Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה החדשה AM5 במבצע של 80,0000- קנייה משתלמת או הרפתקה מיותרת?

jonathan3
שימו לב! השרשור הזה בן 3396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום המעולה הזה,

אני מחפש רכב לנסיעות בין עירוניות לירושלים, בדקתי את הפיקנטו ואת יונדאי I-10 החדשה,

עד שעשיתי נסיעת מבחן על האיביזה החדשה, וגיליתי רכב חזק ומתאים לנסיעה בין עירונית (יותר מהקוריאניות)

רגע לפני שהזמנתי את הרכב, החלטתי לחזור הביתה ולעשות קצת מחקר.

לצערי גיליתי שלל טענות נגד הגיר של האיביזה ה- DSG7 שסובל לכאורה מאמינות ירודה.:?

טענות רבות נגד היבואן צ'מפיון מוטורס ותלונות על מחירי חלפים וטיפולים גבוהים.

משקלול הטענות והעובדה שהם מעניקים רק שנתיים אחריות, התחלתי להסס.

אשמח מאוד אם בעלי ניסיון אם האיביזה יוכלו לענות לי על 3 שאלות:

1. האם ההתרשמות נכונה? האם הטיפולים יקרים משמעותית יחסית לחברות רכב אחרות?

2. האם ניתן לסמוך על טענות נציג השירות שמדובר ברכב חדש "שכל הבעיות עם הגיר בו תוקנו" ?.

3.מהי צריכת הדלק בנסיעה שרובה בינעירונית?

אני ממש בהתלבטות קשה האם לקחת סיכון ולקנות את האיביזה או לבדוק רכבים אחרים לנסיעה בין עירונית.

תודה רבה לכל מי שמגיב, זה מאוד יעזור.:-)

יהונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תחילה אתקן אותך, הפיקנטו והI10 ממוצבות מול המיי.

מול האיביזה יש את הריו והI20 שבקרוב תוחלף.

בד"כ ממליצים לבדוק את הפיאסטה ואת הקליאו בתקציב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הבעיות בגיר נפתרו במהלך 2012 (רכב שיוצר במחצית השניה של 2012 קיבל את הגיר החדש),

מאז לא ידועות בעיות מיוחדות , כבעל סקודה עם מחלולים דומים אני יכול לומר שהשילוב גיר מנוע מצויין , לא מכיר רכב טוב יותר ב 80,000 שח.

כשרכשתי את הרכב קבלתי על הגיר אחריות מלאה ל 5 שנים (מקבלים בשרות לקוחות של צמפיון ולא בסוכנות)

אתה יכול להתקשר לצמפיון על מנת לברר.

בנסיעה רגועה תוכל לקבל צריכת דלק טובה , אבל הצריכה הזאת תרד פלאים במידה ותיסע על הרכב באופן אגרסיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון את צודק.

אך הקריטריון עבורי הוא מכונית חדשה ואוטומטית עם 5 מקומות נסיעה בתקציב של עד 80,000 ש"ח.

כך שהפיקנטו, היונדאי והאיביזה נכנסות תחת קריטריון התקציב.

אם יש המלצה לרכב אחר בתקציב זה, יותר מאשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה וקליאו אוטומטיות לא עולות 80K.

אבל למען האמת גם האיביזה על הכביש תתקרב יותר ל-85K.

אין ספק שרכישה של רכב עם DSG היא סוג של הימור אבל כשהחלופה היא מיצובישי ספייס סטאר אני חושב שהאיביזה עדיפה.

אתה יכול לבדוק גם מאזדה 2 ויונדאי I20 מליסינג עם 0 ק"מ אבל יש לציין ששתיהן כבר זכו למחליפות שעושות את דרכן ארצה ויתחילו להימכר בשנה הקרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדרך כל נוסע את העליות על 100-120 קמ"ש.

כך שלהערכתי זו נחשבת נסיעה אגרסיבית.

תוכל להעריך לי מה צריכת הדלק במספרים?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. טיפול קטן (כל 15000 או שנה ) כ 600-700 ש"ח , טיפול גדול (כל 30000 ) כ 1200-1400 ש"ח .

2. באופן כללי אני לא היתי סומך על שום מילה של נציג מכירות של צ'מפיון , לגיר DSG7 היו המון מחלות ילדות אי שם ב 2010-2012 , אני חושב שהיום הגיר כבר "בוגר" ומתפקד היטב באמינות סבירה + .

3. צריכת הדלק של הרכב מושפעת מאוד מאופן הנסיעה , נסיעה רגועה בבין עירוני - לדעתי תצרוך 1:15 בקלות . בתוך העיר כנראה בסביבות 1:10 .

אם תלחץ/תאיץ מהר/תיסע במהירויות גבוהות = תקבל צריכה גבוהה יותר , הערכה שלי 1:11 מחוץ לעיר 1:8 בתוך העיר .

עריכה: זה שאתה עולה לירושליים לא משנה בהרבה את הצריכה , אתה גם יורד משם אז כנראה הצריכה האפסית בירידות תקזז את הצריכה בעליות .

עריכה אחרונה על ידי פוצינו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי אולי פורד פיאסטה מליסינג 0 קילומטר, אבל אני די חושש שאף אחד לא ירצה לקנות רכב שרשום לו ליסינג כיד ראשונה, עם שוק רכב כזה מוצף.

עדיין לא בחנתי את הפיאסטה, את האמינות, צריכת הדלק וכולי.

אבל השמועות אומרות שהפיאסטה הוא רכב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה , הגיר מעולה (אני אומר ממקור ראשון החל מאמצע 2012 פתרו את הבעיות , לאף יצרן אחר אין גיר שמתקרב לגיר הזה ) , המנוע שד אין מה לחשוש .

100-120 לא ניחשב נסיעה אגרסיבית אני מאמין שמחוץ לעיר תקבל צריכה של 1:15 בקלות.

האצות מהירות באופן דחוף ישפיעו לרעה.

כך בחשבון שיש לעמוד בפיתוי כשאתה נוסע בטורבו , אם אתה בחור צעיר אתה לא תעמוד בפיתוי ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

1. כתבת "נסיעות לירושלים". רק שכחת לציין אם אתה יוצא מחיפה, תל אביב או מבשרת ציון. בכל מקרה, אם מדובר בנסיעה יומית של 100 ק"מ בכבישים בין עירוניים לא הייתי יורד מדרגת סופרמיני, כפילו אם הדבר כרוך ברכישת רכב "0 ק"מ מיד ראשונה", או אפילו רכב מיד ראשונה אמיתית, כזו שנסעה יותר מ-7 ק"מ. אל תשכח שאם אתה מבלה 3 שעות ביום במכונית רצוי שתהיה יותר מרווחת מהמיני, יותר נוחה ואף מאובזרת. שלא לדבר על מאפייני בטיחות וציוני NCAP עדיפים, שאמורים להיות שיקולים חשובים בבחירת הרכב.

2. האם תיבת הילוכים אוטומטית\רובוטית\רציפה היא חובה? אם ידנית מתאימה לך יפתחו לפניך עוד שלל אפשרויות.

3. שאלת מכירת הרכב נגזרת גם ממשך הזמן שאתה צופה שתחזיק בו. אם בכוונתך להחזיק ברכב 3 שנים אתה צודק, אבל אם מדובר ביותר (וסביר מאד להחזיק ברכב 5-7 שנים ו-100,000-150,000 ק"מ, במיוחד כאשר מרבית הנסועה בין עירונית) מדובר בשיקול פחות משמעותי שכן הרכב יאבד את מרבית ערכו ואילו הפחתה של 20% מהמחירון תסתכם בכמה אלפי ש"ח בלבד, סכום זעום יחסית למאות האלפים שתשקיע במכונית משך השנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיות בגיר גם אחרי 2012. לי הייתה סופרב ולאחי לאון - שתיהן אמצע-סוף 2012 ולשתיהן הוחלף גיר.

אני מכיר גם אוקטביה 2013 שהוחלף לה גיר.

בפיאסטה יש את אותה בעייה, הייתי חושש.

אם נותנים לך אחריות 5 שנים, וחוץ מזה אתה נעול על הרכב, לך על זה.

אם לא, אני הייתי עושה מאמץ וקונה קיה ריו/רנו קליאו/טויוטה יאריס.

הן עולות על האיביזה בהרבה פרמטרים, ולא רק בעניין האמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אופציה לדרוש 5 שנות אחריות על הגיר במעמד הרכישה?מישהו קיבל דבר כזה?:shock:

לי הסוכן הסביר בנועם שעם מחיר מבצע כזה, יהיה לי מזל לקבל חיישני רוורס, שלא לדבר על שנות אחריות.

במידה ואקבל 5 שנות אחריות על הגיר, אין לי ספק שאקנה את האיביזה.

אני מחפש נואשות אחרי רכב חזק מספיק וחסכוני.

לפי אתר KML הריו עושה 1:10 (!) משולב, וכן לצערי האוטומט הוא אילוץ.

תודה על הכל התגובות, זה באמת מתחיל לעשות לי קצת סדר במחשבות. :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה5 שנות אחריות של הגיר הגיעו בשיא התקלות של הDSG באזור 2011-2013. לסיאט יש רק שנתיים עכשיו.

הצריכת דלק של הריו זו תוצאה של תיבת 4 הילוכים מיושנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3396 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...