Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

א.עתידים מוסך מורשה יונדאי - ביקורת שלילית.

1Pizza1
שימו לב! השרשור הזה בן 3354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני רוצה לספר לכם על ה"חוויה" שעברתי במוסך א.עתידים מוסך מורשה יונדאי.

ברשותי יונדאי גטס, שנת 2005 150 אלף ק"מ. קניתי אותה באפריל (9 חודשים אצלי בערך).

הטסט הגיע ואיתו גם ה150K - הגיע הזמן לטיפול שנתי והכנת הרכב לפני טסט.

זהו הטיפול הראשון שאני עושה לרכב, ועם קניית הרכב קיבלת שובר הנחה באחד מהמוסכים המורשים של יונדאי.

אני יודע שלא כדאי לטפל ברכב ישן וזול כמו שלי במוסך מורשה- זה לא משתלם. אבל השובר הזה הוא מה שגרם לי ללכת לשם- טיפול חינם ו15% הנחה על חלפים...נפלתי בפח.

התקשרתי לקבוע תור במוסך א.עתידים בבני ברק, אמרתי לנציגה שאני מעוניין בטיפול שנתי לרכב והכנה לטסט.

שאלתי אותה גם אם אפשר לשלם לטסט אצלהם (אם יש סניף דואר) ובתשובה נשאלתי האם אני גם רוצה שהם יעבירו אותי טסט- עניתי בחיוב.

בנוסף אמרתי שאני רוצה לתקן כמה דברים קטנים- מגבים ואור חנייה.

אמרה לי שהרכב יהייה מוכן עד סוף היום.

הגעתי למוסך.

איך שהגעתי הבחור בכניסה כוון אותי, עצר אותי וביקש ממני את המפתחות- אמר שהוא יחנה את הרכב.

מזל שהייתי צריך לחזור ולקחת את הדברים שלי מהרכב- השאיר את האור דולק.

נכנסתי והמתנתי לנציג שירות משהו כמו 15 דקות.

הנציג הסביר על השובר, מה כולל ומה המחירים וכ'ו- דחף לי נוזל לניקוי פיח וניסה גם לדחוף מים לחלונות, הסברתי לו שלא מזמן שמתי מים למגבים, אין צורך. אמר "בסדר, נוריד". סך הכל עם שובר שאמור לתת טיפול ראשון חינם יצא 650 שקל בערך.

הסביר לי שאין סניף דואר צמוד ואני צריך למצוא סניף דואר ולשלם את הטסט, כיוון אותי לסניף דואר הכי קרוב שהוא מכיר אמר שהוא יתחיל טיפול ומחכה לטופס חתום.

שאלתי אותו לגבי הפרוצדורה שבהוצאת הרכב אחרי הטיפול, כי אני מתחיל עבודה עוד מעט ואני אצטרך לצאת בזמן העבודה.

אמר שייהיה אפשר לחייב אותי טלפונית ואולי אפילו יבדוק את העניין של שינוע הרכב אלי.

אחרי שעתיים של המתנה בסניף הדואר (15 דקות הליכה בערך) חזרתי אל הפקידה ושאלתי לגבי אותו נציג שירות- "בהפסקה, תשאיר את המסמכים על המקלדת שלו".

השארתי ורצתי לעבודה.

כעבור שעתיים וחצי מתקשר- יש בעיה בבלמים האחורים, אנחנו מחליפים לך בלמים סך הכל יעלה 1400~ שקל. (פירט קצת על חריטה והחלפת תוף או משהו)

"בסדר".

לקראת 16:30 אני מתקשר- שאלתי את הפקידה "מה קורה עם הרכב? אני יכול לבוא לקחת?" היא אומרת שהנציג שירות עם לקוח, זורק לה שיש בעיה ברכב ושהוא כבר מתקשר אלי.

15 דקות והוא אומר לי שיש בעיה בכהל הצתה והרכב נכבה בדרך לטסט.

"נורית המנוע דלקה והרכב כבה בדרך לטסט" ...?! אני 9 חודשים עם הרכב הזה, נוסע בו מספיק, לא כבה לי פעם אחת והוא כבה לך בדרך לטסט?"

"אין שום קשר לטיפול שעשינו, בסך הכל החלפנו אטם בורג" או משהו דומה... "הרכב כבה, חיברנו את הרכב למחשב תקלות והופיע תקלה בכהל. הרכב יהייה מוכן מחר, אני אדבר איתך מחר לגבי מחיר של כוהל".

מתקשר אלי למחרת (יום שישי) ב11:30 החלפת כוהל 800 שקל בערך.

בנוסף אומר לי שיש לי בוציות במנוע ושהם יצטרכו להוציא את השמן שהחליפו ולשים חומר מיוחד שמטפל בבעיה במשך כל היום. ככה שהרכבה גם לא יהייה מוכן היום.

אמרתי לו שלא יגע ברכב אני בא לקחת אותו.

"אנחנו סוגרים ב12:00 תמהר"

מתכונן לצאת בלחץ ומבין שאין סיכוי בעולם שאני מספיק.

מתקשר אליו בחזרה ועונה לי הפקידה- הוא יחזור אליך.

חוזר אלי ב12:30!! אני אומר לו שאני מגיע לקחת ביום ראשון.

וככה הייתי בלי רכב כל הסופ"ש.

כשהגעתי לקחת את הרכב (כמובן שבחשבונית הופיעו המים למגבים, התנצל והוריד) שאלתי אותו לגבי הבדיקות "חיברתם את הרכב למחשב רק אחרי שנסעתם לטסט והרכב כבה? לא עושים בדיקות?"

ענה לי שלא.

"איפה אתם עושים את הטסט?"

"סוף הרחוב"

"והאוטו כבה בדרך לשם?"

"כן"

"ולא נראה לך מוזר שעד עכשיו הכל היה בסדר וב2 מטר האלה הוא כבה לך?"

"רכב מתנהג אחרת שמחליפים לו שמן."

עפתי משם..

לקחתי את הרכב- נורית המנוע דולקת...הכנסתי אוטו בריא למוסך חולה.

נוסע בזהירות באיילון למוסך אחר (הומלץ על-ידי בן משפחה) שיחסית קרוב למקום.

הסברתי לו- בוציות במנוע, כהלים, ובבקשה תכין אותו ותעביר אותו טסט.

הסברתי לו מה קרה עם הנורית מנוע והוא אמר:

"איזה מוסך זה? א.עתידים? קורה שבאים אלי כשצצות בעיות אחרי ביקור שם"

אחרי בדיקה אמר לי שכהלים באמת מתריעים במחשב אבל לא כדאי לדאוג לגבי זה- כהל זה 400 שקל (לא 800) וחבל, הם עדיין בסדר, אמר שנסע עם האוטו ולא הרגיש כלום. (אולי היה צריך ליסוע בין הקישון 23 לקישון 30 ואז נכבה לו)

אמר לגבי הנורה של המנוע- כנראה הדליקו לך נורה ולא כיבו אותה. כיביתי לך אותה.

אמר שגם אם הכהל יעשה בעיות הרכב יעבוד על 2 במקום 4 (שכחתי מה..מישהו?) ואין סיכוי שיכבה, מקסימום יקרטע קצת.

(ראו ערך http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?524640-%D7%92%D7%98%D7%A1-%D7%A0%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%A0%D7%93%D7%9C%D7%A7%D7%94-%D7%95%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%95-%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA קרה פעם אחת בעבר)

החליף לי רצועות מנוע (היו סדוקות מאוד).

טסט נפל על כיוון גלגלים- כיוון לי את הגלגלים.

לגבי הבוציות במנוע- אמר שצריך להוציא את השמן ואת הפילטרים כדי לראות אם קיימת בוציות ו"חבל, הרגע החלפת, טיפול הבא כשתחליף שמן נשים חומר לטיפול בבוציות אם קיימת".

הבנתם את זה? צריך להוציא הכל כדי לראות אם קיימת בוציות- משמע שא.עתידים החליפו שמן ופילטרים, התריעו לי על בלמים, בסוף היום התריעו לי על כהל ולמחרת התריעו לי על בוציות כשבוציות היו צריכים לראות ברגע הראשון עם החלפת השמן.

סליחה על הסיפור הארוך.

לסיכום:

1. אל תפלו בפח של השובר.

2. אל תטפלו בא.עתידים- חוסר מקצועיות וחוסר שקיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנות נוספות מהסיפור:

3. אף פעם אל תשאיר רכב לבד במוסך. תמיד תיקח יום חופש מהעבודה, זה יצא לך זול יותר בסופו של דבר.

4. תשלם את הטסט לפני, בצורה רגועה דרך האינטרנט או בסופרפארם בעמדה האוטומטית.

5. תיעזר באחד מחברי הכנופייה בטיפול הבא (ובשאר הטיפולים הבאים אחריו). לעוד פרטים בלינק שבחתימה שלי.

6. קויל או כויל (=סליל הצתה) ולא כוהל.

7. לגבי הבוצה, צריך לפרק מכסה שסתומים ולראות מה באמת קורה בפנים. אם באמת המצב חמור אז גם לפרק קרטר (אגן שמן) ולנקות היטב.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם באמת יש בוצה.

קודם כל- העובדה שאמרו לי את זה בסוף...

קודם מחליפים שמן ופילטרים ואז שואלים אותי אם אני רוצה לטפל בבוצה? ואז מה? מוציאים הכל ומטפלים ומחזירים?

עבודה חאפרית.

דבר שני- לא כתבתי אבל הוא כל הזמן הזכיר, הוא הסתכל במחשב וראה שהרכב לא טופל (לא במורשה בכל אופן) והוא לא יודע מה היסטורית הטיפולים שלו.

הוא ניסה לדחוף לי "כנראה שהרכב לא טופל ובגלל זה יש בוץ".

הבעלים הקודם היה בעל מוסך שטיפל ברכב הזה באופן עצמאי כמו שעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך שאתה לא מכיר, פעם ראשונה אתה שם, ואתה אומר להם "קחו אוטו, תעשו מה תעשו, רק תכבדו שובר"?!

אלוהים ישמור, ידידי, הבאת את זה על עצמך.

אני כשהלכתי לטויוטה, גם עם שובר, עשיתי ליועץ שירות ריאיון טלפוני של 35 דקות, שאלתי על כל פסיק. את הבלמים בדקתי בעצמי לפני שהגעתי לשם, כדי שלא יגידו לי יש ברקסים להחליף ואני לא אדע אם זה נכון או לא. אתה לא יודע מה לשאול? מה להגיד? תמצא חבר שמבין ויעשה לך את הבירורים.

מגבים במורשה? אתה רציני?

ברקסים אחוריים? זה תוף. החלפות זולות יחסית, אבל במורשה ברקסים זה תמיד דבר יקר.

רק לצורך ההשוואה - ב-900 אתה שם דיסקים חדשים ורפידות קדמיות חדשות של פירמות מובילות, ובתוף הרי יש להחליף רק רפידות (אם בכלל צריך...)

תוסף? מוכרים לך במוסך במאה שקל, לך לחנות חלפים עם קצת מיקוח אתה קונה תוסף מעולה ב-60 גג.

"רכב מתנהג אחרת שמחליפים לו שמן." אמת! אבל מתנהג יותר טוב.

"חיברתם את הרכב למחשב רק אחרי שנסעתם לטסט והרכב כבה? לא עושים בדיקות?"

ענה לי שלא.

שקרן. רכב נכבה = צריך לחבר למחשב. משמע - רכב לא כבה ולא נעליים.

במקומך הייתי מדבר איתם. אחרי ששילמת סכום כל כך מכובד בתור שכר לימוד, מגיעה לך לפחות איזה דיפלומה לתלות על הקיר :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אתה צודק וטועה בו-זמנית.

טועה - מכיון שלא מצופה מהלקוח להבין ברמה שמתקרבת לרמת ההבנה של בעל המקצוע, ובכלל זה גם לדעת אילו שאלות לשאול ומה אמורה להיות התשובה עליהן.

צודק - מכיון שאנחנו בישראל...

פות"ש השרשור יצא מתוך הנחה שהמוסך ינהג בו בהגינות על אף היותו לקוח חדש שאינו מבין בתחום. לרוב זה מקובל, אבל שוב: צריך לזכור שבלבנט החוקים מעט שונים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"איזה מוסך זה? א.עתידים? קורה שבאים אלי כשצצות בעיות אחרי ביקור שם"

אמר שגם אם הכהל יעשה בעיות הרכב יעבוד על 2 במקום 4 (שכחתי מה..מישהו?) ואין סיכוי שיכבה, מקסימום יקרטע קצת.

.

קודם כל, מוסך שמלכלך על קולגה שלו, ואף מאשים אותו בנזק בזדון גם ממנו הייתי מתרחק.

ככלל לשיטתי, כל בעל מקצוע בכל תחום שהוא שמשמיץ קולגות, אני בורח ממנו כמו מאש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל לחלוטין את מה שכתבת אלעד, ולכן רשמתי את המשפט "אתה לא יודע מה לשאול? מה להגיד? תמצא חבר שמבין ויעשה לך את הבירורים.".

לחבר שלי הוחלפו בלמים ברכב והתחילו שריקות. בהתחלה נפנפו אותו ב"ככה זה". התייעץ איתי ואמרתי לו שזה לא תקין. או ששמו סחורה זבל או שלא הרכיבו את הלוחיות השתקה כמו שצריך. הוא כבר רצה להחליף שוב על חשבונו. אבל ברגע שהוא התחיל להתעקש מול המוסך, (בהמלצתי, וגם בהמלצת קרוב משפחה שלו), הזמינו אותו למוסך להחלפה נוספת על חשבונם.

אין יותר רעשים.

מסקנה - אל תלך בלי ידע. תמיד תחשוד, תמיד תטיל ספק, ותמיד תפגין הבנה. ככה יזהרו מלנסות להשחיל אותך, כי כאן, בלבנט, החוקים אכן שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...