Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות ברכישת סופרמיני, MG3 או סיאט איביזה?

KeyTech
שימו לב! השרשור הזה בן 3376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש סופרמיני ידנית שתשמש אותי בנסיעות לעבודה (60 ק"מ לפעמים גם בפקקים). כיום אני נוסע ביונדאי גטס 2003 ידנית ששימשה אותי נאמנה בעשר שנים האחרונות עם מעט תקלות וצריכת דלק של 1:14 בממוצע.

לאחר מספר בדיקות (שבניהן גם פסלתי את הסנדרו של דאצ'יה) אני מתלבט כעת בין MG3 קומפורט (69900 ש"ח) לבין איביזה AM5 שבמבצע ( 80000 ש"ח).

הסיבות להתלבטות היא האבזור הגבוה ב MG3 לעומת חוסר אבזור בסיאט,החוסר ודאות לגבי תיבת ההילוכים של סיאט, שנתיים אחריות לעומת 3+2 ב MG וכן ה 10000 ש"ח הבדל בניהן. מצד שני הסיאט נוסעת נהדר עם צריכת דלק טובה משל ה MG3, רכב אמין (בהנחה שסידרו אצת הבעיה בתיבת הילוכים) וששומר על ערכו.

אני כרגע נוטה לכיוון ה MG3 והייתי רוצה לשמוע חוות דעת ממי שמבין יותר ממני (שזה כמעט כל חברי הפורום :wink:) האם ישנן סיבות מיוחדות שלא כדאי לי לבחור ב MG3? האם יש פה בעל MG3 שיכול לחוות דעה לגבי המנוע וצריכת הדלק שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הסינית MG3 היא שאין לה ממש נסיון בשוק, ואם אני לא טועה גם המבחני ריסוק שלה לא בשמיים (6 כריות אוויר + 3 כוכבי ריסוק)

זה דיי לומר שהם "קונים" את הרוכשים בכך שיש אבזור מלא.

למה לא ללכת על הספייס סטאר?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברורה לי ההתלבטות בין 2 מכוניות מאותה קטגוריה כשאחת ידנית ואחת לא.

במקרה של צ'מפיון, מעדיף גם לקנות רכב משומש, להרוויח ירידת ערך ולטפל במוסך שאינו מורשה יבואן.

MG רכב מעניין אבל חייב להגיד שמבחינת סחירות עתידית, כמעט לא יכלו ליצור מצב יותר גרוע, ועוד בשוק של היום. גם לובינסקי, גם סיני, גם דגם חדש, גם ידני, גם 3 כוכבים במבחן ריסוק. ברור שאי אפשר לחזות את העתיד, אבל זאת פשוט רמה אחרת של חוסר אטרקטיביות במעמד מכירה.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שום דרך שבה אתה לא מפסיד את המכנסיים שלך עם הרכב הזה. עם כל רכב אחר, צ'יק צ'ק רואים הרבה ממנו על הכביש. ברכב הזה, כבר כמעט שנה יש שיווק ועדיין לא ראיתי אפילו אחת. זה אומר דרשיני.

סתם בשביל שתבין מה זו ירידת ערך אכזרית - הלנצ'יה שלי עלתה כחדשה 128 אלף ש"ח, ואחרי 3 שנים קניתי אותה ב-48 אלף ש"ח.

אנחנו מדברים על 80 אלף ש"ח שנעלמו, וזה עוד ברכב שיש לו מוניטין כלשהוא בארץ, הוא איטלקי ויש לו מנועים מוכחים ובדוקים שמופיעים ברכבי פיאט ואלפא רומיאו.

במקרה שלך, זה רכב סיני, שאף אחד לא מכיר, ואתה עלול להיתקע איתו למשך שנים ארוכות. אני מדבר על רמה של הפסד במכירה עוד 3 שנים שתגרום לך להשאיר אותו לעוד 5 שנים נוספות, רק כדי לשחוק אותו עד לנקודה שזה כבר לא משנה כמה הוא שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות המהירות.

דבר ראשון את הספייס סטאר פסלתי כיוון שהיא קטנה מידי עבורי, (יש לי שלושה ילדים שזקוקים להסעה מידי פעם).

ההעדפה הראשונה שלי היא לרכב ידני, אך במחיר שבו מציעים את הסיאט החדשה לא יכולתי להתעלם ממנה. אם הייתי צריך לבחור בין גרסת ה reference לבין ה MG, אני הייתי בוחר ב MG. (ביצעתי נסיעת מבחן על שתיהן)

אני מסכים שאמינות וסחירות הן גורם משמעותי ברכישת רכב אבל נורא מעצבן אותי שמקבלים רק שנתיים אחריות עבור הסיאט ולפחות כרגע, התפיסה שלי היא לקנות רכב שישמש אותי לפחות לחמש השנים הבאות.

חיפשתי קצת לגבי האמינות של ה MG אך לא מצאתי משהו מיוחד. אני רוצה להאמין שהשילוב בין מחיר גבוה עם סטיגמה לא מחמיאה גרם לכך שלא רואים הרבה רכבי MG, עכשיו שהמחיר אטרקטיבי נשארנו רק עם הסטיגמה....:?

האם יש פה בפורום חברים שרכשו את ה MG?

האם המנוע החדש והטוב יותר של הסיאט, בקיזוז עם האבזור המכובד של ה MG מצדיק תוספת של למעלה מ 10000 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי שרשור על הMG3 לא מזמן, כרגע כפי שהבנתי מהשרשור אין עדין דגמים בארץ חוץ מרכבי תצוגה ונסיעות מבחן.

אני הייתי ממליץ לך לבצע נסיעות מבחן בשתיהן.

החסרון של שתיהן לדעתי הוא משותף, הסחירות העתידית:

באחת השוק מוצף כמו *רא, והשניה סינית ועם ישראל כידוע חי על סטיגמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק אם קיימת אפשרות להסכם רכישה חוזרת של החברה (התחייבות שלהם לקנות ממך את הרכב בעוד כמה שנים במחירון), אם כן אני ממליץ, היה לנו את את הMG 550 לפני כמה שנים והיינו מאוד מרוצים למרות ששמענו עליה הרבה ביקורות לא מחמיאות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי שרשור על הMG3 לא מזמן, כרגע כפי שהבנתי מהשרשור אין עדין דגמים בארץ חוץ מרכבי תצוגה ונסיעות מבחן.

אני הייתי ממליץ לך לבצע נסיעות מבחן בשתיהן.

החסרון של שתיהן לדעתי הוא משותף, הסחירות העתידית:

באחת השוק מוצף כמו *רא, והשניה סינית ועם ישראל כידוע חי על סטיגמות.

לכל שוק יש מגמות, לכל נכס יש ערך. גם הסטיגמה הכי לא מבוססת הופכת לעובדה בשטח כשהיא פוגעת לך בכיס.

מי שקונה רכב מושמץ, מתחזק אותו היטב בו ומחזיק אותו הרבה זמן, יכול להוציא אחלה מחיר לק"מ מהרכב (או עלות תפעולית לחודש, איך שבא לך לחשב). זה פחות מתאים לצעירים שרוצים להתחדש או שהצרכים שלהם יכולים להשתנות מהר ובאופן משמעותי בתקופה של 5-6 שנים. אפשר לעבור ממיני למיני-וואן בזמן הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אבל לא כשמדובר ברכב חדש, שבמחיר דומה ניתן לרכוש רכב מאותו סגמנט אך מיצרן יותר סחיר.

אני אישית רכשתי רק רכבים עם סטיגמות מפוקפקות(משומשים כמובן), לכן אני אוהב מכוניות מושמצות(בעיקר בגלל המחיר כמשומשות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי נסיעת מבחן ב MG ובאיביזה (בשני הדגמים), מנקודת מבטי, הבלתי מקצועית בעליל, נראה כי הביצועים של ה MG דומים לביצועי ה reference , קצת פחות התחברתי לקלאץ של ה MG, אבל זה כבר עניין של הרגל. הנסיעה ב 1200 טורבו הרגישה טובה יותר עם יותר כוח בכל רגע.

כפי שכבר ציינתי קודם, אני מתכנן כרגע להשאר עם הרכב לפחות לחמש שנים וכן, ב MG מאפשרים טרייד אין על הרכב.

עכשיו, כנראה בגלל תמחור נכון יותר, מתחילים לראות קצת MG על הכביש, שכן שלי רכש אחת לפני כשבוע אבל קשה להתרשם מרכב לאחר שבוע, המבחן האמיתי יגיע רק לאחר שנה לערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מתומכי ה-MG, יכול להיות שהרכב באמת חביב אבל אני לא רואה סיבה להמר כשיש מספיק מועמדות טובות.

מה עם קיה ריו ידנית? בדקת?

יונדאי I20 החדשה גם בדרך ותהיה גירסה ידנית עם מנוע 1.2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה מבצע של 60K על הMG3 הבסיסית. עדיין בתוקף? יש ברחוב שלי אחת כזאת אדומה עם כל הניילונים עוד עלייה.

בנוגעלסחירות, במידה ולוי יצחק לא יעניש את הרכב הזה כבר במחירון, אז במקרה הכי טוב תקבל מחירון משוקלל שלו תוכל להוסיף סכום ולהתקדם לרכב חדש של לובינסקי לפי מחירון שורה (חדש). אתה מוזמן להריץ חיפוש ולקרוא אילו הצעות קיבלו אנשים שבאו לטרייד של לובינסקי עם רכבים שלהם. מסתבר אגב, שהשוק של פיג'ו סיטרואן כ"כ קשה, עד שאפילו ביד2 לא מוכנים להשוות את ההצעות הנמוכות של לובינסקי, ואנשים נאלצים לקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר רכב מושמץ, אז משומש, כדי לספוג כמה שפחות ירידת ערך.

ברמת העיקרון, אם הרכב מתאים לך, ואתה יודע שאתה מוכן לנסוע איתו עכשיו 5 שנים ואתה גם יודע שאין שום סיכוי שתמכור אחת כזו בת 5 ביותר מ-10K, אז לך על זה.

אני במקומך הייתי מחפש קיה ריו 1.2, בוגרת השכרה או ליסינג, שזה רכב הרבה יותר מוצלח ופשוט יהיה קצת משומש. לא סוף העולם.

מה שבטוח, לקיה ריו בת 6 יהיה יותר שוק מ-MG בת 5. אם בשורה התחתונה נשאר לך בסוף העסקה עוד 10-15K נוספים, זה בהחלט משהו שיכול להטות את הכף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבצע של ה 60000 עדיין קיים אבל לא נותרו להם רכבים ברמת גימור הנמוכה ולכן האפשרות שנותרה היא רכבים ברמת קומפורט ב 69000.

חיפשתי גם רכבים ידניים מליסינג או מהשכרה אבל הם לא מחזיקים ידני. למעשה אני רוצה לקבל ב 70000 (אפשר גם בפחות :wink:) את הרכב הכי טוב שאני יכול כאשר המבצע על האיביזה קרץ לי בגלל המחיר והרכב שמקבלים.

אולי בסופו של דבר אלך בכלל על רכב שנמצא שנה על הכביש, אם זו פיאסטה או כל רכב אחר, אבל זה כבר דיון אחר לגמרי.

לגבי ה i20 החדשה, היא נראית יפה מאוד והמנוע והאמינות שלה מוכחים אבל לדעתי המחיר שלה יהיה גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...