Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"הגגון הצועני שלי" : גגון אלומיניום קל משקל בבניה עצמית, ללא ריתוך ובזול

elibaba
שימו לב! השרשור הזה בן 3387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המטרה שלי היתה לבנות משהו קל לבניה עצמית, קל משקל, ללא ריתוכים, חיתוכים מורכבים ושאר התעסקויות, רצוי מחומר זול וזמין ושיהיה מספיק נוח וגדול כדי לזרוק עליו את כל הדברים הנפחיים שסוחבים מדי פעם בטיול.

לנוכח המחירים הגבוהים של עריסות למיניהן, החלטתי לבנות לבד ולהנות.

כל המידות להלן במ"מ לשם הנוחות, כל המחירים ללא מע"מ.

חומרי הגלם:

זוית אלומיניום 30X30 בעובי 3 שמשמשת בד"כ לפרזול ארגזים בעולם האודיו, מחירה כ 16 ש"ח למטר ומגיעה במוטות של 6 מטר.

פלאח אלומיניום ברוחב 60 ועובי 5, זה מה שהיה, מגיע גם באורך 6 מטר ועולה כ 14 ש"ח למטר.

צינור אלומיניום בקוטר 30 עובי דופן 1 מ"מ, לא קריטי המידות, תכף תבינו. את זה היה לי במקרה בבית.

4 בנדים מתכת 30-50 מ"מ.

כל האלומיניום נקנה במ.ש סחר מתכות בחולון ונחתך למידה במקום, פרט לצינור שהיה לי במקרה (אצלהם עולה כ 20 ש"ח למטר)

כלי עבודה:

מברגה או מקדחה עם מקדח מתאים לקוטר הניטים, השתמשתי ב 4 מ"מ.

פלאייר פטנט ו/או קליבות.

מטר למדידה.

מברג להידוק הבנדים.

פטיש גדול וכבד.

סדן או משהו ישר וחזק אחר שאפשר לדפוק עליו עם הפטיש.

אקדם ניטים והרבה ניטים.

מרחק מוטות הגג אצלי הכתיב רוחב גגון של 1100 מ"מ, ולשם נוחות בחרתי גם באורך זהה. את הגובה החלטתי לעשות 200 מ"מ שלא יהיה גבוה מדי אבל מצד שני שיאפשר מספיק נפח הטענה.

לכן הייתי צריך 8 חתיכות של הזוית באורך 1100 + 4 חתיכות של הזוית באורך 200. הייתי צריך לקנות 2 מוטות של 6 מטר לשם כך.

הפלאח משמש לחיזוקים ובדיעבד הייתי יכול פשוט למצוא איזו חתיכת אלומיניום בשאריות ולבקש לחתוך אותה לחתיכות של 200 מ"מ, חבל לקנות 6 מטר בשביל זה כי לא צריך הרבה כל כך.

הצינור נחתך ל 3 (בדיעבד רצוי 4 או אפילו 5) חתיכות של 1100 כי זה מה שהיה לי.

מכאן המלאכה פשוטה למדי : בונים מסגרת ריבועית ראשונה. בכל חפיפה של הזויות קודחים 3 חורים דרך החלקים החופפים ותוקעים ניטים. מכניסים את כולם מהצד הפנימי כך שאחרי תקיעת הניט קל לרקע אותו מהצד השני במכות פטיש לשם יישור. נעזרתי פה בקוביה קטנה ממתכת לקונטרה.

2oqz4uD.jpg

BmNSCyX.jpg

לוקחים את הצינורות. כל צינור מרקעים בקצה שלו למצב שטוח במכות פטיש,נותנים מכות סימטריות מכל צד כדי שהריקוע יצא בערך באמצע. חשוב לשמור על מקביליות של הריקועים בשני הצדדים! אני נעזרתי במלגזה ובשולחן עבודה מתכתי חזק שעליו מונח הקצה המרוקע בצד אחד ואז דפיקת הפטיש מרקעת את הקצה השני מקביל לו. אפשר גם להשתמש בבלוק אקרשטיין או כל דבר דומה.

FYHDPIk.jpg

מחברים את הצינורות גם כן עם ניטים למסגרת התחתונה בצידה הפנימי. שוב מרקעים כל ניט בולט בפטיש.

eRyw3RT.jpg

בודקים התאמה.

VmlyU3a.jpg

4Kylx0n.jpg

את הפלאחים מחברים להנאתכם ולפי החוש הויזואלי שלכם שניים בכל צד לחיזוק, שוב ניטים וריקוע. לא חיברתי מלפנים ומאחור משיקולי אווירודינמיות.

בונים כנ"ל מסגרת שניה, ואז משתמשים בחתיכות הזוית באורך 200 בפינות כדי לחבר ביניהן וליצור את מבנה הגגון.

e1NdnPd.jpg

זהו, בכמה שעות נינוחות בניתם גגון חביב ששוקל כמה ק"ג ספורים בלבד ונושא בקלות את המשקל התלת ספרתי שלי :-o

pOXbhvw.jpg

נשאר לחורר באמצעות מקדח או דרמל חורים מתאימים לתפיסת המסגרת התחתונה למוטות האורך של הרכב. בצילומים תראו שיש שם אזיקונים, זה היה זמני בלבד עד לחיבור עם בנדים.

בשלב מאוחר יותר הוספתי עוד 2 פלאחים אנכיים צרים בחלק הקדמי שעליהם מורכב לד-באר, ובחלק האחורי הגגון ישמש להתקנת פנסי עבודה מופנים לאחור, כנראה ישירות על המסגרת העליונה.

שיפורים אפשריים עתידיים : לסגור עם רשת מתכת את הצדדים, או בכלל להפוך את הגגון לקופסה סגורה לגמרי בלוחות פוליקרבונט עם "חרטום" משולש מקדימה ו"דלת" מאחור. ליצור לגגון רצפה מרשת צפופה יחסית... אפשר לקחת את הרעיון להרבה כיוונים. למי שיש מכופפת יכול אפילו לייצר את כל הגגון מצינורות ולהרוויח חוזק גדול בהרבה.

e2t1S31.jpg

9fN8BzF.jpg

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד.

לא דובר על כך כאן, אך לדעתי כדי להבטיח שהגגון יהיה מרובע יפה בעל זוויות של 90 מעלות כדאי למדוד דיאגונל (אלכסונים) זה הרבה יותר נוח ומדוייק מאשר לעבוד עם זוויתן, אם בבדיקה שני הדיאגונלים שווים מובטח לכם זווית של 90 מעלות (כמובן בתנאי שחתכתם שווה בשווה כל צמד צלעות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יצא יפה מאד. לדעתי זה לאו דווקא צריך להיות מסווג לרכבי שטח כי זה יכול להתאים להרבה שימושים חוץ מטיולי שטח.

אתה רק צריך לייצר משקף אווירדינמי מחתיכת פרספקס, לחבר אותו בזווית לגגון מקדימה וזה מושלם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיתוכים שעושים בבית העסק לאלומיניום מספיק ישרים שאם אתה מצמיד חזק זה יוצא ישר לגמרי. בדקתי גם דיאגונלים עם מטר.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד DIY אבל במקרה הזה אומנם הוזלת בצורה דרסטית את העלות של לקנות קופסא אווירודינמית של THULE ודומיה אבל מבחינה אסטטתית זה נראה רע לפחות לדעתי.

הזמנתי לאחרונה גגון של טולה ושני מנשאי אופניים מאמאזון איטליה ואמזון UK בהתאמה. יצא לי 1900 שקל (החזירו לי את הIMPORT FEES) שאותה חבילה בארץ הגיעה לכמעט 4000 שקל.

בבדיקה קטנה באמזונים השומים נראה שאפשר לסגור את הפינה באזור 3000 שקל - לקופסא אווירודינמית סגורה וגגון אווירודינמי של טולה מאלומיניום, אכן יותר יקר אבל גם יותר אסטתי וגם יותר בטיחותי.

שאלה שעלתה לי בנושא:

מישהו יודע מה אומר החוק לגבי גגונים כאלו? כל אחד יכול ליצר גגון כאוות נפשו ללא שום אישור ותקנים?

בטסט מישהו יכול להעיר על זה?

f0a9e3280611cccb3602134c4254139a.jpg

c4c163aedb8d5a6d176d220376510aba.jpg

עריכה אחרונה על ידי firebirdrc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה. איך הוא יצא מבחינת רעשי רוח במהירות גבוהה?

שאלה לא רלוונטית לרכב האמור... :-P

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרבה ההפתעה לא מרעיש. כמו שדיסקו כתב אני ממילא על צמיגי שטח מלא ודיזל ישן רועם למדי.... את הכיעור אני מקבל בשמחה כשהוא עם תג מחיר של 10% מטולה.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון יפה מעוד.

דבר שני.

עד כמה הוא חזק, ולא במשקל העמסה.

חזק.במקרה של עצירת חירום. תאונה מקדימה.

שהציוד / והמתקן לא יעופו מהרכב

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני נתליתי עליו וניערתי את הרבאק שלו יחד עם עוד מישהו, לא זז מילימטר.

מה שיכול לקרות הוא שפרופיל האלומיניום יתעקם, לכן אני לא מעמיס עליו דברים כבדים אלא ציוד כמו שקי שינה, מחצלות, כסאות מתקפלים וכו' שתופס הרבה מקום אבל לא כבד. לא הייתי למשל מעגן עליו צמיג ספייר - רק בגלל שאני לא 100% בטוח בחוזק העיגון.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...