Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קהילת בוני לגו הנדסי בישראל?

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 3356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם. האם ישנה בארץ קהילת מבוגרים שבונים דגמי לגו הנדסי (Technic)? שאלתי נובעת מכך שאני זקוק לחלקים מסוימים (אין לי בעיה שיהיו משומשים); ברור שבחו"ל יש הכל, אך להזמין מחו"ל לוקח זמן ומשלוח עולה מן הסתם כסף.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלק העליון זה מיקרו-מוטור קטן ונדיר...כך שהמלצתך לא ישימה...

לגבי החלק השני, אכן ניתן להדפיס כזה חלק, אבל רכישה שלו כל כך זולה, שחבל להתאמץ ולהתעסק עם קובצי תלת-ממד, הדפסה וכו'.

אני לא בנוי ו/או רוצה לרכוש מדפסת תלת-ממד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אפשרות לקנות מדפסת 3D, אפשר למצא ברשת קבצים להדפסה של כל מיני חלקים ללגו לבד.

"לא קונים פרה בשביל כוס חלב".

מה גם שהדפסה במדפסת 3D לא תייצר חלקים באיכות, באפיצות ובגימור של injection molding כמו חלקים מקוריים של לגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שני החלקים האלה יש לי באוסף (איפשהו), אני אפילו זוכר באיזה דגם הם הגיעו, משאית גרר כזו.

אבל אני ממש מצטער, הם לא למסירה או למכירה, סורי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כילד שיחקתי המון בלגו, רגיל ואח"כ לגו הנדסי, אבל זה נגמר קרוב לצבא וההורים שלי נתנו את הלגו שישב מספר שנים בחוסר שימוש.

היום יש לי הרהורי כפירה חדשים על בנייה של פרוייקטים בלגו.

אני חייב לשאול - מה אתם עושים עם הלגו ? זה בשבילכם או בשביל הילדים ?

יש גם מבוגרים שבונים בשביל עצמם ולא בשביל הילדים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום יש לי הרהורי כפירה חדשים על בנייה של פרוייקטים בלגו.

לגמריי.

האוסף היום מאופסן וברור לי שאחזור אליו יום אחד, אם זה כשיהיה ילד או בלעדיו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגו טכני זה הדבר! שולטץץץ!!!1

ברצינות, אני חושב שלילד זה הדבר שהכי ממחיש איך עובדים כל מיני מנגנונים מכניים.

לי בתור ילד היה את זה:

http://www.technicopedia.com/8860.html

ככה הבנתי איך עובד מנוע, מתלים, גיר, מסרק הגה. רק עם הדיפרנציאל שיחקתי יומיים.

לבנות בלגו הזה היה אחד הדברים שהכי אהבתי.

היום יש לי שני דגמים קטנים, אחד של שופל ואחד של משאית הרמה.

לפות"ש, לא מכיר קהילה של חובבי לגו טכני, אבל אולי בעקבות השרשור...

מציע לך להזמין את החלקים מאיביי.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור ילד בשנות השבעים והשמונים, קיבלתי מחו"ל המון לגו, מרביתו לגו הנדסי. זה דבר מדהים - חינוכי ומאתגר ברמות. מאז שהייתי נער ובוודאי בוגר, השבעתי את אימי שלא תמסור את כמויות הלגו שהצטברו. היום אני מודה לה! על כל פנים, זה מדהים איך שלושת ילדי מאד מתחברים לזה (ואגב, שניים מילדיי הן בעצם בנות, וגם הן מתחברות ללגו!), ומזה מספר שנים שאני בונה דגמי לגו הנדסי מאתגרים, משוכללים, ממונעים וקשים למדי. זה מסב לי הנאה רבה מאד, רק מה - זה תחביב יקר, ולכן אני מנסה לצמצם עלויות היכן שניתן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להורים שלי יש עדיין הלגו שלי, שנרכש בהדרגה בין השנים 1961-1966. כמובן נרכש בחו"ל, שכן היבוא לישראל התעכב בשנים רבות ודומני שהחל רק בשנות ה-70 ואפילו לא המוקדמות.

אז עדיין לא היה לגו הנדסי, ואת הבניות המכאניות עשיתי ב-Meccano. מאות אם לא אלפי מנופים.

למכאנו היתה גם גרסת פלסטיק.

כל המשחקים קיימים עד היום (בעצם, לא בטוח לגבי הפלסטיק-מכאנו), אבל עם השנים הצטברו עיוותים שפגמו בשימושיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sperial, תבורך חבר.

זרקת אותי 30 שנה אחורה, המכנו הזה היה אחד הדברים המהנים בילדותי.

היו לי הרבה חלקים וחוברות (שנאספו בעמל רב במהלך השנים) שמסבירות איך לבנות כל מיני דברים מטורפים: מנופים, מכוניות, מכונות שונות ובעצם מה לא.

אני זוכר שהייתי מחכה שבועות לחוברות הרכבה חדשות וסטים שקנו בשבילי בחו"ל.

בארץ, אני לא זוכר שהיה את המשחק הזה לעוד מישהו.

אגב, חלקים עקומים אפשר ליישר די בקלות ולהשמיש אותם שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה פתחנו קבוצת וואטסאפ לעניין. כרגע יש ארבעה חברים ששניים מהם בעיקר פעילים.

תן לי מספר טלפון ואצרף אותך. ככה ככל שיש עוד שמפרסמים זה ידרבן ויגדל ולאט לאט יצאו ממחבואיהם כל המבוגרים שעדיין "משחקים" בלגו.

לי באופן אישי יש מספר mocים ומספר modים

Moc - my own creation

Mod - מודיפיקציה לדגם קיים.

אחד מהם הוא moc גמור סופי של הג'יפ בסרטון:

השני שבתמונות גם moc כאן לא גמור כי אין לי חלקים לטריילר עדיין. כשיהיו ואסיים לבנות את המשאית נעשה וידאו.

IMG_205262010288116.jpeg

IMG_205258404827366.jpeg

IMG_205254084219905.jpeg

IMG_205245957030818.jpeg

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...