Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין Kia Picanto או Hyundai i10

ofri1
שימו לב! השרשור הזה בן 3375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי/ות הפורום,

מה שלומכם/ן?

אני פונה לחברי/ות הפורום במטרה לייעוץ לרכישת רכב חדש מקטגוריית מיני ואשמח לקבל הכוונה מחברי/ות הפורום המבינים/ות עניין יותר ממני בתחום המוטוריקה.

על עצמי... שמי אופיר, בן 30, רווק, מתגורר ברמת גן ואיש הייטק ללא אמצעי תחבורה.

אני מעוניין לרכוש רכב חדש (יד ראשונה) מסוכנות יבואן (לא סוכנת ליסינג ו/או אחר) ואני מביע התעניינות בשלושה רכבים והם:

1. רכבים בהם אני מביע התעניינות:

2. תקציב רכישה:

• תקציב מקסימאלי: 80,000 שקלים.
  • חריגה מקסימאלית: 5,000 שקלים.
  • סה"כ כולל חריגה: 85,000 שקלים.

3. אפשרות הרכישה:

• הרכב שאני ירכוש בכוונתי לשלם מקדמה בסמך 20,000 - 15,000 שקלים ואת ואת ההיתרה אני יחלק למשך תקופה של 36 חודשיים (3 שנים).

4. בקשות מיוחדות:

• מעוניין לרכוש רכב פרטי מקטגוריית מיני עם תיבת הילוכים אוטומטית.
  • מעוניין לרכוש את אחד הרכבים בגרסה המפוארת ביותר.

5. מה חשוב לי ברכב החדש:

• בטיחות (עדיפות לרכב עם חמישה כוכבים).
  • נוחות נסיעה הן בעירוני והן בבין עירוני כולל נסיעות ארוכות.
  • חיסכון - תצרוכת דלק סבירה ועלויות טיפולים נמוכה.
  • אמינות לטווח ארוך.
  • שוק אטרקטיבי הן אצל הצרכן והן בסוכנויות ליסינג.

6. הערות:

• אני מבקש בבקשה לא להציע לי את הרכבים הבאים עקב שאינני מעוניין בהם כלל ואני לא מוכן לשקול אותם למרות יתרונותיהם כגון: עלויות טיפולים זולות, צריכה דלק נמוכה וכד'.
    Suzuki Alto, Chevrolet Spark ו - Seat Mii - לא מעוניין לשמוע.
  • אני מעוניין לרכוש רכב חדש, נעים על הכביש ונוח הן בנסיעות קצרות והן בנסיעות ארוכות (אני לא עושה בשנה 12,000 ק"מ להערכתי). נסיעותיי הן בעיקר בעיר אבל פעם - פעמיים גג שלוש אני נוסע בשבוע לירושלים ו/או לרעננה ו/או לחיפה עם הרכב.

7. שאלותיי:

• חברת Kia וחברת Hyundai הן למעשה אותה חברה מדובר באותו מנוע, אותה תיבת הילוכים, אותה מערכת חשמל רק העיצוב החיצוני והפנימי שונה. שאלתי מה ההבדל בדיוק? במידה וקיים בכלל הבדל בין הרכבים? הכוונה להתנהגות כביש, נוחות, תצרוכת דלק אוטנטית ולא מפוברקת של היצרן המפרסם, עלויות טיפולים ודברים נוספים שלא העליתי.
  • יש ברשותי כרטיס ''חבר'' והבנתי שכעת יש הנחה על Hyundai i10, Model 2015, מישהו/י יודע/ת מתי ''חבר'' מסתיים לרכב Hyundai i10, Model 2015? ומה גובה ההנחה?
  • מישהו/י יודע/ת מתי תהיי הנחת ''חבר'' לרכב Kia Picanto, Model 2015?
  • מה ההיתרונות והחסרונות בין ה - Kia Picanto ל - Hyundai i10 מבחינת נושא האחריות?
    למשל מה כוללת האחריות בת 7 השנים של Kia לעומת ה - Hyundai של ה - 3 שנים?

לסיכום,

אשמח לקבל את תמיכת חברי/ות הפורום בייעוץ לפני רכישת רכב חדש בסכום די גבוהה ואשמח לקבל את תמיכתם הכנה.

תודה רבה לתומכים/ות

ושבוע טוב

אופיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקצרה , הi10 יותר מודרנית מהפיקנטו, שתיהן לא שיא החסכון בקטגוריה. הקיה עברה מתיחת פנים לאחרונה אבל לא משהו מהפכני. האחריות המורחבת בקיה כוללת עוד 4 שנים לגיר ולמנוע בלבד. מציע לך לבדוק גם את ה108/c1 אייגו אם היא לא יקרה מדיי החדשות . בין שניהן הייתי מעדיף את היונדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב שתבצע נסיעתי מבחן בכל אחד מהמועמדות ותחליט לפי הרגשתך.

לא ציינת אם אתה מעוניין בגיר ידני או אוטומטי.

את כל הפרטים על מבצע חבר-יונדאי תמצא בכתבה הבאה

מבצע חבר בקיה צפוי עוד מס' חודשים (יש שמועות על חודש יוני)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רוצה רכב אוטומטי ואין C1 או 108 אוטומטיות. יש רובוטיות, אבל זאת לא תיבה מוצלחת מאוד.

הנחת חבר ל-i10 היא בין 3,000 ל-5,000₪, תלוי באיזה דגם. לא ידוע מתי יהיה מבצע חבר בקיה, חבר שומרים את זה בדרך כלל בסוד. אבל מניסיוני, אם תעשה גוגל על ״מבצע חבר קיה״ ותראה מתי היה המבצע בשנה שעברה, סיכוי סביר שכך זה יהיה גם השנה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתכם :-).

1. תודה על תגובתך Yoav.

1.1 תוכל לנמק בבקשה במה ה - Hyundai i10 יותר מודרנית? למעשה מדובר ברכב Copy ל - Kia Picanto רק שה - i10 שונה בעיצובה והרוחב על פני Kia Picanto.

1.2 לקיה יש יתרון עם אחריות של 4 שנים על גיר ומנוע שזה בהחלט דבר הכרחי ומקנה יתרון בולט לצרכן על פני i10 עם אחריות של שלוש שנים. במדינת ישראל תמיד מנסים להתחמק מאחריות וגם עם יש אחריות לך תוכיח וכאב ראש גדול. האם במסגרת השלוש שנים אחריות של i10 יש אחריות על גיר ומנוע?

1.3 תודה רבה על הצעתך. אבל אינני מעוניין ברכבים: Citroen C1 ו - Peugeot 108 מהסיבות כגון: לא מוצא חן בעיניי עיצובן והן קטנות מדיי.

1.4 מתנצל יואב. אבל לא הבנתי מה הסיבה שאתה מעדיף את i10 תוכל לנמק בהרחבה בבקשה?

2. תודה על תגובתך Zvit.

2.1 Zvit לאבא שלי יש Kia Picanto 2014 אוטו' הגרסה המפוארת ויוצא לי די הרבה לנהוג על הרכב. הקיה מאוד זריזה, מהנה לנהיגה, יציבה, שקטה ונגישה לבקרת הנהג במהירות. החיסרון שלה הוא הצריכת דלק. לגבי ה - Hyunadi i10 לידיד שלי יש את הרכב הנ"ל בגרסה הבסיסית ביותר עם תיבה ידנית. ללא ספק, היא יפה, הצבעים יפים במיוחד הכתומה וגם הבקרה שלה סבירה. אבל לא יודע יש משהו בה שאני לא יודע איך לבטא אותו, משהו שלילי. כמובן שאתה צודק ואני צריך להזמין נסיעת מבחן ולאחר מכן אני יביע את דעתי המורחבת על יונדאי.

2.2 לא צפית בזה עקב המלל, אבל כן ציינתי שאני מעוניין בגיר אוטומטי בסעיף (4) בקשות מיוחדות.

2.3 תודה רבה על הקישור. אני אברר בהרחבה מחר את הנושא של ''חבר''.

3. תודה רבה על תגובתך Tzvika.

3.1 צביקה צודק ואני לא מעוניין ב - C1 ו/או ב - 108 ו/או אייגו ו/או אחר. אני מעוניין ברכבים הנ"ל שציונו עם תיבה אוטומטית.

שאלות:

1. איזה שוק חזק ואמין יותר מבחינת המוכר (נאמר אני) ירצה למכור את הרכב החדש בעוד 3 ו/או 4 שנים היכן יהיה לי יותר רווח (פחות ירידת ערך) ב: Kia Picanto ו/או Hyundai i10?

2. לא הייתה התייחסות ל - Kia Picanto Sport 2015, אשמח לקבל דעות עליה בבקשה.

אשמח לקבל דעות נוספות מחברי/ות הפורום בבקשה.

עריכה אחרונה על ידי ofri1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליונדאי מושבים עם תמיכה טובה יותר ותא מטען גדול יותר,הסלון נעים יותר תודות לשילוב 2 צבעים.

בדקת גם את הספייס סטאר?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התייחסותך Yulian.

1. יש משהו נוסף שאתה יכול להוסיף על היונדאי מלבד האבזור הפנימי שלה? מה לגבי משבי רוח במהירות של 120 קמ"ש, האם הרכב רועד ו/או נכנס רעש לתא הנוסעים? כאשר הדגם החדש של i10 החל להיות משווק בארץ אתר ''Walla'' עשה מבחן דרכים מעמיק על הרכב וגילו המון בעיות כמו נזילות, רעש מתא המטען ועוד. האם אתה ו/או המגיבים/ות יודעים/ות על כך דבר?

2. לגבי Mitsubishi Space Star, ראיתי את הרכב על הכביש ובתמונות באתר Google ממש לא אהבתי את העיצוב לא הטעם שלי בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא רועד,לא הגעתי לכאלה מהירויות היונדאי,אבל ב פיקנטו הרעש סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השארתי פרטים באתר Hyundai אחה"צ כדי שיצרו איתי קשר על מנת להגיע לפגישה, בטח מחר יצרו איתי קשר.

אני אבדוק לעומק את הנושא של יונדאי i10 החדשה אבל האמת שאני יותר נוטה לקיה פיקנטו בגלל כל מיני סיבות כגון: הריפוד והאחיזה בהגה הדמוי עור, העיצוב החיצוני מבחינת עיצוב פנימי (אני מעדיף יותר את i10), את הזריזות של קיה, מה גם השבע שנות אחריות על הרכב ויתרון נוסף שאם אני אחליט לרכוש קיה פיקנטו מודל 2015 אני יכול בשנת 2016 להחליף אותה לדגם החדש (עיצוב חיצוני ופנימי שונה לחלוטין) של הקיה המעוצבת מחדש.

בנוסף, אני חושב שהשוק של הקיה יותר חזק ואמין על פני i10 (נראה לי, לא מבין בזה).

כעת אני מבולבל. לאחר הפגישה והנסיעת מבחן על יונדאי i10 נראה כיצד אני אתקדם.

עריכה אחרונה על ידי ofri1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירסאות הבכירות יש להם מנוע דומה.

קח בחשבון של הגה עור יש נטיה עם השנים להתקלף.

האחריות מותנת בטיפול במורשה,נכון שהיום לא חייב לטפל ב מורשה יבואן אבל אי אפשר לדעת אם יערימו קשיים בגלל זה.

לא הבנתי את עניין ההחלפה של מודל 2015 ב2016,אתה מתכוון טרייד אין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי מסתכם בנהיגה בI10 דור קודם (מנוע 1.2) וכמה פעמים שיצא לי להיות נוסע בפיקנטו וI10 חדשה פה ושם.

הפנים של הI10 באמת העלה את הרף לכל הקטגוריה , לפני זה הוא היה רק אפור אפור ואפור, מבחינת מנועים אני מאמין שהם דיי דומות.

יש הרבה תלונות על הצריכת דלק של הפיקנטו האוטומטית והשוק רווי בה לעייפה.

הI10 יצאה לשוק שנה שעברה והפיקנטו פה כבר מ2012 ולכן היא טיפה מיושנת יותר.

מבחינת אחריות כל אוטו ב3 שנות האחריות שלו (או אלה שבאים עם שתיים רק שלא רלוונטים לפה) מקבלים אחריות כוללת.

מבחינת אמינות אין פה משהו יוצא מן הכלל. מנוע 1.2 אטמוספרי מחובר לתיבת 4 הילוכים פלנטרית רגילה, סטנדרטי לגמרי.

אם תחליט ללכת על הפיקנטו, לפחות תמתין עד הגעת מתיחת הפנים, אין טעם לקנות רגע לפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת מה יהיה השוק העתידי של הקיה או היונדאי, נראה לי שהשוק יהיה דומה.

אם אתה רוצה רכב אוטומטי מ-מ-ש חסכוני תוכל להתאמץ קצת ולרכוש הונדה Jazz הברידית 0 ק"מ מליסינג פרטים כאן

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינת את צריכת הדלק כאחד הפרמטרים שחשובים לך. היונדאי טובה בהרבה מהפיקנטו בתחום זה ולמעשה הפיקנטו היא אכזבה גדולה מאוד בנושא וכדאי לך לקחת את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך היא טובה בהרבה אם יש להם מנוע דומה וגיר דומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...