Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום קצר: 3 שנים עם גולף GTI.

`Infinity
שימו לב! השרשור הזה בן 1598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז נפרדתי היום מה GTI שלי אחרי 3 שנים שהיא בבעלותי וחשבתי להעלות סיכום קצר של העלויות תחזוקה של הרכב.

כאמור, הרכב היה אצלי 3 שנים בדיוק ועברנו ביחד 45 אלף ק"מ.

אני היד השנייה של הרכב, כשקניתי את הרכב היה צורך לעשות יישור קו גדול שהגיע לכמעט 8K ש"ח.

טיפולים עשיתי אצל מוסך רון, כל 10K ק"מ. אף פעם לא יצאתי בפחות מ 1000 ש"ח.

תקלות משביתות לא היה אף פעם, חוץ מפעם אחת שמשאבת הדלק החזירה את נשמתה לבורא ונאלצתי להגיע לרון על גרר.

אחרי שנה וחצי דפקו לי את הרכב בחניה (מכה יחסית רצינית, הוחלף פגוש, כנף ופנס), כמובן לא הושארו פרטים ונאלצתי לתבוע את הביטוח, ההתבאסות הייתה מאוד גדולה ומאותה נקודה לא הצלחתי ליהנות מהרכב כמו מקודם.

מרבית התקופה הרכב היה סטוק לגמרי, לפני כמה חודשים נשברתי ושמתי צ'יפ. חוויה מעניינת אבל לא הייתי עושה את זה עוד פעם.

מה ששבר אותי היה עלויות הביטוח שהיו מאוד מאוד גבוהות (10K למקיף וחובה), דווקא השנה בעזרת המלצה מפורום ואגית מצאתי ביטוח שהוזיל לי בחצי (!!) את העלויות.

מרבית הנסיעות שלי היו בינעירוניות, אז הממוצע צריכת דלק שלי היה יחסית סביר. 1:11 בבין עירוני 1:8 בעיר. הובחנה הרעה בצריכת הדלק אחרי צריבת הצ'יפ.

בסופו של יום, למרות עלויות התחזוקה היחסית גבוהות, זה התקזז מול ירידת הערך האפסית. הרכב נמכר כמעט באותו סכום שהוא נקנה (הפרש של אלפים בודדים).

אני לא חושב שאפשר למצוא חבילה יותר מושלמת מה GTI, שבאמת מציעה את הכל בחבילה אחת. בטח ובטח אם מסתכלים על השנתון שבאותה תקופה כמעט ולא היו לה מתחרים. מה שהכי ביאס באוטו זה העיצוב שלו (גם הפנימי וגם החיצוני), שזה משהו שהוא מאוד חשוב בשבילי.

מצ"ב טבלת עלויות תחזוקה ותמונות אחרונות של הרכב לפני הפרידה:

Untitled.jpg

20141224_164503.jpg

20150113_103533.jpg

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה רבה על השיתוף.

טוב לשמוע שמכרת את הרכב בהפרש לא גדול למה שקנית, אפילו שהוא עבר תאונה. רואים ששמת הרבה כסף על הרכב ובא מישהו שידע להעריך את השווי של זה.

שתי שאלות:

למה בדיעבד לא היית שם צ'יפ?

למה לא יכלת להינות מהרכב כמו מקודם אחרי התאונה? היה שינוי בביצועים?

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מעניין אם העלויות זהות למה שמוציאים שאר בעלי ה gti

איזה שנה הרכב? עושה רושם שהוצאת הרבה כסף על הטיפולים...

מה היה מחיר הרכישה אם אפשר לשאול? ויותר מעניין לאיזה רכב אתה עובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף.

מסכים איתך שהגולף נותנת חבילה משתלמת למי שמחפש רכב ספורטיבי בטווח המחירים הזה.

למה לא היית שם צ'יפ? אני שואל כי גם אני מתלבט בקשר לזה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר, צמיגים וצ׳יפ זה לא עדות ליוקר אחזקה.

מכונית ספורטיבית עם 130,000 ק״מ ובמיוחד שיש פה יישור קו... העלות לא מטורפת.

תודה על השיתוף. מצטרף לשאלה מי היורשת?

איך ההשוואה בין הצמיגים השונים?

איזה גיר יש לגולף?

עריכה אחרונה על ידי shayy

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על השיתוף.

טוב לשמוע שמכרת את הרכב בהפרש לא גדול למה שקנית, אפילו שהוא עבר תאונה. רואים ששמת הרבה כסף על הרכב ובא מישהו שידע להעריך את השווי של זה.

שתי שאלות:

למה בדיעבד לא היית שם צ'יפ?

למה לא יכלת להינות מהרכב כמו מקודם אחרי התאונה? היה שינוי בביצועים?

לא הייתי שם צ'יפ מהחשש שזה ישפיע על האמינות. התוספת בכוח מאוד גדולה ומרוגשת, אבל מתרגלים לזה תוך ימים בודדים ואז אין יותר אפקט לצ'יפ וזה הופך מהר מאוד ללא רלוונטי.

לא היה שינויים בביצועים, המכה הייתה קוסמטית בלבד. אבל הרכב היה ללא תיקון צבע בודד והיה מאוד מושקע מבחינה קוסמטית (שטפה ידנית בבית עם המוצרים הכי יקרים), ולעבור ממצב כזה למצב שבו יש לי פנס אחד חדש ופנס ישן וטמבון שלא יושב 100% כמו שהיה מקודם ממש ביאס אותי.

מצבר, צמיגים וצ׳יפ זה לא עדות ליוקר אחזקה.

מכונית ספורטיבית עם 130,000 ק״מ ובמיוחד שיש פה יישור קו... העלות לא מטורפת.

תודה על השיתוף. מצטרף לשאלה מי היורשת?

איך ההשוואה בין הצמיגים השונים?

איזה גיר יש לגולף?

שי צודק. אם אני משווה את העלויות טיפולים לג'ולייטה (לפי ההיסטוריה אני עדיין לא עשית לה שום טיפול) העלויות בגולף הם מאוד זולות במיוחד בהתחשב בשנתון.

ה T1R היו על הפנים, מרעישים מאוד. את האסמטריק מאוד אהבתי ושמתי כאלה גם על הג'ולייטה.

בינתיים אין יורשת, אני אתעלק קצת על הרכבים של המשפחה. אני יותר בכיוון של סופר מיני או מיני סגנון פיאט 500 או אלפא מיטו.

הגולף הייתה ידנית.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה ומקיף.

התיאור שלך על התאונה ומה היה לפני ואחרי מראה רק עד כמה אתה אהבת את הרכב. :-)

סה"כ לפי הטבלא לא נראה שיש משהו כל כך חריג לרעה באחזקה והיא סבירה להוט-האצ' בשנתון וק"מ כזה.

רק דבר אחד בולט לעין וזה מיכל פחם מיכל פחם מיכל פחם...

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה נכון שמיכל הפחם (קניסטר) עלול להפגע אם מתדלקים את המיכל עד הסוף, כלומר ממשיכים למלא גם אחרי שידית המשאבה קופצת?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי נראה מוזר החלפת מיכל קניסטר 3 פעמים ב-45k ק"מ?

היתה בעיה מיוחדת שגרמה לזה?

באמת מוזר. לא הייתה בעיה שידועה לי. בפעם האחרונה שהוחלף (לפני כמה ימים) התרעמתי על כך בפני רון שזאת ההחלפה השלישית שלי. במיוחד אחרי שאופיר אמר לי שזה משהו שמוחלף כל 60K ק"מ. אבל אין לי מושג ממה זה נובע. אולי מישהו מבעלי הידע הטכני (מרק?) יכולים לתרום בנושא.

תודה על השיתוף.

ציינת שיופי חיצוני ופנימי מאוד חשוב לך אבל הוא דיי ביאס אותך, אז מדוע בחרת דווקא בGTI?

למצוא רכב ספורטיבי במצב נורמלי זה משימה ממש ממש קשה. למצוא אחת כזאת ועוד יד ראשונה עם ק"מ סביר, גיר ידני (נדיר יותר מ DSG) ובמחיר הוגן - לא הייתי יכול לסרב לזה. התכנון היה להחזיק אותה לתקופה קצרה, אבל היא היוותה בת לוויה ממש טובה שבסוף נשארתי איתה לתקופה הרבה יותר ארוכה ממה שתיכננתי.

בכל אופן זה לא שיש אופציות אחרות, ההוט האצ' היחידה באותם שנים זה הרנו מגאן II ספורט, ואני מעדיף רכב שנראה בנאלי מרכב מכוער.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה. זוכר שהיו מחשבות לרכוש את שלי. איך אתה נהנה בינתיים מהגו'לייטה? ואיך מתרגלים כ"כ מהר לצ'יפ?

אגב, הביטוח שלך מאוד יקר. זה אולי תלוי גיל? או תאונות בעבר? לי עלה חצי מזה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...