחשוש בנוגע לפיג'ו. אם אתה בכל זאת מתעקש על VAG- הייתי הולך על הקורדובה (אותם מכלולים כמו של הפולו).

אתה צריך לקחת בחשבון שמספיק כמה בלתמים ותגיע כבר ל 10K תיקונים וזה לא שווה לך (רק הטיימיג בפולו זה משהו כמו 2500 ש"ח...).

אל תיתקע בסטיגמות של שנות ה 80', זה לא נכון ולא יתן לך כלום.

אם אין לך כסף לתחזק רכב, אל תקנה רכב בכלל.

יש לי כסף לתחזק רכב, אף אחד לא מתכנן להוציא פי 2 ממחיר הרכב ביום שהוא קונה אותו. כך גם יכול לקרות עם הפיג'ו.

אני אוהב יותר פולקסווגן בתור יצרן וגם את הרכבים שלו .

גם טיפולים של פיג'ו לא זולים במיוחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני נתתי לך כאן כמה עצות מנסיון של הרבה שנים במיוחד עם רכבי VAG.

תעשה את השיקולים שלך, אני חושב שעדיף רכב כמה שיותר חדש.

בהצלחה,

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה טיפים שנכונים לכל רכישת רכב, בודאי במחירים הללו:

מצבר, צמיגים וטסט. בעלויות של הרכבים הללו ככל שהשלישיה הזו המצב יותר טרי אז זה משפיע על הכדאיות של הרכישה במידה לא מבוטלת. זאת להבדיל מרכב יד שניה בו משקיעים 80 אלף ואז כמה אלפים לכאן או לכאן זו לא דרמה. ברכבים ב 11 אלף זה שיקול כבד משקל.

מזגן. יותר קשה לבדוק בחורף. אבל מדובר במערכת מועדת לתקלות ברכבים ישנים. תיקון עלול להיות לא זול.

כמה זמן החזיק ברכב הבעלים שמוכר. לדעתי זה אחד השיקולים המכריעים ברכבים במחירים הללו. אם הרכב היה בבעלות המוכר 5-6 שנים אז זה סימן מצויין. אם רכב כזה נמכר אחרי שנה-שנתיים (או פחות....) אז זו נורה אדומה מאוד מטרידה. לעיתים רבות עומד מאחורי מוכר שקנה וגילה שהרכב מביא לו רק צרות.

קח בחשבון שרכבים כאלו ידניים זו סחורה מבוקשת. אל תחשוב שהעובדה שהם ידנייים מקשה על המוכר.

היתה לי איביזה 1.6 שנת 1998 שקניתי ב 2000. היתה זהב טהור 5 שנים ועד 120,000 ק"מ ואחרי זה התחילו ים צרות. ולא זולות. לא מכיר את ה 206 בעצמי. ממשפחה ומהפורום כאן אני לומד שזה רכב מאוד אמין.

20 ק"מ ביום זה מעט מאוד, גם אם מדובר ב 365 ימים בשנה. צריכת הדלק לא צריכה להיות עבורך שיקול משמעותי (לפחות לא בהיבט הכלכלי).

ההבדל בין רכב שעושה 1 ל 12 או 1 ל 14 זה 2-3 מיכלים בשנה. זניח בהשוואה לענייני אמינות וכו.

עריכה אחרונה על ידי razi_pazi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...