Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעת מבחן קצרה בספורטאז' 1.6 החדש

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 3340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני פותח שרשור חדש, ( ולא ממשיך את הקודם בנושא שהפך עמוס בבולשיט), לנסיעת מבחן שערכתי היום באוטו.

משקל הרכב: 1397 ק"ג. הספק 133 כ"ס, 16.5 קג"מ ב 4850 סל"ד.

לשם השוואה:

קיאה סול שוקלת 1320 ק"ג - מנוע זהה.

קיאה פורטה שוקלת בין 1285-1370 - מנוע זהה.

טויוטה קורולה שוקלת 1290 ק"ג, הספק 132 כ"ס, 16.32 קג"מ

בשורה התחתונה, על הנייר, לא אמור להיות מורגש הבדל משמעותי שכן תוספת המשקל שקולה לאדם נוסף באוטו או שניים ממש רזים.

באולם התצוגה - מדובר באותו ספורטאז' מוכר. האוטו מרווח לנוסעים מקדימה, ובראיה של משפחה, כנראה שלא תהיה בעיה להושיב את שלושת הילדים מאחורה. המושבים הקדמיים רחבים ונוחים מאוד. ההגה מתכוונה לגובה ולעומק. המערכת שמגיעה עם האוטו היא מערכת מקורית עם BT שמאפשר גם סטרימינג, כמובן חיבורי USB ו AUX, שליטה מההגה על הטלפון ועל המערכת.

הפיקוד של המזגן הוא מכאני.

סה"כ סבבה לחלוטין, ואין תחושה של "אבא קמצן וקנה לאמא את האוטו הכי שופוני בעיר בהכי פחות כסף"

מכיוון שגם התחרות המשפחתית אינה ממש ארנבות מירוצים, הספורטאז' אפילו פחות. לחיצה מתונה על הדוושה מזניקה את האוטו בקצב התנועה , לחיצה עצבנית בסגנון של pedal to the metal מביאה איתה יונת שלום עם מכתב מהמנוע ששואל אם אתם רציניים, ורק אחרי היסוס קל המנוע מגיב ורץ בסל"ד. השתעשנו בנינו שזו השהיית הטורבו. אבל זה לא. בנימה שוביניסטית - 30% מהנשים שינהגו באוטו לא ירגישו בקיומו של גור ההשהייה הזה, ה- 70% הנותרים ימשיכו להתאפר וזה לא יעניין אותן. ברגע שהמנוע צובר סל"ד הוא רץ קדימה והאוטו מושך כאילו אין מחר. טוב. קצת הגזמתי. אבל מושך בסדר. לא יקמט אספלט בשום כביש בארץ. מושך יותר טוב מהריו הידנית שלי כשאני לוחץ עליה.

עם זאת, שלא יהיו אי הבנות גם היום עם שלושה גברים בגודל מלא (ואף למעלה מגודל מלא), לא היתה בעיה להאיץ, להשתלב ולעקוף את התנועה.

צריכת דלק - קיבלנו את האוטו שנטחן בנסיעות מבחן כל היום עם צריכה ממוצעת של 9.8 ליטר ל 100 ק"מ. איפסנו את המונה, ונסענו כ 20 ק"מ. 3 גברים, קצת פקקים, קצת כביש 4 בשעה 15:00 - לא ממש כביש פנוי. גם לא ריחמתי על האוטו. צריכת הדלק היתה 9.2 ליטר ל 100 ק"מ. אני צופה לצריכה של כ 1:9 - 1:10 בשימוש יומיומי רגוע.

מנקודת המבט שלי מדובר ברכב מעוצב היטב, תנוחת ישיבה שולטת וגבוהה, עדיף לטעמי על עדר הטראקסים/קפצ'ורים שמסתובב כאן למרות שאולי תהיה לו נחיתות בביצועים. אני לא רואה את המשפחה שלי (אישתי, 3 ילדים ואני בסוף) נכנסת בטרקס או בקפצ'ור או במקק. אני בהחלט רואה אותי מעמיס את המשפחה בספורטאז' הזה ונוסע לאילת. רגוע.

כמה מילים על לוק ו'שופוני' - אפשר להסתכל על הרצון להתהדר ברכב מרשים כמוחצנות או רצון להרשים את השכנים / חברים בעבודה וכד'. יש מי שמתהדר בשעון יקר שרק מעטים מבינים כמה עלה, יש מי ששמה עליה בגדי מעצבים מכיכר המדינה, יש מי שדואג להיראות בבית מפואר ומרשים. כל אחד לפי טעמו, ורצונו. אני לא רואה כל פסול לנהוג בכזה רכב (אני רואה פסול בערכות ניקלים מגעילות).

במידה מסויימת אני מסתכל על הביקורת על המהלך של קיאה כהתחסדות לשמה. אתם מוזמנים להמשיך לקנות את המשפחטומטיות וללהג בזלזול על מי שקונה את הספורטאז' הזה. זה יעבור לכם.

מחיר העסקה 135.0 אלף שקל. לטעמי האוטו עדיף על כל האלטרנטיבות המשפחתיות. לעצמי ליום-יום לא הייתי קונה אותו, לאישתי בוודאי שכן. שורה תחתונה לטעמי זו אחלה עסקה. בהשוואה למשפחתית 1.6 'רגילה' - תוספת התועלת מהאוטו עולה על המחיר שאתה משלם ברכב מעט יותר איטי. 99.5% מהנהגים בארץ לא ירגישו בכלל בהבדל.

20150119_145717.jpg20150119_145724.jpg20150119_145604.jpg20150119_145621.jpg20150119_145644.jpg20150119_145659.jpg

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדאשבורד והכיסאות צועקים פשטות יתר.

בקורולה המצב יותר טוב?

בד בתפירה כפולה, הגה מכוסה בעור, פלסטיקה שנראית סבירה.

באיזה שפה הדשבורד צועק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הסאונד נראתה מיושנת עוד לפני חמש שנים בריו. מה העניין עם זה באמת?

אשתי לא מוכנה כזה רכב, לכן זה אומר שאני אצטרך לנהוג בו - ואין סיכוי ;-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. יש מערכת מולטי מדיה. לא היתה ברכב ההדגמה.

אישית, אני לא בטוח אם אני לא מעדיף את המערכת המקורית.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הסאונד נראתה מיושנת עוד לפני חמש שנים בריו. מה העניין עם זה באמת?

אשתי לא מוכנה כזה רכב, לכן זה אומר שאני אצטרך לנהוג בו - ואין סיכוי ;-)

אולי מערכת הסאונד נראית מיושנת משהו, אך היא מנפיקה צלילים וקליטת רדיו עדיפים לאין ערוך על אלו של המולטימדיות ב 50$ המותקנות במכוניות יונדאי.

האמת, אני ממש לא מתחבר לאופנה החלולה הזו, ובמחיר שעולה הספורטאז' 2.0 אפשר לקנות מכונית סאלון משובחת כסקודה סופרב, שעולה על הקאיה בכל אספקט אפשרי, למעט אפקט השופוני.

וכאן מתגלה היתרון עיקרי שלו, ומי שלא מאמין מוזמן יום שישי לחנייה של ביה"ס שבו לומד בני, תראו במו עינכם איך ההורים עושים דאווינים אחד על השני, למי יש יותר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקורולה המצב יותר טוב?

בד בתפירה כפולה, הגה מכוסה בעור, פלסטיקה שנראית סבירה.

באיזה שפה הדשבורד צועק?

תאמין לי שאני רק צוחק מהתגובות האלו ואני רק לומד לאהוב את הפורום הזה יותר.

אתה ממש לא פגעת בי, כי אני בעצמי לא מת על הקורולה החדשה בלשון המעטה.

אגב, יכולתי לכתוב שהעיצוב על הפנים לעומת X רכב, אבל איפה ראית שהשוויתי משהו?

פשוט יחסית לג'יפונים אחרים זה נראה פשוט מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, אני ממש לא מתחבר לאופנה החלולה הזו, ובמחיר שעולה הספורטאז' 2.0 אפשר לקנות מכונית סאלון משובחת כסקודה סופרב, שעולה על הקאיה בכל אספקט אפשרי, למעט אפקט השופוני.

וכאן מתגלה היתרון עיקרי שלו, ומי שלא מאמין מוזמן יום שישי לחנייה של ביה"ס שבו לומד בני, תראו במו עינכם איך ההורים עושים דאווינים אחד על השני, למי יש יותר.

חן, תנסה להתחבר לראש של מי שקונה את המכוניות, לא לראש שלך.

זה גבוה (תחושת שליטה). יש אחריות רחבה. מוניטין אמינות. לא מתכופפים לקשור את הילדים באוטו. נוח לצאת. נוח להיכנס.

עכשיו לך תמכור לאחד כזה סקודה.

זה סבבה לאהוב את עמנואל הלפרין בערוץ 1. הוא פשוט לא מדבר להרבה אנשים. הרוב יעדיפו את שאולי מהפרלמנט. אני ביניהם. עממי כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיש יתרונות למבנה הגבוה של רכבי הכביש-שטח האלו, וישנם כאלו שזה עשוי להתאים להם.

אבל כמכונית, יש אופציות עדיפות עליה עשרות מונים, ובכל אספקט אפשרי.

סע בסופרב ואחר כך תעבור לספורטאז', ותבין.

לפחות בגירסת ה 4X4 יש הגיון מסויים, בכל זאת היא יכולה לרדת לשבילים ואפילו מעבר לזה (אבל רק אתך..), לגרסת ההנעה הכפולה יש עבירות של כורסת טלוויזיה, מה עוד שאף אחד לא ממש ינסה לרדת איתה אפילו לשבילי קק"ל.

ואגב הומור, אין לי בעייה לא עם עמנאול הלפרין ולא עם שאולי מהפרלמנט, כל עוד זה שנון וברמה גבוהה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה איך אנחנו חושבים הפוך.

בניגוד לדעתך אני לא מסוגל לתפוס למה שמישהו יקנה את גירסת ה 4X4 של זה, אלא אם הוא חי בצפון איטליה / שוויץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...