Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום קצר: 3 שנים עם גולף GTI.

`Infinity
שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"נכנסים באמא שלו".

הגיבו בשרשור הזה שלושה בעלי אבארט, חוץ מפותח השרשור. אחד כתב על נוחות, שניים אחרים תהו למה ועל סמך זה כ"כ מפתיע שבן אדם (שגם פירט את השיקולים שלו) העדיף לעבור ל500 מגולף.

בבקשה, אתה מוזמן להכנס לשרשור המקביל על רכישת יונדאי וולוסטר חדשה, ולחפש שם את הדעה שלי על הרכב. לא תמצא. אישית, אני לא מוצא הרבה טעם בביקורות בדיעבד על קניות מסוג זה, בטח לא ברמה של "איך אפשר לעבור מגולף gti ל500?!", כאילו שלא פורטו כאן המניעים; כאילו שגולף gti היא חללית מיקום מקביל וה500 זה טרקטור מהקיבוץ השכן. בטח לא כשהן מגיעות מאנשים שלא טורחים לכתוב על ההבדלים בחווית הנהיגה שלהם ברכבים המדוברים (אולי כי לא נהגו - אני לא יודע).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין כאן ירידה ברמה, כי אם חוויה אחרת.

הגולף נותנת דברים שה500 לא יודעת לתת. פרקטיות, איכות.

ה500 נותנת דברים שהגולף לא יודעת לתת. חוצפה, כיף טהור, חיוך דבילי על הפרצוף כל הזמן.

תתחדש ! אגזמפלר מעולה !

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אתה מוזמן לקרוא שרשורים אחרים. אני שאלתי כקורא מהצד, כי לא הגבתי באותם שרשורים. ככה זה נראה מבחינתי לפחות.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gti מהווה פשרה כשיש לך 458, 458 מהווה פשרה כשיש לך קונינסג, ו500 מהווה פשרה כשיש לך GTI, ככה לפחות אני חושב, ובגלל זה אנשים שואלים, ואני מעדיף דיון כזה מאשר 100 תגובות של "תתחדש", לא שופט ולא מעביר ביקורת, רק שואל ומציג את מה שאני רואה

שתי המכוניות הללו מספיק שונות בכדי שהאחת לא תהווה פשרה בגלל החלפתה ברעותה. אפילו לא צריך לנהוג, די להסתכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוצא הרבה טעם בביקורות בדיעבד על קניות מסוג זה, בטח לא ברמה של "איך אפשר לעבור מגולף gti ל500?!", כאילו שלא פורטו כאן המניעים; כאילו שגולף gti היא חללית מיקום מקביל וה500 זה טרקטור מהקיבוץ השכן. בטח לא כשהן מגיעות מאנשים שלא טורחים לכתוב על ההבדלים בחווית הנהיגה שלהם ברכבים המדוברים (אולי כי לא נהגו - אני לא יודע).

ראשית, לא דיברתי לגופו של רכב, אני בטוח שהאבראת' רכב מצויין, ומודה - לא נהגתי (כן נהגתי על 500 רגילה), כן נהגתי על הGTI,

אתייחס לעניין השאלה שלי (ועוד אנשים שציינו את זה כאן), כשבנאדם פותח פה שרשור, ומגיבים לו לא כפי שהוא רוצה, תמיד נשלפת התגובה "זה פורום ציבורי, אם אתה משתף כאן תהיה מוכן לביקורת", אז למה זה לא המקרה?

שנית, אמנע מלהתייחס לסוגיית הביצועים (למרות שעל הנייר שהGTI יותר טובה בתחום זה), כן אתייחס לשאר - וכאן זו בהחלט ירידה ברמה, בעיקר בפרקטיות. לי דווקא מוזר שהוא לא הלך על הפונטו, אם כבר

כשאתה מתלבט בין ג'ולייטה לGTI או מגאן או אנערף, אפשר להתווכח, אפשר להתדיין, אבל כשאתה יורד ב2 קטגוריות למטה, אפילו שהרכב בגרסת הביצועים, אני חושב שזו סוג של התפשרות, אבל העיקר שפות"ש מרוצה.

אגב - ציטוט של ההודעה הראשונה של פותח השרשור - "

אני לא חושב שאפשר למצוא חבילה יותר מושלמת מה GTI, שבאמת מציעה את הכל בחבילה אחת. בטח ובטח אם מסתכלים על השנתון שבאותה תקופה כמעט ולא היו לה מתחרים."

אה כן ולמען הסר ספק לא הייתה לי אף פעם לא GTI ולא VW כלשהי.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומאכר, קראתי שרשורים אחרים. לא יודע מה אני אמור למצוא בהם, למעט אולי שרשור אחד בו היה ויכוח. אולי אני לא עוקב מספיק, אבל, שוב, אני לא רואה יותר מדי בעלי אבארט שפעילים כאן נכנסים לשרשורים על רכבים אחרים, כדי להוכיח את בעל הרכב ולהסביר לו למה הם יודעים יותר טוב. אני, ככלל, בטח שלא עושה את זה. גם כאן הגבתי, לא כי כ"כ איכפת לי מהמותג, אלא כי מדובר ברכבים שאני מכיר לפחות את חלקם.

maxcher, אני לא חושב שיש הרבה טעם בביקורות בדיעבד ככלל. מעבר לזה שמבאס את הרוכש, זה לא עושה כלום. אבל גם אם אזרום עם הקונספט, ביקורת צריכה להיות מבוסס על משהו קצת יותר ריאלי מ"נדמה לי". לא בטוח שזה המקרה עם כל המגיבים כאן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, אם נניח אני נוהג במרצדס C קלאס, ואז מחליף ללנד-קרוזר, האם אני 'יורד למטה בדרגה' או 'זז הצידה בדרגה'?

מה הקשר השאלה הזו למה הוא 'ירד' מGTI ל500 אבארט', אלו שני רכבים מסגמנטים שונים לחלוטין, שניהם אמנם 'ביצועיסטים' אבל כאן די ניתק הקשר.

אפשר (ואולי גם מעניין) לשאול למה הוא החליף קטגוריה, קרי למה הוא 'זז הצידה', אבל כל התהיות בנוגע לכביכול-שנמוך שלו לא קשורות לכלום, אלו שני רכבים ששונים בכל המהות שלהם...

לפות"ש, כולי קנאה הן על הGTI והן על הABARATH. מאחל לעצמי שאצטרך להחזיק רכב כמו הראשון ואז שיהיו את הקוהונז 'לשנמך' לשני (אני עדיין משועשע מהפועל 'לשנמך' בהקשר של רכב כמו שרכשת...). מברוק!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום השוואה בין הגולף לאבארט'. ללא שום צל של ספק הגולף מכונית יותר טובה, אבל מצד שני היא הייתה ישנה יותר והאחזקה שלה הייתה יקרה. אני רואה את עצמי חוזר עוד כמה שנים ל GTI יותר חדשה אחרי שאני אסמן וי על עוד כמה ספורטיביות (מיאטה ומיני קופר S).

את הפונטו אבארט' אני לא אוהב, היא זהה למיטו ובין שתיהן הייתי מעדיף את המיטו.

אחרי שמכרתי את הגולף תכננתי בכלל לעבור למיני או סופר מיני רגילות בגלל שאני לא נוסע הרבה אבל מהר מאוד הבנתי שאני מעדיף להיות בלי רכב בכלל מאשר לקנות רכב רגיל. האבארט' הייתה פשרה מספיק טובה בין רכב שהוא לא יקר לתחזוקה לרכב שיודע לספק הנאה.

כל מיני פרמטרים כמו נוחות\פרקטיות\מרווח וכו' לא נכנסים אצלי לשיקול בכלל. חשוב לי רק עלויות אחזקה, הנאה מנהיגה ואבזור.

20150313_161047.jpg

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משעשע איך עולם השיח האינטרנטי נראה דומה בכל נושא :)

רציתי לברך על הרכישה ולאחל הנאה מהחוויה [זה רכב חוויתי],

הגעתי עד "

458 מהווה פשרה כשיש לך קונינסג"

:)

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שקטע חזק בהחלטה למעבר למשפחת האבארת' הוא הקטע החברתי. :wink:

כמעט בכל פעם שמישהו מעלה תמונה של הרכב שלו, סובבים אותו עוד כמה אבארתים בתמונה...

בכל פעם שמישהו מתלבט, מזנקים עליו קהל של משכנעים. נותר להוריד (שוב) את הכובע בפני עומר על בניית המותג.

אם אני הייתי צריך לבחור והבחירה היתה מתבצעת בתוך משפחת האבארת' בלבד אין לי ספק שהייתי בוחר בפונטו.

תתחדש ותהנה מהבחירה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקהל המזנק לא בא לשכנע, הקהל המזנק בא להסביר שלא בהכרח שיקולים טכניים פרקטיים עמדו מאחורי ההחלטה לרכוש את פריט הלייף סטייל שנקרא אבארת'.

ואכן, לקבוצה שמסביב למותג יש חלק גדול מאד בהנאה מחוויית החיים הזאת וקרדיט ענק אכן מגיע לעומר גלברט מנהל המותג.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

4 שנים אחרי, האבארט נמכרה השבוע.

היה בנינו יחסה אהבה-שנאה לאורך כל התקופה, מצד אחד היא התאימה לי בול לצרכים, רוב הנסיעות שלי היו בתוך העיר ואפשר להוציא ממנה המון פאן בתוואי כזה. החוויה הכוללת של האוטו היא די כיפית, מקבלים המון תשומת לב מהסביבה, הרעש נחמד מאוד, קל להשתעשע איתה בלי לפתח מהירויות גבוהות, וכמובן מושלמת לחניות בתל אביב.

מצד שני יש את כל החסרונות הברורים מאליהם: צפופה מאוד, בנסיעה בינעירונית במהירויות גבוהות הרגישה לי הרבה יותר חלשה ממה שאני רגיל, קוטר סיבוב של משאית, איכות ההרכבה בסיסית מאוד, קשיחה מאוד מאוד מאוד (ואני רגיל לרכבים קשיחים) וקופצנית.

מבחינה מכנית, מכרתי אותה עם כמעט 150K ק"מ, ולא היו בעיות רציניות, אבל הטיפולים והחלפים כן היו משמעותית יותר יקרים ממה שציפיתי (ציריות, משאבת מים, טיימינג וכו'). את כל ההיסטורית טיפולים מסרתי לרוכש ולצערי שכחתי לשמור לעצמי עותק בשביל לצרף לכאן, אבל אם זה יעניין מישהו אני מניח שאני יכול לבקש מהמוסך להוציא לי תדפיסים חדשים.

הביטוח מאוד זול, בשנה האחרונה שילמתי 3000 ש"ח למקיף ו 1300 ש"ח חובה.

מעבר לכך, הגג נפתח שבק חיים, מנגנון קיפול הכיסאות נשבר בשני המושבים למרות שבקושי השתמשתי בו והמראה החיצונית השתחררה מהמקום שלה.

אם מחזיקי הכוסות זהים ל- 500 רגילה, אל תסמוך עליהם בזמן אמת, הם לא מעניקים יציבות מספיקה לכוס משקה.

לגבי החגורה, שוב מנסיון עם 500 רגילה, זה issue שהפריע לי גם, ללא פתרון.

המחזיקי כוסות (4 במספר ??) חסרי תועלת לחלוטין. כמובן שאף פעם לא למדתי את הלקח לסיים את הכוס, ובאופן קבוע היה נשפך לי קפה באוטו.

גם לעניין החגורה לא התרגלתי, במשך 4 שנים פשוט ישבתי עקום כדי שהחגורה לא תחתוך לי את הצוואר.

כמובן גם שאר הנדסת האנוש לוקה בחסר כיאה לארץ היצור של האוטו:

מערכת הבלוטוס המקורית תומכת רק בשיחות ולא במוזיקה.

אין כניסה AUX אלא רק כניסת DOK.

אין רשימת שירים ב DOK, אפשר רק לעבור קדימה ואחורה כמו בדיסק MP3.

אי אפשר להעביר תחנות רדיו דרך כפתורי ההגה (חוץ ממעבר בין התחנות השמורות), והכפתורים שעל הרדיו עצמו רחוקים מאוד וצריך לזוז עם כל הגוף בשביל להגיע אליהם.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1616 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...