Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש לדעת מה העלויות אחזקה של הפריוס

BassDriver
שימו לב! השרשור הזה בן 3363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קניתי פריוס 2008 לפני כמעט חצי שנה, מה שאני כותב זה מהיסטוריית הרכב שקיבלתי ולא ממש מניסיוני כי עדיין לא עברתי שום טיפול באוטו.

הרכב שלי עם 180,000 ק"מ ומסקירת ספר רכב שקיבלתי החשבוניות שם נעות בסכומים מ -500-600 ש"ח לטיפול קטן ועד כ 1,600 ש"ח לטיפול גדול, הכל במוסך יבואן.

מברור שעשיתי בזמנו טיפולים כל 15,000 ק"מ בעלויות רגילות כמו כל רכב אחר. מספר נקודות מעניינות:

1. לאחר שתגיע ל 100,000 ק"מ או 5 שנים, נגמרת האחריות על המצבר ההיברידי וחידושה עולה 300 ש"ח לשנה או 15,000 ק"מ.

2. החלפת בלמים בתדירות נמוכה מאוד, מחזיקים בערך פי שניים מרכב רגיל.

3. החלפת מצבר רגיל (מצבר 12V ולא המצבר ההיברידי) בתדירות נמוכה מאוד, אצלי הרכב מודל 2008 עדיין עם המצבר המקורי.

4. ביטוח- מאוד זול, היה לי לפני כן סיוויק שנת 2000 וכשהסבתי את הביטוח לפריוס קיבלתי החזר.

5. אין לרכב טיימינג.

6. החלפת פלגים אירידיום בעלות 700 ש"ח כל 90,000 ק"מ. (מייקר את טיפולים 90,180,270...).

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד ל-SPRING על התגובה המפורטת.

מהניסיון הקצר שלי (חצי שנה) עם פריוס מהדור הנוכחי (בניגוד ל-2008):

* טיפול שעברתי בשבועו שעבר (75K) עלה במורשה 736 ש"ח + החלפת רפידות בלמים קדמיות שהקפיצו את זה ל-1350 ש"ח (!). שחיטה לכל הדעות אך הרכב באחריות עקב קניה מהטרייד אין שלהם ולכן העדפתי לטפל אצלם בשלב זה.

* אותו תשלום של 300 ש"ח כל 15,000 בעבור הארכת אחריות למצבר ההיברידי (מה שלא יקרה ב-2013 עם 30,000)

* טסט שנתי עלה 2000 ש"ח ככל הנראה כיוון שנפח המנוע הוא 1800 סמ"ק

* צריכת דלק ממוצעת אצלי עומדת על 5.2 ליטר ל-100 ק"מ בנסיעה משולבת. הטובה ביותר שהצלחתי להגיע אליה הייתה 4.8 ק"מ וכללה תוואי הררי בדרך. אפשר להגיע לתוצאות טובות יותר ככל הנראה אך העצבים שלי לא מאפשרים זאת.

אפשר לשאול למה אתה מתעניין דווקא בפריוס ולמה אתה מצפה מהרכב? מכיר/חווית נסיעה/נהיגה באחת?

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ל SPRING ול Slow Sprinter. אני מתעניין משיקולי חסכון בעיקר. וגם מחפש להתחדש בטכנולוגיה מודרנית. לא נהגתי - רעיון טוב לנסות לפני שממשיכים. עושה רושם שההוצאות דומות לרכבים חדשים אחרים. אני צריך לחשב באקסל מה משמעות הצריכת דלק הזו להוצאות בנסועה של 20,000 ק"מ לשנה משולבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שאגרת הרישוי נקבעת ע"פ קבוצת רישוי = לפי ערך הרכב כחדש, ולא לפי נפח מנוע.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שאגרת הרישוי נקבעת ע"פ קבוצת רישוי = לפי ערך הרכב כחדש, ולא לפי נפח מנוע.

פריוס בקבוצת רישוי 4.

צריכת דלק: מבדיקה מדוייקת לפי חשבוניות בזמן התדלוק מתקבל 1:19 (מתועד באקסל), נסיעה שהיא 60% עירוני. אגב: המד בלוח שעונים קצת אופטימי ומציג לי 1:20.4 (4.9 ל 100 ק"מ).

טיפולים: SLOW הציג מחירי טיפולים קצת יקרים, אבל זה כמו כל רכב אחר שמטופל במוסך יבואן שהוא בהגדרה קצת יקר. החיסרון ברכב הזה שמתבקש לעשות טיפולים במוסך היבואן בגלל המורכבות שלו. אישית, אני לא מתכוון להיות לקוח שבוי של מוסך טויוטה (בטח לא באשדוד), במועד העברת הבעלות קיבלתי בדואר שובר של 250 ש"ח למוסכי טויוטה, אני אעשה את הטיפול הראשון בטויוטה ואז נראה.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ל SPRING ול Slow Sprinter. אני מתעניין משיקולי חסכון בעיקר. וגם מחפש להתחדש בטכנולוגיה מודרנית. לא נהגתי - רעיון טוב לנסות לפני שממשיכים. עושה רושם שההוצאות דומות לרכבים חדשים אחרים. אני צריך לחשב באקסל מה משמעות הצריכת דלק הזו להוצאות בנסועה של 20,000 ק"מ לשנה משולבת.

הרכב שאתה מתעניין יותר מתקדם משלי, דור 3, צפה לצריכת דלק של 1:20 לפחות, כמובן שתלוי בסגנון הנהיגה שלך.

בשנה 20,000 ק"מ נדרש 1,000 ליטר שזה בערך 7,000 ש"ח.

ברכב משפחתי סטנדרטי יצא לך כפול כך שפחות או יותר צפה לחיסכון של 6,000 עד 7,000 ש"ח בשנה.

דבר נוסף, היתרון הגדול של הפריוס זה השקט!!!!!!!!, אתה מתקרב לצומת, לקראת עצירה מנוע הבנזין נכבה ובזמן ההמתנה ברמזור אתה נהנה משקט משכר, מצאתי שזה אחד הדברים הכי מהנים ברכב הזה.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל משמעותי בנתונים שרשמתם כאן בין הפריוס 1.8 לפריוס 1.5 (שנת 2009 ) ?

עליות אחזקה של פריוס דור 3 מעט יקרות יותר, מחירי החלקים יקרים יותר.

מצד שני צריכת הדלק בדור 3 טובה יותר, תודות למנוע חשמלי גדול יותר וסוללה מתקדמת יותר.

בדר"כ דור 2 בין 1/17 ל 1/19 תלוי בסגנון הנהיגה. דור 3 בין 1:19 ל 1:22 תלוי בסגנון הנהיגה.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח גם לשמוע מכם לגבי ההבדלים עצמם בין הדגם 1.5 לדגם של ה 1.8.

מבחינת פנים הרכב, צריכת הדלק, אחזקה, מחירים.

אני שוקל לקנות פריוס (בגלל נסועה של כ 25K בשנה) אבל המחיר הגבוה קצת מרתיע אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה בין דור 2 לדור 3:

צריכת דלק- דור 2: בין 17 ל 19, דור 3 בין 19 ל 22, הכלל כמובן תלוי בסגנון הסיעה.

עצמה- תודות למנוע גדול יותר וסוללות מתקדמות יותר, דור 3 מהירה יותר ומאיצה טוב יותר, בא לידי ביטוי בעיקר בנסיעות בינעירוניות. שלא תטעה גם דור 2 מאיצה מצוין, הכל יחסי.

נוחות- לי אישית הדור 2 נוחה יותר. ורק מהרכבים שאני נסעתי להפתעתי היא שקטה מהדור 3 יותר ונטולת קרקושים לחלוטין.

לסיכום: דור 3 איכותית יותר וחזקה וחסכונית יותר מדור 2 אולם פחות נוחה ושקטה במעט. אני בחרתי בדור 2 בגלל פערי מחירים עצומים. במקרה שלי כדי לבחור בדור 3 הייתי צריך להוסיף כ 30,000 ש"ח שזה היה מעבר למה שהיתרונות שלה מוערכים בעיניי ומעבר ליכולתי.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין השקט אנחנו קצת חלוקים כיוון שאמנם הרכב שקט מאוד בעיר ובכלל בעל בידוד טוב של רעשי מנוע אך רעשי הצמיגים/רוח שחודרים לתא הנוסעים קצת מציקים לי.

הם כלל לא חריגים ונמוכים מאלו של המאזדרות מהדורות הקודמים או רכבים קוריאניים. יכול להיות שזה משהו אישי אצלי אבל בזמן האחרון אני מחפש את השקט ברכב (אולי התרגלתי מהסופרב?).

הדור השני (1.5) והשלישי (1.8) הם רכבים שונים לחלוטין למרות הדימיון במראה. מלבד נפח והספקי המנועים והמצברים היה את ההבדלים הבאים:

קודם כל בדור השני היו שתי רמות גימור. המפוארת (LUXURY) כללה מושבי עור ומערכת מולטימדיה מקורית עם מצלמת רוורס. גם הדגם הפשוט כלל מסך צבעוני לא קטן ששימש כמחשב דרך אבל הרדיו-דיסק היה נפרד ולא תמך ב-MP3.

בדור השלישי יש רק רמת גימור אחת ויש הבדלים קלים בין גירסאות 2009-2012 ו-2012 ועד היום.

ראשית מה יש בדור השלישי לעומת השני - גישה לרכב ללא מפתח, מערכת תצוגה עילית על גבי השמשה, תמיכת גב תחתון חשמלית במושב הנהג, מערכת לחצני הגה חכמה שמציגה את הבוררים על גבי המסך בטכנולוגיית מגע (גימיק שנועד כדי שלא יסירו את העיניים מהכביש).

קיימים 4 מצבי נהיגה - רגיל, ECO לחיסכון, PWR לביצועים ו-EV להינע חשמלי בלבד.

המראות מתחממות (מפשירי אדים), בכל סוכך שמש מראת איפור עם תאורה.

ישנם יותר תאי אחסון לעומת הדור הקודם, מלבד תמיכה ב-MP3 ישנו חיבור AUX ושני שקעי 12V.

ישנם פנסי ערפל קידמיים.

בנוסף במערכת בקרת האקלים ישנו כפתור יוניזציה שמנטרל את האבקנים בתא הנוסעים.

כל 4 החלונות החשמליים אוטומטיים.

קיימת תאורה פנימית נוחה מאוד כולל נורת LED לבנה שמאירה בעדינות בלילה.

באיזשהו שלב ב-2012 אם אני לא טועה (ב-2013 בוודאות) ביצעו מתיחת פנים קלה ותוספות אבזור - בקרת שיוט (אפשר להוסיף עצמאית בעלות זעומה כמו שאני עשיתי), הגה מצופה עור, שילוב של עור (לדעתי סינטטי) במושבים ובמשענת היד שקיבלה עיצוב קצת שונה, מראות מתקפלות חשמלית, פנסי DRL בנוסף לפנסי הערפל בחזית (עיצוב שונה של הפגוש), עיצוב שונה של הפנסים האחוריים ועיצוב שונה של חישוקי הגלגלים (צבע שחור+טסות מגן בעיצוב שונה) ומערכת מולטימדיה.

מערכת המולטימדיה זה סיפור בפני עצמו. זו שמציעים כאן היא סינית בהתקנה מקומית. לא מביאים לארץ את המערכת המקורית של הפריוס לצערי הרב (מגיעה עם דיסק קשיח, דיבורית טובה, מצלמת רוורס מקורית ומערכת עזר חניה מתקדמת מאוד).

זו שמתקינים בארץ מגיעה עם מצלמה גם כן ואפילו יש בה טלוויזיה מובנית וכמובן תוכנה לניווט וכל הדברים הסטנדרטיים.

שלל האופמיוצ המעניינות שקיימות בפריוסים בחו"ל לא מוצעות בארץ (גג סולרי למשל), ככל הנראה בגלל שהמחיר גבוהה גם כך.

בשורה התחתונה - אבזור לא רע עם דגש גדול על בטיחות. הרכב נוח (לי) ומרווח ואני בהחלט נהנה ממנו אך הוא חוויה שונה לעומת רכבים "קונבנציונליים".

זו פעם ראשונה שנתקלתי בגיר רציף ולמרות שהוא טוב לפעמים חסר לי המשחק עם הידית (אפילו אם זה רק טיפטרוניק). קיימת תחושה מסויימת של כובד שמורגשת בעיקר בבורות או עלייה/ירידה ממדרכות. הפלסטיק קשיח מאוד ומרגיש זול ואני באופן אישי בשוק כל פעם מחדש מזה שיש מערכת תצוגה עילית מעולה אבל אין ממסר מסכן שמכבה את האורות עם/בלי השהייה כאשר מכבים את המנוע.

מהיתרונות הבולטים, חוץ מצריכת הדלק, הנוחות ותא המטען הנהדר זה המזגן שמתפקד יופי גם בעיר מרגע תחילת הנסיעה בגלל שהוא מונע באמצעות חשמל ולא קשור בשום צורה לסל"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה בין דור 2 לדור 3:

נוחות- לי אישית הדור 2 נוחה יותר. ורק מהרכבים שאני נסעתי להפתעתי היא שקטה מהדור 3 יותר ונטולת קרקושים לחלוטין.

.

לעניין השקט אנחנו קצת חלוקים כיוון שאמנם הרכב שקט מאוד בעיר ובכלל בעל בידוד טוב של רעשי מנוע אך רעשי הצמיגים/רוח שחודרים לתא הנוסעים קצת מציקים לי.

הם כלל לא חריגים ונמוכים מאלו של המאזדרות מהדורות הקודמים או רכבים קוריאניים. יכול להיות שזה משהו אישי אצלי אבל בזמן האחרון אני מחפש את השקט ברכב (אולי התרגלתי מהסופרב?).

גם אני התרשמתי שהדור 3 קצת רועשת יותר מהדור 2, אנחנו לא ממש חלוקים. מסכים ששניהם הרבה יותר שקטות מהמשפחתיות הסטנדרטיות למיניהן.

אוסיף שהתנהגות הרכב שלי בבאמפים מעוררת הערצה.

סקירה יפה SLOW, זה רק עניין של זמן עד שאני משדרג לדור 3.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה - אבזור לא רע עם דגש גדול על בטיחות. הרכב נוח (לי) ומרווח ואני בהחלט נהנה ממנו אך הוא חוויה שונה לעומת רכבים "קונבנציונליים".

למה הכוונה חוויה שונה לעומת רכבים "קונבנציונליים? במה זה בא לידי ביטוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הכוונה חוויה שונה לעומת רכבים "קונבנציונליים? במה זה בא לידי ביטוי?

כל ה-SET UP של הקוקפיט שונה בטיפונת וגם ההתנהגות. אני אסביר בכמה נקודות:

1. כבר אמרתי ואני אחזור - הגיר הרציף. עבורי זו פגישה ראשונה עם אחד כזה. הוא חלק ויודע לדמות "קיק דאון" כלומר להתאמץ בתגובה לפגשית היכרות בין המצערת לרצפה, אבל זה קצת אחרת ואין שום דרך להעביר הילוכים באופן ידני כי הם בעצם לא קיימים.

אגב, כשלוחצים על המצערת בהילוך N או P הסל"ד של מנוע הבנזין לא עולה, הוא מנוטרל.

2. בלם היד נמצא בכלל ברגל (הבנתי שזה סידור אמריקאי, לא יודע עד כמה זה נכון, אבל נתקלתי בכזה רק בהונדה FR-V).

3. ידית ההילוכים מאוד שונה מהמקובל וממוקמת במיקום גבוה מהמקובל בפרייבטים. שילוב של זה והסעיף הקודם מכניסים אותי להלם כל פעם שאני נוהג במשפחתית רגילה ומתחיל לחפש את בלם היד עם רגל שמאל או את ידית ההילוכים במיקום שהיא לא נמצאת בו ואני נאלץ לשים לב לבורר ההילוכים ממש (בפריוס למשל רוורס זה שמאלה ולמטה עד הסוף ואין שום לחצן קפיצי כמו שקיימים ברוב הגירים האוטומטיים.

4. התגובה למצערת - אני נוהג לנסוע לרוב ב-ECO MODE החסכוני שגורם לתגובה מאוד רדומה למצערת. כשאני נכנס לרכב רגיל שמגיב מהר יותר הנסיעה לפעמים הופכת לקופצנית לפחות עד שאני מתרגל.

5. כל עניין ה-START STOP וההנעה עם כפתור משעשעים. לולא מערכות התראה מצויינות קרוב לוודאי שהייתי שוכח לפחות פעם אחת את הרכב מונע והולך לעיסוקיי. לשמחתי הרכב לא נוסע עם דלת פתוחה, מתריע כשמתרחקים ממנו והוא נשאר מונע, כשהדלת נפתחת והגיר לא משולב ל-P, כשמנסים לנעול את הדלתות מבחוץ כשהמפתח בפנים וכו' וכו'.

6. אין מד סל"ד ברכב, בכלל.

7. הדבר החשוב ביותר - הרכב, במיוחד ב-PWR MODE יודע לתת ביצועים קצת יותר טובים ממשפחתית ממוצעת. זינוק מהמקום, 0-100, וכו'. אבל כל האידאולוגיה של הרכב הזה כל כך שונה שאתה מוצא את עצמך נוהג כמו זקן ומתרכז יותר בצריכת הדלק ובנסיעה רגועה ובטוחה מאשר בביצועים. לדעתי לפחות 50% מהחיסכון בדלק נובעים בכלל מהאפקט הפסיכולוגי כיוון שבכל רגע נתון יש 4-5 אינדיקציות שונות לגבי צריכת הדלק מול העיניים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...