Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה טורבו או גולף GTI

tomercaptain
שימו לב! השרשור הזה בן 7057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל שלום לכולם ברשותי 80k וברצוני לרכוש אחת מהמכוניות הבאות:

איביזה טורבו 2002 או גולף GTI 2000

הבחירה קשה אנא מימכם יעצו לי מה כדאי

ואיזה רכב יותר משתלם להחזיק ויש יותר כוח וכל הדברים מסביב

מה אתם המומחים של הפורום הייתם מעדיפים ?

ישיבה על הכביש כוח וכו כו..

תודה על עזרתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה לי שכבר סיכמתי את זה בעבר, ואם תעשה חיפוש אולי תמצא

גולף GTI מול איביזה טורבו

יתרונות לגולף,

* יותר נוחה

* יותר מפנקת

* תא נוסעים בנוי הרבה יותר טוב

* הרבה יותר מרווחת

יתרונות איביזה,

* זולה יותר ביחס לשנתון

* יותר קלה = יותר זריזה

* סיכוי טוב שתהיה יותר זולה לתחזוקה אם תקנה איביזה חדשה יותר בשנתיים מגולף

* צריכת דלק אמורה להיות טובה יותר, אבל ההפרש די זניח לדעתי

לגבי אחיזת כביש והתנהגות אין לי מידע בנוגע לאיביזה

אני בחרתי בגולף בגלל היתרונות שרשמתי למעלה

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בסרט הזה. אני בחרתי באיביזה.

למצוא גולף GTI שמורה יהיה לך יותר קל מלמצוא איביזה בלי שאסי. כן, עד כדי כך.

אני מסכים עם היתרונות ששי רשם אבל רוצה להוסיף שהתנהגות האיביזה טובה לטעמי. נכון, רבים האנשים שירשמו "לנהוג באיביזה זה רק קו ישר" או "עדיף לא להכנס איתה לסיבובים"...

אני לא מסכים בעליל. לאיביזה יש יציבות נהדרת (!), הגה שמאפשר לך לתמרן כשצריך, תחת שיוצא כשבא לך והרבה כוח (עם צ'יפ).

מבחינת כוח האיביזה לוקחת. דיי בגדול.

אני בחרתי באיביזה בגלל חיבה מוגבלת מאוד לצורתה של הגולף וביטוח \ אחזקה יותר יקרים.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ 2 המכוניות די דומות מהרבה בחינות.

אני בזמנו בחרתי בגולף בגלל הסיבות ששי ציין,

ובגלל חיבה מוגבלת מאוד לצורתה ועיצובה של האיביזה. :lol:

.All Imprezas are equal,some are more equal then others

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם היתרונות ששי רשם אבל רוצה להוסיף שהתנהגות האיביזה טובה לטעמי. נכון, רבים האנשים שירשמו "לנהוג באיביזה זה רק קו ישר" או "עדיף לא להכנס איתה לסיבובים"...

אני לא מסכים בעליל. לאיביזה יש יציבות נהדרת (!), הגה שמאפשר לך לתמרן כשצריך, תחת שיוצא כשבא לך והרבה כוח (עם צ'יפ).

באילו מכוניות אחרות נהגת? נהגתי מעט על האיביזה טורבו. ההגה הוא פולקסווגני לחלוטין = חסר תקשורת כלל. אצל האיביזה הוא אפילו לא מדויק במיוחד או בעל משקל סביר. יש תת היגוי בכמויות (תחת יוצא? בוא לסיבוב בסקסו ואני אראה לך מה זה תחת יוצא :wink: ) והאחיזה מופרעת בהרבה מקרים מקשיחות הרכב בכביש לא מושלם.

נהגתי גם על האיביזה FR החדשה (המחליפה של האיביזה שלך) - אותה גברת בשינוי אדרת, רק אחיזה יותר טובה. מתאים לאנשים מסוימים, לא לי.

מבין השתיים אני משוכנע שהגולף מציגה איכות חיים עדיפה בהרבה ובמקרה הזה כנראה שהייתי לוקח אותה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באילו מכוניות אחרות נהגת? נהגתי מעט על האיביזה טורבו. ההגה הוא פולקסווגני לחלוטין = חסר תקשורת כלל. אצל האיביזה הוא אפילו לא מדויק במיוחד או בעל משקל סביר. יש תת היגוי בכמויות (תחת יוצא? בוא לסיבוב בסקסו ואני אראה לך מה זה תחת יוצא :wink: ) והאחיזה מופרעת בהרבה מקרים מקשיחות הרכב בכביש לא מושלם.

נהגתי גם על האיביזה FR החדשה (המחליפה של האיביזה שלך) - אותה גברת בשינוי אדרת, רק אחיזה יותר טובה. מתאים לאנשים מסוימים, לא לי.

מבין השתיים אני משוכנע שהגולף מציגה איכות חיים עדיפה בהרבה ובמקרה הזה כנראה שהייתי לוקח אותה.

רוני

זה לא משנה באיזה מכוניות נהגתי.

חסר תקשורת לחלוטין הוא לא. גם אם מאוד תרצה. הוא לא הגה של קליאו ספורט (שגם עליה נהגתי לא מעט) ותחת יוצא זה תלוי בכמה אתה מכיר את האוטו שלך.

אני ישמח להרגיש את הסקסו כשאתה נוהג.

אני לא משווה את האיביזה לצרפתייה חמה או למיאטה, אבל חושב שאפשר להתנהג איתה לא רע בכלל.

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה באיזה מכוניות נהגתי.

חסר תקשורת לחלוטין הוא לא. גם אם מאוד תרצה. הוא לא הגה של קליאו ספורט (שגם עליה נהגתי לא מעט) ותחת יוצא זה תלוי בכמה אתה מכיר את האוטו שלך.

זה כן משנה באילו מכוניות נהגת, זה נותן לך בסיס להשוואה.

וחסר תקשורת לחלוטין הוא כן. האם אתה יודע משמעותה של תקשורת הגה?

ותחת יוצא זה תלוי בכמה אתה מטורף :twisted::twisted::wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כן משנה באילו מכוניות נהגת, זה נותן לך בסיס להשוואה.

וחסר תקשורת לחלוטין הוא כן. האם אתה יודע משמעותה של תקשורת הגה?

ותחת יוצא זה תלוי בכמה אתה מטורף :twisted: :twisted: :wink:

רוני

בוא תבהיר לי למה אתה מתכוון כשאתה אומר תקשורת.

מטורפים קופצים באנג'י ועושים צניחה חופשית לא נכנסים להיגוי יתר :-P

מבחינת בסיס להשוואה, אני משווה אותה לגרמניות אחרות ומכוניות אחרות שלא מתיימרות להיות "מתקשרות בטירוף".

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תבהיר לי למה אתה מתכוון כשאתה אומר תקשורת.

מטורפים קופצים באנג'י ועושים צניחה חופשית לא נכנסים להיגוי יתר :-P

מבחינת בסיס להשוואה, אני משווה אותה לגרמניות אחרות ומכוניות אחרות שלא מתיימרות להיות "מתקשרות בטירוף".

דניאל.

קודם כל, אני לא חושב שרק מטורפים עושים צניחה חופשית ובאנג'י (לראיה - אני לא מטורף ועשיתי את שניהם :wink: )

בנוגע לבסיס להשוואה - אילו גרמניות? גולף? פאסאט? A4? A3? כי לב.מ.וו יש דווקא הגאים מתקשרים למדי ברוב הדגמים.

כשאני אומר תקשורת הגה (שים לב - מדובר כאן על תקשורת הגה בלבד, יש גם סוגים אחרים) אני לא מתכוון לדיוק או משקל בהכרח (אם כי הם גם פקטור), אלא לכמות האינפורמציה שזורמת אליך מגלגל ההגה היישר מהגלגלים, שמאפשרת לך לדעת כמה עומס אחיזה צידית מופעל עליהם. להסבר מצוין של זה קרא כאן (תרגום שלי של כתבה מ-CAR):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=431535#post431535

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני לא חושב שרק מטורפים עושים צניחה חופשית ובאנג'י (לראיה - אני לא מטורף ועשיתי את שניהם :wink: )

בנוגע לבסיס להשוואה - אילו גרמניות? גולף? פאסאט? A4? A3? כי לב.מ.וו יש דווקא הגאים מתקשרים למדי ברוב הדגמים.

כשאני אומר תקשורת הגה (שים לב - מדובר כאן על תקשורת הגה בלבד, יש גם סוגים אחרים) אני לא מתכוון לדיוק או משקל בהכרח (אם כי הם גם פקטור), אלא לכמות האינפורמציה שזורמת אליך מגלגל ההגה היישר מהגלגלים, שמאפשרת לך לדעת כמה עומס אחיזה צידית מופעל עליהם. להסבר מצוין של זה קרא כאן (תרגום שלי של כתבה מ-CAR):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=431535#post431535

רוני

אתה כן מטורף, עובדה, אתה נכנס להיגוי יתר :-D

תודה על הכתבה, אני מבין עכשיו למה התכוונת שאתה צודק כמות האינפורמציה שמקבלים בהגה נמוכה מאוד עד בלתי מורגשת.

לעומת זאת, אני דיברתי על הרגשה הכללית של שליטה ברכב, שהיא טובה, לא מעולה אבל טובה.

השוואתי לגמניות מאותה קטגורייה להלן הגולף GTI או האודי A3, אין מקום להשוואה בין האיביזה לסקסו שלך או ל206 GTI או לקליאו ספורט היא לא מתקרבת אליהן.

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להאמין שהרכב מרגיש בטוח לנהיגה במהירויות גבוהות. לגרמניות יש נטייה להיות כאלו. אבל מכאן ועד התנהגות ספורטיבית במיוחד או תקשורת/עירוב הנהג - עד כאן. :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להאמין שהרכב מרגיש בטוח לנהיגה במהירויות גבוהות. לגרמניות יש נטייה להיות כאלו. אבל מכאן ועד התנהגות ספורטיבית במיוחד או תקשורת/עירוב הנהג - עד כאן. :wink:

רוני

למה זה ?

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

רוני אתה מקצין לגמרי.

אומנם לא נהגתי עדיין על איביזה טורבו, אבל אני מרשה לעצמי להכניס את הקופרה למשוואה מסיבות ברורות (יש לקופרה יתרון ברור בהתנהגות לעומת האיביזה טורבו כמו של דניאל, אבל הבסיס הוא אותו הבסיס).

יש לי אישית מקור השוואה דיי טוב לעומת האיביזה הייתי אומר (האחות הקטנה-תאומה שלך רוני) והייתי אומר בוודאות שהתקשורת מההגה של האיביזה היא לא ברמה של הסקסו, אבל, וזה אבל גדול, האוטו למרות ההגה הלא מתקשר כ"כ, מתנהג טוב. ולא רק "דיי טוב" אלא טוב. אפשר לשחק איתו בקלות על מגבלות ה תת היגוי-היגוי יתר וכמות האחיזה גדולה יותר מאשר כמות האחיזה ב 106. הבעיה היא כאמור ההגה.

אז נכון, הגה זה דבר חשוב מאוד, ולא סתם זוכה ה 106\סקסו לשבחים רבים בכל העולם, אבל הגזמת. הגולף GTI החדשה זוכה גם כן למחמאות דיי רבות בכל העולם בנוגע להתנהגות שלה - למרות שמציינים שם במפורש שההגה שלה הוא לא מי-יודע-מה...

אז צריך להפריד דברים.

שאר הדברים שמקבלים בגרמניות (או ספרדיות לצורך העניין) מחפים על חוסר התקשורת בהגה בשביל חלק מן האנשים (ובשביל חלק אחר לא).

אני למזלי לא צריך להתפשר ויש לי גם איביזה בבית, וגם סקסו בבית... נהנה מכל העולמות (:???:הבעיה היא שאחת מהן היא דיזל...).

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה זה ?

דניאל.

למה יש לגרמניות נטייה להרגיש יציבות במהירויות גבוהות? אני מעריך שזה מכיוון שהן נבחנות גם על אוטוסטרדות מהירות ואמורות לשייט בנוחות גם על מהירויות גבוהות ללא בעיה. לא שצרפתיות הן לא כאלה למשל, אבל לדוגמא ביפניות של הדור הלפני חדש, הרגשת הבטחון במהירויות גבוהות היא לא מרשימה במיוחד. הן נוטות להתנדנד ולהתרסק על המתלים ולאבד כיוון, בעוד מכוניות גרמניות רבות, למשל, הן במיטבן במהירויות כאלו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אישית מקור השוואה דיי טוב לאיביזה הייתי אומר (המקבילה שלך כמעט רוני) והייתי אומר בוודאות שהתקשורת מההגה של האיביזה היא לא ברמה של הסקסו, אבל, וזה אבל גדול, האוטו למרות ההגה הלא מתקשר כ"כ, מתנהג טוב. ולא רק "דיי טוב" אלא טוב. אפשר לשחק איתו בקלות על מגבלות ה תת היגוי-היגוי יתר וכמות האחיזה גדולה יותר מאשר כמות האחיזה ב 106. הבעיה היא כאמור ההגה.

אז נכון, הגה זה דבר חשוב מאוד, ולא סתם זוכה ה 106\סקסו לשבחים רבים בכל העולם, אבל הגזמת. הגולף GTI החדשה זוכה גם כן למחמאות דיי רבות בכל העולם בנוגע להתנהגות שלה - למרות שמציינים שם במפורש שההגה שלה הוא לא מי-יודע-מה...

אז צריך להפריד דברים.

שאר הדברים שמקבלים בגרמניות (או ספרדיות לצורך העניין) מחפים על חוסר התקשורת בהגה בשביל חלק מן האנשים (ובשביל חלק אחר לא).

קודם כל כדי לשים דברים על דיוקם אני אחזור שנית - לאיביזה יש הגה חסר תקשורת לחלוטין. זה לא "לא כ"כ מתקשר", זה אפס, כלום, גורנישט, נאדה.

זה לא אומר שהאוטו לא מתנהג טוב. זה לא אומר שאין לאוטו אחיזה טובה. זה לא אומר שאי אפשר לשחק איתו. וזה גם לא אומר שהוא לא מהנה לנהיגה. זה פשוט אומר שאין לו תקשורת הגה.

הגולף החדשה היא כנראה הוכחה שרכב יכול להיות מהנה גם ללא תקשורת הגה מי יודע מה (וכנראה גם ה-C4 VTS הבאה עלינו לטובה). אבל לי תקשורת הגה זה דבר חשוב...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...