Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה של המצלמה החדשה - סוני A6000 ללא מראה

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

falou הזהיר אותי לפני שנתיים כשקניתי את הקאנון D650 שהעתיד נמצא במירורלס, ויש מצב שהוא צדק.

בתור חובב קאנון גדול, קשה היה לי לעשות את המעבר אבל ניצלתי מחיר מצוין בבסט-ביי בארה"ב וקניתי סוני A6000 + 16-50 + 55-210 בכ-850 דולר כולל מיסים וכרטיס זכרון 64GB כמעט הכי חזק שיש. סה"כ כ-3300 שקלים, בערך 1200 פחות מכמה שאפשר להשיג את הקיט הזה בארץ (או באסטוניה).

אעדכן את השרשור הזה מדי פעם עם התרשמויות אבל בינתיים הנה, בנקודות, כמה דברים ראשונים:

1. גודל. זה אמנם ברור מאליו אבל זה החלק המרכזי כאן: היא מ-ש-מ-ע-ו-ת-י-ת קטנה מה-DSLR, כפי שאפשר לראות בתמונה. ההבדל במשקל גם מאוד נוכח. הקאנון שוקלת 575 גרם לפני עדשה, וביחד עם ה-18-135 STM שלי יותר מקילו. הסוני שוקלת 344 גרם לפני עדשה, וביחד עם עדשת הקיט 16-50 היא בערך 460 גרם. גם עם עדשת ה-55-210 המשקל לא מתקרב אפילו לזה של הקאנון - 690 גרם בסה"כ.

2. את ההבדל במשקל ובגודל מרגישים כשמסתובבים איתה - היא כמעט ולא מורגשת, נתלית בקלות על הצוואר או הכתף והרבה יותר נוחה באופן כללי. ההבדל פשוט עצום וברור לי שאקח אותה איתי הרבה יותר משהייתי לוקח את הקאנון.

3. חיישן של 24 מגהפיקסל משמעו תמונות גדולות משמעותית ממה שהקאנון, על ה-18 מגהפיקסל שלה, מספקת.

4. עדשת 16-50 אמנם פחות וורסטילית משמעותית מה-18-135, וזה מציק לפעמים (הרבה פעמים אני מצלם על 80 ומעלה), אבל 16 (שזה בעצם 24) רחב יותר מ-18 (שזה בעצם 27), וזה גם שימושי. עם זאת, הייתי מעדיף עדשת 16-80, אפילו במחיר של עדשה קצת גדולה יותר.

5. ה-55-210 אולי לא נהנית מאיכות אופטית מושלמת או צמצם רחב, אבל הטווח שלה מצוין והממדים עדיין מעט קטנים יותר משל ה-18-135 שאני רגיל לסחוב. היא גם בנויה טוב ומרגישה עמידה יחסית.

6. מתחשקת לי איזו פריים כמו ה-50 1.8 של קאנון, אבל ה-50 מ"מ המקבילה של סוני מתחילה בקרוב ל-1000 שקלים משום מה. אחכה בינתיים או אחפש משומשת. מה גם שאני מעדיף 35 מ"מ וזה כבר ממש יקר.

7. שתי "תקלות" בינתיים: כשהמסך/עינית מול השמש לפעמים כשמציגים תמונות הן עוברות מתמונה לתמונה בלי שאגע בכלום. די מוזר. בנוסף, קרה לי פעם אחרת שהמצלמה דיווחה על תקלה דרך המסך ולא הסכימה להיכבות. הוצאה והחזרה של סוללה סידרו את העניין.

8. לפעמים, בתנאי תאורה לא כ"כ טובים, קשה לה להתפקס אוטומטית. היא מחפשת פוקוס עם כפתור צמצם לחוץ לגמרי, ובסוף מצלמת (לפעמים בפוקוס ולפעמים לא).

התמונות, כולן, לפני עריכה. אצל חלקן עשיתי רק קרופ.

התמונה של הסוני ליד הקנון לקוחה מהסלולרי.

התמונה של הכלבה במרפסת נועדה להדגים התמודדות עם תנאי תאורה קשים (שמש חזקה מול צל).

התמונה של הדגים מדגימה מצב שבו קשה למצלמה להתפקס בגלל ההשתקפות של המים.

התמונות של החילזון והחגב הן משחקים במאקרו. שתיהן חתוכות (צולמו יותר מרחוק, חתוכות בערך לרבע גודל או פחות).

התמונה בכנסייה מדגימה שוב תנאי תאורה קשים (צולמה כשהמצלמה ביד). שימוש לב שהעדשה מעוותת קצת בצדדים (הצילום על 16 מ"מ, אאל"ט).

התמונה מקרוב יותר בכנסייה היא ללא קרופ והתמונה של הפסיפס מקרוב היא אותה תמונה רק חתוכה ובגודל 100% כדי להדגים יציבות (הוחזקה ביד) ופרטים (רק מקרוב רואים שמדובר בכלל בפסיפס).

עוד בקרוב.

DSC00503_crop1024.JPG

DSC00515_1024.JPG

DSC00524_crop.JPG

DSC00534_crop1024.JPG

DSC00582_1024.JPG

DSC00587_1024.JPG

DSC00587_crop100.JPG

2014-12-24 14.44.48_1024.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou הזהיר אותי לפני שנתיים כשקניתי את הקאנון D650 שהעתיד נמצא במירורלס, ויש מצב שהוא צדק.

רק לדייק, זה שמנגנון הרפלקס מבוסס המראה בדרך החוצה, זה ברור כבר שנים שזו שאלה של זמן. מה שאני טענתי זה שעדיף מצלמה קטנה, כי DSLR נשארת בבית.

אם אני זוכר נכון, אפילו המלצתי על קומפקטית עם חיישן גדול בתור התחלה...

falou מה גם שאני מעדיף 35 מ"מ וזה כבר ממש יקר.

זה אורך מוקד יותר מתאים לקרופ (נותן 50 מ"מ לפי סטנדרט 35מ"מ, וזה אורך מוקד שמאוד קל "וטבעי" לצלם בו, כי הוא דומה בכיסוי שלו לשדה הראייה שלנו). אם תישאר בסוני, שווה את ההשקעה בפריים איכותית באורך המוקד הזה

falou

8. לפעמים, בתנאי תאורה לא כ"כ טובים, קשה לה להתפקס אוטומטית. היא מחפשת פוקוס עם כפתור צמצם לחוץ לגמרי, ובסוף מצלמת (לפעמים בפוקוס ולפעמים לא).

ניסית פוקוס ידני?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, השתמשתי קצת בפוקוס הידני ואמנם קצת זמן להתרגל, אבל מצא חן בעיניי המנגנון שעושה זום בעינית כשמפעילים את הפוקוס ידנית - מאוד שימושי.

בינתיים שיחקתי איתה עוד קצת והיא בפירוש מפקסת יותר מהר מהקאנון, אבל פחות טוב. כלומר: בתנאי תאורה לא אופטימליים, כשאני מנסה לצלם אובייקט שיחסית קרוב אלי (פחות מ-2 מטרים נניח) היא מסתבכת עם הפוקוס ולא תמיד מוצאת אותו. מעבר לידני פותר את הבעיה, אבל זה קצת מציק כשמנסים לצלם אובייקט בתנועה כמו תינוק או כלב, נניח.

בכל מקרה, הנה עוד תמונות:

בכנסייה תמונה ללא חצובה עם ה-16-50 מרחוק ואז חיתוך ל-100%.

צילום לילה ללא חצובה וללא עריכה.

התמונה של הספינה צולמה ב-210 מ"מ ונחתכה כמובן.

כל שאר התמונות ללא חצובה.

DSC00603_1024.JPG

DSC00603_crop100.JPG

DSC00611_1024.JPG

DSC00644_1024.JPG

DSC00708 (1)_1024.JPG

DSC00779 (1)_1024.JPG

DSC00861_crop_1024.JPG

DSC00880_1024.JPG

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ כי אני הולך ולומד את המצלמה יותר ויותר ומתחיל לאהוב אותה יותר ויותר.

בשורה התחתונה - זה לגמרי העתיד, וזה הכיוון שגם הצילום המקצועני הולך אליו (כי בינינו, גם צלמים מקצועיים לא רוצים להיסחב עם גופים בגודל של לבנה).

אז אולי מבחינת עדשות יש לי עוד הרבה לאן להתקדם, אבל ברור לי שמבחינת המצלמה עצמה ההבדל הוא פשוט תהומי ביחס ל-Canon 650D, בכל כך הרבה מובנים.

אז הנה רשימה של יתרונות ופיצ'רים של ה-A6000, לא בסדר מסוים:

1. 24 מגה פיקסל

2. 470 גרם כולל עדשת הקיט (350 בלי)

3. 12 ס"מ על 7 ס"מ על 4.5 ס"מ בגודל

4. 11 תמונות בשנייה (ביחד עם מאפייני הפוקוס שתראו בהמשך מדובר על 11 תמונות שכמעט כולן בפוקוס)

5. מצלמת ב-RAW עם כיוון ידני מלא

6. 179 נקודות פוקוס אוטומטי על 92% מהפריים.

7. ISO טבעי של עד 25000

8. עינית אלקטרונית - לקח לי זמן להתרגל אבל עכשיו... קשה לחזור לעינית אופטית. באלקטרונית אתה פשוט רואה את החשיפה.

9. מסך מתכונן. היה לי את זה בקאנון אבל היא הייתה הרבה יותר גדולה.

10. focus peaking - אתה רואה בעינית או במסך איפה נמצא הפוקוס עם סימונים אדומים

11. zebra - פסים שחורים/לבנים מראים איפה התמונה שרופה כדי שתוכל לפצות את החשיפה בקלות.

12. ויפי + NFC - אפשר להעלות תמונות לטלפון בשנייה, אפשר להשתמש בטלפון בתור שלט למצלמה.

13. אפליקציות - אפשר להוריד אפליקציות מהחנות של סוני כמו אפליקצייה ייעודית ל-time lapse, לאפקטים וכדומה.

14. זכוכית מגדלת לפוקוס הידני - כשמכוונים את הפוקוס הידני, המצלמה עושה זום אין בעינית או במסך ואפשר לכוון את הפוקוס במדויק.

15. מצב צילום "חכם" שמזהה את מאפייני התמונה ומשנה את הגדרות המצלמה בהתאם - נשמע למתחילים אבל בפועל סופר-שימושי כשרוצים לצלם מהר ולא יודעים איך לכוון. המצלמה מזהה את תנאי התאורה, את מושא הצילום (נוף, פורטרט, תינוק וכולי) ומתאימה את עצמה.

16. אחד מהאוטופוקוסים הכי מהירים שיש בשוק (אם כי לפעמים הוא מתקשה להתפקס בתנאי תאורה לא טובים)

17. פוקוס ננעל - בחר מושא צילום, נניח בנאדם, והפוקוס יעקוב אחריו במדויק לאורך כל הפריים. הוא אפילו יכול לצאת מהפריים ולחזור אליו אח"כ בשביל שהפוקוס ימצא אותו שוב.

18. זיהוי פנים - הפוקוס ננעל על הפנים ויודע גם לצלם כשמושא הצילום מחייך.

19. צילום סרט ב-1080P עם עד 60 פריימים בשנייה

20. מחיר זול משמעותית מקאנון או ניקון עם יכולות דומות...

ראיתי המון סרטוני יוטיוב וביקורות ודי מדהים שלא מעט צלמים מקצועיים אומרים שהם זנחו חלק משמעותי מהציוד המקצועי שלהם ופשוט עברו למצלמה כזו או לאחותה הגדולה ה-A7.

לסיום, עוד כמה תמונות.

DSC01313crop.jpg

DSC01152crop_2000.jpg

DSC01108crop.jpg

DSC01004_crop.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...